تعمیر سریع اجاق گاز / بلد سرویس

11 ماه پیش
تعمیر سریع اجاق گاز

چکیده : همانطور که در این مطلب اشاره کردیم لوازم خانگی باید توسط مجموعه‌ای تعمیر شوند که اعتبار و سابقه کافی برای این کار داشته باشند. گاهی اوقات برای تعمیر لوازم خانگی باید آن‌ها را به مجموعه خدماتی انتقال داد. مجموعه بلد سرویس تعمیر انواع لوازم خانگی را با هزینه مناسب و به صورت مطمئن انجام می‌دهد. پس از اینکه انواع لوازم خانگی توسط مجموعه مورد تعمیر قرار گیرند، تعمیرکاران آنها را تست کرده و پس از صحت عملکرد در اختیار مشتریان قرار می‌دهند.

تعمیر اجاق گاز توسط افرادی انجام میشود که با قسمت‌های گوناگون اجاق گاز آشنایی داشته و بتوانند عیب آن را در مدت کوتاهی تشخیص دهند. برای تعمیر اجاق گاز باید از مجموعه‌های خدماتی مختلف و افراد ماهری کمک گرفت که بتوانند این کار را با هزینه‌ای مناسب و به‌صرفه انجام دهند. اگرچه مجموعه‌های زیادی در کشور، تعمیر اجاق گاز را انجام می‌دهند اما سابقه و تجربه پرسنل آموزش دیده مجموعه خدماتی اهمیت بس

مشکلات رایج اجاق گازها

اگرچه اجاق گازها با برندهای بسیار متنوعی تولید می‌شوند اما در اکثر مواقع مشکلات رایجی در آنها به وجود می‌آید. با توجه به آپشن‌هایی که در اجاق گاز وجود دارد مشکلات متفاوتی در آن‌ها به وجود خواهد آمد. یکی از ایرادهای معمول اجاق گاز، نوع سوختن شعله آن‌ها است. ممکن است پس از روشن شدن گاز شعله آن‌ها خاموش شود. این مشکل می‌تواند به دلیل فشار گاز کم و یا جابجا شدن چدن گاز باشد‌. اگر اکسیژن محیط نیز کاهش یابد این مشکل برای اجاق گاز پیش خواهد آمد. اجاق گازهای شیشه‌ای بیشتر در معرض آسیب‌های جدی هستند. از آسیب‌های متداول دیگر اجاق گازها می‌توان به خرابی ترموستات در گازهای فردار اشاره نمود. اگر به خوبی از اجاق گاز نگهداری نشود ممکن است لکه‌های چربی باعث جرم گرفتگی اجاق گاز و کاهش شعله آن شوند.

چرا اجاق گاز پس از روشن شدن جرقه می‌زند؟

شاید برای شما هم پیش آمده باشد که پس از روشن شدن اجاق گاز بازهم جرقه زدن‌ها ادامه دارد. در بیشتر مواقع این مشکل به دلیل رطوبت داشتن فندک اجاق گاز ایجاد میشود. کثیف شدن فندک نیز عملکرد آن را با مشکل مواجه کرده و جرقه زدن‌های پشت سر هم اتفاق می‌افتد. اگر سیم کشی‌های داخل گاز با مشکل مواجه شوند نیز این مشکل پیش خواهد آمد. برای این کار ابتدا باید فندک را تمیز کرده و سپس به عوامل دیگر رسیدگی نمود.

تغییر رنگ شعله گاز

به‌طورکلی شعله اجاق گاز باید به رنگ آبی باشد. این رنگ طبیعی در صورتی که محیط مناسبی در اطراف اجاق گاز وجود نداشته باشد حالت خود را از دست خواهد داد. برای رفع این مشکل باید از قرارگیری سر شعله‌ها به صورت صحیح مطمئن شوید. اگر شیار‌های خروجی که برای توزیع شعله روی اجاق گاز نصب شده‌اند مسدود باشند این مشکل به وجود می‌آید. مسدود نبودن نازل‌های شعله نیز در این زمینه باید مورد توجه قرار گیرند.

چرا پس از رها کردن ولوم گاز، شعله آن خاموش می‌شود؟

اصولاً خرابی ترموکوپل باعث چنین مشکلی در اجاق گاز می‌شود. زمانی که شعله قطع میشود سنسور اطراف آن سرد شده و ترموکوپل مانع از ورود گاز خواهد شد. در این حالت باید ترموکوپل مورد بررسی قرار گرفته و تعمیر و یا تعویض گردد. اگر ولوم گاز شما خراب شده باشد باید ولوم جدید را خریداری کرده و روی اجاق گاز نصب نمایید. برای اینکار باید حتماً از یک ولوم اورجینال استفاده نمایید تا طول عمر بالایی داشته باشد. این روزها قطعات تقلبی در بازار به طور فراوان یافت می‌شوند. برای این کار باید یک مجموعه معتبر را انتخاب کنید تا بتوانید قطعات را به صورت اورجینال مورداستفاده قرار دهید.

