آیا پروتز سینه انجام بدهیم یا خیر؟

2 سال پیش
پروتز سینه

بهترین دکتر پروتز سینه

بهترین پروتز سینه چه کسی است؟ این سوال برای کسانی که عمل زیبایی سینه می خواهند انجام دهند و دوست دارند به اندام ایده آل برسند، پیش می آید. جراحی سینه مانند هر اقدامات زیباسازی دیگری نیاز به تخصص و مهارت ویژه دارد. کسی که دوست دارد این جراحی را انجام دهد، مطمئنا به دنبال بهترین دکتر پروتز سینه می گردد. اما انتخاب بهترین دکتر پروتز سینه چقدر اهمیت دارد و مراجعه به یک دکتر معتبر و حرفه ای چه پیامدهایی  به دنبال دارد؟؟ طی جراحی پروتز سینه یک ماده سیلیکونی نرم و انعطاف پذیر داخل بافت سینه قرار می گیرد که نحوه قرار گیری و ظریف کاری این جراحی زیبایی بستگی به مهارت و تجربه متخصص دارد. بنابراین داشتن یک انتخاب ایده آل می تواند در نتیجه عمل بسیار موثر باشد و شما را به آن چیزی که در ذهن خود می پرورانید، برساند.

انتخاب بهترین دکتر پروتز سینه بر اساس چه معیارهایی مشخص می شود؟

همانطور که می دانید، جراحی سینه یکی از عمل های اختیاری است که این روزها بین خانم ها بسیار رواج پیدا کرده است و خانم های زیادی برای رسیدن به تناسب اندام و زیبایی بیشتر اقدام به انجام این جراحی می ‌کنند. اما قبل از هر کاری نیاز است بهترین دکتر پروتز سینه انتخاب شود تا احتمال ریسک و عوارضی که ممکن است انجام این عمل برای فرد اتفاق بیفتد، کاهش پیدا کند.

اگر شما هم تصمیم گرفتید پروتز ‌سینه را انجام دهید بهتر است به ویژگی های گفته شده در ادامه به منظور انتخاب بهترین دکتر پروتز سینه توجه کافی داشته باشید.

۱.داشتن مهارت و تجربه یکی از نشانه‌های بهترین دکتر پروتز سینه است.

یکی از ویژگی‌هایی که باید برای انتخاب بهترین دکتر پروتز سینه به آن دقت کرد، داشتن مهارت و تجربه کافی است. معمولاً متخصصانی که سال های بسیاری در زمینه پروتز سینه فعالیت می کنند، بهتر می توانند شما را به نتیجه ایده‌آل برسانند. در حالی که هیچ گونه خطری سلامتی‌تان را تهدید نمی کند. مطمئنا پزشکان با تجربه و حرفه ای به درک بالایی از زیباشناسی اندام می رسند. چرا که طی سال های تجربه کاری با نمونه بیمارهای مختلفی مواجه شدند و از سلایق مختلف بیماران باخبر هستند. آنان به راحتی می توانند با رعایت اصول زیباشناسی و تناسب اندام بهترین شرایط بدنی را برای شما ترسیم کنند تا هم به خواسته ذهنی خود برسید و هم بعد از عمل دچار مشکل خاصی نشوید.

اگر کمی فکر کنید مطمئنما به این نتیجه می رسید که انتخاب یک جراح بی سابقه کار چندان ساده ای نیست و زمانی می توانید با اطمینان خاطر یک جراح را به عنوان بهترین دکتر پروتز سینه انتخاب کنید که نمونه های کاری قابل قبولی داشته باشد و تمام بیماران او رضایت کامل از نتیجه پروتز سینه کسب کرده اند.

