راهنمای خرید بهترین نهال گردو پربازده

8 ماه پیش
خرید بهترین نهال گردو

چکیده : در گذشته نحوه کاشت گردو به صورت بذری بود که باغداران با حداقل باردهی رو به رو می شدند و درآمد متوسطی داشتند.اما با توجه به اینکه گردو از میوه های صادراتی و پرفروش است مورد بررسی قرار گرفت و امروزه بهترین نهال گردو از لحاظ باردهی و کیفیت وارد بازار شد که در آمد باغات گردو سالانه به بیش از یک میلیارد و نیم رسید ! نهال گردوهایی در نهالستان های کشور وجود دارد که باردهی آنها به به بیش از ۱۰ تن می رسد و این یک سود بی نظیر از باغات میوه است !

 آشنایی با بهترین نهال گردو

درختان گردو از بهترین درختان میوه از نظر تجاری و سوددهی هستند.این درختان محصولات باکیفیت و زودبازده ای دارند که از سن بالغ شدن تا ۱۰۰ سال می توانید از آنها به درآمد برسید.

در گذشته نحوه کاشت گردو به صورت بذری بود که باغداران با حداقل باردهی رو به رو می شدند و درآمد متوسطی داشتند.اما با توجه به اینکه گردو از میوه های صادراتی و پرفروش است مورد بررسی قرار گرفت و امروزه بهترین نهال گردو از لحاظ باردهی و کیفیت وارد بازار شد که در آمد باغات گردو سالانه به بیش از یک میلیارد و نیم رسید !

نهال گردوهایی در نهالستان های کشور وجود دارد که باردهی آنها به به بیش از ۱۰ تن می رسد و این یک سود بی نظیر از باغات میوه است ! به نقل از نوین گردو می خواهیم به معرفی بهترین نهال گردو با بازدهی تجاری و بی نظیر بپردازیم.

 • نهال گردو چندلر پیوندی

نهال گردو چندلر با باردهی بیش از ۱۰ تن و کیفیت بی نظیر محصولات حرف اول را در بازار نهالستان ها می زند.این نهال در مناطق سردسیر کاشته شده و مقاومت بالایی به بیماری و سرما دارد.

درخت گردو چندلر را می توان در ارتفاعات بالا از سطح دریا تا ۱۴۰۰ متر کاشت.کیفیت مغز گردو چندلر بی نظیر است و می توانید گردوهایی درشت با مغز سفید و طعمی بی نظیر را داشته باشید.

چندلر دیرگل بوده و به سرما بهاره حساس نیست.

جهت مشاهده و خرید نهال گردو روی وبسایت www.gerdo.pro کلیک کنید.

 • نهال گردو فرنور پیوندی

نهال گردو فرنور از اولین ارقام نهال مناطق سردسیر و کوهستانی است که در ارتفاعات بسیار بالا از سطح دریا تا ۲۵۰۰ متر کاشته شده و بازدهی بی نظیری دارد.

فرنور می تواند سرما را تا دمای بالایی تحمل کرده و در اثر سرمای بهاره از بین نرود.

میزان بازدهی درخت گردو فرنور حدود ۱۰ تن و بیشتر است و این میزان باردهی در صورت فراهم بودن شرایط رسیدگی کاشت افزایش می یابد.

عمر اقتصادی فرنور بیش از ۱۰۰ سال است که از سال دوم و سوم باردهی آغاز شده و در سن ۶ سالگی باردهی به اوج خود می رسد.

 • نهال گردو کانادایی ژنوتیپ برتر

از بهترین و محبوب ترین رقم نهال گردوها که هم از لحاظ مقاومت به سرما هم باردهی و کیفیت بی نظیر است نهال گردو کانادایی می باشد.این نهال در ارتفاعات بالا و شرایط اقلیمی کوهستانی کاشته شده و باردهی تجاری بسیار مطلوبی دارد.

عمر اقتصادی گردو کانادایی بالاست و به بیش از ۸۰ سال می رسد.این نهال محصولات باکیفیتی را به بازار عرضه می کند که دارای اندازه درشت و مغز سفید با پوست کاغذی می باشد.

 • نهال گردو خوشه ای ژنوتیپ برتر

نهال گردو خوشه ای که با عنوان رقم خوشه ای وارد بازار شد باردهی بسیار بالا و بی نظیری دارد.شما می توانید بعد از سن بالغ شدن روی هر شاخه بیش از ۲۰ گردو مشاهده کنید که اندازه درشت و مغز سفید و پری دارد.

