عواملی که ما را خاص تر و متمایز تر از دیگران می کند

3 سال پیش

هر فردی، ظاهر منحصر به فرد خود را دارد اما چه چیزی موجب می شود که یک فرد در مقابل هزاران فرد دیگر به چشم آید و بدرخشد؟ در کل شخصیت و هوش آن فرد است که باعث می شود او از دیگران متمایز باشد. در این مقاله عواملی که ما را از دیگران متفاوت می کند برایتان بازگو می کنیم.

چگونه فردی خاص باشیم؟

۱- شخصیت(متمایز و خاص بودن )

شخصیت هر فرد از کودکی شکل می گیرد و با گذر زمان هزار بار تغییر پیدا می کند. تجربه هایی که یک فرد به دست می آورد، شکست ها، موفقیت ها، نقطه ضعف ها، قوت ها و در یک کلمه هر لحظه از زندگی اش می تواند روی شخصیت او تاثیر گذار باشد. هر فردی تجربه های متفاوتی در سنین مختلف دارد حتی اگر دو نفر در یک محیط کار کنند باز هم تجربه های متفاوتی را بدست خواهند آورد که همین تفاوت ها روی شخصیت نیز تاثیرات متفاوتی می گذارد.

همچنین بخوانید، عادت های اشتباه که مغز را نابود می کند

۲- قدرت درک(متمایز و خاص بودن )

هر کسی قدرت درک متفاوتی دارد. ممکن است شما و دوست تان هر دو با یک چیز مشابه مواجه شوید، اما درک شما از آن موضوع با هم متفاوت باشد. این تفاوت ها، تجربه هایی که شما در طول زندگی به دست آورده اید ناشی می شود. حتما برای شما هم پیش آمده حرفی را بی منظور به دوستتان زده اید اما او برداشته اشتباهی از حرف شما کرده است. تفاوت در قوه تشخیص می تواند برداشت های متفاوتی را برای دیگران به همراه داشته باشد.

۳- خلاقیت(متمایز و خاص بودن )

حتما شما هم به این نتیجه رسیده اید که افراد خلاق همیشه توی چشم و مرکز توجه قرار گرفته اند. بله، خلاقیت چیزی ست که شما را از دیگران متمایز می کند. برخی ها اعتقاد دارند که انسان های خلاقی نیستید، در حالی که این ویژگی در تمام افراد وجود دارد، مهم این است که چگونه آن را پرورش دهید و به کار گیرید. بعضی از افراد در هنر موفق اند برخی دیگر در ورزش و برخی هم در علم و دانش و فکر، در واقع خلاقیت در افراد مختلف متفاوت است که تفاوت آن درک آنها از زیبایی است.

۴- روابط اجتماعی(متمایز و خاص بودن )

روابطی که ما با اطرافیانمان داریم یکی از مهم ترین عواملی است که می تواند روی زندگی ما تاثیر بگذارد. روابط ما می تواند بر طرز فکر خودمان و تعاملی که با جهان اطرافمان داریم موثر باشد. هیچ دو فردی را نمیبینید که روابط مشابهی داشته باشند. حتی اگر شما دوستان مشترکی داشته باشید، باز هم روابط گوناگونی را تجربه خواهید کرد. برخی از مردم روابط اجتماعی بالایی دارند و برخی دیگر تنهایی را به رفت و آمد ترجیح می دهند. همین روابط روی شخصیت ما تاثیر می گذارد و از ما انسان های متفاوتی می سازد.

۵- سرگرمی ها

سرگرمی های هر فردی متفاوت است به عنوان مثال یکی دوست دارد در اوقات فراغت اش نقاشی بکشد و دیگری دوست دارد کتاب بخواند. حتی اگر شما دوست تان سرگرمی های مشترکی داشته باشید باز هم به دلیل نگاه متفاوتی که به زندگی دارید به شیوه های متفاوتی با آن برخورد می کنید. یکی از این سرگرمی ها پیانو زدن می باشد. ممکن است هر شخصی بتواند پیانو بزند اما شیوه ی زدن هر یک از آنها متفاوت است.

یکی دوست دارد نت هایش را آرام و با احساس بنوازد و دیگری دوست دارد به آن هیجان دهد: بنابراین نگاه انسان ها به علاقمندی هایی که دارند کاملا متفاوت است.

۶- هوش

یکی دیگر از چیز هایی که افراد را از هم متمایز می کند، هوش آن هاست. این تفاوت دلایل متفاوتی از اعتقادات گرفته تا روابط اجتماعی، روابط عاطفی، سلامت جسم، ذهن و… دارد.

هیچ دو فردی را نمی توانید پیدا کنید که هوش یکسانی داشته باشند و در شرایط متفاوت به طور یکسان عمل می کنند. اصلا به همین دلیل است که کارشناسان پیشنهاد می کنند، برای حل مشکل بهتر است که از افراد دیگر مشورت بگیرید. درکی که دوست شما از یک موضوع دارد، زمین تا آسمان با آن چیزی که شما تصور می کنید می تواند متفاوت باشد. از این رو هر چه بیشتر شما با افراد بیشتری در تماس باشید ایده های بهتری به ذهنتان خواهد رسبد.

۷- اهداف

انسان ها اهداف متفاوتی در زندگیشان دارند. حتی اگر شما فردی را پیدا کنید که هدفی مانند شما داشته باشد باز هم تفاوت هایی را میان تان احساس خواهید کرد. ممکن است روش شما برای رسیدن به آن هدف متفاوت باشد یا اینکه دلایل متفاوتی را برای رسیدن به آن هدف داشته باشید.

به عنوان مثال شما و دوستان هر دو می خواهید در آینده استاد دانشگاه شوید. ممکن است هدف شما از استادی، تحقیق کردن و یادگیری چیز های جدید باشد، در حالی که دوست تان تنها به موقعیت اجتماعی آن فکر می کند بنابراین اهدافی که ما در سر داریم یکی دیگر از عواملی است که ما را از دیگران متفاوت و متمایز تر می کند. ممنون که تا انتهای این مقاله همراه ما بودید. سایت ما جفت هیچ

 

‫0/5 ‫(0 نظر)
0
نویسنده مطلب AmiR
دانشجوی رشته کامپیوتر - نرم افزار

بدون دیدگاه