انواع نشانه های خراب شدن پکیج دیواری

2 ماه پیش
پکیج دیواری

اگر شما صاحب به یکی از مدلهای پکیج بوتان هستید و برای پکیج تان مشکل خاصی ایجاد شده و دچار عیب و ارور گشتهتوصیه ما به شما این است که حتما این مقاله از نمایندگی بوتان را که درباره راهنمایی کامل عیب یابی پکیج بوتان است مطالعه کنید. ما در این مقاله میخواهیم مهم ترین نکات را در خصوص عیب یابی انواع پکیج بوتان به شما بگوییم.

پکیج هنگام کار سر و صدای زیادی دارد: این مشکل به دلیل هواگرفتن لوله و پمپ پکیج می باشد. برای رفع این مشکل پکیج را هواگیری نمایید.

پکیج نشتی آب دار

نشتی آب از پکیج دلایل گوناگونی دارد. شکستگی لوله ها و اتصالات، آب بندی نادرست اتصالات پکیج، سوراخ شدن مبدل، خراب شدن شیر تخلیه پکیج، پاره شدن اتصالات، نصب نامناسب پکیج برخی از رایج ترین دلایل بروز این مشکل در پکیج است. برای رفع این مشکل توصیه می کنیم کلیه اتصالات پکیج را بررسی کنید، در صورت خرابی و فرسوده شدن شیر تخلیه آن را تعویض کنید. پمپ پکیج را بررسی و در صورت ترک یا سوراخ شدن آن را تعویض یا تعمیر کنید.

همچنین توصیه می کنیم به هنگام نصب پکیج به تمامی نکات توجه داشته و آن ها را به کار گیرید، برای کسب اطلاعات بیشتر درباره نصب پکیج، بر روی آموزش نصب پکیج کلیک کنید.

 

 

آب پکیج گرم نمی کند

افت و نوسان فشار گاز، پایین بودن فشار آب ورودی به پکیج بوتان، رسوب گرفتن مبدل، هوا داشتن لوله های پکیج، خراب شدن شیر سه طرفه، سوختن برد پکیج برخی از رایج ترین دلایل گرم نکردن آب پکیج است.

برای رفع این مشکل ابتدا توصیه می کنیم فشار گاز و آب ورودی را بررسی نمایید زیرا در بسیاری از موارد علت خوب گرم نکردن پکیج به دلیل پایین بودن فشار گاز و آب می باشد. در صورت رفع نشدن این مشکل فشار بار را بررسی نمایید. رسوب گیری، هواگیری و بررسی دیگر قطعات پکیج از دیگر مواردی است که باید مورد توجه قرار گیرد.

پکیج انفجاری روشن می شود

تنظیم نبودن فشار گاز، خراب شدن دودکش، ضعیف شدن جرقه کولر، نشتی برق، اکسید شدن الکترود جرقه زن، کثیف شدن جرقه زن، کافی نبودن اکسیژن کافی جهت عمل احتراق برخی از عواملی است که باعث انفجاری روشن شدن پکیج دیواری می شود. برای رفع این مشکل فشار گاز ، دود کش، برق دستگاه را بررسی نمایید. سر الکترود جرقه زن را تمیز کنید، فاصله الکترود تا سر مشعل را بررسی نمایید، این فاصله بایستی بین ۳ تا ۵ میلی متر باشد.

 

مشعل پکیج روشن نمی شود

روشن نشدن مشعل پکیج بنا به دلایل گوناگونی رخ می دهد، خراب شدن جرقه زن، میله یون پکیج، خراب شدن برد پکیج، گرفتگی در شیر کنترل گاز پکیج، نبودن برق داخل پکیج، همگی از عوامل تاثیر گذار بر روشن نشدن شعله پکیج هستند.

پکیج خود به خود خاموش می شود: خراب شدن ترموستات پکیج، رسوب گرفتن پکیج و مسدود شدن شیر ورودی آب، خراب شدن پمپ، هوا داشتن پکیج برخی از دلایلی است که باعث خاموش شدن خود به خود پکیج می شود. برای رفع این مشکل رسوب گیری و هواگیری از بهترین راه حل ها می باشد.