۲.داشتن دانش و تخصص مجزا در زمینه ای پروتز سینه

یک متخصص زیبایی علاوه بر داشتن مدارک لازم و گذراندن دوره های تخصصی در زمینه زیبایی پلاستیک و ترمیمی باید در زمینه پروتز سینه هم دوره های مختلفی را گذرانده و به صورت ویژه در زمینه ساختار سینه فعالیت انجام داده باشد. در صورت عدم مراجعه به یک متخصص حرفه ای در زمینه پروتز سینه احتمال به بروز عوارض و ریسک های خطرناک جراحی افزایش پیدا می کند و  ممکن است به نتیجه دلخواه از این روش نرسید.

اما مراجعه به یک پزشک غیر متخصص چه پیامدهایی به همراه دارد؟ پزشک غیرمتخصص ممکن است برخی ملاحظات و آزمایش های تخصصی را انجام ندهد د و عوارض و مشکلات را برای شما پیش بینی نکند. همچنین برای قرار دادن پروتز سینه از تکنیک های غیر استاندارد استفاده کند که این عوامل باعث می شود جراحی زیبایی با فاکتورهای بسیار حساس برای شما انجام شود.

پس در صورتی که می خواهید به بهترین دکتر پروتز سینه مراجعه کنید، بهتر است به مدارک تحصیلی دکتر توجه ویژه داشته باشید. معمولا پزشکانی که در دانشگاه های مطرح دنیا و ایران تحصیلات خود را به پایان رسانند و دانش خود را در چنین دانشگاه های فراگرفتند، گزینه مناسب تری برای انجام جراحی های زیبایی می باشند. این اطمینان را به شما می دهیم پزشکان تحصیل کرده در بهترین دانشگاه ها بهتر می توانند فرم زیبا و جذاب برای سینه ها شما ترسیم کنند. چراکه از دانش و تخصص به روز استفاده می‌کنند.

۳.ارائه خدمات زیبایی توسط بهترین و به روزترین تجهیزات در یک محیط کاملاً حرفه ای

بهترین جراحان و متخصصان همیشه از بهترین تجهیزات استفاده می کنند و در بهترین کلینیک ها را حضور دارند. همچنین وجود یک کادر حرفه‌ای درمانی برای ارائه خدمات کلینیک در زمینه عمل های زیبایی بسیار ضروری است. چرا که بخشی از مسیر با کمک و همکاری کادر درمانی پیش می رود.

همچنین باید توجه داشته باشید تمام نکات بهداشتی و اصول مراقبتی بیماران در کلینیک با دقت رعایت شود و تمام تجهیزات کلینیک استریل شده باشد.

۴.برقراری رابطه صمیمانه و مناسب با بیماران یکی از ارکان اصلی در حوزه کاری متخصصان حرفه ای است.

بهترین جراح سینه کسی است که رفتار مناسبی با تمام بیماران خود داشته باشد و هیچ فرقی بین بیماران نگذارد. در واقع برخوردار بودن از اخلاق حرفه ای یکی از نکات اصلی حوزه کاری متخصصان معتبر است. بنابراین در جلسه مشاوره  حتماً به صحبت‌های متخصص خود گوش دهید و به نظرات اصلی آن دقت کافی داشته باشید. جلسه مشاوره باید به گونه‌ای باشد که به شما کمک کند برای انجام پروتز سینه آمادگی لازم را کسب کنید و با دکتر خود به یک نتیجه یکسان از انجام پروتز سینه برسید.

 

به یاد داشته باشید، بهترین متخصصان زیبایی برای انجام جراحی هیچگاه عجله نمی‌کنند. بلکه به بیماران کمک می‌کنند تا برای انجام جراحی مناسب آماده شوند و در صورتی که شرایط لازم را نداشته باشند مانع انجام جراحی می‌شوند.

عمل پروتز سینه با کار گذاشتن ایمپلنت های سیلیکونی انجام می شود.

حال خوب است بدانید پروتز ‌سینه چگونه انجام می شود؟ این جراحی با ایجاد برش بسیار کمی بر روی پوست آغاز می شود. سپس ایمپلنت های سیلیکونی در ناحیه سینه قرار می گیرند. برش ها در قسمت های مختلفی قابل انجام است که به انتخاب جراح و تکنیک‌های استفاده شده بستگی دارد.

