کاربرد المنت فلنج‌دار، قیمت و نحوۀ سفارش آن

3 سال پیش

المنت‌ها یا همان هیترهای حرارتی یکی از رایج‌ترین ابزارها برای تولید گرما و حرارت هستند که کاربرد بسیار گسترده‌ای دارند. بسته به اینکه در چه محیطی از المنت استفاده می‌کنید و به چه میزان گرما نیاز دارید، نوع المنت انتخابی شما متفاوت خواهد بود.

المنت فلنج‌دار یکی از انواع المنت‌ حرارتی است که در این مقاله قصد داریم ویژگی‌ها، موارد استفاده، انواع، قیمت و نحوۀ خرید آن را به طور کامل بررسی کنیم. تا پایان این مقاله همراه ما باشید.

المنت فلنج‌دار چیست؟

یکی از پرکاربردترین انواع المنت، المنت فلنج‌دار است. این نوع المنت جهت تولید حرارت و گرما در صنایع مختلف، برای تولید لوازم خانگی متنوع، محیط‌هایی با ضریب خطر بالا و … قابل استفاده است و حرارت را به محیطی که درون آن قرار گرفته منتقل می‌کند.

ساختار کلی المنت فلنج‌دار معمولا شامل یک فلنج، چندین پین کوچک و تعدادی لوله که در اطراف فلنج قرار دارند، است. همچنین ممکن است همراه با این نوع المنت، از ترمول و یک سنسور حساس به دماهای بسیار بالا هم استفاده می‌شود.

کاربرد و فواید استفاده از المنت فلنج‌دار:

استفاده از المنت فلنج‌دار در صنعت شیشه‌سازی، پلاستیک، لوازم خانگی، خشک‌کن‌ها، سردخانه‌ها، کارخانجات بسته‌بندی، پتروشیمی، دیگ‌های بخار و مخازن مایعات (آب، روغت، نفت و…) رایج است.

از جمله فواید المنت فلنج‌دار می‌توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

  • تولید گرما و حرارت تا دمایی بالاتر از نقطۀ جوش
  • نصب آسان و سریع
  • توان مصرفی پایین
  • توانایی کنترل دقیق دما
  • طول عمر و مقاومت بالا
  • سهولت در استفاده و نگهداری
  • قیمت مقرون به صرفه

آشنایی با انواع المنت فلنج‌دار:

این المنت در مدل‌های مختلفی ساخته می‌شود که شما با توجه به کاربرد هرکدام می‌توانید المنت موردنیازتان را انتخاب نمایید. از جمله پرکاربردترین المنت‌های فلنج‌دار می‌توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

المنت فلنجی ضدانفجار، مخزنی، تخت آهنی، واشردار، تانکری، ترموستات‌دار، گرد استیل، آبگرمکنی و… .

المنت فلنج‌دار

ساختار المنت فلنج‌دار شامل چه بخش‌هایی است؟

اگر قصد خرید المنت فلنج‌دار را دارید بهتر است نسبت به ساختار این محصول آگاهی و شناخت کافی داشته باشید. معمولا غلاف رویی این المنت از فولاد، مس یا آلیاژ تیتانیوم ساخته می‌شود. در این نوع المنت تعدادی لوله به یکدیگر جوش زده یا لحیم شده‌اند و سیم‌های الکتریکی نیز در یک محفظۀ جداگانه بر روی المنت قرار گرفته‌اند.

همچنین رایج است که همراه با المنت فلنج‌دار از ابزاری مانند ترموستات یا پولک جداکنندۀ المنت و فلنج استفاده شود. توجه داشته باشید که بعضی از المنت‌ها از ابتدا بر روی فلنج نصب شده‌اند و برخی دیگر را نیز می‌توانید بعدا به بدنۀ مخزن جوش زده یا لحیم کنید.

قیمت و نحوۀ خرید المنت فلنج‌دار:

قیمت المنت‌های فلنج‌دار به مواد سازندۀ آن، موارد و مصارف کاربرد، طول، ابعاد هیتر و … بستگی دارد. اگر قصد خرید المنت فلنج‌دار را دارید، پیشنهاد می‌کنیم در ابتدا به خوبی در مورد انواع آن تحقیق کنید و سپس کار را به کاردان بسپرید.

برای استعلام قیمت و سفارش المنت فلنج‌دار اینجا کلیک کنید: خرید المنت فلنج‌دار

0
نویسنده مطلب AmiR
دانشجوی رشته کامپیوتر - نرم افزار

دیدگاه شما

بدون دیدگاه