بهترین فیلم و سریال های یادگیری زبان انگلیسی

1 سال پیش
بهترین فیلم و سریال های یادگیری زبان انگلیسی

یکی از جذاب ترین و متفاوت ترین و در عین حال از بهترین روش‌ها برای آموزش و یادگیری زبان انگلیسی استفاده از فیلم‌ و سریال های انگلیسی است. ابتدا نکاتی را که برای یادگیری بهتر نیاز است رعایت کنید و سپس بهترین فیلم‌های که برای یادگیری مناسب است را به شما معرفی می‌کنیم. در این مطلب به کمک بهترین وب سایت‌‌های مرجع آموزش انگلیسی در ژانرهای مختلف به شما معرفی کرده‌ایم.

۱٫ فیلم The King’s Speech 2010

فیلمی درام محصول کشور بریتانیا که داستان زندگی جرج ششم پادشاه بریتانیا می‌باشد که دچار لکنت زبان شده است. داستان از جایی شروع می‌شود که لکنت زبان وی در هنگام سخنرانی برای هزاران نفر آشکار می‌شود؛ فیلم سعی او برای درمان و یادگیری زبان انگلیسی را به ببیننده نمایش می‌دهد. دیالوگ های این فیلم کاملا کوتاه و منقطع است و زبان آن انگلیسی بریتانیایی می‌باشد.

امتیاز IMDb فیلم: ۸

سخنرانی پادشاه

 

۲٫ فیلم Cast Away 2000

این فیلم یکی از تاثیرگذارترین فیلم‌های تاریخ سینما با هنرنمایی تام هنکس است. در این فیلم چاک نولاند که یک تحلیل‌گر سیستم است، درست در آستانه سال نو از طرف شرکت به مأموریت فرستاده می‌شود. او همزمان با کریسمس باید به مالزی برود و مشغول به کار شود. اما هواپیمای چاک در توفان شدیدی گیر می‌افتد و در اقیانوس سقوط می‌کند. چاک از این سقوط جان سالم به در می‌برد و می‌تواند خودش را با یک قایق نجات به جزیره‌ای دورافتاده برساند.

داستان فیلم ۴ سال زندگی چاک در این جزیره را روایت می‌کند که در تنهایی می‌گذرد. اما چاک در همان ابتدا برای آن که خودش را از این تنهایی نجات بدهد برای توپی که دارد یک نام انتخاب می‌کند و با او دوست می‌شود! آقای ویلسون!

امتیاز IMDb فیلم: ۷/۸

فیلم دورافتاده برای یادگیری زبان انگلیسی

 

اگر به فیلم‌هایی که تحلیل روانشناختی دارند علاقه دارید، این فیلم برایتان بسیار جالب خواهد بود. در این فیلم بیشتر از هر چیز با مونولوگ روبه‌رو هستید؛ یعنی مکالمه‌ای که فقط یک طرف گفتگو دارد. بنابراین دنبال کردن آن بسیار ساده است. در بیشتر قسمت‌های فیلم، چرخش‌های بین شخصیت‌ها وجود ندارد و پیاده کردن تکنیک سایه برای این فیلم ساده و کاربردی است. چاک نیز واضح و آهسته صحبت می‌کند، بنابراین با سطح زبان انگلیسی متوسط به آسانی می‌توانید این فیلم را دنبال کنید.

 

۳٫ فیلم ۲۰۱۰ The Social Network

فیس‌بوک هنوز هم یکی از شبکه‌های اجتماعی پرطرفدار در دنیاست. دوست دارید بدانید مارک زاکربرگ چطور این شبکه اجتماعی را خلق کرد و چه داستان‌هایی پشت آن بود؟

این فیلم روایت زاکربرگ جوان در دانشگاه هاروارد را روایت می‌کند که با نوشتن یک برنامه، و البته کمی خوش‌شانسی، خیلی زود میلیاردر می‌شود. اما این شهرت و ثروت بدون هزینه هم نیست. با تماشای این فیلم شاید سوالی هم در ذهنتان شکل بگیرد: آیا واقعاً فیس‌بوک فقط متعلق به زاکربرگ بود؟

امتیاز IMDb فیلم: ۷/۸

فیلم شبکه اجتماعی برای یادگیری زبان انگلیسی

 

این فیلم پر است از دیالوگ‌های طنز و به‌یادماندنی که هم تماشای آن را جذاب می‌کند و هم اصطلاحات زیادی به شما یاد می‌دهد. مکالمه‌های معمول بین چند دانشجو که پر است از عبارت‌هایی که بین جوان‌ها رواج داشته است؛ و البته تعداد زیادی واژه نیز در مورد کامپیوتر، شبکه‌های اجتماعی و تکنولوژی‌های روز یاد می‌گیرد که در عصر دیجیتال به کارتان خواهد آمد.

