ساختمان های معروف جهان + بهترین معماری های مدرن جهان

1 سال پیش
ساختمان های معروف جهان

چکیده : ساختمان های معروف جهان کدام است؟ بهترین معماری های مدرن جهان کدام است؟ در این نوشته به معرفی ساختمان های معروف خواهیم پرداخت.

 

ساختمان های معروف جهان کدام است؟ بهترین معماری های مدرن جهان کدام است؟ هنگامی که به مطالعه تاریخ یک مکان جدید مربوط می شود، بازدیدکنندگان نیازی به مشاهده ساختمان های معروف آن ندارند. بدیهی است که روش های دیگری برای یادگیری فرهنگ بومی وجود دارد که ممکن است در پارچه ها، غذاها و زبان ها یافت شود. با این حال، معماری معروف آن می تواند بیشترین اطلاعات را در مورد یک منطقه فاش کند. امروز نمونه‌هایی از شاخص‌ترین معماری‌های امروزی را با فهرست کردن معروف‌ترین ساختمان‌های جهان کشف خواهیم کرد. بعضی از این بناها با بازسازی ساختمان مرمت شده اند.

لیست معروف ترین ساختمان های جهان

این سازه‌های معروف به دلایل خاص مانند زیبایی‌شناسی معماری، اهمیت تاریخی و ترکیب مناسبی از هر دو شهرت دارند. اکنون اجازه دهید فهرستی از ساختمان‌های نمادین از سراسر جهان را گردآوری کنیم که وقتی به سفر خود فکر می‌کنید از دیدن آن‌ها خوشحال خواهید شد.
این نمونه‌های معماری معروف، اساساً شاهدان منفعل اعصار، امپراتوری‌ها و ترجیحات پیشین هستند، اما ممکن است نکاتی را در مورد آنچه آینده به ارمغان خواهد آورد نیز به ما ارائه دهند. نقشه کشی ساختمان هر یک از این موارد به صورت خاص طراحی شده است.

ایاصوفیه (استانبول، ترکیه)

تاریخ تکمیل: ۵۳۷ پس از میلاد
عملکرد: مسجد
معمار : ایزیدور میلتوس (۴۴۲ پس از میلاد – ۵۳۷ پس از میلاد)
موقعیت:  استانبول ترکیه

ایاصوفیه یک اثر معماری باشکوه و نقطه عطفی مهم برای هر دو امپراتوری بیزانس و عثمانی است. ایاصوفیه، ابتدا یک کلیسای مسیحی، سپس یک مسجد برای مسلمانان و سپس یک موزه، همیشه گنجینه دوران خود بوده است. برای هزاران سال، شهر جادویی استانبول میزبان چندین تمدن بوده است. این شهر اکنون دارای ویژگی های دو فرهنگ متفاوت است و ایاصوفیه بدون شک ترکیبی شگفت انگیز است که تأثیرات عثمانی و بیزانسی را در زیر یک گنبد وسیع قابل مشاهده است.

این بنا به یکی از مهم ترین نشانه های فرهنگی و معماری جهان تبدیل شده است که نه تنها بازدیدکنندگان، بلکه دانشگاهیان، مهندسان، نقاشان و باستان شناسان را نیز به خود جذب می کند. این عمارت برای فداکاری ساخته شده است و برای قرن ها این نقش را ایفا کرده است.

مسجد کوردوبا (کوردبا، اسپانیا)

تاریخ تکمیل:  ۹۸۸ میلادی
عملکرد:  کلیسای جامع
معمار: هرنان رویز جوان (۱۵۱۴ – ۱۵۶۹)
مکان: کوردوبا، اسپانیا
ساختارهای این سایت به اندازه تاریخ خارق‌العاده‌ای که به تصویر می‌کشند پیچیده است. مورخان فکر می کنند که این مکان قبلاً معبدی بود که به خدای رومی ژانوس اختصاص داده شده بود. مهاجمان ویزیگوت معبد را به کلیسا تبدیل کردند.

کلیسا بعداً قبل از بازسازی کامل توسط جانشینان امویان تبعید شده – اولین سلسله اسلامی که از دمشق سلطنت کردند – به یک مسجد تبدیل شد.

