علت لغو مستقر شدن CDN تلگرام در کشور چیست؟

3 سال پیش
CDN تلگرام

CDN تلگرام

طی هفته ی گذشته خبر های زیادی در مورد تلگرام در کشور در میان بود و حال شرکت ارتباطات زیر ساخت اطلاعیه ای از لغو مجوز استقرار سرورهای شبکه ی توزیع محتوای CDN تلگرام خبر داده است. عباس آسوشه، معاون مرکز ملی فضای مجازی این چنین می گوید که:

تصمیم گرفتیم امکانات CDN  را که {تلگرام} فقط برای کاهش هزینه هایش استفاده می کرد، از آن بگیریم و در اختیار پیام رسان داخلی قرار بدهیم.

همچنین آسوشه مدعی شد که:

تلگرام اطلاعات کاربران ایرانی را از کشور خارج کرد و بدین ترتیب از امکانات ما فقط برای کاهش هزینه‌های خود بهره می‌برد؛ بنابراین تصمیم گرفتیم چنین امکاناتی را به‌جای تلگرام در اختیار پیام‌رسان‌های داخلی قرار دهیم.

با توجه به صحبت های معاون فناوری اطلاعات، تلگرام  CDN-های موجود در کشور را فقط برای کانال پربازدید استفاده می کرده است و از سرورهای اروپایی خود برای برقراری ارتباط بین کاربران ایرانی استفاده می کرده است.

0
نویسنده مطلب AmiR
اشتباه وجود نداره💭شاید این روزها به خودت میگی: خیلی اشتباه کردی انتخاب های اشتباه داشتی و تصمیم های اشتباه گرفتی حق داری! !اما، من امروز اومدم بهت بگم اشتباه وجود نداره دوست من چیزی که تو اسمش رو اشتباه گذاشتی اقدامیه که در اون لحظه، بر اساس بهترین اطلاعاتی که داشتی بر اساس باورهات، آموزش هات، چیزی که خانواده بهت میگفته چیزی که دور و بری هات بهت میگفتن تصمیم گرفتی و اقدام کردی، ولی نتیجه اون چیزی نشد که دوست داشتی خودت رو به خاطر اشتباهات گذشته نکوب تو آدم جدیدی شدی، دیدگاه های جدیدی داری، آگاه تری، پخته تری در دل هر اشتباه، دانه رشد تو نهفته اس اون دانه رو بارور کن اشتباه وجود نداره دوست من!

بدون دیدگاه