 

۴٫ فیلم ۲۰۰۸ Twilight

بِلا سوان دختر نوجوانی است که با هم‌سن و سال‌های خود تفاوت دارد. اما اهمیتی به این موضوع نمی‌دهد. پدر و مادر بِلا از هم جدا شده‌اند و او با مادرش زندگی می‌کند. اما زمانی که مادرش تصمیم می‌گیرد ازدواج کند، بِلا به شهر کوچکی در واشنگتن می‌رود تا دوره جدیدی از زندگی‌اش را کنار پدرش رقم بزند. این شهر کوچک بارانی برای بِلا کسل‌کننده است، تا روزی که او با یک مرد جوان مرموز و جذاب آشنا می‌شود.

امتیاز IMDb فیلم: ۵/۳

فیلم twilight برای یادگیری زبان انگلیسی

 

این جوان که ادوارد نام دارد در واقع یک خون‌آشام است! و حالا بِلا گرفتار یک عشق ممنوع شده است. این یک داستان عاشقانه معمولی نیست، و از همان ابتدا شما را جذب خواهد کرد.

مخاطبان اصلی فیلم Twilight اغلب در رده سنی نوجوانان و جوانان هستند. به همین دلیل زبان انگلیسی به کار رفته در آن ساده و شمرده است. اگر سطح زبان انگلیسی شما بالاتر از مبتدی باشد، به آسانی می‌توانید مکالمه‌ها را در این فیلم دنبال کنید.

۵- سریال دوستان

اگر سطح زبان انگلیسی‌تان مبتدی یا پیش-متوسط است، یکی از بهترین سریال‌های یادگیری زبان انگلیسی برایتان سریال آمریکایی دوستان (Friends) است. یک سریال کمدی در مورد شش دوست که زندگی روزمره‌شان را در دهه ۳۰ در نیویورک می‌گذرانند.

یادگیری زبان انگلیسی با سریال فرندز friends

 

سریال دوستان برای یادگیری مکالمات روزمره و اصطلاحاتی که در زندگی معمول به آن‌ نیاز دارید، بسیار مناسب است. علاوه بر آن می‌توانید تعداد زیادی از عبارت‌هایی را که در گفتگوهای دوستانه یا مکالمات عاشقانه به کار می‌رود نیز بیاموزید.

 

۶- سریال آشنایی با مادر

تد شخصیت اصلی این داستان در سال ۲۰۳۰ قصه آشنایی با همسرش را برای دختر و پسر نوجوانش تعریف می‌کند و هر خاطره تد یکی از قسمت‌های سریال را می‌سازد. این سریال کمدی آمریکایی برای یادگیری زبان انگلیسی چند مزیت دارد. هر قسمت آن حدود ۲۰ دقیقه است و می‌توانید هر قسمت را در یک وعده ببینید، از زبان ساده و مکالمات روزمره استفاده می‌کند و موضوعات آن مطابق اتفاقات معمول زندگی جوانان است.

سریال آشنایی با مادر برای یادگیری زبان انگلیسی

 

در این سریال با واژه‌های کاربردی زیادی برای ارتباطات اجتماعی آشنا می‌شوید. اصطلاحات عامیانه‌ای که بین این دوستان رد و بدل می‌شود نیز در مکالمات روزمره زبان انگلیسی آمریکایی به کارتان خواهد آمد.

 

۷- سریال خانواده مدرن

سریال خانواده مدرن نیز یک سریال کمدی آمریکایی است که تضادهای میان یک خانواده مدرن آمریکایی با یک خانواده سنتی را به زبان طنز به نمایش در می‌آورد. این مجموعه همزمان داستان سه خانواده متفاوت را روایت می‌کند و شما را با فرهنگ سال‌های اخیر آمریکا نیز آشنا می‌نماید.