شاهزاده عبدالرحمن اول به جنوب اسپانیا پناه برد. پس از رسیدن به آنجا، تقریباً تمام شبه جزیره را تحت کنترل گرفت و تلاش کرد تا شکوه و عظمت دمشق را در پایتخت جدید خود، قرطبه تکرار کند. او پروژه های ساختمانی پیچیده را تامین مالی کرد، از کشاورزی حمایت کرد و حتی درختان میوه و درختچه ها را از محل سکونت قبلی خود آورد.

ساختمان های معروف جهان + بهترین معماری های مدرن جهان

گنبد صخره (قدس، فلسطین اشغالی)

تاریخ تکمیل: ۱۰۲۳ میلادی
تابع: حرم
معمار: رجا بن حيوه (۶۶۰ ميلادي – ۷۳۰ ميلادي)
موقعیت: قدس، فلسطین اشغالی
گنبد صخره سازه ای با زیبایی، ثبات، ظرافت و متمایز بودن فرم است. بیرون و داخل، دکور آنقدر نفیس و کاردستی آنقدر استثنایی است که قابل توصیف نیست. قسمت اعظم آن با طلا پوشانده شده است تا هرکس به آن نگاه کند از زیبایی آن متحیر می شود. این یکی از اولین بناهای اسلامی باقیمانده است.
این بنای باشکوه، آنطور که عموماً تصور می‌شود، یک مسجد نیست و محققان همچنان بر نقش و معنای اصلی آن استدلال می‌کنند. تصور می شود که صخره ای بزرگ در وسط قبه الصخره جایی است که ابراهیم آماده قربانی کردن پسرش اسماعیل بود. در موزاییک های ساختمان هیچ گونه حیوان یا انسان وجود ندارد.

ساختمان های معروف جهان + بهترین معماری های مدرن جهان

قلعه Chenonceau (Chenonceaux، فرانسه)

تاریخ تکمیل: ۱۵۱۳ میلادی
تابع: Château
معمار: Philibert de l’Orme (1514 – 1570)
مکان: Chenonceaux، فرانسه
این ملک برای اولین بار به صورت مکتوب در قرن یازدهم ظاهر شد. قلعه کنونی در سال ۱۵۱۳ بر روی پایه های یک آسیاب قبلی ساخته شد و بعدها برای پل زدن روی رودخانه بزرگ شد. محوطه این ساختمان که ترکیبی از معماری گوتیک اواخر و اوایل رنسانس است، در دسترس عموم است. این قصر پربازدیدترین قلعه فرانسه به جز کاخ سلطنتی ورسای است. در جنگ جهانی اول، گالری به بیمارستان تبدیل شد. این همچنین راهی برای فرار از منطقه تحت اشغال نازی ها در یک ساحل رودخانه چر به منطقه امن در سمت دیگر بود.

هنگام گشت و گذار در آپارتمان های مجلل تزئین شده، بازدیدکنندگان به آی پاد گوش می دهند که رویدادهای مهم تاریخ فرانسه را توصیف می کند.

ساختمان های معروف جهان + بهترین معماری های مدرن جهان

کلیسای جامع سنت باسیل (مسکو، روسیه)

تاریخ تکمیل: ۱۵۶۱ میلادی
عملکرد: کلیسای جامع
معمار: Postnik Yakovlev (تولد و مرگ نامعلوم)
مکان: مسکو، روسیه
طبق افسانه ها، سازنده کلیسای جامع پس از اتمام کور شد تا دیگر هرگز عمارتی با چنین عظمتی ساخته نشود. گنبدهای رنگارنگ و برج های آجر قرمز درخشان به ظاهر متمایز آن کمک می کند. گنبدها بخشی از ۹ کلیسای مجزا در داخل کلیسای جامع هستند و هر گنبد نشان دهنده حمله به کازان است. معماری کلیسای جامع از سبک های معماری اورشلیم الهام گرفته شده است و اهمیت مذهبی عمیقی دارد.
وقتی از بالا به آن نگاه کنید، هشت گنبدی که کره نهم را به صورت دایره ای احاطه کرده اند، به نظر شبیه یک ستاره هستند. داخل کلیسای جامع سنت باسیل بسیار متفاوت از ظاهر آن است، با تزئینات ساده و گذرگاه های کوچک. چندین بار در طول تاریخ خود، کلیسای جامع بر اثر آتش سوزی، سرقت و حوادث دیگر آسیب دیده است.