معمولاً قسمت هایی که برای قرارگیری پروتز برش داده می شود، شامل بالای شکم، زیر بغل، زیر سینه و زیر هاله نوک سینه می باشد.

نحوه قرار گیری پروتز درون سینه بستگی به شکل اولیه و اندازه دلخواه و فرم دلخواه فرد دارد. همچنین با توجه به بافت نرم سینه پروتز یا در قسمت پشت بافت ماهیچه یا در زیر پوست قرار می گیرد. معمولاً خانم هایی که دارای سینه های کوچکی هستند، پروتز سینه در پشت عضلات سینه کار گذاشته می شود. چراکه در صورت قرار گیری پروتز در زیر پوست لبه های آن از زیر پوست کاملا مشخص می شود.

اما برای خانم هایی که دچار افتادگی سینه شدند، پروتز روی ماهیچه قرار می گیرد؛ درست زیر پوست و بافت نرم سینه. این کار باعث می شود سینه از حالت افتاده به حالت ایستاده تغییر شکل دهند.

گاهی اوقات لازم است برای رفع افتادگی بیش از حد سینه ها عمل لیفت سینه هم همراه با قرار گیری پروتز انجام شود. مطمئنا این کار باعث فرم و شکل دهی بهتر سینه خواهد شد.

این که جراح از کدام تکنیک برای انجام پروتز سینه استفاده و به چه شکلی پروتز را جایگزین کند و یا از لیفت سینه هم استفاده کند یا نه؛ بستگی به انتخاب او و شرایط فرد دارد.

سینه ها بعد از پروتز سینه به چه سایزی تبدیل می شوند؟

این که سایز سینه ها بعد از قرار گیری پروتز سینه چقدر باشد، به انتخاب پزشک و اندازه دلخواه بیمار دارد. در واقع پزشک و بیمار برای رسیدن به این سایز مناسب باید به یک نتیجه یکسان برسند همیشه در انجام جراحی‌های زیبایی رعایت اصول استاندارد و زیباشناسی الزامی است و جراح باید تمام معیارهای زیباشناسی را برای فرم و تغییر شکل دادن سینه رعایت کند. یکی از نکاتی که در جراحی پروتز سینه باید رعایت می شود، هماهنگ بودن اندازه دور سینه با دور باسن است تا فرد بعد از انجام پروتز سینه به یک بدن زیبا و جذاب برسد.

آیا انجام پروتز سینه یک روش قابل اطمینان برای تغییر شکل سینه هاست یا نه؟

خیلی‌ها هنوز به اطمینان کافی برای انجام پروتز سینه نرسیدند و این سوال را حتماً از متخصصان می‌پرسند که آیا انجام پروتز سینه یک روش قابل اطمینان است یا نه. در صورتی که از جراحی می ترسید و به دنبال راه حل‌های موقتی می باشید، می توانید از سوتین های جک دار و پروتزهای خارجی استفاده کنید. این روش ها هیچ عوارضی برای شما به همراه ندارد و  نیاز نیست، دوره بهبودی جراحی را سپری کنید. این روش از نظر ظاهری جلوه زیبایی دارند. اما تنها ایراد آن این است که سینه ها به صورت واقعی تغییر سایز نمی دهند. پس در حالی که شما به اندام دلخواه نرسیدید، این روش برای رفتن به استخر و محیط های شخصی گزینه مناسبی نخواهد بود.

اگر به دنبال راه‌حلی با ماندگاری بیشتر هستید،  بهتر است جراحی انجام دهید. جراحی سینه شما را برای همیشه به ظاهر طبیعی و دوست داشتنی سینه می رساند و برای حضور در مهمانی ها اعتماد به نفس کسب می کنید.

مراحل انجام پروتز سینه چگونه است؟

عمل پروتز سینه مانند هر عمل جراحی دیگری دارای مراحل خاص خودش می باشد که طی مراحل گفته شده در زیر انجام می شود.

