چاپ و بسته بندی بانی چاپ

8 ماه پیش
بانی چاپ

فروشگاه اینترنتی فروش محصولات چاپ و تبلیغات با نام “بانی چاپ” در تاریخ ۲۲ دی ماه ۱۳۹۳ در بلوار شهید اندرزگو منطقه ۱ تهران (شمیرانات) تاسیس شد. این فروشگاه در ابتدا تنها در زمینه فروش محصولات چاپی و تبلیغاتی فعالیت داشت اما به مرور زمان تصمیم به گسترش فعالیت خود گرفت و تولید انواع جعبه بسته بندی را به لیست محصولات خود اضافه کرد.

ایده تاسیس بانی چاپ

آقای پیام رحیم مقدم به عنوان موسس بانی چاپ توضیح می دهد که در گذشته در طول روز مشتریان برای استعلام قیمت انواع خدمات چاپی با ایشان تماس می گرفتند. این ارتباطات مستلزم محاسبات قیمت محصولات چاپی بود که نیاز به دانش، تخصص و آگاهی از قیمت های روز و گاه تغییرات لحظه ای قیمت کاغذ با گرماژ مختلف، فیلم و زینک، سلفون، صحافی و … داشت که این محاسبات نیاز به تمرکز داشت و حدوداً زمانی بین ۵ تا ۱۵ دقیقه طول کشید. برای هر درخواست و به این معنی بود که در طول روز با محدودیت هایی در ارائه قیمت و پاسخگویی به مشتریان مواجه هستید و در واقع مانع بزرگی برای گسترش کسب و کار خود دارید. همچنین باید اذعان داشت که اشتباه در محاسبه مواد چاپی یا خدمات پس از چاپ ممکن است منجر به قیمت نادرست چاپ شود.

تأسیس بانی چاپ

در فروردین ۱۳۹۱ نیاز به ایجاد وب سایتی با امکان ارائه قیمت و محاسبه آنلاین برای چاپ، تبلیغات و بسته بندی محصولات به وضوح مشهود بود. سایتی که باید بتواند نیازهای مشتریان را برآورده کند. پس از انجام تحقیقات و بررسی های جامع برای انتخاب یک شرکت طراحی و برنامه نویسی وب سایت انجام شد و در پایان سال ۱۳۹۱ این وب سایت راه اندازی شد. اما متاسفانه در پایان سال ۱۳۹۲ این پروژه به دلیل عدم تجربه کافی در ارائه خدمات آنلاین با شکست مواجه شد. اما با توجه به شناخت نقاط قوت و ضعف، یافتن راه حل های مناسب و پیشنهادات مشتریان در تاریخ ۶ اردیبهشت ۱۳۹۳ تصمیم به ثبت مجدد سایت جدیدی به نام «بانی چاپ» گرفتم. سپس پس از اتمام مراحل برنامه نویسی در تاریخ ۲۲ دی ماه ۱۳۹۴ وب سایت به صورت رسمی شروع به کار کرد.

دغدغه تعیین قیمت صحیح

تولیدکنندگان، صاحبان کسب و کار و حتی برخی از شرکت‌های تبلیغاتی با چالش‌هایی مواجه هستند که ممکن است منجر به تعیین قیمت‌های متفاوت و در بعضی موارد نادرست برای محصولات و خدمات چاپی شوند. این موقعیت ناشی از خطاهای محاسباتی که توسط برخی از چاپخانه‌ها و شرکت‌های تبلیغاتی انجام می‌شود به خصوص زمانی که قیمت انواع محصول و خدمات چاپی مختلف در تنوع بسیار بالا در طول روز تولید و درخواست می‌شوند. برای حل و از بین بردن این اختلالات و تعیین قیمت‌های مشخص و یکسان در صنعت چاپ و بسته‌بندی، تصمیم به تأسیس وبسایت بانی چاپ گرفتم. برای این منظور، مطالعاتی انجام دادم تا بفهمم چگونه کشورهای پیشرفته دنیا این مشکل را حل کرده‌اند و از چه روش‌ها و استراتژی‌هایی استفاده کرده‌اند. سپس با پیدا کردن شرکت‌های بزرگ و موفقی که ارائه دهنده آنلاین خدمات چاپ، تبلیغات و بسته‌بندی را به صورت حرفه‌ای در سراسر جهان هستند مانندuprinting.com، mixam.com، pakfactory.com و lightboxdirect.com آشنا و سپس سایت banichap.com را تأسیس کردم.

اهداف بانی چاپ

هدف اصلی بانی چاپ ارائه آنلاین خدمات چاپ، تبلیغات و بسته‌بندی به شکل کاملا حرفه‌ای و بر بستر اینترنت و آنلاین همراه با قیمت مناسب است. این هدف همراه با توانایی محاسبه دقیق و ارائه قیمت‌های واقعی برای خدمات چاپ و خدمات مرتبط با بسته‌بندی و جعبه‌سازی از جمله تولید انواع جعبه‌ هارد باکس، جعبه‌های مقوایی، جعبه‌های لمینتی و غیره به صورت سفارشی و اختصاصی با مشخصات دلخواه در بانی چاپ است. این امکان به صاحبان کسب و کار ارائه می‌شود تا به راحتی و در هر لحظه از شبانه روز از قیمت خدمات و محصولات مورد نیاز خود باخبر شوند و ادقام به ثبت سفارش نمایند و سپس اتصال سایت به یک سیستم اتوماسیون اختصاصی برای مدیریت جریان کار بدون انسان و کاهش خطای انسانی بهره‌مند شوند که این فرآیند باعث افزایش بهره‌وری و سرعت تولید با هزینه‌های کمتر کمک می‌کند، همچنین منجر به کاهش قیمت نهایی محصولات و خدمات چاپ، تبلیغات و بسته‌بندی در بانی چاپ می‌شود.