ساختمان های معروف جهان + بهترین معماری های مدرن جهان

تاج محل (آگرا، هند)

تاریخ تکمیل: ۱۶۴۳ میلادی
تابع : مقبره
معمار: استاد احمد لاهوری (۱۵۸۰ – ۱۶۴۹)
موقعیت: مکانی آگرا، هند
هندسه، عظمت ساختاری، خوشنویسی نفیس، الماس های منبت کاری شده و محوطه سازی باشکوه این بنای تاریخی چشمگیر بازدیدکنندگان را شگفت زده می کند. تاج محل چیزی بیش از یک یادبود ازدواج بود. این اظهار عشق بی پایان شان جهان به معشوق مرحومش بود. شاه جهان در اندوه خود احساسات خود را به ساختن مقبره ای پر زرق و برق و گرانقیمت هدایت کرد که باعث شرمساری همه افراد قبل از آن شود. این مقبره همچنین به عنوان اولین مقبره بزرگی که به یک زن اختصاص داده شده بود، بسیار مهم بود.

اگرچه معمار اصلی شناخته شده ای برای تاج محل وجود ندارد، اعتقاد بر این است که شاه جهان که خود علاقه زیادی به طراحی داشت، مستقیماً روی نقشه ها کار می کرد.

ساختمان های معروف جهان + بهترین معماری های مدرن جهان

Château Frontenac (کبک، کانادا)

تاریخ تکمیل: ۱۸۹۳ میلادی
هتل فانکشن
معمار: بروس پرایس (۱۸۴۵ – ۱۹۰۳)
مکان: کبک، کانادا
مدیران انجمن راه‌آهن می‌خواستند گردشگری لوکس را ترویج کنند و معتقد بودند که این هتل زیبا می‌تواند مهمانان مرفه را برای سوار شدن به قطار ترغیب کند. چندین تغییر در طول قرن بیستم رخ داد که ظاهر اصلی قلعه را تغییر داد. ساخت برج مرکزی در سال ۱۹۲۶ شاید مهم ترین آن بود. در ژوئن ۱۹۹۳، Wing با استخر داخلی و مرکز تناسب اندام، و همچنین یک تراس خارجی خیره کننده، راه اندازی شد. بسیاری از افراد برجسته با حمایت خود این هتل مشهور را زیبا کرده اند، و Chateau Frontenac میزبان تعدادی رویداد قابل توجه بوده است.

نام این هتل به افتخار لوئیس دو بواد، شخصیتی محوری در تاریخ فرانسه جدید گرفته شده است.

ساختمان های معروف جهان + بهترین معماری های مدرن جهان

کازا میلا (بارسلونا، اسپانیا)

تاریخ: تکمیل ۱۹۱۲ میلادی
تابع: اقامت
معمار: آنتونی گائودی (۱۸۵۲ – ۱۹۲۶)
موقعیت: مکانی بارسلون، اسپانیا
آنتونی گائودی، معمار، مردی عملی و در قلب یک صنعتگر بود. او در شغلش از غرایز خود پیروی می کرد و رویاهای تخیلی را به واقعیت تبدیل می کرد. تمایل او به پذیرش طرح های جدید، همراه با تخیل درخشان، به شکل گیری انواع معماری جدید کمک کرد و در نتیجه محدودیت های ساختمان را تحت فشار قرار داد. او اکنون به عنوان پدر معماری معاصر شناخته می شود. نام این سازه به ظاهر غیرمعمول آن اشاره دارد. در آن زمان به دلیل سنگ های مواج بیرونی و بالکن های فرفورژه پیچ خورده اش بحث برانگیز بود.

گائودی به دلیل بی توجهی ساختمان به دستورالعمل های سبک تعیین شده به شدت مورد تنبیه قرار گرفت. برای شروع، این اصطلاح نامی است که توسط مردم محلی که به غیرعادی بودن آن اعتراض داشتند، داده شده است. طراحی نما در این ساختمان به سبک منحصر به فرد می باشد.