مرحله اول مشاوره و آگاهی کامل از روند پروتز سینه:

در این مرحله متخصص وظیفه دارد، تمام اطلاعات لازم در خصوص پروتز سینه را در اختیار مراجعه ‌کنندگان قرار دهند تا آنها با اطلاعات کامل برای انجام عمل زیبایی آماده شوند. اهمیت جلسه مشاوره به حدی است که در انتخاب قطعی شما نقش مهمی ایفا می کند و متخصص تمام مزایا و معایب این روش زیباسازی را برای شما بیان می کند. در صورتی که باز هم تصمیم تان برای انجام عمل جدی باشد، رضایتنامه در اختیارتان قرار می گیرد.

البته این نکته را هم باید بگوییم که در جلسه مشاوره باید در خصوص مراقبت های پس از جراحی از دکتر سوال بپرسید. آگاهی کامل از مراقبت های پس از جراحی بسیار ضروری است. چرا که تاثیر بسیار زیادی بر روی نتیجه جراحی می گذارد و همچنین به روند بهبودی سرعت می بخشد.

مرحله دوم، بررسی شرایط لازم و آمادگی کافی جهت جایگذاری پروتز سینه

بعد از این که تصمیم تان را برای انجام پروتز سینه گرفتید، نوبت به بررسی های تخصصی و پزشکی می رسد تا متخصص شما شرایط بافت سینه را بررسی کند و از داشتن سلامتی جسمی و عمومی شما مطمئن شود. سپس با توجه به بررسی‌های انجام شده بهترین تکنیک جراحی را انتخاب می کند.

حال پس از گذراندن این دو مرحله برای انجام جراحی آماده می شوید.

مرحله سوم، بعد از جراحی چه اتفاقی می‌افتد؟

هیچ عوارض و دردی شما را حین انجام جراحی تهدید نمی کند و بعد از ایجاد برش زیر هاله سینه یا زیربغل پروتز درون سینه جایگذاری می شود. نگرانی بابت به جای ماندن برش های ایجاد شده نداشته باشید. چرا که بعد از شش ماه الی یک سال جای برش ها کاملا محو می شود. اگر بد زخم هستید و هنگام ایجاد زخم برای بهبودی دچار مشکل می‌شوید قبل از عمل حتماً به اطلاع متخصص برسانید. در این شرایط هم باز نگران نباشید. معمولاً جای عمل به صورت یک خط بسیار کمرنگ باقی می‌ماند که چندان قابل مشاهده نمی باشد.

نکات مهمی که باید بعد از عمل پروتز سینه انجام دهید.

پروتز سینه جز عمل های زیبایی کم عارضه است که با درد بسیار زیاد و دوره نقاهت طولانی مدتی همراه نخواهد بود.

اما با این حال باید یکسری نکات و مراقبت های لازم پس از عمل پروتز سینه انجام دهید تا دوره بهبودی زودتر به پایان برسد و علائم حاصل از جراحی مانند درد و تورم کاهش پیدا کند:

