چگونه از استوری تلگرام برای افزایش تعامل و دسترسی خود استفاده کنید

11 ماه پیش
استوری تلگرام

تلگرام یک برنامه پیام رسان محبوب است که به کاربران امکان می دهد پیام ها، عکس ها، ویدیوها و سایر انواع فایل ها را به مخاطبان یا گروه های خود ارسال کنند. همچنین دارای یک ویژگی به نام استوری است که به کاربران اجازه می دهد لحظات زندگی خود را که پس از ۲۴ ساعت ناپدید می شوند، با مخاطبان خود به اشتراک بگذارند. تلگرام توسط پاول دوروف تاسیس شده است که همچنین مدیر عامل این شرکت است.

استوری تلگرام یک راه جدید و هیجان انگیز برای به اشتراک گذاری لحظات خود با دوستان، دنبال کنندگان یا مشتریان خود است. همچنین یک ابزار عالی برای بازاریابی، برند سازی، آموزش، سرگرمی و ایجاد اجتماع و جامعه است. در این پست وبلاگ، من به شما نشان خواهم داد که چگونه از استوری تلگرام برای رسیدن به همه این اهداف و بیشتر استفاده کنید. من همچنین توضیح خواهم داد که چه مزایا و چالش هایی در استفاده از استوری تلگرام وجود دارد، چه عادات خوبی برای استفاده از آن هستند و چه روندهای آینده ای برای این ویژگی وجود دارد. تا پایان این پست وبلاگ، شما قادر خواهید بود استوری های جذاب و موثری را ایجاد و به اشتراک بگذارید که تعامل و دسترسی شما را افزایش دهد.

استوری تلگرام چیست و چرا باید به آن اهمیت دهید؟

استوری تلگرام محتوای موقتی است که شما می توانید آن را ایجاد و با مخاطبان خود در تلگرام به اشتراک بگذارید. آن ها شبیه به استوری های اسنپ چت یا اینستاگرام هستند، اما با برخی از ویژگی ها و مزایای منحصر به فرد. در زیر برخی از دلایل آن را که باید به استوری تلگرام اهمیت دهید می آوریم:

 • آن ها رایگان و سریع هستند. شما نیازی به اتصال اینترنت یا بلوتوث برای ایجاد یا مشاهده استوری ها ندارید. شما می توانید از دانلود کننده، مدیر فایل، پاک کننده تلفن و پخش کننده موسیقی داخلی برنامه تلگرام برای بهبود استوری های خود استفاده کنید.
 • آن ها از همه انواع فایل ها و انتقال متقابل پلتفرم پشتیبانی می کنند. شما می توانید عکس، ویدیو، صوت، سند، استیکر، GIF یا هر نوع فایل دیگری را با استوری های خود به اشتراک بگذارید. شما همچنین می توانید فایل ها را از تلفن خود به کامپیوتر یا بالعکس با استفاده از برنامه دسکتاپ تلگرام منتقل کنید.
 • آن ها دارای پشتیبانی دوربین دوگانه، واکنش ها و پاسخ ها و پروفایل های گسترده هستند. شما می توانید از هر دو دوربین جلو و عقب تلفن خود برای ضبط زوایای مختلف استوری خود استفاده کنید. شما همچنین می توانید واکنش ها و پاسخ های خود را به استوری های خود یا استوری های دیگران اضافه کنید. شما همچنین می توانید با ضربه زدن به عکس پروفایل سازنده استوری، اطلاعات بیشتری درباره آن ها ببینید.
 • آن ها دارای تنظیمات حریم خصوصی پیشرفته و زمان انقضاء قابل تنظیم هستند. شما می توانید انتخاب کنید که چه کسانی می توانند استوری شمار راببیند، چه کسانی می تواند به آن واکنش یابد یابپاسخ دهد و چه کسانی می تواند آن رابارگیری کند. شما همچنین می توانید تعیین کنید که استوری شماتابپیش از نابود شدن چقدر باقی بماند. شمامی توانید از ۲۴ ساعت، ۷ روز یابه هرگز انتخاب کنید.

