قیمت نوشتن مقاله برای سایت چگونه محاسبه می شود؟

1 سال پیش
قیمت نوشتن مقاله

هزینه تولید محتوا مبلغی است که صاحبان وبسایت‌ های اینترنتی برای نوشتن مقاله و تولید محتوای مورد نیاز وبسایت، به نویسندگان یا شرکت های تولید محتوا پرداخت می کنند. برای اینکه بدانیم قیمت نوشتن مقاله برای سایت چگونه محاسبه می شود، باید ابتدا بدانیم که چه فاکتورهایی بر قیمت تولید محتوا تأثیر دارند. در این مقاله با بررسی فاکتورهایی که تعیین کننده قیمت تولید محتوا برای سایت هستند در خدمت شما هستیم.

کیفیت متن محتوا

کیفیت متن محتوا

اولین موردی که برای محاسبه قیمت نوشتن مقاله در سایت مورد توجه قرار می‌گیرد کیفیت متن محتوا است.

نویسندگان باید در زمینه های مختلف تخصص داشته باشند تا بتوانند درباره هر موضوعی مقالات های با کیفیت و محتوا های یونیک تولید کنند. کیفیت محتوا با توجه به تخصصی بودن و عمومی بودن آن متفاوت است. گاهی اوقات نویسنده ها باید از اصطلاحات تخصصی برای نوشتن متن های تخصصی استفاده کنند بنابراین کیفیت محتوای آن ها باید توسط یک کارشناس و متخصص تایید شود.

استفاده از قواعد نگارشی، رعایت اصول سئو و سایر استانداردهای متنی برای یک تولید محتوای با کیفیت ضروری است. بعضی از محتوا های با کیفیت دارای عکس، تصویر، پادکست و یا ویدیو هستند. به همین خاطر تمام این گزینه ها می تواند روی قیمت محتوا تأثیر داشته باشد.

موضوع محتوا

موضوع محتوا

موضوع محتوا، تخصصی بودن یا عمومی بودن آن نیز برای محاسبه قیمت محتوا در نظر گرفته می شود. برخی از نویسندگان که در زمینه تولید محتوا فعالیت می کنند برای نوشتن موضوعات تخصصی مبلغ بیشتری دریافت می کنند، اما در شرکت هایی که در زمینه تولید محتوا فعالیت می کنند معمولاً برای تمام موضوعات یک مبلغ در نظر گرفته می شود و هزینه نوشتن مقالات با موضوعات مختلف یکسان است.

بنابراین بهتر است برای نوشتن محتوا برای وب‌سایت، سفارش تولید محتوا را به شرکت هایی بدهید که در این زمینه فعالیت می کنند. به این صورت می‌توانید هزینه های مناسب و مقرون به صرفه برای تولید محتوا پرداخت نمایید.

نوع محتوا

نوع محتوا

ممکن است این سؤال برای شما پیش بیاید که چند نوع محتوا وجود دارد و یا اصلاً تولید محتوا یعنی چی؟ در پاسخ به این سوال ها باید بگوییم که تولید محتوا به معنی نوشتن مطلب کاربر پسند برای وب‌سایت های مختلف است و نوع آن با توجه به قرارگیری در قسمت های مختلف وب‌سایت فرق دارد.

به عنوان نمونه مطلبی که شما برای وبلاگ یک کسب و کار نیاز دارید، با مطلبی که در رپورتاژ آگهی منتشر می کنید کاملاً متفاوت است و قیمت نوشتن این محتواها نیز با یکدیگر تفاوت دارد؛ بنابراین یکی از فاکتورهای اساسی که برای محاسبه قیمت تولید محتوا به آن توجه می شود نوع محتوا است.

هزینه تولید محتوای متنی

برای محاسبه هزینه تولید محتوا متنی علاوه بر فاکتورهایی که در بخش پیش به آن ها اشاره کردیم، تعداد کلمات، تعداد محتوا و زمان تولید محتوا بستگی دارد.

معمولاً نویسنده ها و شرکت هایی که در زمینه تولید محتوا فعالیت می کنند تعرفه هایی که برای قیمت تولید محتوا در نظر می گیرند به صورت کلمه ای است. به عنوان نمونه برای هر کلمه ۵۰ تومان در نظر می‌گیرند.

