خودروهای محبوب ملی با افزایش قیمت نجومی

4 سال پیش
خودروهای محبوب ملی

طی سال های اخیر که بازار خودرو یک رشد افسارگسیخته را تجربه کرد، کمپین های گوناگونی با موضوع نه به خودروی ایرانی شکل می گرفت. اما این کمپین ها مدت زیادی طول نمی کشید و خیلی زود خاموش می شد. و مجددا افراد زیادی به سمت خرید خودرو هجوم می آوردند. بعد از اتمام سال ۹۸ به فکر هیچ کس خطور نمی کرد که سال جدید شگفت آور تر و عجیب تر از سالهای پیشین باشد. با نگاه به رشد قیمت محصولات ایران خودرو در تابستان ۹۹ این موضوع کاملا پیداست. و حتی خودروهایی وجود داشته اند که با رشد قیمتی ۲۰۰ میلیون تومان درطی سه ماه افراد زیادی را در بهت و حیرت فرو بردند.

تیم همراه مکانیک نمودار افزایش قیمت محصولات ایران خودرو طی این سه ماه را رسم کرده است. مطابق این نمودار سوزوکی گرند ویتارا با رشد قیمتی ۲۳۵ میلیون تومان در جایگاه نخست رکوردداران افزایش قیمت محصولات ایران خودرو حضور دارد. علاوه بر آن دیگر خودروهای شرکت ایران خودرو مانند تندر ۹۰، پژو پارس، پژو ۲۰۶ در تیپ‌های ۲ و ۵ و پژو ۴۰۵ SLX نیز بین ۲۸ تا ۱۲۰ میلیون تومان افزایش قیمت پیدا کردند. در این مقاله از همراه مکانیک قصد داریم ارزش خرید چند نمونه از خودروهای شرکت ایران خودرو را بررسی کنیم.

پژو ۴۰۵ SLX

خودروهای محبوب ملی

پژو ۴۰۵ هم از دیگر گزینه های مورد علاقه ی ایرانیان است. که در تابستان ۹۹ در طی سه ماه با افزایش قیمت ۳۳ میلیون تومان هم اکنون در بازه ی قیمتی ۱۸۹ تا ۱۹۹ میلیون تومان در بازار خودروهای کارکرده به فروش می رسد. مصرف سوخت بسیار زیاد ۴۰۵ SLX  در کنار د ر دسترس بودن قطعات و راحتی دسترسی به آنها در مقایسه با  دیگر خودروهای چینی که در این بازه ی قیمت محصولات ایران خودرو قرار دارند عیب چندانی از نظر خریداران به حساب نمی آید. و همچنان پژو ۴۰۵ SLX  از گزینه های پر طرفدار ایرانیان به شمار می رود.

تندر ۹۰ پلاس اتوماتیک

خودروهای محبوب ملی

این خودرو با وجود ظاهر نازیبایش یکی از خودروهای مورد علاقه ی ایرانیان است. تندر نود در سال ۲۰۰۵ بر روی خط تولید داچیای رومانی قرار گرفت. انواع متفاوت آن با نام های رنو ساندرو، تندر ۹۰ معمولی و تندر ۹۰ پلاس اتوماتیک خیلی زود در بازار های جهانی و از جمله ایران توجه خریداران را به خود جلب کرد. با این وجود تندر نود پلاس فقط تا سال ۹۸ روی خطهای تولید شرکت ایران خودرو بود در حالیکه تصور می شد تولید آن تا سال ۱۴۰۷ ادامه داشته باشد.

تندر نود پلاس اکنون فقط در بازار های دست دوم به فروش می رسد و قیمت آن حدود ۳۷۵ تا ۴۳۵ میلیون تومان است. به طور قطع ارزش واقعی آن مانند دیگر خودروهای بازار بسیار کمتر از این حرفهاست. و با افزایش قیمتی ۱۲۰ میلیون تومان طی سه ماه خریداران را بر آن داشت که به سمت خودروهای چینی که امکانات رفاهی به نسبت بیشتری دارند بروند.

0
نویسنده مطلب امید قدرتی
دانشجوی کارشناسی - کامپیوتر نرم افزار - علاقه مند به سئو و تولید محتوا

دیدگاه شما

بدون دیدگاه