ساختمان های معروف جهان + بهترین معماری های مدرن جهان

Sacré-Coeur (پاریس، فرانسه)

تاریخ: تکمیل ۱۹۱۹ میلادی
باسیلیکای تابعی
معمار : پل آبادی (۱۸۱۲ – ۱۸۸۴)
مکان : پاریس، فرانسه
مونمارتر از ابتدا مرکز دعا بوده است. از آنجا که در روایت زندگی نامه سنت ژنویو که توسط یکی از همکارانش در سال ۴۷۵ ثبت شده است، آمده است که او شهروندان پاریس را تحت فشار قرار داد تا نمازخانه ای را در محل شهادت او برپا کنند، این اولین اسقف پاریس به خاطر این موضوع وارد تاریخچه تاریخ شد. او سن دنیس، اولین اسقف و شهید پاریس، و افسانه او این عصر را به تصویر می کشد که در آن شاگردان مسیح «نه با جنگ، بلکه با مردن» پیروز شدند.

اولین کلیسای اختصاص داده شده به سنت دنیس روی تپه در قرن نهم تخریب شد. بعدها بازسازی شد زیرا تپه مونمارتر یک مکان زیارتی مشهور بود.

ساختمان های معروف جهان + بهترین معماری های مدرن جهان

شهر ممنوعه (پکن، چین)

تاریخ تکمیل : ۱۹۲۵ میلادی
قصر عملکرد
معمار: Kuai Xiang (1398 – 1481)
موقعیت مکانی: پکن، چین
در زمان های قدیم تصور می شد که امپراتور پسر بهشتی است و بنابراین بالاترین مقام بهشت ​​به او اعطا شد. خانه امپراتور رو به شمال، به عنوان همتای زمینی کاخ ارغوانی آسمانی، یعنی ستاره شمالی، ساخته شد، اما برای خانه امپراتور آسمانی.

بدیهی است که برای مردم عادی به عنوان یک مکان الهی ممنوع بود، از این رو به “شهر ممنوعه” ملقب شد.

امپراتور یونگل تاج و تخت برادرزاده اش را غصب کرد. او تصمیم گرفت پایتخت را از نانجینگ به پکن منتقل کند تا کنترل امپراتوری خود را تقویت کند و امنیت خود را حفظ کند. در نتیجه، امپراتور یونگل، کوای شیانگ را مأمور ساخت شهر ممنوعه در پکن کرد. چند باغ فرعی برای بازدید با سالن های جذاب وجود دارد.

ساختمان های معروف جهان + بهترین معماری های مدرن جهان

موزه Solomon R. Guggenheim (نیویورک، ایالات متحده آمریکا)

تاریخ تکمیل: ۱۹۳۷ میلادی
موزه هنر کارکرد
معمار: فرانک لوید رایت (۱۸۶۷ – ۱۹۵۹)
مکان : منهتن، نیویورک، ایالات متحده
این موزه در سال ۱۹۵۹ از فضای اجاره‌ای به مکان فعلی خود تغییر مکان داد، یک قطعه اصلی از معماری قرن بیستم که توسط فرانک لوید رایت ساخته شد. ساختار استوانه‌ای شکل که در بالا وسیع‌تر از پایین است، به‌عنوان «نمایشگاه روح» طراحی شده است. گالری سطح شیبدار منحصر به فرد آن از سطح کف به صورت مارپیچ طولانی و بدون وقفه در امتداد دیوارهای بیرونی سازه بالا می رود و درست زیر نورگیر سقف ختم می شود. هنگامی که یک برج مجاور در سال ۱۹۹۲ تکمیل شد، ساختار و همچنین از سال ۲۰۰۵ تا ۲۰۰۸ تحت بزرگ‌نمایی و تغییرات اساسی قرار گرفت.

او به رایت گفت: «هر یک از این آثار بزرگ باید در فضا چیده شوند و فقط شما می‌توانید دورنما را بررسی کنید. من یک معبد روحانی می خواهم، یک یادبود!»

لینکلن سنتر (نیویورک، ایالات متحده آمریکا)

تاریخ تکمیل: ۱۹۵۶ میلادی
مرکز هنرهای نمایشی تابع
معمار: فرانک لوید رایت (۱۸۶۷ – ۱۹۵۹)
مکان: شهر نیویورک، ایالات متحده
این سازه معروف یک مجموعه هنری گسترده در شهر نیویورک است که بزرگترین مکان‌های هنرهای نمایشی شهر و همچنین قدیمی‌ترین و مشهورترین گروه‌های نمایشی شهر را در خود جای داده است. علاوه بر فهرست استثنایی سازمان‌های نمایشی مقیم، این مرکز همچنین دارای یک کتابخانه تخصصی هنرهای نمایشی و همچنین امکانات آموزشی رقص و موسیقی در سطح جهانی است. در دهه ۱۹۵۰ با هدف گرد هم آوردن بزرگترین سازمان های نمایشی مقیم نیویورک در یک مجموعه بزرگ هنرهای نمایشی ایجاد و ساخته شد.

