جدیدترین سبک طراحی داخلی اداری

3 سال پیش
طراحی داخلی اداری

طراحی‌های داخلی که برای محیط‌های کار پیاده می‌شوند دائما در حال تغییر هستند. طراحی داخلی اداری مدرن امروزه صرفا به عنوان یک معیار زیبایی‌شناسانه کاربرد ندارد. در حقیقت طراحی داخلی و دکوراسیون اداری امروزی می‌تواند روی نحوه کار پرسنل، نوع ارتباطات درون سازمانی، راندمان کاری و… اثرگذار باشد. کارفرمایان باید محیطی برای کارکنان رقم بزنند که کارمندان در محیط کار احساس خوبی داشته باشند.

داشتن جدیدترین سبک طراحی داخلی اداری تا حدودی کاری پیچیده است. اگر می‌خواهید در این حوزه اطلاعات بیشتری را داشته باشید ما را همراهی کنید.

در سبک طراحی داخلی اداری جدید چه مواردی را باید در نظر گرفت؟

فضای استراحت و بازی

در طراحی‌های داخلی جدید در محیط‌های کاری برای کارکنان موارد مختلفی ازجمله اتاق استراحت و سالن بازی و ورزش در نظر گرفته می‌شود مانند شرکت‌های بزرگ همچون اپل. البته ویروس منحوس کرونا همه چیز را عوض کرد. اما در کل در طراحی داخلی جدید طراحی فضا‌های اجتماعی و خلاقانه انجام می‌شود و حتما بعد از اتمام بیماری‌ها  این فضا‌های خلاق بسیار مورد استقبال قرار می‌گیرد.

فضای استراحت باید تهویه مناسب و دیزاین داخلی آرامش بخشی داشته باشد. همیشه طراحی این فضا‌های خلاقانه هزینه هنگفتی نیاز ندارند. تنها با استفاده از رنگ، پارتیشن بندی کاربردی و … می‌توان طراحی را انجام داد تا پرسنل در این فضا روحیه بگیرند، استراحت کنند و با بهترین عملکرد کار خود را ادامه دهند.

نورپردازی و مبلمان

در طراحی داخلی اداری باید روی مواردی ازجمله نورپردازی استاندارد، میز و صندلی‌های ارگونومیک، روانشناسی رنگ‌ها و… دقت داشته باشید تا بتوانید محیط کاری شیک و امروزی داشته باشید.

برای نورپردازی اتاق پرسنل بهتر است از لوستر و هالوژن‌های سقفی استفاده کرد. در انتخاب رنگ مبلمان هم باید سلیقه کارفرما در نظر گرفته شود و هم با سایر لوازم خانه هماهنگی وجود داشته باشد.

دکوراتیو داخلی و هماهنگی در دکوراسیون اداری

یک دکوراسیون اداری مدرن باید طرحی یکپارچه داشته باشد و در عین  تفاوت‌ها، از لحاظ سبک، تم مشخصی به چشم بخورد.

دکوراسیون اداری باید به گونه ای باشد که از فضا استفاده بهینه شده باشد. چیدمان لوازم کاری مرتب و منظم باشد.

در فضا‌های کاری کوچک پیشنهاد می‌شود از کمد و کتابخانه دیواری استفاده کنید تا اتاق کار شلوغ و به هم ریخته به نظر نرسد.

در دکوراسیون اداری استفاده از گل و گیاه طبیعی و صنوعی غافل نشوید چراکه نقش موثر در تجدید روحیه  کارکنان دارد. از تابلوهای دیواری شیک و منحصربه فرد و مرتبط به موضوع فعالیت استفاده کنید که محیط کار شما را جذاب تر نشان دهد.

در سبک جدید طراحی داخلی برای مشاغلی که صمیمت و همکاری تیمی اهمیت دارد از پانل‌های چوبی استفاده می‌شود که بسیار شیک و جذاب است.

 

طراحی داخلی اداری

نکات مهم در طراحی داخلی اداری

برخی بر این باورند که اگر از یک رنگ ثابت در کل محیط شرکت استفاده کنند دکوراسیونی شیک خواهند داشت اما به این صورت نیست برخی رنگ‌ها در عین تضاد، کنار هم زیبایی چشمگیری خواهند داشت. مثل سیاه و سفید که یک ترکیب کلاسیک است و باعث افزایش تمرکز کارکنان می‌شود. یک تیم حرفه ای طراحی داخلی به معانی عناصر و رنگ‌ها توجه می‌کند تا به درستی از آن‌ها استفاده کند.

اگر به طور کلی طراحی داخلی انجام می‌دهید این نکته را دقت کنید در صورتی که سرویس بهداشتی نزدیک محل کار کارمندان است بهتر است که آن را به فضایی دورتر انتقال داد. همچنین اگر پنجره‌های محیط کار شما زیاد است بهتر است به فکر دوجداره کردن باشید تا صداهای بیرون برای کارمندان مزاحمت ایجاد نکند.