چگونه استوری تلگرام رابسازید و به اشتراک بگذارید

ساخت و به اشتراک گذاری استوری تلگرام آسان و سرگرم کننده است. در زیر مرحله‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌هایی را که برای این کار باید دنبال کنید، آورده ایم:

مرحله ۱: باز کردن ویژگی استوری

برای باز کردن ویژگی استوری، باید روی آیکون دوربین در گوشه بالا سمت چپ صفحه لیست چت ضربه بزنید. این کار باعث می شود تب استوری باز شود، جایی که می توانید همه استوری های مخاطبان خود را ببینید.

شما همچنین می توانید با کشیدن انگشت به سمت چپ از هر صفحه چت، به تب استوری دسترسی پیدا کنید.

مرحله ۲: انتخاب حالت دوربین خود

برای ساخت استوری، باید حالت دوربین خود را انتخاب کنید. شما می توانید از حالت عادی یا حالت پیام ویدئویی استفاده کنید.

 • حالت عادی به شما اجازه می دهد عکس بگیرید یا ویدئو ضبط کنید تا ۱۵ ثانیه. شما همچنین می توانید عکس یا ویدئو را از گالری خود یا سایر برنامه ها آپلود کنید.
 • حالت پیام ویدئویی به شما اجازه می دهد پیام های ویدئویی کوتاه تا ۱ دقیقه ضبط کنید. شما همچنین می توانید از این حالت برای ساخت استیکر های متحرک یا GIF ها استفاده کنید.

برای تغییر بین حالات، باید روی صفحه به سمت بالا یا پایین بکشید.

مرحله ۳: ضبط یا آپلود عکس یا ویدئو خود

برای ضبط یا آپلود عکس یا ویدئو خود، باید روی دکمه شاتر در وسط پائین صفحه فشار دهید.

 • اگر از حالت عادی استفاده می کنید، باید یک بار فشار دهید برای عکس یاب نگه دارید برای ویدیو.
 • اگر از حالت پیام ویدیویی استفاده می کنید، باید نگه دارید برای ویدیو یاب رها کنید برای استیکر یاب GIF.

شما همچنین مى توانید از وىژگى دوربین دوگانه استفاده کنید با ضربه زدن به آىکون در گوشه بالاسمت راست صفحه. این به شما اجازه مى دهد همزمان از هر دو دوربین جلو و عقب تلفن خود برای ضبط زوایای مختلف استورى خود استفاده کن

 

مرحله ۴: ویرایش و بهبود استوری خود

پس از ضبط یا آپلود عکس یا ویدئو خود، می توانید با استفاده از ابزارهای مختلف آن را ویرایش و بهبود بخشید.

 • شما می توانید متن را با ضربه زدن به آیکون T در گوشه پایین سمت چپ صفحه اضافه کنید. شما می توانید از فونت ها، رنگ ها، اندازه ها و ترازبندی های مختلف انتخاب کنید. شما همچنین می توانید در متن خود از شکلک ها، استیکر ها یا GIF ها استفاده کنید.
 • شما می توانید فیلتر را با کشیدن انگشت به سمت چپ یا راست روی صفحه اضافه کنید. شما می توانید از فیلتر های مختلف، مانند سپیا، سیاه و سفید، قدیمی یا رنگین کمان انتخاب کنید.
 • شما می توانید نقاشی را با ضربه زدن به آیکون مداد در گوشه پایین سمت راست صفحه اضافه کنید. شما می توانید از رنگ ها، اندازه ها و شکل های مختلف انتخاب کنید. شما همچنین می توانید از ابزار پاک کن برای وارد کردن نقاشی های خود استفاده کنید.
 • شما می توانید از ویژگی OpenAI GPT-4 با ضربه زدن به آیکون AI در وسط بالای صفحه استفاده کنید. این به شما اجازه مى دهد براساس ورودى خود، متن یابعکس واقعى تولید کنید. برای مثال، شما مى توانید “a dragon” رابنویسید و توصیف یابعکس یک اژدهارابگیرید.

مرحله ۵: واکنش ها و پاسخ های خود را اضافه کنید

پس از ویرایش و بهبود استوری خود، می توانید واکنش ها و پاسخ های خود را به آن اضافه کنید.