 • یکی از عارضه های بسیار طبیعی بعد از پروتز سینه احساس درد حاصل از جراحی است. این درد چندان زیاد نیست و معمولا با مصرف مسکن کاملاً برطرف می‌شود.
 • تا ۲ هفته سعی کنید مصرف نمک را کاهش دهید. از سوی دیگر آب و مایعات کافی بنوشید.
 • مصرف آب میوه هایی مانند آناناس و سبزیجات به کاهش ورم و کبودی بسیار کمک می کند.
 • ماهی و میگو را حتما در برنامه غذایی خود قرار دهید.
 • برای همیشه سوتین طبی خود را استفاده کنید و سعی کنید با حرکت دادن دست ها و نرمش اسپاسم عضلانی را کاهش دهید.
 • چند روز اولیه پس از عمل پروتز استراحت مطلق نداشته باشید. سعی کنید حرکت کنید و راه بروید.
 • تا چند هفته به ماساژ دادن ناحیه سینه بپردازید. این کار به پخش شدن پروتز در اطراف بافت های سینه کمک و همچنین از به هم چسبیدن کلاژن و بافت های سینه جلوگیری می کند.
 • ورم و کبودی دور سینه بسیار طبیعی است. می توانید با استفاده از کمپرس سرد و گرم به بهبودی شرایط کمک کنید. اما دقت داشته باشید پوست سینه نسبت به دیگر قسمت‌های بدن حساسیت بیشتری دارد و ممکن است برای مدتی بی حس باشد بنابراین دقت داشته باشید از کمپرس زیاد یخ و آب خیلی داغ استفاده نکنید.
 • برای استفاده از کمپرس سرد و گرم ابتدا باید برای چند روز اولیه آب سرد استفاده کنید و بعد از این دوره کمپرس گرم جایگزین می شود. دقت داشته باشید آب گرم زیر ۴۰ درجه سانتیگراد باشد و این کار را بیش از ۱۰ دقیقه طول نکشد و روزانه چند نوبت این کار را تکرار کنید.
 • حدود دو ماه از انجام فعالیت های سنگین مانند ورزش و بلند کردن اجسام سنگین خودداری کنید و هرگز نگذارید، فشار زیادی به سینه ها وارد شود.
 • ۲ الی ۳ روز پس از جراحی می توانید به فعالیت های روزانه و کار خود بازگردید.
 • بخیه هایی که در پروتز سینه مورد استفاده قرار می گیرد، نیازی به کشیدن ندارد و بعد از مدتی جذب بدن می شود.
 • نگرانی بابت جای بخیه ها نداشته باشید، جای بخیه حدود ۶ ماه الی یک سال کاملا برطرف می شود.

پروتز سینه در دوره شیردهی مشکل ایجاد می کند یا نه؟

زمانی که پروتز سینه انجام دهید ممکن است نوک سینه ها کمی بیشتر از حد معمول حساس شود که این حساسیت بعد از زایمان و پر شدن سینه بیشتر خواهد شد. به طوری که نوک سینه به صورت غیر طبیعی ورم می کند.

این دوره باعث می شود، سینه التهاب بیشتری پیدا کند و با درد و لرز شدید تر از حد معمول همراه باشد. بنابراین پس از زایمان آمادگی لازم چنین شرایطی را داشته باشید. همچنین باید بدانید در صورت عدم بزرگ شدن سینه ها به صورت طبیعی احتمال این که به اندازه کافی شیر تولید نکنید، بسیار زیاد است. اما نگرانی بابت شیردهی نوزادتان نداشته باشید. چرا که این امکان بعد از پروتز سینه برای شما کاملا فراهم است و اکثر روش های پروتز سینه با دوره شیردهی سازگار هستند و برش هایی که طی جراحی انجام می شود، هیچ مشکلی برای شما در دوره شیردهی و بارداری ایجاد نخواهد کرد.

البته موضوع شیردهی کم بعد از انجام پروتز سینه احتمالی است و باید صبر کنید تا چه حد پروتز بر روی سیستم شیردهی شما تحت تأثیر بوده است. یک راه برای حدس این که بعد از انجام پروتز سینه تا چه حد شانس تولید بیشتر شیر را دارید این است که نوک سینه هایتان را لمس کنید. در صورت این که احساس بی‌حسی نکنید، مطمئنا شانس بیشتری خواهید داشت و در دوره شیردهی تولید شیر شما کاملا ایده آل خواهد بود.

انواع پروتز سینه از نظر ظاهری

هر کدام از خانم ها برای انجام پروتز سینه یک شکل و فرم خاصی را می پسندند. اندازه پروتز هم به تشخیص پزشک و آناتومی بدن مربوط می شود.

در ادامه به انواع پروتز های سینه از نظر شکل و ظاهر می پردازیم:

۱.یکی از مدل های طبیعی پروتز سینه مدل اشکی است.

