قیمت اکسید آهن قرمز

1 سال پیش
اکسید آهن قرمز

اکسید آهن معمولا به صورت جامد و در رنگ‌های قرمز، زرد، قهوه ای و مشکی به فروش می رسد. اکسید آهن یک ترکیب معدنی تجاری است که مانند نفت و گاز ارزشمند محسوب می شود. این ترکیب شیمیایی در ساختار خود آهن و اکسیژن دارد و به دو صورت معدنی و مصنوعی تولید شده و با وجود اینکه حدود ۱۶ نوع اکسید آهن و اکسی هیدروکسید شناخته شده است در حال حاضر فقط از ۳ نوع آن به صورت گسترده در صنعت استفاده می‌شود.

از اکسید قرمز آهن در صنایع لاستیک و پلاستیک، صنعت متالورژی، استخراج و تصفیه فلز از سنگ معدن و جواهرات استفاده می‌شود و یکی از پرکاربردترین محصولات صنعتی در ایران است. اگر به دنبال قیمت اکسید آهن قرمز هستید و می‌خواهید با بهترین کیفیت و کمترین قیمت آن را خریداری کنید، در ادامه با ما همراه باشید.

اکسید آهن چیست؟

اکسید آهن یک ترکیب معدنی-تجاری است که مانند نفت و گاز و ساید محصولات پتروشیمی، ارزشمند است. این ترکیب شیمیایی در ساختار خود آهن و اکسیژن دارد و به دو صورت معدنی و مصنوعی می باشد و با وجود اینکه حدود ۱۶ نوع اکسید آهن و اکسی هیدروکسید شناخته شده است، اما سه نوع از این محصول شامل هماتیت (α-Fe2O3)، مگنتیت (Fe3O4) و ماگمیت (γ-Fe2O3) بیشتر از بقیه در صنعت استفاده می‌شود.

اکسیدهای آهن یکی از مهمترین مواد معدنی آهن هستند. زیرا سایر عناصری که آهن تولید می کنند، قبل از احیا باید اکسید شوند. این اکسید به طور گسترده توسط کارخانجات و صنایع در بسیاری از فرآیندهای بیولوژیکی و زمین شناسی استفاده می‌شود و نقش مهمی در صنایعی مانند سنگ آهن، رنگدانه ها و کاتالیزورهای ترمیت ایفا می‌کند. این ترکیب شیمیایی در طبیعت فراوان است و به صورت دو ظرفیتی، سه ظرفیتی و ترکیبی از این دو وجود دارد.

موارد استفاده از اکسید آهن و کاربردهای آن

فروش اکسید آهن در شرکت های مختلفی در سرتاسر دنیا انجام می شود، بنابراین اگر به لیست شرکت‌های مختلف نگاهی بیندازیم، متوجه می شویم که هر یک از انواع اکسید آهن در بازارهای مختلف مورد استفاده قرار گرفته‌اند. در این خصوص باید گفت که اکسیدهای قهوه‌ای به عنوان رنگدانه به فروش می‌رسد که در صنایعی مانند تولید رنگ، مواد و سیمان، لوازم آرایشی و بهداشتی و پوشش‌های صنعتی کاربرد فراوانی دارد.

اکسیدهای آبی برای استفاده در لوازم آرایشی، رنگ‌ها و پوشش‌ها در سنتز ترکیبات آلی و همچنین آزمایشگاه‌ها به عنوان سنتز بسیاری از ترکیبات معدنی و آلی به فروش می‌رسند. در نهایت در صنایعی مانند نقاشی، صنعت پلاستیک، صنعت دارو و داروسازی استفاده به صورت گسترده از اکسید‌ آهن صورت می‌گیرد.

یکی از قابلیت‌های جالب اکسید آهن این است که می‌توان آن‌ها را با یکدیگر ترکیب کرد و رنگ‌های ترکیبی بسیار زیبا را با آن‌ها درست کرد. امروزه با تایید نهادهای بهداشت، می‌توان از رنگدانه‌های مربوط به اکسید آهن در انواع لوازم آرایشی و بهداشتی استفاده کرد.

یکی دیگر از استفاده‌هایی که از اکسید آهن قرمز می‌شود، کاربرد آن‌ در رنگ دادن به پارکت و کفپوش‌های چوبی است. از آنجایی که می‌توان با ترکیب اکسید‌های آهن با یکدیگر به رنگ‌های خاکی، قهوه‌ای و رنگ مشابه با چوب رسید، در حال حاضر به صورت گسترده از اکسید آهن در صنایع چوب استفاده می‌شود.

از دیگر کاربردهای اکسید آهن می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • ساخت کوزه‌هایی از جنس گل
  • استفاده در لوازم بهداشتی
  • تولید آهن و فولاد
  • استفاده به عنوان کود برای گیاهان
  • تولید انواع آجر، کاشی و سرامیک
  • تولید پلاستیک و بتن

فروش پودر اکسید آهن قرمز شرکت آروشا

قیمت اکسید آهن قرمز

قیمت رنگدانه های اکسید آهن قرمز بر اساس کیفیت و رنگ این ترکیبات تعیین می‌شود و همانطور که گفتیم رنگ این پودرهای معدنی با مقدار و درصد اکسید آهن موجود در آنها رابطه مستقیم داشته و درجه مشخصی دارد. هر چه میزان اکسید آهن در این پودرها بیشتر باشد، رنگ آنها قوی تر خواهد بود.

محصول اکسید قرمز مجموعه پودر آروشا به عنوان بهترین ترکیب در ایران ارائه شده است و در این مجموعه به عنوان کارخانه تولید پودر میکرونیزه با ارایه قیمت مناسب و عرضه مستقیم آن توانسته در بین مصرف کنندگان جایگاه بسیار خوبی را به دست آورد. مصرف کنندگان، تجارت اکسید آهن را به خوبی می‌پذیرند زیرا این پیشنهاد اکنون به عنوان جایگزینی برای رنگدانه‌های زیبا در صنعت رنگ استفاده می شود. این محصولات از استحکام رنگ و پایداری بالایی در رنگدانه‌ها برخوردار بوده و نسبت به سایر محصولات مشابه برتری دارند. موارد استفاده از این ترکیبات بسیار زیاد است و می توان گفت در حال حاضر برای تولید آسفالت های رنگی، مصالح رنگی، سنگ مصنوعی، موزاییک های رنگی و … استفاده می شود.

قیمت اکسید آهن قرمز شرکت آروشا

معرفی شرکت آروشا؛ بزرگترین تولید کننده کربنات کلسیم در ایران

کارخانه کربنات کلسیم آروشا بعنوان بزرگترین و مجهزترین واحد صنتعی تولید پودرهای میکرونیزه سوپر فاین ایران تامین بخش عطیمی از نیاز داخل و صادرات را بر عهده دارد. شما می توانید از طریق این سایت بهترین نوع پودر کربنات کلسیم میکرونیزه را خریداری نموده و در سراسر کشور محصول خریداری شده را تحویل بگیرید. جهت سفارش و خرید انواع پودر سنگ و کربنات کلسیم مورد نیاز، می‌توانید به سایت شرکت آروشا با آدرس https://podresang.ir مراجعه کرده یا با کارشناسان فروش کارخانجات آروشا تماس حاصل فرمائید .

۰۲۵۳۸۲۰۸۱۳۱ – ۰۹۱۳۴۲۸۸۰۴۳ – ۰۹۱۳۴۴۲۲۹۸۳

0
نویسنده مطلب AmiR
دانشجوی رشته کامپیوتر - نرم افزار

دیدگاه شما

بدون دیدگاه