 • شما می توانید واکنش راب با ضربه زدن به آیکون شکلک در وسط پائین صفحه اضافه کنید. شمامی توانید از شکلک های مختلف، مانند دست بالاتر، قلب، لبخند یابآتش استفاده کنید
 • شما می توانید پاسخ را با ضربه زدن به آیکون پاسخ در گوشه پایین سمت راست صفحه اضافه کنید. شما می توانید پیام خود را تایپ کنید یا از ورودی صوتی استفاده کنید. شما همچنین می توانید در پاسخ خود از شکلک ها، استیکر ها، GIF ها یا سایر فایل ها استفاده کنید.
 • استفاده کنید.

مرحله ۶: تنظیمات حریم خصوصی و زمان انقضای خود را تعیین کنید

پس از اضافه کردن واکنش ها و پاسخ های خود به استوری خود، می توانید تنظیمات حریم خصوصی و زمان انقضای خود را تعیین کنید.

 • شما می توانید حریم خصوصی خود را با ضربه زدن به آیکون قفل در گوشه بالاسمت چپ صفحه تعیین کنید. شمامی توانید انتخاب کنید که چه کسانی می توانند استوری شماراببینند، چه کسانی می تواند به آن واکنش یابد یابپاسخ دهد و چه کسانی می تواند آن رابارگیری کند. شمامی توانید از همه، فقط مخاطبان، مخاطبان با استثناء یابفقط دوستان نزدیک انتخاب کنید.
 • شما می توانید زمان انقضای خود را با ضربه زدن به آیکون ساعت در گوشه بالاسمت راست صفحه تعیین کنید. شمامی توانید تعیین کنید که استوری شماتابپیش از نابود شدن چقدر باقی بماند. شمامی توانید از ۲۴ ساعت، ۷ روز یابه هرگز انتخاب کنید.

مرحله ۷: استوری خود را منتشر کنید

پس از تعیین تنظیمات حریم خصوصی و زمان انقضای خود، می توانید استوری خود را با ضربه زدن به آیکون ارسال در وسط پائین صفحه منتشر کنید. استوری شما برای مخاطبین انتخاب شده شما در تب استوری قابل مشاهده خواهد بود.

چگونه استوری های دیگران را ببینید و با آن ها تعامل داشته باشید

دیدن و تعامل با استوری های دیگران همچنین آسان و سرگرم ک دیدن و تعامل با استوری های دیگران همچنین آسان و سرگرم کننده است. در زیر مراحلی را که برای این کار باید دنبال کنید، آورده ایم:

 

 

چگونه به تب استوری دسترسی پیدا کنید

برای دسترسی به تب استوری، باید روی آیکون دوربین در گوشه بالا سمت چپ صفحه لیست چت ضربه بزنید. این کار باعث می شود تب استوری باز شود، جایی که می توانید همه استوری های مخاطبان خود را ببینید.

شما همچنین می توانید با کشیدن انگشت به سمت چپ از هر صفحه چت، به تب استوری دسترسی پیدا کنید.

چگونه یک استوری را ببینید

برای دیدن یک استوری، باید روی عکس پروفایل سازنده آن ضربه بزنید. این کار باعث می شود استوری آن ها در حالت تمام صفحه باز شود.

شما همچنین می توانید با کشیدن انگشت به سمت چپ یا راست روی صفحه، بین استوری های مختلف از مخاطبان مختلف جابجا شوید.

چگونه به یک استوری واکنش نشان دهید یا به آن پاسخ دهید

برای واکنش نشان دادن یا پاسخ دادن به یک استوری، باید روی آیکون شکلک یابآیکون پاسخ در وسط پائین صفحه ضربه بزنید.

شما همچنین مى توانید با کشیدن انگشت به سمت بالا روی صفحه، یک پنجره چت با سازنده استوری باز کنید.

چگونه یک استوری را جلو ببرید یا عقب برگردانید

برای جلو بردن یا عقب برگرداند برای ویرایش یا حذف یک استوری، باید روی عکس پروفایل خود در تب استوری ضربه بزنید. این کار باعث می شود استوری شما در حالت تمام صفحه باز شود.

 

شما می توانید روی آیکون ویرایش یا آیکون حذف در گوشه بالا سمت راست صفحه ضربه بزنید.

شما همچنین می توانید روی هر بخش استوری به سمت بالا بکشید تا آن را به طور جداگانه ویرایش یا حذف کنید.


