بهترين روش تندخوانی در ایران لو رفت!

5 ماه پیش
بهترين روش تندخوانی در ایران

چکیده : تند خوانی یا همان سریع خوانی چیست؟ به مجموعه راهکار ها و فنون عملی که ما آن ها را انجام می دهیم تا بتوانیم به سریع ترین حالت ممکن از مطالعه برسیم. تصور بیشتر مردم به این صورت است که هرچه آرام تر بخوانیم می توانیم بهتر بفهمیم در حالی که این حرف کاملا اشتباه است و هنوز به قدرت ذهن ایمان نیاورده اند!

 

چگونه برخی افراد با سرعت ۳۰۰۰ تا ۵۰۰۰ کلمه در دقیقه مطالعه می کنند؟ چگونه می توان در یک شب کل مطالب کتاب را بخوانیم و آن را بفهمیم؟ در این مطلب می خواهیم به نقل از خبرگذاری صمت که درباره ی آموزش تندخوانی با علی ریحانی توضیحات خوبی داده است، توضیحات بیشتری به شما علاقه مندان به تندخوانی و سریع خوانی بدهیم. لطفا با ما همراه باشید.

تند خوانی چیست؟

تند خوانی یا همان سریع خوانی چیست؟ به مجموعه راهکار ها و فنون عملی که ما آن ها را انجام می دهیم تا بتوانیم به سریع ترین حالت ممکن از مطالعه برسیم. تصور بیشتر مردم به این صورت است که هرچه آرام تر بخوانیم می توانیم بهتر بفهمیم در حالی که این حرف کاملا اشتباه است و هنوز به قدرت ذهن ایمان نیاورده اند!

فواید تند خوانی چیست؟

برای فواید تند خوانی می توان موارد زیادی را شمرد و نام برد ولی ما در این مطلب فقط به ۵ مورد آن اشاره خواهیم کرد:

۱- ذهن را تغییر می‌دهد و براین اساس جهان شخص را تغییر می‌دهد.
۲- تندخوانی اطلاعات شغلی و تحصیلی شخص را زیاد می‌كند.
۳- مغز را فعال‌تر و خلاق‌تر می‌كند.
۴- زمان را به نفع ما به حركت درمی‌آورد.
۵- افزایش تمرکز حواس.

نکته ی مهمی که وجود دارد این است برخی فکر می کنند برای آموزش تندخوانی و تقویت حافظه نباید هزینه کنند، این در حالی است که اگر لحظه ای به خود بیایند و با هزینه ی مناسب دوره ی تندخوانی را تهیه کنند بدون شک در کمترین زمان ممکن می توانند موفق شوند و سریع به اهداف درسی خود برسند.

تند خوانی

بهترين دوره تند خوانی

به نقل از خبرگذاری صمت می توان یکی از بهترین دوره های تند خوانی را دوره ی جناب آقای علی ریحانی دانست. این دوره که یکی از بهتری دوره های تخصصی و در عین حال به زبانی ساده در سایت alireihani.ir منتشر شده است. یکی از بهترین مزایای این دوره این است که خود آقای علی ریحانی به بررسی مشکلات دانشجویان و پشتییبانی می پردازد.

چرا کسی به تندخوانی اهمیت نمی دهد؟

یکی از مهم ترین دلایل کاهش سرعت مطالعه در ایران، قبول نداشتن متدهای جدیدی مثل قواعد سرعت مطالعه است. زمانی که شما با یک علم جدید و به روز مقابله می کنید، سرعت رشد و پیشرفت خود را به شدت کاهش می دهید.

تکنیک تند خواندن در ایران به عنوان یک علم تازه تاسیس اما غیر جدی دنبال می شود. مهم ترین علت آن نیز بدبینی نسبت به این علم مطالعه است.

 برترین نحوه درست آموزش تندخوانی

در آموزش تندخوانی، این نکته حائز اهمیت است که، باید از دست یا انگشت اشاره خود مانند یک راهنما استفاده کنیم و به چشم خود بیاموزیم که با حرکت دست به دنبال آن برود. کم کم با سرعت گرفتن حرکت انگشت چشم نیز سریع تر حرکت و در نتیجه می توانیم تندخوانی کنیم. برای شروع تندخوانی، کافیست یک کتاب کوچک را برداریم و آن را برعکس کنیم و انگشت اشاره را روی خط اول قرار دهیم. دست را حرکت می دهیم و سعی میکنیم مطالب را بخوانیم. این حرکت را چندین بار به عنوان مثال ۱۰بار انجام می دهیم.

چرا آموزش تندخوانی اهمیت دارد؟

همانطور که می دانید سرعت تولید و نشر اطلاعات در د نیای امروز بسیار بسیار بالا رفته است. هر روز در حوزه های مختلف اطلاعات بروز می شوند. اطلاعات دسته اول علمی در هر حوزه در ابتدا بوسیله نشریات علمی توسط دانشمندان منتشر می شوند. ما برای دستیابی به این اطلاعات باید مطالعه کنیم. دقیقا همینجاست که ما نیاز به آموزش تندخوانی داریم تا با سرعت بالا اطلاعات مفید در حوزه های تخصصی خودمان را دریافت کنیم.

آموزش تندخوانی

در کنار این رشد روز افزون اطلاعات و نیاز بشر به اطلاعات تخصصی جدید، یادگیری مهارت های مطالعه که تندخوانی یکی از این مهارت هاست برای پیشرفت تحصیلی شما بسیار بسیار می تواند حیاتی باشد. در آزمون های رقابتی مثل کنکور سراسری، آزمون وکالت، آزمون دستیاری و … شما با بکارگیری مهارت تندخوانی می توانید کیفیت مطالعه و یادگیری خود را افزایش دهید و نتایج خارق العاده ای بگیرید.

خيلی ممنون که تا انتهای این مطلب همراه ما بودید…

‫0/5 ‫(0 نظر)
0
نویسنده مطلب امید قدرتی
دانشجوی کارشناسی - کامپیوتر نرم افزار - علاقه مند به سئو و تولید محتوا

بدون دیدگاه