در ارتباط با این سه تئاتر، این مرکز تعدادی مکان و موسسات فرهنگی برجسته دیگر را در خود جای داده است و به عنوان معیاری برای هنرهای نمایشی در ایالات متحده عمل می کند.

طاق دروازه (میسوری، ایالات متحده آمریکا)

تاریخ تکمیل: ۱۹۶۵ میلادی
بنای یادبود تابع
معمار: Eero Saarinen (1910 – 1961)
مکان: سنت لوئیس، میسوری، ایالات متحده
پارک ملی Gateway Arch که در سال ۱۹۳۵ برای به یاد ماندن دیدگاه توماس جفرسون از ایالات متحده بین قاره ای ایجاد شد، از دادگاه قدیمی تا پله های رو به رودخانه می سی سی پی امتداد دارد. طاق دروازه در وسط ایستاده است، گواهی دراماتیک از روح ماجراجو. امروزه، طاق دروازه به بسیاری از افرادی که در تعریف منطقه و کشور کمک کردند، احترام می گذارد. انجمن یادبود جفرسون یک مسابقه طراحی برای انتخاب سبک یادبود جدید راه اندازی کرد. بر اساس فراخوان مسابقه برای پیشنهادات، ساختمان جدید قرار بود به عنوان گواهی ماندگار برای “دیدگاه جفرسون در مورد چشم اندازهای بیشتر برای مردان با هر رنگ و ادیان مختلف” عمل کند.

سارینن درباره خلقت خود گفت: «طاق نمایانگر راه ورود به غرب، پیشرفت ملی و موارد مشابه بود.

کلیسای جامع شهری برازیلیا (برازیلیا، برزیل)

تاریخ تکمیل : ۱۹۷۰ میلادی
عملکرد کلیسای جامع
معمار: اسکار نیمایر (۱۹۰۷ – ۲۰۱۲)
مکان: برازیلیا، برزیل
با چنین تاریخ غنی، می توان انتظار داشت که معماری برازیلیا نشان دهنده غنا و اهمیت جامعه به عنوان یک شهر برنامه ریزی شده باشد. از آنجایی که کلیسا در جامعه بسیار مهم است، طراحی آن باید در مقایسه با محیط اطرافش معنا و فردیت داشته باشد.

با سبک قدرتمند و فرم متمایز کلیسای جامع برازیلیا، اسکار نیمایر مطمئناً تأثیرگذار بود، که با کسب جایزه پریتزکر در سال ۱۹۸۸ به اوج خود رسید. سنگ بنای آن در اوایل سپتامبر ۱۹۵۸، زمانی که نقشه های اسکار نیمایر در حال پیشنهاد و ترسیم کامل بود، قرار گرفت. ستون‌ها دارای قسمت‌های سهموی هستند که تا آسمان می‌رسند و دو دست را به تصویر می‌کشند.

لو سنتر ژرژ پمپیدو (پاریس، فرانسه)

تاریخ تکمیل: ۱۹۷۷ میلادی
موزه تابع، کتابخانه
معمار: رنزو پیانو (۱۹۳۷ – اکنون)
مکان: پاریس، فرانسه
اجزای مکانیکی، سازه‌ای و گردش هوای مرکز پمپیدو در نمای سازه گنجانده شده‌اند و به آن نام ساختمان «داخل بیرون» داده شده است. این سازه به دلیل لوله عظیمی به نام “کاترپیلار” که به صورت مورب در سراسر آن قرار دارد، به خوبی شناخته شده است. رئیس جمهور فرانسه ابتدا در سال ۱۹۶۸ اعلام کرد که یک کتابخانه عمومی رایگان جدید در فلات بوبورگ ساخته خواهد شد. یک سال بعد، ژرژ پمپیدو، رئیس‌جمهور جدید فرانسه، طرح‌هایی را برای پروژه بوبورگ که شامل یک موزه هنر مدرن است، فاش کرد و بنای جدید نام او را حفظ خواهد کرد. معماران از سراسر جهان برای ارائه پیشنهادات برای تاسیسات جدید دعوت شدند.