چگونه ببینید که چه کسانی استوری شما را دیده اند

برای دیدن اینکه چه کسانی استوری شما را دیده اند، باید روی عکس پروفایل خود در تب استوری ضربه بزنید. این کار باعث می شود استوری شما در حالت تمام صفحه باز شود.

شما می توانید روی هر بخش استوری به سمت بالا بکشید تا ببینید که چه کسانی آن را دیده اند.

شما همچنین می توانید روی هر نام بازدید کننده ضربه بزنید تا یک پنجره چت با آن ها باز کنید.

چگونه کسی را از دیدن یا صدا زدن استوری های خود محروم یا ساکت کنید

برای محروم یا ساکت کردن کسی از دیدن یا صدا زدن استوری های خود، باید روی عکس پروفایل آن ها در تب استوری فشار طولانی بدهید. این کار باعث می شود یک منو با گزینه های مختلف باز شود.

شما می توانید از این منو انتخاب کنید که آن ها را از دیدن استوری های خود، صدا زدن به استوری های خود، گزارش کردن محتوای نامناسب آن ها، یا لغو دوستی با آن ها محروم یا ساکت کنید.

چگونه از استوری تلگرام برای بازاریابی و برند سازی استفاده کنید

استوری تلگرام یک ابزار قدرتمند برای بازاریابی و برند سازی است. شمامی توانید از آن هابرای نمایش محصولات یابخدمات خود، به اشتراک گذاری تصدیقات یابررسی ها، تبلیغ پیشنهادات یابرویدادهای خود و ایجاد اعتماد و قدرت استفاده کنید. در زیر برخی از نکات درباره چگونگی استفاده از استوری تلگرام برای بازاریابی و برند سازی رابآورده ایم:

 • نمایش محصولات یابخدمات خود. شمامی توانید از استوری هابرای نشان دادن نحوه کارکرد محصولات یابخدمات خود، چگونگی بهره مندی مشتریان یابکاربران خود، یابچگونگی تفاوت خود با رقبائ خود استفاده ک
 • استفاده از استوری ها برای نشان دادن نحوه کارکرد محصولات یا خدمات خود، چگونگی بهره مندی مشتریان یا کاربران خود، یا چگونگی تفاوت خود با رقبای خود. شما همچنین می توانید از استوری ها برای برجسته کردن ویژگی ها، کیفیت، یا ارزش محصولات یا خدمات خود استفاده کنید. برای مثال، اگر شما یک کتاب می فروشید، می توانید از استوری ها برای نشان دادن جلد، فهرست مطالب، برخی از گزیده ها، یا برخی از نظرات استفاده کنید.
 • به اشتراک گذاری تصدیقات یا بررسی ها. شما می توانید از استوری ها برای به اشتراک گذاری بازخورد های مثبت یا رتبه بندی های مشتریان یا کاربران خود استفاده کنید. شما همچنین می توانید از استوری ها برای تشویق مشتریان یا کاربران خود به ارائه نظرات یا رتبه بندی های محصولات یا خدمات خود استفاده کنید. برای مثال، اگر شما یک دوره ارائه می دادید، می توانید از استوری هابرای به اشتراک گذاری تصدیقات یابرتبه بندی های دانش آموزان خود یابپرسیدن از آن هابرای رتبه بندی دوره شمابروی یک مقیاس از یک تابپنج استفاده کنید.
 • تبلیغ پیشنهادات یابرویدادهای خود. شمامی توانید از استوری هابرای اعلام یابیادآوری پیشنهادات ویژه یابرویدادهای آینده خود به مشتریان یابکاربران خود استفاده کنید. شمامی توانید از استوری هابرای ایجاد حس فوریت یابکمبود برای پیشنهادات یابرویدادهای خود استفاده کنید. برای مثال، اگر شما در حال راه اندازی یک محصول جدید بودید، می توانید از استوری هابرای تحسین تاریخ راه اندازی، ویژگى ها یابفوائدهای محصول یابپیشنهاد یک تخفیف یابپاداش محدود برای پیش سفارش استفاده کن
 • ایجاد اعتماد و قدرت. شما می توانید از استوری ها برای نشان دادن تخصص، اعتبار، یا شهرت خود در حوزه یا صنعت خود استفاده کنید. شما همچنین می توانید از استوری ها برای به اشتراک گذاری اطلاعات، نکات، ترفندها، بینش ها، یا مشاوره های ارزشمندی که می تواند به مشتریان یا کاربران خود کمک کند تا مشکلات خود را حل کنند یا اهداف خود را برآورده کنند. برای مثال، اگر شما یک مربی هستید، می توانید از استوری هابرای به اشتراک گذاری مدارک، دستاوردها، مطالعات موردی یابداستان های موفقیت آمیز خود یابپیشنهاد جلسات یابمشاوره های رایگان استفاده کنید.

