اورینگ برای چه مواردی استفاده می شود؟

2 سال پیش
اورینگ

همه افرادی که در صنعت کار می کنند توسط اورینگ احاطه شده اند، اما بسیاری هنوز ممکن است بپرسند که اورینگ چیست؟ و اورینگ برای چه مواردی استفاده می شود؟ چه چیزی آنها را از سایر انواع مهر و موم متمایز می کند؟ اورینگ یک مهر و موم برای محافظت از تجهیزات و اطمینان از عملکرد مناسب و تنوع فوق العاده آن است. آنها در اندازه های مختلف هستند و می توانند از مواد مختلف با فرآیندهای مختلف از جمله قالب گیری یا اکستروژن ساخته شوند. با این حال، همه آنها یک هدف اساسی را دنبال می کنند. عملکرد اورینگ این است که اتصال دو قطعه را ببندد تا اطمینان حاصل شود که هیچ هوا، گاز یا مایعی نمی‌تواند عبور کند. در ادامه این مطلب درباره اورینگ، پکینگ و خرید این محصولات از سیل گستر صحبت خواهیم کرد.

اورینگ چیست؟

به طور معمول، آنها در یک شیار نصب می شوند و برای مقاومت در برابر فشار طراحی شده اند. مقاومت چیزی است که از خروج یا ورود هوا یا مایع به محل اتصال جلوگیری می کند. هرگاه دو قطعه از یک ماشین به هم وصل شوند، خطر تراوش مقداری مایع – آب، روغن یا مواد دیگر – از نقطه‌ای که دو لبه به هم می‌رسند وجود دارد. در برخی موارد، حتی عبور هوا نیز می‌تواند عملکرد دستگاه را با تأثیر بر فشار داخل لوله به خطر بیندازد. در مواردی که دو قطعه اتصال گرد هستند، مانند لوله کشی، اورینگ راه حل است. حلقه ای که به درستی نصب شده باشد تضمین می کند که هیچ چیزی از مفصل خارج نمی شود و چیزی وارد نمی شود. مفاصل می توانند ضعیف ترین نقطه در یک ماشین آلات باشند و حفاظت از آنها با یک اورینگ با کیفیت بالا که از ماده ای متناسب با کاربرد ساخته شده است، حیاتی است. این حلقه های اورینگ می توانند در برابر مواد شیمیایی و اسیدها در دمای ۳۵۰ درجه مقاومت کنند.

https://sealgostar.com/product-category/o-ring-اورینگ/

اورینگ پر استفاده ترین مهر و موم در صنعت هستند زیرا ارزش شگفت انگیزی را ارائه می دهند. آنها هر دو ارزان و بسیار موثر هستند. آنها همچنین فوق العاده همه کاره هستند. آنها برای هر دو کاربرد استاتیک و دینامیک مناسب هستند. اگر قصد خرید این مهر و موم را دارید، مهم است که قبل از خرید یک اورینگ از چه ماده ای ساخته شده است. آنها با انواع مواد الاستومری مناسب برای محیط ها و دماهای مختلف ساخته می شوند و مهم است که یکی از مواد ساخته شده با موادی را انتخاب کنید که برای هدف مناسب باشد.

رینگ های O برای کاربردهای ثابت مانند لوله ها، سیلندرها، فلنج ها و صفحات ایده آل هستند. کاربردهای استاتیک آنها شامل مصارف صنعتی و شخصی می شود. علاوه بر ماشین آلات، می توان از آنها در دوربین ها، یخچال ها، وسایل غواصی و حتی شیر آب در میخانه های محلی استفاده کرد.

بزرگترین عیب اورینگ چیست؟ در حالی که آنها در هر دو برنامه استاتیک و پویا استفاده می شوند، حرکت با سرعت بالا می تواند اثربخشی آنها را کاهش دهد. این به این دلیل است که مواد پس از فشرده شدن توسط حرکت باید به عقب برگردند، و در موقعیت‌هایی با ماشین‌هایی که به سرعت حرکت می‌کنند، یک اورینگ ممکن است به اندازه کافی سریع شکل خود را بازیابی نکند که ۱۰۰٪ موثر باشد. با این حال، آنها برای کاربردهای دینامیکی با حرکت کندتر مانند شفت ها، دوک ها و خطوط انتقال چرخشی ایده آل هستند. آنها می توانند با چرخش، چرخش و حرکت مارپیچی کنار بیایند.

زیبایی اورینگ در سادگی آنهاست. ساده اغلب بهتر است. ساختار یک تکه آنها به این معنی است که آنها محکم تر هستند و کمتر ممکن است اشتباه کنند. همچنین جا دادن آنها را آسان می کند، اما اورینگ برای همیشه دوام نمی آورند. در محیط های صنعتی، اگر یک اورینگ فرسوده شود، بر بهره وری تأثیر می گذارد. این تلفات را می توان با حفظ یک منبع O-rings در اندازه های مناسب به حداقل رساند تا در صورت مراجعه، بتوان آن را بلافاصله تعویض کرد.

خرید پکینگ و اورینگ از سیل گستر

بسته بندی مکانیکی فرآیند آب بندی سیستم ها یا مکانیزم ها برای جلوگیری از نشتی است. مهر و موم های مکانیکی که در کاربردهای مختلف مورد استفاده قرار می گیرند، راه حل هایی برای محتوی سیالات درون ظرف تحت دما و فشار شدید ارائه می دهند.

شرکت سیل گستر سالاران، وارد کننده و فروشنده انواع اورینگ، پکینگ، ایکس رینگ و واشر آب بندی است.با توجه به درخواست و مطالبه‌ی برخی از مشتریان مبنی بر ارائه‌ی محصولات باکیفیت بالاتر خارجی، در شرایط خاص به‌ویژه در O-Ringهای تخصصی مانند وایتون، از سال ۹۳ با شرکت خارجی ارتباط برقرار شد. و پس از مدتی مذاکره، تبادل نظر و همکاری، از سال ۹۶ نمایندگی انحصاری محصولاتشان در ایران به این مجموعه اعطا شد. تمرکز ویژه‌ی این مجموعه بر روی محصولات وارداتی؛ اعم از O-Ring، X-Ring، V-Ring و انواع و اقسام Packingها، خواهد بود. تا محصولات با بهترین کیفیت و کم‌ترین قیمت تمام شده در بازار ایران به مصرف‌کنندگان رسانده شود. این مجموعه در نظر دارد تا با یافتن سهم خود در بازار ایران و شناساندن و ارائه‌ی محصولات با کیفیت و قیمت مناسب به مشتریان و ایجاد رقابت با محصولات داخلی به افزایش کیفیت محصولات تولیدی کشور کمک کند.

شرکت سیل گستر سالاران با بیش از هفت نمایندگی و عاملیت فعال در سراسر کشور و کادری جوان، مجرب و با تجربه در نظر دارد با ارتباط تجاری، با بهترین های جهان سهم خود را در ارتقاء صنعت کشور عزیزمان ایران ادا نماید. شرکت سیل گستر سالاران محصولات خود را در تمامی سایز ها و استاندارد ها بر طبق خواست مشتریان عزیز تامین مینماید همچنین کلیه کارکنان شرکت سیل گستر سالاران آماده خدمات رسانی به مشتریان عزیز در جای جای میهن عزیزمان هستند.

0
نویسنده مطلب AmiR
دانشجوی رشته کامپیوتر - نرم افزار

دیدگاه شما

بدون دیدگاه