چالش‌ها در سایت خرید آنلاین محصولات چاپی

می‌توان گفت که یکی از چالش‌های بزرگ سایت‌های خرید آنلاین در ایران مربوط به صنعت چاپ و تبلیغات به خصوص در زمینه جعبه‌سازی و بسته‌بندی است. در واقع اکثر فروشگاه‌های اینترنتی کالاهایی را عرضه می‌کنند که از پیش تولید شده و آماده فروش هستند. اما در حوزه چاپ و بسته‌بندی این موضوع معمولاً یا وجود ندارد یا به شدت محدود است. اغلب مشتریان در این حوزه نیاز به سفارش محصولات چاپی با اندازه‌ها و مشخصات دقیق خود دارند که این امر به متناسب با نیاز و سلیقه خود ثبت می‌شود.
مضاف بر اینکه قیمت‌ کاغذ و خدمات پس از چاپ به ویژه در شرایط نوسانی و همچنین پیک‌های کاری یا تغییرات ارزی به صورت مداوم تغییر می‌کند. حالا فرض کنید یک وبسایت مانند بانی چاپ با بیش از ۲۰ هزار کالا نحوه به‌روزرسانی قیمت‌های خود را در این شرایط متغیر چگونه مدیریت کند؟

پیام رحیم مقدم قبل از بانی چاپ

آقای پیام رحیم مقدم در مرداد ماه سال ۱۳۸۲ دفتر خدمات طراحی و چاپ خود را در حومه غرب تهران تأسیس نمود. پس از سال‌ها تجربه کسب شده در زمینه طراحی، چاپ و تبلیغات از اردیبهشت ماه سال ۱۳۹۰ به صورت تخصصی و حرفه‌ای وارد صنعت چاپ افست گردید. همچنین با افزایش دانش در زمینه چاپ و صحافی و همچنین تحصیل در رشته طراحی و گرافیک نیز نمود.

محصولات ارائه شده توسط بانی چاپ

در حال حاضر، سایت بانی چاپ محصولات بسیار متنوعی در زمینه طراحی و گرافیک، چاپ، تبلیغات و بسته‌بندی ارائه می‌دهد. اما تمرکز اصلی بانی چاپ بر روی محصولات جعبه و بسته‌بندی است که بیشترین توجه و تلاش را به خود جلب کرده است. این محصولات به صورت صفر تا صد در کارگاه بانی چاپ تولید می‌شوند. به عنوان مثال می‌توان به تولید جعبه‌ های هارد باکس اختصاصی و سفارشی لوکس، جعبه‌های مقوایی محصولات دارویی و غذایی، کارتن و جعبه‌های لمینتی تولید انواع کیف و کالیته محصول و موارد مشابه اشاره نمود.

تولید جعبه‌ هارد باکس

تولید سفارشی جعبه‌های لوکس و لاکچری هاردباکس به صورت عمده و با قیمت نهایی مناسب یکی از فعالیت‌هایی است که بانی چاپ انجام می‌دهد. این تولید به دلیل انجام کامل فرآیند تولید از ابتدا تا انتها در بانی چاپ از قیمت‌های بالایی که در بازار ایران وجود دارد کاسته می‌شود. بانی چاپ به دنبال همکاری با یک شرکت چینی برای تهیه و وارد کردن دستگاه‌های تمام ‌اتوماتیک تولید جعبه‌های هاردباکس است تا بتواند با ارائه قیمت مناسب به تولیدکنندگان و در نهایت مصرف‌کنندگان کمک کند.

تولید تابلو لایت باکس

بعد از تولید جعبه‌های بسته‌بندی تولید تابلو لایت باکس تبلیغاتی مخصوص فضای داخلی یکی از مهمترین محصولاتی است که بانی چاپ تولید می‌کند. ساخت این تابلوها در انواع مدل‌ و اندازه‌های مختلف تولید و عرضه می‌شوند. برخی از مدل‌های آنها شامل لایت باکس مگنتی یک‌طرفه و دو‌طرفه، لایت باکس اسنپ فریم در حالت‌های مختلف از جمله عادی و فوق‌باریک، لایت باکس‌های پارچه‌ای ضدآب و همچنین لایت باکس‌های فریم لس با ضخامت ۲ سانتی‌متر که ۱۰۰ درصد تصویر لایت باکس را پوشش می‌دهد را نیز در بر میگیرد.

منبع: https://borna.news/008QdY

0
نویسنده مطلب AmiR
دانشجوی رشته کامپیوتر - نرم افزار

دیدگاه شما

بدون دیدگاه