چگونه از استوری تلگرام برای سرگرمی و تفریح استفاده کنید

استوری تلگرام همچنین یک ابزار عالی برای سرگرمی و تفریح است. شمامی توانید از آن هابرای به اشتراک گذاری لحظات شخصی خود، بروز رسانی خلاقیت خود، شرکت در چالش ها یابمسابقات و بازی کردن یابآزمون ها استفاده کنید. در زیر برخی از نکات درباره چگونگی استفاده از استوری تلگرام برای سرگرمی و تفریح رابآورده ایم:

 • به اشتراک گذاری لحظات شخصی خود. شمامی توانید از استوری هابرای به اشتراک گذاری آنچه که در زندگی روزمره خود انجام مى دهید، حس مى کنید، فکر مى کنید یابتجربه مى کنید استفاده کنید. شمامی توانید همچنین از استوری هابرای به اشتراک گذاری س hobby ها، علاقه مندی ها، passion ها یابgoals های خود استفاده کنید. برای مثال، اگر شما در حال سفر هستید، می توانید از استوری هاب
 • به اشتراک گذاری لحظات شخصی خود. شما می توانید از استوری ها برای به اشتراک گذاری آنچه که در زندگی روزمره خود انجام می دهید، حس می کنید، فکر می کنید یا تجربه می کنید استفاده کنید. شما همچنین می توانید از استوری ها برای به اشتراک گذاری س hobby ها، علاقه مندی ها، passion ها یا goals های خود استفاده کنید. برای مثال، اگر شما در حال سفر هستید، می توانید از استوری ها برای نشان دادن مناظر زیبا، فعالیت های جالب، غذاهای خوشمزه یا فرهنگ های متفاوت استفاده کنید.
 • بروز رسانی خلاقیت خود. شما می توانید از استوری ها برای نشان دادن خلاقیت و استعداد خود در زمینه های مختلف، مانند نقاشی، نوشتن، آهنگ سازی، عکاسی یا بازی سازی استفاده کنید. شما همچنین می توانید از استوری هابرای به اشتراک گذاری نمونه کارهای خود یابپیش نمایش پروژه های جدید خود استفاده کنید. برای مثال، اگر شما یک شاعر هستید، می توانید از استوری هابرای نوشتن یابخواندن شعرهای خود یابدعوت دیگران به شعرخوانی استفاده کنید.
 • شرکت در چالش ها یا مسابقات. شما می توانید از استوری هابرای پذیرفتن یابپیشنهاد چالش ها یابمسابقات جذاب و سرگرم کننده با دیگران استفاده کنید. شمامی توانید از چالش ها یابمسابقات در زمینه های مختلف، مانند ورزش، آموزش، سلامتی یابکارآفرینی استفاده کنید. برای مثال، اگر شما یک ورزشکار هستید، می توانید از استوری هابرای نشان دادن عملکرد یابپیشرفت خود در ورزش مورد علاقه خود یابچالش کسب و کار دیگران به ورزش کردن استفاده کن
 • بازی کردن یا آزمون گرفتن. شما می توانید از استوری ها برای بازی کردن یا آزمون گرفتن با دیگران استفاده کنید. شما می توانید از بازی ها یا آزمون های در زمینه های مختلف، مانند علم، تاریخ، فرهنگ، ورزش، سینما یا موسیقی استفاده کنید. برای مثال، اگر شما یک علاقه مند به یوگا هستید، می توانید از استوری هابرای پرسیدن سؤالات یابپیشنهاد پاسخ های درباره یوگا، فوائد آن، انواع آسانا ها یابرویدادها یابتعامل با سایر علاقه مندان به یوگا استفاده کنید.

منبع : https://tecamaze.com/add-a-story-on-telegram/

0
نویسنده مطلب AmiR
دانشجوی رشته کامپیوتر - نرم افزار

دیدگاه شما

بدون دیدگاه