البته ممکن است این قیمت ها در شرکت های مختلف با توجه به خدماتی که به مشتریان ارائه می دهند متفاوت باشد. ممکن است بعضی از شرکت ها برای نوشتن مقالاتی که از نوع ترجمه هستند هزینه های بیشتری دریافت کنند. به همین خاطر نمی توان یک قیمت ثابت برای تولید محتوا در نظر گرفت، اما معمولاً هزینه تولید محتوای متنی تحقیق و تألیف کمتر از هزینه تولید محتوای ترجمه است. چرا که برای انجام ترجمه نویسندگان وقت بیشتری نیاز دارند و باید از منابع معتبر برای ترجمه استفاده کنند.

هزینه نوشتن مقاله برای سایت، در شرکت های تولید محتوا

امروزه بسیاری از شرکت های اینترنتی هستند که در زمینه تولید محتوا فعالیت می کنند و علاوه بر خدمات دیگری که به مشتریان ارائه می کنند سفارش تولید محتوا هم می گیرند.

این شرکت ها معمولاً با استخدام نویسندگان حرفه ای و با تجربه، تعرفه ها و قیمت های مقرون به صرفه را برای نوشتن مقاله در نظر می گیرند. تعرفه ها و قیمت های مختلفی توسط این شرکت ها ارائه می‌شود که ممکن است که توجه به کیفیت کار، نوع مقاله، رعایت استانداردهای سئو و نوشتن انواع مختلف مقاله برای سایت های گوناگون متفاوت باشد.

بعضی از این شرکت هایی که در زمینه تولید محتوا در ایران فعالیت می کنند و جزو بهترین شرکت ها هستند عبارت اند از:

  • شرکت طراحی سایت کُدُسئو
  • شرکت طراحی سایت وبسیما
  • شرکت همیار توسعه
  • شرکت طراحی سایت وب ۲۴

این شرکت ها علاوه بر اینکه در زمینه طراحی سایت فعالیت می کنند، خدمات با کیفیتی را در زمینه تولید محتوا به مشتریان ارائه می نمایند. به عنوان نمونه هزینه تولید محتوا در شرکت کُدُسئو برای تولید یک مقاله ۷۰۰ کلمه‌ای، ۵۲۸۷۶ تومان است. این مبلغ با توجه به افزایش تعداد کلمات افزایش پیدا می کند و هزینه مقاله هایی که ترجمه باشند نسبت به مقاله های تحقیق و تألیف بیشتر است.

جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره قیمت نوشتن مقاله می توانید به وب‌سایت این شرکت ها مراجعه کنید.

استخدام نویسنده بهتر است یا برون سپاری تولید محتوا؟

استخدام نویسنده بهتر است یا برون سپاری تولید محتوا؟

برخی از شرکت‌ها و صاحبان کسب و کارهای اینترنتی به منظور تولید محتوا و نوشتن مقاله برای سایت اقدام استخدام یک نویسنده می کنند و تمام کارهای مربوط به نوشتن مقاله برای بخش‌های مختلف سایت را به عهده این نویسنده قرار می دهند. ممکن است نویسنده مورد نظر در تمام زمینه ها تخصص نداشته باشد و نتواند درباره همه موضوعات مقاله های با کیفیتی را تولید کند.

از طرف دیگر شرکت ها با استخدام یک نویسنده ناچار به پرداخت حقوق و مزایای یک نیروی کاری می شوند. در صورتی که با برون سپاری تولید محتوا به شرکت هایی که در این زمینه فعالیت می کنند می توانند محتوا های با کیفیت تری را داشته باشند که توسط افراد حرفه ای و با تجربه در این زمینه انجام می شوند.

امروزه شرکت های بسیاری هستند که در زمینه تولید محتوا برای وب‌سایت ها و طراحی سایت فعالیت می‌کنند و با استخدام نویسنده های حرفه ای به صورت حضوری یا فریلنسری سفارش تولید محتوا شرکت های دیگر را به عهده می گیرند.

نویسندگان این شرکت ها جزو نویسندگان حرفه ای هستند که در تمام زمینه ها مانند کامپیوتر، مهندسی، هنر، سرگرمی، فناوری، اخبار، عمومی و … آشنایی دارند و هزینه‌های بسیار مناسب و مقرون به صرفه را برای تولید محتوا دریافت می‌کنند.

کلام پایانی

در این مقاله با بررسی فاکتورهای مؤثر بر محاسبه قیمت نوشتن مقاله برای سایت در خدمت شما بودیم. مهم ترین عواملی که بر هزینه تولید محتوا برای سایت تأثیر دارند کیفیت مقاله، تعداد کلمات، نوع محتوا، موضوع و زمان تولید محتوا هستند.

0
نویسنده مطلب AmiR
دانشجوی رشته کامپیوتر - نرم افزار

دیدگاه شما

بدون دیدگاه