صدای ناهنجار پس از روشن شدن شعله اجاق گاز

گاهی اوقات پس از روشن شدن شعله اجاق گاز صدای ناهنجاری از گاز شنیده میشود. در این صورت باید حتماً از این تعمیرکار بخواهید که مشکل گاز شما را برطرف سازد. این مشکل می‌تواند به دلیل نشتی گاز از اجاق گاز باشد که مشکلات جدی را برای شما ایجاد خواهد کرد. برای جلوگیری از تعمیر لوازم خانگی مانند اجاق گاز باید نصب آن را به دست افراد متخصص بسپارید.

تعمیر اجاق گاز

مشکلات رایج فر اجاق گاز

علاوه بر مشکلاتی که در اجاق گاز به وجود می آید در فر اجاق گاز‌ها نیز مشکلات رایجی ایجاد می‌شود. یکی از این مشکلات روشن نشدن مشعل در فر گاز است. برای بررسی این مشکل باید ابتدا از وصل بودن گاز و کابل به پریز برق مطمئن شد. گاهی اوقات استشمام بوی نامطبوع اتفاق می‌افتد. اگر برای نخستین بار این مشکل ایجاد شود موردی ندارد اما در دفعات دیگر باید آن را به طور جدی موردبررسی قرار داد. از دیگر مشکلات رایج فرگاز می‌توان به پخت ناقض اشاره نمود. این مشکل می‌تواند به دلیل بسته نشدن صحیح درب فر به وجود آید. اگر درب فرگاز تاب داشته باشد و به درستی بسته نشود باید آن را تعویض و یا تعمیر نمود.

نگهداری از اجاق گاز

برای نگهداری از اجاق گاز و افزایش طول عمر آن باید درصورت کوچکترین مشکل از یک تعمیرکار بخواهید عیب اجاق گاز را برطرف سازد. تمیز کردن اجاق گاز اهمیت زیادی برای جلوگیری از ایجاد مشکل در آن خواهد داشت. اگر به درستی اجاق گاز خود را با استفاده از مواد شوینده مخصوص تمیز نمایید و دوره‌های منظم را برای تمیز کردن آن اختصاص دهید از ایجاد مشکل در اجاق گاز خود جلوگیری خواهید کرد.

خدمات تعمیر اجاق گاز مجموعه بلد سرویس

مجموعه بلدسرویس به عنوان یکی از مجموعه‌های خدماتی تعمیر انواع لوازم خانگی را انجام میدهد. تعمیر یخچال نیز مانند تعمیر اجاق گاز در این مجموعه توسط یک پرسنل آموزش دیده برای شما ارائه خواهد شد. برای دریافت خدمات مجموعه بلد سرویس کافی است به سایت مجموعه مراجعه کرده و از مسئولیت‌پذیری بالای این مجموعه بهره‌مند شوید. پرسنل مجموعه بلدسرویس در موعد مقرر در محل شما حاضر شده و شما می‌توانید از مزیت‌های بسیار زیاد خدمات غیر‌حضوری این مجموعه بهره‌مند شوید.

جمع بندی

همانطور که در این مطلب اشاره کردیم لوازم خانگی باید توسط مجموعه‌ای تعمیر شوند که اعتبار و سابقه کافی برای این کار داشته باشند. گاهی اوقات برای تعمیر لوازم خانگی باید آن‌ها را به مجموعه خدماتی انتقال داد. مجموعه بلد سرویس تعمیر انواع لوازم خانگی را با هزینه مناسب و به صورت مطمئن انجام می‌دهد. پس از اینکه انواع لوازم خانگی توسط مجموعه مورد تعمیر قرار گیرند، تعمیرکاران آنها را تست کرده و پس از صحت عملکرد در اختیار مشتریان قرار می‌دهند. در این مجموعه تعمیر اجاق گاز به بهترین نحو با کیفیت بسیار بالا در مناطق مختلف انجام می‌شود که از مهمترین آنها میتوان به تعمیر اجاق گاز در شهریار اشاره کرذ.

0
نویسنده مطلب AmiR
دانشجوی رشته کامپیوتر - نرم افزار

دیدگاه شما

بدون دیدگاه