از آنجایی که نماهای برج ها کاملاً شفاف هستند، بالاترین سطوح آسمان خراش مناظری شگفت انگیز از پاریس را به نمایش می گذارد.

معبد نیلوفر آبی (دهلی نو، هند)

تاریخ تکمیل: ۱۹۸۶ میلادی
معبد تابع
معمار: فریبرز صهبا (۱۹۴۸ – تاکنون)
موقعیت مکانی دهلی، هند
معبد نیلوفر آبی، مانند سایر عبادتگاه‌های بهائی، صرف نظر از ایمان یا شرایط دیگر، برای همه باز است. بر اساس ایمان، معبد باید مکانی برای ملاقات، تعمق و عبادت افراد با هر ادیان باشد.

مانند سایر تالارهای عبادت بهائی، هر کسی می‌تواند با وجود منشأ مذهبی، جنسیت یا تفاوت‌های دیگر، از معبد نیلوفر آبی دیدن کند. کتب مقدس ایمان آنها و نیز سایر ادیان را می توان به هر زبانی خواند. با این حال، خواندن ادبیات غیر کتاب مقدس، و همچنین ارائه خطبه یا سخنرانی، و جمع آوری کمک مالی، ممنوع است. جلسات عبادت هیچ قالب مشخصی ندارند و اعمال سنتی مجاز نیستند.

موزه هنرهای معاصر نیتروی (ریودوژانیرو، برزیل)

تاریخ تکمیل: ۱۹۹۶ میلادی
موزه هنر کارکرد
معمار: اسکار نیمایر (۱۹۰۷ – ۲۰۱۲)
موقعیت مکانی:  ریودوژانیرو
توانایی اسکار نیمایر در تولید نمادها غیرقابل انکار است. مسلما قابل توجه ترین نمونه موزه هنر معاصر نیتروی است. شهر نیتروی شهری غمگین بود که شهرت و شکوه کلان شهر پر جنب و جوش همسایه را تحت الشعاع قرار داده بود.

با این حال، هنگامی که نیمایر این موزه را به پایان رساند، به یک بازدید «اجباری» تبدیل شد و، مانند بیلبائو، چیزی که مردم را به خود جلب می کند نه تنها نمایشگاه، بلکه ساختاری است که طراحی آن به لوگوی ملی شهر تبدیل شده است.

این تأثیر مطلوب باعث شد نیمایر کمیسیون های محلی بیشتری به ویژه مجموعه ساختارهای هنری و مذهبی Camino Niemeyer به دست آورد. این موزه، به گفته سازنده آن، به صورت شکوفه ای از صخره ای که آن را در خود جای داده است ظاهر می شود. اتاق‌های داخلی، که در معرض مناظر تماشایی هستند، مورد انتقاد قرار گرفتند، زیرا تکنیک‌های طراحی موزه را به پس‌زمینه تنزل دادند، در درجه اول به دلیل نور طبیعی فراوان.

خانه رقص (پراگ، جمهوری چک)

تاریخ تکمیل: ۱۹۹۶ میلادی
دفاتر تابع
معمار: فرانک گری (۱۹۲۹ – تاکنون)
مکان: پراگ، جمهوری چک
خانه رقص در پراگ شناخته شده ترین اثر معماری معاصر در جمهوری چک است. علیرغم این واقعیت که پراگ به دلیل مرکز تاریخی باشکوهش که مملو از بناهای تاریخی نفس گیر و کوچه های مار کوچک است، شناخته می شود، خانه رقصان معاصر به دلیل سبک معماری غیر سنتی، مقصد مورد علاقه گردشگران و عکاسان است. خانه رقص، واقع در سواحل طولانی ترین رودخانه جمهوری چک، ولتاوا، مظهر جنبش ساختارشکنی در جمهوری چک در دوران پس از کمونیسم است.

تاریخچه خانه رقص در طول جنگ جهانی دوم آغاز شد. زمانی یک سازه معمولی با آپارتمان برای مردم وجود داشت که اکنون خانه رقصان در آن قرار دارد، اما به اشتباه توسط بمب های هوایی آمریکایی در طول جنگ تخریب شد.