یادگیری زبان انگلیسی با سریال خانواده مدرن

 

تعدادی از نقش‌های اصلی سریال خانواده مدرن را کودکان ایفا می‌کنند. کودکان معمولاً آرام‌تر صحبت می‌کنند و واژه‌های ساده‌تری به کار می‌برند؛ بنابراین بیشتر مکالمه‌های این مجموعه به آسانی قابل درک است.

این سریال برای سطح پیش-متوسط مناسب است. با تماشای سریال خانواده مدرن واژه‌ها و اصطلاحات پرکاربردی در زندگی روزمره یک خانواده را بیاموزید. یکی از مزایای این سریال به‌روز بودن آن است.

 

۸- سریال تئوری بیگ بنگ

اگر از علاقه‌مندان به علم، به ویژه علم فیزیک هستید و سریال‌های کمدی را نیز دوست دارید، برای یادگیری و تقویت زبان انگلیسی می‌توانید از سریال آمریکایی تئوری بیگ بنگ کمک بگیرید. چهار نفر از دانشجویان دکتری و پسادکتری دانشگاه کَلتِک (CalTech) یک جمع دوستانه دارند که حضور حتی یکی دو نفر از مردم عادی در کنارشان، زندگی عجیب و غریب این شیفتگان دنیای علم را به شکل بارزی به نمایش می‌گذارد. البته اگر فقط یک بار در زندگی گذرتان به جمعی مثل این افتاده باشد، شاید بعضی از رفتارهای عجیب آن‌ها برایتان خاطره باشد!

تقویت زبان انگلیسی با سریال تئوری بیگ بنگ

 

شلدون کوپر بزرگ‌ترین نابغه این جمع به نوعی یک شخصیت جامعه‌گریز نیز دارد. لئونارد، هاوارد و راجش هم دنیای خودشان را دارند. پنی دختر جوانی که همسایه روبه‌رویی شلدون و لئونارد است، در ابتدای این داستان وارد زندگی این جمع دوستانه می‌شود و آن‌ها را با بخش‌هایی از زندگی اجتماعی معمولی مواجه می‌کند. درست در همین قسمت عبارت‌ها و اصطلاحات آمریکایی زیادی وجود دارد که بتوانید یاد بگیرید.

شخصیت‌های این سریال واضح صحبت می‌کنند، اما یادتان باشد گاه‌گداری که دارند در مود فیزیک حرف می‌زنند می‌توانید از مکالماتشان بگذرید. صحبت‌های رسمی این سریال می‌تواند کمک کند خودتان را بهتر برای شرکت در آزمون‌های بین‌المللی زبان انگلیسی آماده کنید.

 

۹- این ما هستیم

سریال محبوب «این ما هستیم» یکی از پرطرفدارترین سریال‌های آمریکایی در ژانر درام خانوادگی می‌باشد. این سریال به زندگی معمولی یک خانواده آمریکایی در عصر حاضر پرداخته است. بنابراین چیزهایی زیادی از واژه‌ها و عبارت‌های رایج در زبان امروز آمریکا تا فرهنگ و آداب و رسوم رایج در این کشور را به شما یاد می‌دهد.

تقویت زبان انگلیسی با سریال این ما هستیم

 

با کمک این سریال می‌توانید اصطلاحات و ضرب‌المثل‌های انگلیسی کاربردی در زندگی روزمره یک خانواده آمریکایی را یاد بگیرید. موضوعاتی که در این مجموعه مطرح می‌شود، موضوعات خانوادگی است. برای آن که بیشترین استفاده را در یادگیری زبان انگلیسی با استفاده از سریال «این ما هستیم» ببرید، می‌توانید موقعیت‌های مشابهی که در زندگی خودتان پیش می‌آید را در نظر بگیرید و یک گفتگوی کوتاه حول آن موضوع بین دو نفر از اعضای خانواده‌تان بنویسید. اهمیتی ندارد که این مکالمه واقعی باشد. فراموش نکنید که این کار را برای یادگیری زبان انگلیسی انجام می‌دهید.

منابع:

https://hitalki.org/blog/best-series-for-learning-english/

https://hitalki.org/blog/the-best-movies-for-learning-english/

0
نویسنده مطلب AmiR
دانشجوی رشته کامپیوتر - نرم افزار

دیدگاه شما

بدون دیدگاه