پلاگین نالد چیست و چرا نباید از آنها استفاده کرد؟ بهترین جایگزین کدام است؟

2 سال پیش
پلاگین نالد

ساده‌ترین و سریع‌ترین روش برای ایجاد وبسایت برای کسب و کار، استفاده از وردپرس بوده که طبق جمله‌ی معروف خودش، در کمتر از ۵ دقیقه می‌توان یک وبسایت را ایجاد نمود. اما وردپرس به تنهایی کافی نبوده و برای ایجاد یک ویترین زیبا و کاربر پسند، ناچار به استفاده از قالب و چندین پلاگین خواهیم بود. قیمت ترکیب یک قالب و چندین پلاگین ممکن است گاهی تا ۲ میلیون تومان نیز بالا رفته و علاوه بر آن، باید هزینه‌ی اجرا نیز به طراح سایت داده شود. به همین جهت نیز ممکن است بعضی افراد، استفاده از قالب یا پلاگین‌های نالد شده را توصیه کنند که کاملا هم رایگان هستند. اما آیا با خطرات پلاگین‌های نالد آشنا هستید؟

قالب یا پلاگین نالد چیست؟

اگرچه وردپرس رایگان بوده و تمام پلاگین‌های ارائه شده در مخزن وردپرس دارای یک نسخه‌ی رایگان هستند، اما در بسیاری از موارد، ایجاد وبسایت با قالب و افزونه‌های رایگان پاسخگوی نیازمان نبوده و ناچار خواهیم بود که از نسخه‌ی پرمیوم افزونه‌ها استفاده کنیم. علاوه بر آن، اگر به دنبال یک قالب کاربردی و زیبا باشیم، قطعا باید از نسخه‌های پرمیوم (پولی) استفاده کنیم. این قالب‌ها و افزونه‌ها توسط متخصصان طراحی شده و هدف این افراد نیز کسب درآمد بوده است. قیمت یک قالب در وبسایت‌های خارجی بین ۱۰۰ تا ۳۰۰ دلار بوده و هر پلاگین ممکن است بین ۲۰ تا ۱۰۰ دلار قیمت داشته باشد. به همین جهت نیز بعضی از افراد، این نسخه‌های اورجینال را کرک کرده (قفل آن‌ها را شکسته) و به صورت رایگان در اختیار دیگران قرار می‌دهند.

این نسخه‌های رایگان و کرک شده، عموما دارای بد افزار بوده که در زمان مقرر فعال شده و سایت را نابود خواهند کرد. چندین مورد از این تجربیات باعث شده تا مطمئن شوم که استفاده از نسخه‌های نالد اصلا صحیح نبوده، نه تنها باعث از دست رفتن وبسایت خواهد شد، بلکه باعث صدمه دیدن و لطمه خوردن کسب و کار خواهد شد. بنابراین، توصیه می‌کنیم که هرگز به دنبال پلاگین‌ها و قالب‌های نالد نروید. بهتر است به تجربه‌ی دیگران اعتماد کرده و زحمت و زمانتان را هدر ندهید. حتی اگر از قالب‌ها و پلاگین‌های رایگان استفاده کنید، باز هم بهتر از آن است که برای تغییرات کوچک، به دنبال پلاگین نالد رفته و نهایتا تمام وبسایت را از دست دهید.

خرید پلاگین و قالب های ارزانتر

دلیل تمایل به استفاده از قالب‌ها و پلاگین‌های نالد شده، قیمت نسبتا بالای آن‌ها است. خوشبختانه متخصصان داخلی با بومی کردن این نرم‌افزارها قیمت آن‌ها را به شدت کاهش داده و هر قالب را بین ۱۵۰ تا ۴۰۰ هزار تومان و هر پلاگین را بین ۱۰۰ تا ۲۰۰ هزار تومان برای فروش گذاشته اند. اما اگر باز هم این قیمت بالا به نظر می‌رسد، می‌توانید با خرید پکیج سایت آماده، هزینه‌های خود را تا ۶۰ درصد کاهش دهید. پکیج سایت آماده شامل یک قالب و چندین پلاگین کاربردی بوده که برای کاربردهای مختلف (فروشگاهی، شرکتی، بلاگ، رزرو نوبت، چند زبانه و …) آماده شده است. به دلیل خرید عمده قالب و پلاگین‌ها برای ایجاد کردن پکیج‌ها، قیمت آن‌ها تا این اندازه کاهش یافته و خرید آن‌ها را اقتصادی و به صرفه می‌نماید.

پکیج سایت آماده در حقیقت نسخه‌ی آماده‌ای از یک سایت داپلیکیت شده (کپی شده) بوده که نوع قالب در آن مشخص بوده و تک تک افزونه های کاربردی نیز در آن نصب شده است. لازم است که تاکید کنیم که پکیج‌ها با استفاده از قالب و پلاگین اورجینال و دارای لیسانس ایجاد شده‌اند. برای مثال، پکیج فروشگاهی سایت آماده شامل قالب و پلاگین‌های زیر است:

  •  قالب سیگماشاپ یا مگاورپرس
  • صفحه ساز المنتور + المنتور پرو + آلتیمیت اد آن المنتور
  • کشینگ موشک وردپرس
  • سئوی یوآست یا رنک مث
  • ورود با موبایل دیجیتز
  • پیگیری سفارشات ووکامرس

پکیج فروشگاهی فروشگاهی SW-1 با قیمت ۶۴۰ هزار تومان عرضه شده و ۵۰ درصد ارزان‌تر از خرید تک تک پلاگین‌ها و قالب‌ها است. به همین جهت نیز می‌توان با هزینه‌ی کمتر، وبسایت کاملی را راه‌اندازی کرد و تا ۶۰ درصد در هزینه‌ها صرفه‌جویی کرد. نکته‌ی جالب اینجاست که امکان ساخت پکیج اختصاصی نیز وجود داشته. این بدان معناست که طراح سایت می‌تواند درخواست سایت آماده با قالب و پلاگین‌های مشخص را بدهد و در کمتر از چند ساعت، پکیج خود را دریافت نماید.

این پکیج‌ها در نتیجه‌ی یک قرارداد بین وبسایت بهترین هست  با ارائه‌دهندگان افزونه‌ها و قالب‌های فارسی ایجاد شده و در نتیجه‌ی آن، این امکان برای مشتریان این وبسایت فراهم شده است. طی این توافقنامه، بستر ارائه‌ی پلاگین ارزان و قالب ارزان فراهم شده که قطعا کمکی خواهد بود به کسب و کارهای نوپا. برای اطلاعات بیشتر، می‌توانید به وبسایت بهترین هست Behtarinhast.ir نموده و وارد بخش مقالات مربوط به “وبسایت” و یا فروشگاه آن شوید.

0
نویسنده مطلب امید قدرتی
دانشجوی کارشناسی - کامپیوتر نرم افزار - علاقه مند به سئو و تولید محتوا

دیدگاه شما

بدون دیدگاه