چرا هواپیما بهترین گزینه در شرایط کرونا برای سفر است؟

2 سال پیش
هواپیما

انتخاب وسیله مناسب برای سفر جز یکی از ضروری ترین کارهایی است که یک انسان در دوران کرونا می تواند انجام دهد. با توجه به شیوع کرونا این انتخاب مسی تواند بسیار حائز اهمیت باشد. بسیاری از مسافران در این مواقع هواپیما را مطمئن ترین وسیله نقلیه برای سفر می دانند. از این رو خرید بلیط هواپیما به مقصدهای مختلف در دستور کار مسافران قرار گرفته است.

چرا هواپیما در شرایط کرونا

با وجود شرایطی که در کشور حکم فرما شده بهترین و تمیزترین وسیله نقلیه برای سفر هواپیما به شمار می رود. هواپیما قبل و بعد هر سفر ضدعفونی می شود و تمامی مسافران قبل از سفر با بدنی ضدعفونی شده وارد این وسیله نقلیه می شوند.

البته ناگفته نماند استفاده از هواپیما نمی تواند شما را به طور کامل از کرونا دور نگه دارد بکه باید در هنگام سفر دستورات بهداشتی را نیز رعایت کنید. در این بازه زمانی از پرداختن به سفرهای ضروری حتی با هواپیما خودداری کنید. پرسنل بیمارستان ها برای رفع ویروس کرونا می جنگند و ما باید در این راه و از بین رفتن این ویروس با آنها همسو باشیم.

فقط سفرهای ضروری!

وزیر بهداشت درباره وضعیت کرونا ویروس در کشور می گوید:

خیز جدیدی از کرونا در حال شکل‌گیری است. در این شرایط فقط به سفرهای ضروری بپردازید. با توجه به قرنطینه های در نظر گرفته امیدواریم شرایط حاکم کرونا بر کشور از بین برود. طبق پیش بینی ها در روزهای پیک بیماری کرونا هستی به همین منظور قرنطینه های مختلف را برای شهرهای قرمز در نظر گرفته ایم از هموطنان خواهشمندیم برای کارهای ضروری به مسافرت بپردازند و کمتر در شهر به رفت و آمد مشغول شوند.

تا اینجای مطلب با ما همراه بودید حال می خواهیم مراحل خرید بلیط هواپیما به صورت اینترنتی را برای شما شرح دهیم تا در این دوران کرونایی کمتر به سطح شهر برای کارهای روزمره بروید.

صفر تا صد مراحل خرید بلیط هواپیما

خرید بلیط هواپیما مانند تمامی کارهای برروی زمین برای به سرانجام رسیدن نیاز به نظم و رعایت اصول مختلف دارد.

مدارک مورد نیاز برای خرید بلیط هواپیما

گام اول برای خرید بلیط هواپیما در اختیار داشتن اطلاعات شخصی مورد نیاز برای خرید بلیط است. با در اختیار داشتن این مدارک و مراجعه به سایت های معتبر بلیط هواپیما مانند تیک بان می توانید بلیط هواپیما مورد نظر خود را تهیه کنید. برای خرید بلیط هواپیما داخلی اطلاعات کارت ملی و برای بلیط خارجی هواپیما اطلاعات گذرنامه لازم است. معمولا باید گذرنامه حدود ۶ ماه اعتبار داشته باشد.

مراحل خرید بلیط هواپیما از سایت

برای خرید بلیط هواپیما بعد از در دست داشتن اطلاعات خود می توانید وارد یکی از سایت های معتبر خرید بلیط هواپیما شوید. بعد از انتخاب گزینه هواپیما فرم اطلاعات برای شما ظاهر می شود. با پر کردن قسمت مبدا، مقصد و تاریخ بلیط موردنظر، بلیط هوای گوناگونی برای شما به نمایش در می اید. شما می توانید با توجه به بودجه درنظر گرفته برای سفر یکی از بلیط های مورد نظر را انتخاب کنید. در مرحله بعد می بایست اطلاعات درخواستی سایت را به طور دقیق وارد نمایید.

در مرحله آخر نیز می توانید به وسیله کارت های عضو شتاب بانکی و در کمترین زمان هزینه بلیط هواپیما خود و خانواده را پرداخت نمایید.

مرحله رفتن به فرودگاه

بعد از رزرو بلیط هواپیما می توانید با خیالی راحت به بستن چمدان های خود مشغول شوید. البته توجه داشته باشید که زودتر از موعد مقرر در فرودگاه حاضر شوید. برای پروازهای داخلی یک ساعت و برای پروازهای خارجی سه ساعت قبل از پرواز باز است در فرودگاه باشید. در هنگام بستن چمدان به میزان بار در هنگام سفر توجه وافری داشته باشید تا در هنگام پرواز دچار ضرر نشوید.

یکی از کارهایی که می تواند از استرس شما کم کند تا اینکه از پرواز جا نمانید، حاضر شدن در فرودگاه زودتر از موعد پرواز است. طبق قوانین باید پروازهای داخلی یک و نیم ساعت و در پروازهای خارجی سه ساعت زودتر از زمان پرواز در فرودگاه حضور داشته باشید. دلیل زودتر رسیدن به فرودگاه انجام کارهایی است که قبل از پرواز باید آنها را انجام دهید.” (منبع)

هواپیما

گام آخر خرید بلیط هواپیما

گام آخر خرید بلیط هواپیما تحویل بار و چک این(Check in) است. بعد از اتمام این مرحله به راحتی هرچه تمام تر می توانید وارد هواپیما شوید و در جای مخصوص به خود بنشینید و به سفر خود بپردازید. در هنگام پرواز سعی کنید مدارک مهم و وسایل ضروری را در یک کیف کوچک قرار دهید و آن را با خود به کابین ببرید و وسایل سنگین را به قسمت بار تحویل دهید. با این کار سفر راخحت تری خواهید داشت.

سایت های معتبر در زمینه بلیط هواپیما

سایت های تیک بان، علی بابا، قاصدک و مستر بلیط از جمله سایت های معتبر و ایمن در زمینه ارائه بلیط هواپیما هستند. برای خرید بلیط هواپیما کافی است کلمه https://tikban.comرا جستجو کنید و بعد از گذراندن مراحلی که در قسمت بالا به آن اشاره شد، بلیت خود را دریافت نمایید.

تیک بان به عنوان سایت معتبر خرید بلیط هواپیما با بیش از ۹۰۰ ایرلاین در ایران و اقصی نقاط جهان همکاری کرده و توانایی اسکان مسافران خود در بهترین هتل های ایران و جهان را دارد. سایت تیک بان از سال ۱۳۹۳ فعالیت های مربوط به حمل و نقل در سفرهای هوایی را آغاز کرده است.

این سایت فروش بلیط پروازهای داخلی و خارجی، زیر مجموعه شرکت خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی هفت اورنگ بوده که دارای گواهینامه انجمن بین المللی حمل و نقل هوایی یاتا (IATA)، گواهینامه انجمن تورگردانان ایران و نماد دو ستاره اعتماد الکترونیک می باشد.

‫0/5 ‫(0 نظر)
1
نویسنده مطلب AmiR
دانشجوی رشته کامپیوتر - نرم افزار

یک دیدگاه