اگر تمایل دارید میزان همکاری بین کارکنان بیشتر تقویت شود از میزهای بزرگ چوبی استفاده کنید که هم همکاری و صمیمت را بین پرسنل افزایش می‌دهد و هم میز چوبی از ظاهر بیش از حد جدی آن می‌کاهد.

طراحی اداری قسمت‌های مختلف محیط کار

طراحی داخلی اتاق مدیر

به طراحی اتاق مدیریت باید بیشتر توجه شود چراکه شخص مدیر در این اتاق، برنامه ریزی‌های کاری انجام می‌دهد تا محیط کار به اهداف سازمانی بزرگ دست یابد. میز و صندلی مدیریت باید متناسب با جایگاه مدیر و متناسب با فضای اتاق باشد. یک بخشی از اتاق باید کتابخانه قرار داده شود که کتاب‌های مهم و مرتبط با کار در آنجا قرار گیرد. در طراحی جدید اداری به گونه ای انجام می‌شود که نور طبیعی در اتاق مدیریت باشد تا محیطی روشن را برای مدیر رقم بزند. همچنین نور طبیعی باعث می‌شود که مدیر خلق‌وخو بهتری با کارکنان داشته باشد.

اتاق کنفرانس

در اتاق کنفرانس باید از میز و صندلی کنفرانس متناسب با فضا و متناسب با تعداد معمول اعضای کنفرانس استفاده شود. جدیدترین طراحی دکوراسیون محیط اداری برای اتاق کنفرانس، طراحی‌های مینیمال است که محبوب شده اند.

فضای مناسب برای منشی

هر شخصی که در ابتدا وارد شرکت می‌شود اول از همه با منشی برخورد دارد. بنابراین میز و فضای منشی ویترین شرکت محسوب می‌شود و باید به زیبایی آن توجه خاصی کرد. از طرفی دیگر منشی با واحد مدیریت و فضای کارکنان ارتباط مستقیم دارد و قلب محیط کار به شمار می‌آید. به همین دلیل باید فضای مناسبی برای منشی طراحی شود.

میز منشی باید به گونه ای باشد که در محیط کار بتواند به تمامی اجزای مدنظر به آسانی دسترسی داشته باشد. میز  نشی باید در جایی قرار گیرد که بتواند به راحتی با کلیه بخش‌ها در ارتباط باشد و اکثر افراد هم به راحتی با او در ارتباط باشند.

طراحی داخلی فضای کارکنان

برای طراحی فضای مورد نظر کارکنان پیشنهاد می‌شود پارتیشن‌های اداری یا کمد‌های چند کاره به کار گیرید. کمد‌های چند منظوره هم می‌توانند پرونده‌ها و مدارک را بایگانی کنند و هم به عنوان پارتیشن استفاده شوند و حریم خصوصی برای کارکنان رقم بزنند.

اگر محیط کارکنان فضای کمی دارد  بهتر است کمدها روی دیوار نصب شوند و اگر فضا کافی‌ست کمد‌ها بین میز‌ها باشند. برای محیط کارکنان نور طبیعی را در نظر بگیرید تا کارمندان روحیه بگیرند و سرحال مشغول به فعالیت باشند.

هزینه طراحی داخلی اداری

قطعاً عوامل گوناگونی روی هزینه طراحی داخلی اداری موثر است و باید ساختمان، متراژ و کلیه پارامتر‌های دیگر در نظر گرفته شود. اما فراموش نکنید با کمترین هزینه هم می‌شود طراحی داخلی اداری انجام داد و جلوه زیبایی برای محیط کارتان رقم زد. بعد از طراحی داخلی کارکنان شما بهتر و بیشتر در راستای فعالیت‌های خود تلاش می‌کنند و تولید و سوددهی شما بیشتر می‌شود که ده‌ها برابر هزینه ای که کردید به شما برمی گردد.

 

جمع بندیطراحی داخلی اداری

درصورتی که اصل بازاریابی برای شما مهم است و سعی دارید که کسب و کار خود را در صف برند‌های پرطرفدار قرار دهید و از این راه افزایش سود و افزایش مشتری داشته باشید، از جدیدترین سبک طراحی داخلی اداری غافل نشوید. چراکه همانطور که گفتیم طراحی داخلی اداری شیک تاثیر مثبی روی راندمان کاری و بهره وری دارد و شما را به اهدافتان نزدیک می‌کند.

0
نویسنده مطلب AmiR
دانشجوی رشته کامپیوتر - نرم افزار

دیدگاه شما

بدون دیدگاه