پکیج روشن نمی شود

پایین بودن سطح فشار پکیج، رسوب گرفتن پکیج و مسدود شدن مسیر حرکت آب، مسدود شدن مسیر دود، خراب شدن شمعک و جرقه زن برخی از دلایلی است که باعث روشن نشدن پکیج می شود. برای رفع این مشکل ابتدا فشار بار پکیج را بررسی نمایید، بررسی مسیر دود کش و اطمینان از مسدود نبودن آن از دیگر نکاتی است که در این رابطه باید مورد توجه قرار گیرد. در صورت خراب شدن شمعک آن را تعویض کنید.

 

کد خطا و راهنمای تعمیر پکیج بوتان

لیست کد خطای پکیج بوتان پرلا پرو

کد خطای E01: مشکل از شعله پکیج بوتان است، در این حالت مشکل پکیج روشن نشدن شعله پکیج بوتان است.

کد خطای E02: مواجه شدید باید بدانید که ایراد از کلید حرارتی مبدل است.

کد خطای E03: زمانی نمایش داده می‌شود که مشکل از پرشر سوئیچ (دستگاهی برای کنترل فشار در پکیج)، عدم خروج دود فن و  ترموستات است؛ که در صورت لزوم باید تعویض شوند.

کد خطای E04: که نشان دهنده  کم شدن فشار آب در پکیج است که در این حالت باید فشار آب را افزایش داده تا بیشتر از ۵/۰ شود.

کد خطای E06: که برای نمایش قطع شدن ان تی سی (سنسوری جهت تشخیص دمای آب گرم مصرفی) آب مصرفی است استفاده می‌شود.

کد خطای E07: نشان دهنده این است که ان تی سی گرمایشی قطع شده است و باید وصل شود و در صورتی که وصل شد و بازهم برطرف نشد باید بدانید که ان تی سی به صورت کلی خراب است.

در صورت مشاهده ارور E11 باید بدانید که برد دستگاه و یا مشعل آن با مشکل رو به رو شده است.

راهنمای تعمیر پکیج بوتان

لیست کد خطای پکیج بوتان ورونا

کد خطای E01: نشان دهنده عدم تشکیل شعله در پکیج است که چند دلیل مختلف دارد یکی از آن‌ها فشار کم گاز، خرابی جرقه و … که باید تعمیر شوند.

کد خطای E02: روبه رو شدید باید بدانید که علت آن بالا رفتن بیش از حد دمای پکیج بوتان است.

کد خطای E03: باید بدانید که مشکل از کلید حرارتی پکیج بوتان است و باید آن را تعمیر یا تعویض کنید.

کد خطای E04: نشان دهنده کم بودن فشار آب گرمایشی است.

کد خطای E05 و E06: همانند ارورهای پکیج نوع Perla است.

کد خطای E09: برای نمایش این است که بگوید آب در پکیج گردش نمی‌کند و علت آن خرابی پمپ، برد پکیج بوتان و … است.

کد خطای E11: مواجه شدید باید بفهمید که شعله با مشکل روبه رو شده است و به درستی احتراق صورت نمی‌گیرد.

کد خطای E12: برای نمایش قطع بودن سیم مدلاتور مرتبط با شیر گاز است.

در نظر داشته باشید، زمانی که یک ارور بیش از ۵ بار تکرار شود دیگر آن ارور نشان داده نخواهد شد و در عوض ارور E28 نشان داده می‌شود.

 

رفع چراغ قرمز پکیج بوتان

در بیشتر مدل های پکیج بوتان و آبگرمکن بوتان هنگامی که دستگاه دچار مشکل می شود، چراغ قرمز پکیج بوتان به عنوان ارور و آگاه کردن افراد از مشکل دستگاه روشن می شود. شاید برای شما هم سؤال پیش آمده باشد که برای پیدا کردن مشکل به وجود آمده و رفع چراغ قرمز پکیج بوتان چه کاری باید انجام دهیم؟

اگر کاملاً با کد خطای پکیج بوتان و رفع عیب آن ها آشنایی داشته باشید به راحتی می توانید ارور ها را رفع کنید. بنابراین در ادامه مطلب می خواهیم با بررسی ارور های پکیج بوتان شما را با انواع ارور ها در مدل آنالوگ پکیج بوتان بیشتر آشنا کنیم.