Dresden Frauenkirche (درزدن، آلمان)

تاریخ تکمیل: ۲۰۰۵ میلادی
عملکرد کلیسای
معمار: جورج باهر (۱۶۶۶ – ۱۷۳۸)
مکان: درسدن، آلمان
این کلیسا یکی از بهترین نمونه های معماری مقدس پروتستان در جهان است. در طول جنگ جهانی دوم، حملات هوایی متفقین این شاهکار آشکار را به کلی نابود کردند. این کلیسا قبل از اینکه به عنوان یک یادبود جنگ بازسازی شود، برای مدت طولانی در ویرانه باقی ماند. بعداً اجزاء در آماده سازی برای بازسازی ذخیره شدند. بازسازی سازه در سال ۲۰۰۵ به پایان رسید. به نشانه آشتی، گوی بالا و صلیب طلایی جدید در لندن ساخته شد. صلیب باستانی و آسیب دیده هنوز در محراب بازسازی شده کلیسا یافت می شود. بازسازی آن نشان دهنده آشتی جهانی پس از جنگ جهانی دوم است.

قسمت اعظم ساختمان مانند نما، گنبد و فضای داخلی با مصالح اصیل ساخته شده است.

شارد (لندن، بریتانیا)

تاریخ تکمیل: ۲۰۱۳ میلادی
تابع آسمان خراش
معمار: رنزو پیانو (۱۹۳۷ – اکنون)
مکان لندن، انگلستان
پیانو شکل نازک و مناره مانند برج را افزوده خوبی به خط افق لندن می‌دید که یادآور برج‌های کلیسا در حکاکی‌های قدیمی شهر است و فکر می‌کرد که حضور آن بسیار ظریف‌تر از آن چیزی است که منتقدان پروژه ادعا می‌کردند.

او استفاده پیچیده ای از لعاب، با نمای چشمگیر شیشه های زاویه دار را پیشنهاد کرد که برای انعکاس نور خورشید و آسمان بالا، به طوری که ظاهر ساختمان با آب و هوا و فصول تغییر می کند.

برخی از رویکردهای مهندسی پیشگامانه در ساخت آسمان خراش استفاده شده است. شارد با هدف حفظ انرژی ساخته شده است. دارای یک نیروگاه ترکیبی برق و گرمایش است که با گاز طبیعی از شبکه ملی کار می کند.

نظر شما در مورد لیست نمادین ترین ساختمان ها و سازه های معروف جهان چیست؟ اینها نمونه های عالی از مهم ترین معماری هایی هستند که جهان ارائه کرده است. امیدواریم فهرست معروف‌ترین ساختمان‌های جهان شما را با سازه‌هایی آشنا کرده باشد که قبلاً نامشان را نشنیده بودید.

چه چیزی یک ساختمان را مشهور می کند؟

ساختمان‌های نمادین معمولاً به دلایلی معروف می‌شوند. گاهی اوقات، صرفاً به دلیل جذابیت زیبایی شناختی و شکوه معماری آنها است. در مواقع دیگر، ممکن است اهمیت تاریخی برای سایت یا ساختمان وجود داشته باشد.

چه ساختمانی به عنوان معروف ترین ساختمان در نظر گرفته می شود؟

چندین پاسخ برای این سوال وجود دارد. این ممکن است بستگی به این داشته باشد که از چه کسی بپرسید و به چه دلیل فکر می کنید معروف است. بسیاری هر چیزی از کاخ سفید گرفته تا تاج محل را مشهورترین آنها می دانند.

ساختمان های معروف جهان و بهترین معماری های مدرن

ساختمان های معروف جهان و بهترین معماری های مدرن در این نوشته به شما معرفی کرده ایم اگه به معماری علاقه دارید می توانید از سایت آتلیه معماری مسعودیان بازدید کنید. گروه معماری مسعودیان در زمینه معماری، طراحی دکوراسیون داخلی، طراحی ویلا ، ساخت ویلا ، بازسازی خانه و ساختمان و طراحی نمای ساختمان فعالیت دارد.

0
نویسنده مطلب AmiR
دانشجوی رشته کامپیوتر - نرم افزار

دیدگاه شما

بدون دیدگاه