مدل معروف اشکی یا همان آناتومیکال یکی از طبیعی ترین مدل های پروتز سینه است که این روزها خانم های بسیاری به این مدل علاقه مند هستند و برای انجام پروتز سینه انتخاب می شوند. معمولا خانم هایی که دچار عدم تعادل، قرینه‌گی سینه و یا کوچک بودن سینه هستند، گزینه مناسب تری برای انجام این مدل پروتز می باشند.

۲.پروتز گرد و برجسته به سینه ها خوش فرم بودن را هدیه می دهند.

دیگر نوع پروتز سینه مدل گرد و برجسته است. این نوع پروتز برای بزرگتر کردن سایز سینه استفاده می‌شود و حالتی خوش فرم و جذاب برای سینه ایجاد می کند. این مدل پروتز هم علاقه مندان خاص خودش را دارد.

انواع پروتز های سینه از نظر جنس

زمانی که برای انجام پروتز سینه می خواهید اقدام کنید بهتر است با نوع و جنس های مختلف آن آشنا باشید. چرا که هر کدام از پروتز های سینه دارای ویژگی ها و مزایای متفاوتی است.

۱.پروتزهای سیلیکونی یکی از پرطرفدار ترین و جدیدترین نوع پروتز های سینه است.

امروزه پروتزهای سیلیکونی به عنوان جدیدترین نوع پروتز های سینه شناخته می شود. این مدل شباهت بسیار زیادی با بافت طبیعی سینه خانم ها دارد و حالت انعطاف پذیری آن باعث می شود هنگام قرار گرفتن در سینه جلوه طبیعی داشته باشد.

اگر پروتز سیلیکونی را انتخاب کنید، عمل جراحی نیز آسان تر خواهد بود. چراکه این نوع پروتز هنگام قرارگیری نیاز به برش کمتری دارد. همچنین خوب است بدانید پروتزهای سیلیکونی مقاوم تر از دیگر پروتز هاست و احتمال پاره شدن و آسیب پذیری آنها بسیار کم است.

۲.آشنایی با پروتز های سالینی یا همان آب نمکی

یکی دیگر از مدل پروتزهای سینه از نظر جنس پروتزهای سالینی و یا آب نمکی است. همانطور که از اسم این نوع پروتز مشخص است، برای ساخت آن از آب نمک استریل شده استفاده می‌شود. البته باید بدانید، نوع پروتزهای سالینی به گونه ای است که خیلی جلوه طبیعی ندارند و به دلیل عدم انعطاف پذیری حالت مصنوعی به سینه ها می دهد.

فراموش نکنید، در صورت بروز حوادث یا فشار بیش از اندازه به سینه احتمال پاره شدن پروتز آب نمکی وجود دارد. اما هیچ نگرانی بابت این بروز این مشکل نداشته باشید. چرا که خیلی سریع آب نمک توسط بدن جذب می شود.

یک پیشنهاد ویژه برای انتخاب بهترین جراح سینه

اگر نمی دانید جراح سینه خود را چگونه انتخاب کنید، برای شما یک پیشنهاد ویژه داریم. شما می توانید با مراجعه به سایت پزشکا با ۱۰ تا از بهترین جراحان پروتز سینه آشنا شوید. این سایت اطلاعات مفیدی در زمینه پزشکی و جراحان و متخصصین حرفه ای در اختیار شما می گذارد تا دیگر نیازی نباشد برای پیدا کردن بهترین متخصصین و جراحان زیبایی به جستجو بپردازید. تمام اطلاعات لازم و تجارب پزشکان معرفی شده در این سایت قرار گرفته است تا به راحتی بتوانید بهترین جراح سینه خود را انتخاب کنید.

‫5/5 ‫(2 نظر)
0
نویسنده مطلب AmiR
دانشجوی رشته کامپیوتر - نرم افزار

بدون دیدگاه