 

 

کدهای خطا شرح خطا
روشن بودن مشعل ثابت شدن چراغ سبز
دستگاه در حالت آماده به کار قرار دارد چراغ سبز چشمک زن یک ثانیه روشن ۵ ثانیه خاموش
ترموستات قطع است چراغ قرمز چشمک زن
ان تی سی گرمایش قطع است ثابت شدن چراغ قرمز
حالت حداکثر توان گرمایشی در کلید دستگاه فعال شده است چراغ زرد چشمک زن
ان تی سی مصرف قطع است چراغ زرد ثابت
اشکال در پرشر آب چراغ سبز چشمک زن ۵/۰ روشن و ۵/۰ ثانیه خاموش

 

 

آموزش عیب یابی پکیج بوتان

در این بخش می‌خواهیم عیب یابی پکیج بوتان را برای شما به صورت کامل توضیح دهیم. در برخی موارد پکیج شما با مشکلاتی از جمله گرم نشدن آب، خاموش و روشن شدن مداوم، روشن شدن به صورت انفجاری و … رو به رو می‌شود که در این حالت باید عیب یابی و تعمیر پکیج بوتان انجام شود.

 

سر و صدای پکیج بوتان

سر و صدای پکیج هم یکی از عیب‌هایی است که در اکثر مواقع باید عیب یابی و تعمیر پکیج بوتان برای آن انجام شود.
از مجموع علت‌های که باعث بروز سر و صدا در پکیج می‌شوند هوا گرفتن پکیج و یا رسوب گرفتن آن می‌باشد که در این صورت باید رسوب گیری و هواگیری پکیج بوتان انجام شود.

 

انفجاری روشن شدن پکیج بوتان

دلایل مختلفی باعث بروز این اتفاق می‌شوند که در ادامه نام برده خواهد شد. در عیب یابی پکیج بوتان زمانی که مشکل آن انفجاری روشن شدن پکیج است، تنظیم نبودن میزان گاز ورودی یکی از علت‌های آن است که با تنظیم کردن آن می‌توانید این مشکل را برطرف کنید.
یکی دیگر از مواردی که باعث بروز این مشکل شده است تنظیم نبودن فاصله بین مشعل و الکترود جرقه زن الکتریکی می‌باشد. دیگر علت‌های آن می‌تواند مسدود بودن دود کش و یا خرابی سوراخ‌های اطراف جرقه زن باشد.

روشن شدن پکیج بوتان

بالا رفتن دمای آب خروجی پکیج

در این صورت که دمای آب بالا می‌رود باید به چند نکته مهم توجه شود که یکی از آن‌ها توجه به میزان گاز ورودی پکیج است.
از دیگر علت‌های آن می‌تواند کم بودن فشار آب باشد. یکی دیگر از علت‌های بالا رفتن دمای پکیج بوتان گرفتگی مسیر ورودی و خروجی آب پکیج می‌باشد.

 

روشن نشدن پکیج بوتان

برای عیب یابی پکیج بوتان در صورتی که روشن نمی‌شود باید ابتدا گاز ورودی بررسی شود چرا که در این حالت مشکل اصلی پکیج، گاز پکیج است. در اولین مرحله باید شیلنگ گاز را بررسی کنید و مطمئن شوید که وصل است و گاز هم قطع نیست.

در مرحله بعد گاز را بررسی کنید چرا که ممکن است هوا درون لوله گاز باشد. در برخی موارد هم این امکان وجود دارد که علت روشن نشدن پکیج فشار بالای گاز باشد که در این صورت باید تنظیم شود برای تنظیم آن بهتر است با اداره گاز تماس بگیرید.

 

 نمایندگی بوتان

ما در این مقاله سعی کردیم نکاتی برای عیب یابی پکیج بوتان را به شما بگوییم. بهترین کار این است زمانی که با هر کدام از مشکلات بالا مواجه شدید حتما با یک متخصص تماس بگیرید و خودتان اقدام به تعمیر پکیج نکنید. شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر و تماس با کارشناسان ما به وبسایت نمایندگی بوتان به آدرس https://www.butanco.com مراجعه نمایید.

‫0/5 ‫(0 نظر)
0
نویسنده مطلب AmiR
دانشجوی رشته کامپیوتر - نرم افزار

بدون دیدگاه