قهوه فوری چیست و چه تفاوتی با قهوه معمولی دارد؟

2 سال پیش
قهوه فوری

قهوه فوری چه تفاوتی با قهوه معمولی دارد و چگونه درست می شود؟ تفاوت قهوه گلد و کلاسیک چیست و کدام یک بهتر است؟ در این مطلب همه چیز را درباره قهوه فوری به شما می گوییم.

قهوه فوری چیست؟

قهوه فوری که به آن قهوه محلول هم می گویند همواره به دلیل سرعت و سهولت در درست کردن، محبوب بوده است. امروزه بسیاری از بزرگ ترین شرکت های تولید کننده قهوه بر روی قهوه فوری سرمایه گذاری کرده اند تا قسمتی از سهم این بازار را به دست بیاورند.

بسیاری از افراد هستند که معتقدند می توان از قهوه فوری به اندازه یک فنجان قهوه معمولی لذت برد. قهوه فوری امروزه ۲۵% درصد از قهوه مصرفی در دنیا را به خودش اختصاص داده است.

قهوه فوری چگونه درست می شود؟

تولید تجاری قهوه فوری به وسیله دو فرآیند خشک کردن انجمادی و خشک کردن با اسپری انجام می گردد. برای تولید قهوه فوری توسط این دو روش، ابتدا قهوه معمولی را در مقیاس زیاد (گالن) دم آوری می کنند.

در خشک کردن با اسپری، قهوه دم آوری شده غلیظ به صورت قطرات بسیار ریز در هوای داغ (۲۵۰ درجه سانتی گراد) اسپری می شود. آب این قطرات هنگام برخورد به زمین تبخیر شده و قهوه به صورت بلورهای کوچک خشک می گردد.

قهوه فوری

فرآیند خشک کردن انجمادی کمی پیچیده تر است و در این روش قهوه ای که دم آوری شده در دمای منفی ۷ درجه سانتی گراد سرد می شود تا جایی که عصاره قهوه حالت گل آلود بگیر. سپس در دمای ۴۰- درجه سرد میشود. این باعث میشود که ورقه هایی از قهوه یخ زده شکل بگیرد که سپس خرد شده و به محفظه خشک کردن منتقل می شود. در آنجاست که یخ تصعید میشود و دانه های قهوه فوری به جا می ماند.

قهوه گلد و کلاسیک با هم چه فرقی دارند؟

تفاوت اصلی بین قهوه فوری گلد و کلاسیک در فرآیند میکروگریند است که باعث میشود دانه های عربیکا ۱۰ برابر قهوه معمولی ریز تر آسیاب شوند. تفاوت دیگر بین قهوه گلد و قهوه فوری کلاسیک این است که در قهوه کلاسیک از متد خشک کردن با اسپری استفاده میشود که ۷۰ درصد از طعم قهوه باقی میماند، در حالیکه نسکافه گلد از روش خشک کردن انجمادی استفاده می نماید که ۹۰ درصد طعم قهوه حفظ میشود. به همین دلیل اصولاً قیمت قهوه گلد نسبت به کلاسیک گران تر است.

چرا قهوه گلد ممتاز تر است؟

قهوه کلاسیک دارای عطر و طعم تکرارنشدنی است و امضای برندهای تولید قهوه فوری مانند نسکافه محسوب میشود. اما قهوه گلد بهترین و لطیف ترین قهوه ایست که به صورت ماهرانه از دانه های قهوه درست شده است.

کشورهای تولید کننده قهوه فوری

برزیل یکی از بزرگترین تولید کنندگان و صادرکنندگان قهوه فهوری است که نرخ صادرات قهوه فوری آن رشه مثبت داشته است. از دیگر تولیدکنندگان بزرگ قهوه فوری گلد و کلاسیک می توان به هند، ویتنام و اکوادور اشاره کرد.

بهترین برندهای قهوه فوری

بسیاری از برندها شروع به ورود به بازار قهوه فوری کرده اند. برندهای نستله و استارباکس که در سال ۲۰۱۸ همکاری خود را با یکدیگر اعلام کردند در سال ۲۰۲۰ یک خط تولید قهوه فوری پریمیوم را راه اندازی نمودند.

قهوه فوری

خیلی از افراد میخواهند بدون داشتن هیچ دستگاه قهوه ساز بتوانند تنها با استفاده از یک لیوان آب جوش، بهترین قهوه را بنوشند. به همین علت است که خرید قهوه فوری را به شما پیشنهاد میکنیم. قهوه فوری یکی از محبوب ترین انواع قهوه است که طی فرآیندهای خاص عصاره قهوه گرفته میشود و آن را به پودر قهوه فوری تبدیل میکنند تا به راحتی و سریع در آب حل گردد.

قیمت قهوه فوری به دلیل فرآیندهایی که روی آن انجام میشود نسبت به قهوه معمولی بیشتر است.

انواع قهوه فوری

قهوه کلاسیک هند

همانطور که گفتیم کشور هند یکی از بزرگترین تولید کنندگان قهوه فوری در جهان است. قهوه کلاسیک هند قهوه ای است که باید روز خود را با اولین جرعه از آن شروع کنید تا ذهنتان بیدار شود. یک قهوه فوری با کف زیاد که همه دوستداران قهوه عاشق آن هستند. خاستگاه این قهوه فوری کشور هند است. این قهوه فوری پر از عطر و طعم بوده و برای هر زمان از روز عالی است.

قهوه فوری گلد هند نیز تشکیل شده از ۱۰۰ درصد قهوه ریزشده خالص است که طعم اصیل قهوه در هر جرعه ی آن محسوس است. قهوه گلد هند به صورت قهوه ۱۰۰ درصد خالص از مزارع هند میباشد که میتوانید به وسیله این قهوه فوری هم قهوه داغ و هم قهوه سرد درست کنید.

 قهوه گلد برزیل

قهوه فوری گلد برزیل منتخبی از دانه های قهوه عربیکای برزیلی خالص می باشد. قهوه فوری گلد برزیل یک قهوه با طعم تلخ و شیرین و شکلاتی است که کمی اسیدی با رایحه و طعم آجیلی میباشد. قهوه گلد برزیل با روش معطر و کاراکتر زنده و عطر و طعم دلپذیر ، آن را به نقطه مقابل الهام بخش سبک زندگی شلوغ امروزی تبدیل کرده است.

قهوه فوری گلد اکوادور

قهوه فوری اکوادور که از انواع قهوه روبوستای رشد یافته در دامنه کوه های این کشور درست میشود دارای کیفیت بسیار بالایی میباشد. عطر و طعم این قهوه فوری گلد بسیار لذت بخش بوده و طعم واقعی قهوه را به شما نشان میدهد. قهوه روبوستا یکه نوع قهوه ایده آل برای قهوه فوری است زیرا کافئین بیشتر داشته و به مقدار بیشتری نسبت به عربیکا تولید میشود. این قهوه که در مزارع با ارتفاع پایین تر هم رشد میکند باعث شده تا صنعت قهوه فوری در اکوادور بسیار سودآور تر از قهوه های اسپشیالیتی باشد. قهوه گلد اکوادور بازارهای عظیم در اروپا از جمله آلمان، روسیه، لهستان، استونی، اسپانیا و اوکراین را به خود اختصاص داده است.

شما می توانید خرید قهوه فوری و انواع دان قهوه با کیفیت و تضمین شده را از فروشگاه قهوه لویا انجام دهید.

منبع: Luyacoffee.com

‫0/5 ‫(0 نظر)
0
نویسنده مطلب AmiR
دانشجوی رشته کامپیوتر - نرم افزار

بدون دیدگاه