گردو خوشه ای در شرایط ایده آل باردهی انبوهی داشته و از بهترین ویژگی های این نهال می توان به مقاومت بالا به سرما اشاره داشت.

نکات مهم قبل از خرید نهال گردو

قبل از اینکه اقدام به خرید نهال گردو کنید بایستی به چند نکته مهم توجه داشته باشید تا بتوانید به یک بازدهی مطلوب از درختان گردو خود برسید.

 • بهترین نهال گردو را با توجه به اقلیم منطقه تان انتخاب کنید

برخی از ارقام نهال گردو دارای بازدهی و کیفیت بی نظیری هستند اما در هر اقلیمی رشد نمی کنند و بازدهی ندارند.فرض کنید بهترین نهال گردو رقم چندلر را برای کاشت در مناطق خود انتخاب کرده اید این نهال در اقلیم سردسیر رشد می کند و منطقه شما آب و هوایی گرم دارد اینگونه شاهد هیچ بازدهی مطلوبی از درختتان نخواهید بود!

زیرا گل های درخت گردو چندلر برای به باردهی رسیدن نیازمند سرما هستند که در مناطق گرمسیر این سرما برای نهال تامین نمی شود.

ارتفاع از سطح دریا, دما, رطوبت و خشکی هوا را قبل از خرید نهال گردو در نظر بگیرید و با توجه به آن نهال مناسب را انتخاب کنید و بکارید.

 • خاک منطقه کاشت را به خوبی بسنجید

خاک های نیمه سنگین و لومی شنی بهترین گزینه برای کاشت نهال گردو هستند.اگر خاک منطقه شما شور است و یا ph آن مناسب نیست قبل از کاشت حتما آن را بررسی کرده و در صورت لزوم چاره ای برای آن پیدا کنید و یا در صورت نامناسب بودن خاک از کاشت درخت صرف نظر کنید.

نکات مهم بعد از خرید نهال گردو

برای آنکه بتوانید نهال های مناسبی را پرورش دهید و به یک بازدهی مطلوب از نهال خود برسید بایستی به نکات مهم بعد از کاشت درخت گردو اهمیت بدهید.

 • آبیاری درخت گردو

درخت گردو را در سال های اول و دوم کاشت به میزان بالاتری آبیاری کنید و بعد از سال سوم این میزان آبیاری از هفته ای دو بار به هر ده روز یکبار کافی است.روش آبیاری قطره ای بهترین و اصولی ترین روش برای آبیاری است.

 • کوددهی

درخت گردو برای رشد و به بازدهی رسیدن مطلوب نیازمند کود مناسب است.خاک درخت گردو سالانه باید مورد بررسی قرار بگیرد و در صورت نیاز با روش مناسب و به میزان درستی کوددهی شود.

 • گرده افشان

درختان گردو برای افزایش باردهی و بهره وری بیشتر نیازمند گرده افشان هستند.در میان هر ۱۰ – ۱۵ اصله نهال گردو یک رقم گرده افشان مناسب بکارید.

 • فاصله مناسب

رشد شاخ و برگ درختان گردو بالاست. وقتی این درختان به سن بالغ شدن می رسند شاخ و برگ آنها در هم گره می خورد و این موجب عدم نوررسانی به درخت گردو می شود.حتما فاصله استاندارد میان نهال ها را در نظر بگیرید.

 • هرس

هرس فرم دهی و باردهی در افزایش بهره وری نهال موثر است.هر سال در فصل مناسب درختان گردو را به روش اصولی هرس کنید.

سخن آخر

خرید نهال گردو مناسب و پربازده از مهم ترین پارامترهایی است که یک باغدار باید به آن توجه داشته باشد تا به یک سود تجاری مطلوب از باغ گردو خود برسد.نهال های زیادی در مراکز فروش نهال وجود دارد اما اینکه بتوانید بهترین رقم نهال گردو را با توجه به شرایط اقلیمی منطقه تان خریداری کنید مهم است.

در این مطلب به نقل از نهالستان نوین گردو به معرفی بهترین نهال گردو پرداختیم و آنها را از لحاظ باردهی و کیفیت مورد بررسی قرار دادیم.

در صورت مشاوره رایگان و خرید نهال گردو می توانید با کارشناسان نوین گردو تماس بگیرید.

منبع : نوین گردو

آدرس وبسایت : gerdo.pro

شماره تماس کارشناسان : ۱۲۴۳۵۹۷-۰۹۱۲

0
نویسنده مطلب AmiR
دانشجوی رشته کامپیوتر - نرم افزار

دیدگاه شما

بدون دیدگاه