۴ نکته مهم در انتخاب ماشین لباسشویی

1 سال پیش
ماشین لباسشویی

چکیده : لباسشویی یکی از ضروری ترین لوازم برای هر خانه و آشپزخانه است که به لطف آن به ساده ترین حالت و در کمترین زمان ممکن حجم قابل توجهی از لباس ها از طریق آن به شستشو خواهد رسید. اما در انتخبا و خرید لباسشویی باید فاکتورهایی را مد نظر قرار داد.

 

ماشین های لباسشویی در حال حاضر یکی از ضروری ترین لوازم برقی آشپرخانه هستند. ماشین های ظرفشویی قادرند حجم زیادی از لباس های را بدون دخالت دست و در مدت زمان بسیار کمی به شستشو برسانند.  برای افزایش بازدهی ماشین لباسشویی ها فاکتورهای زیادی هستند که باید مد نظر قرار داد. هر یک از این فاکتورها به نحوی بر کارایی، طول عمر و بازدهی در لباسشویی ها تاثیر خواهند گذاشت.

یکی از فاکتورهایی که می تواند در انتخاب و خرید ماشین لباسشویی سلیقه ای باشد، لانتخاب برند آن استو البته برند تولید کننده در ماشین لباسشویی تا حدی گویای کیفیت و کارایی آن نیز می باشد. در حال حاضر برندهای بسیار زیادی اقدام به تولید و طراحی ماشین لباسشویی نموده و هر کدام نیز دارای مزایا، معایب و مشخصات فنی مختلفی هستند. این مسئله موجب اختلاف قیمتی ماشین های لباسشویی نیز خواهد شد که به لطف آن امکان خرید و انتخاب را با توجه به بودجه در نظر گرفته شده را فراهم خواهد کرد. یکی از فاکتورهایی که می تواند بسته به سلیقه کاربر انجام شود، رنگ بدنه لباسشویی است. این مسئله در کارایی لباسشویی تاثیر نخواهد گذاشت اما شرکت ها به منظور احترام به سلیقه کاربران، لباسشویی ها را در رنگ های مختلفی تولید خواهند کرد.

ظرفیت در ماشین لباسشویی

یکی از مورادی که در انتخاب و خرید ماشین لباسشویی باید به آن توجه داشت، ظرفیت دیگر آن است. ماشین های لباسشویی در ظرفیت های مختلفی تولید خواهند شد. هر یک از ظرفیت های مختلف قادرند تا حجمی مشخصی از البسه را در هر چرخه در خود جای دهند. قرار حجم بیشتر و کمتر از البسه در دیگ لباسشویی تا حدودی موجب اختلال در عملکرد و کاهش کیفیت شسشتو خواهد شد. یکی از مورادی که باید در حین گنجایش دیگ در ماشین های لباسشویی به آن توجه شود، تعداد افراد خانواده و فرزندان کوچک است. معمولا در این دسته از خانواده ها شستشوی لباس ها سریع تر می باشد.

 

 

برنامه های شستشو

یکی دیگر از فاکتورهایی که باید در انتخاب و خرید ماشین لباسشویی به آن توجه شود، تعداد برنامه های شستشوی آن است. شرایط برای شستشوی لباس ها در حجم و جنس لباس ها متفاوت است. تعداد برنامه های شستشوی مختلف می تواند این مسئله را به خوبی پوشش دهد. هر یک از برنامه های شستشو برای حجم و نوع پارچه های مختلف کارآمد می باشد. این مسئله بر افزایش کیفیت شستشو و جلوگیری از آسیب دیدن لباس ها به شدت جلوگیری خواهد کرد. یکی از برنامه های شستشوی بسیار کاربردی، شستشوی سریع است. این برنامه به کاربران این انمکان را می دهد تا در کمترین زمان ممکن یک چرخه شستشوی کامل را داشته باشند.

 

سرعت چرخش دیگ

سرعت چرخش دیگ برکیفیت شستشوی لباس ها تاثیر بسیار زیادی خواهد گذاشت. سرعت چرخش دیگ برای لباسش شویی هایی که دارای سیستم خشک کن هستند از اهمیت بسیار بالاتری برخوردار است. هرچه سرعت دیگ بالاتر، به مراتب عملکرد خشک کن لباسشویی نیز افزایش خواهد یافت. اما باید به این نکته نیز توجه کرد که ممکن است الیاف برخی پارچه در این مسئله آسیب ببینند. برخی از برند های و مدل های ماشین لباسشویی دارای قابلیت تنظیم سرعت چرخش دیگ هستند. در این حالت کاربر می تواند بسته به نوع لباس ها سرعت چرخش دیگ را تغییر و تنظیم نماید.

 

مصرف انرژی

 

از موراد مهم در قرن ۲۱ در انتخاب هر نوع لوازم برقی خانگی، میزان مصرف انرژی آن است. از موارد تعیین کننده و دخیل در مصرف انرژی، نوع موتور آن است. موتور در لباسشویی و هر وسیله برقی دیگر به طور مستقیم بر مصرف انرژی تاثیر خواهد گذاشت. در حال حاضر موتورهای اینورتر یکی از بهترین، کارامدترین و در عین حال کم مصرف ترین موتورها برای ماشین لباسشویی های هستند. موتورهای اینورتر علاوه بر کاهش مصرف انرژی، بر میزان صدا و لرزش نیز تاثیر خواهند گذاشت. این موتورها دارای طراحی بسیار استانداردی بوده و از استهلاک بسیار پایین و طول عمر بسیار بالایی برخوردار هستند.

سخن پایانی

لباسشویی ها یکی از ضروری ترین لوازم آشپرخانه هستند که در حال حاضر دست کم یک عدد از آنها در هر خانه ای پیدا خواهد شد. انتخاب و خرید لباسشویی باید با توجه به شرایط کاربران و خانواده انجام شود تا بالاترین بازدهی را داشته باشد. توجه و راعیت فاکتورهای یاد شده می توان بر افزایش کارایی و طول عمر ماشین های لباسشویی تاثیر بسیار زیادی بگذارد. اگر تصمیم به خرید ماشین لباسشویی گرفتید، فروشگاه اسفند کالا خرید ماشین لباسشویی را از بهترین برندهای مطرح جهان در مدل های مختلف را به صورت اینترنتی برای کاربران فراهم آورده است.

0
نویسنده مطلب AmiR
دانشجوی رشته کامپیوتر - نرم افزار

دیدگاه شما

بدون دیدگاه