اسباب بازی فرزندانتان را خودتان بسازید

2 سال پیش
اسباب بازی

ساختن اسباب بازی هایی که می توانید حتی در فروشگاه ها به سادگی و با قیمت ارزان تهیه کنید به کودک شما می آموزد که او قادر است لوازم مورد نیازش را خودش با دستان خود بسازد و حس مستقل بودن و اعتماد به نفس او را تقویت کند.

اگر شما می‌خواهید زمان باکیفیتی را با فرزندان خود سپری کنید، می توانید به ساختن اسباب بازی برای آنها، به کمک خود آنها، فکر کنید.

همانطور که همه مشاورهای خانواده و روانشناسان می‌گویند، فقط گذراندن زمان با کودکان فایده ندارد، بلکه باید برای تقویت بنیاد خانواده و همچنین سلامت روان، زمان باکیفیتی را با کودکان سپری کنید. زمان با کیفیت، زمانی است که شما برای مدتها به خاطر خواهید سپرد.

چه چیز بهتر از نشان دادن توانایی های تجسمی انسانی، می تواند کودکان را برای آینده آماده کند؟ توانایی های ذهنی کودکان هنگامی تقویت می‌شود که آنها می‌توانند یک طرح از پیش تعیین شده را اجرا کنند، طرح ریزی کنند و ساخته ذهن خود را به صورت مجسم بوجود آورند، مانند ساخت یک کاردستی یا اسباب بازی برای خودشان.

اسب بازی

چه اسباب بازی هایی را می توانیم برای کودکان به کمک آنها درست کنیم؟

برای ساخت اسباب بازی به موارد پیچیده فکر نکنید. حتی یک کار دستی با وسایل دور ریختنی میتواند یک اسباب بازی فوق العاده برای آموزش و سرگرمی کودکان محسوب شود. به عنوان مثال وصل کردن چرخ زیر بطریهای خالی نوشابه می تواند با کمی تزیین، تشابه ای شبیه ماشین اسباب بازی ایجاد کند.

موضوع کمتر هزینه کردن نیست. موضوع نشان دادن توانایی بازیافت وسایلی است که دیگر با آنها نیاز نداریم. این کار به کودکان نشان می‌دهد که حتی دور ریختنی ترین وسایل را می توان بازیافت کرد و فرهنگ بد اسراف را از ذهنیت او دور خواهد کرد.

ساختن موشک کاغذی با استفاده از کاغذ های پاره و یا کاغذ هایی که دیگر توانایی نوشتن بر روی آنها وجود ندارد، می‌تواند یکی از راه‌ های ساخت اسباب بازی برای کودکان در کنار بازیافت لوازم بی مصرف باشد.

اسباب بازی

چه اسباب بازی های پیشرفته تری می توان برای کودکان ساخت؟

والدین می توانند با استفاده از کارتن، یک تفنگ اسباب بازی کارتونی برای کودکان خود بسازند و یا آن کارتون را با کمی برش به یک شمشیر بی خطر ساده بدل کنند که کودک می تواند افسانه های ذهنی خود را به عنوان شخص اول با آن بازی کند.

ساخت ماشین کنترلی نیز چندان که فکر می کنید پیچیده و دشوار نیست. اگر می خواهید بدانید که چگونه می توانید یک ماشین کنترلی ساده بسازید، گوگل را جستجو کنید تا بیابید که این موضوع چندان نیز پیچیده نخواهد بود. حتی می توانید خلاقیت خود را در کنار آموزش هایی که میبینید بگذارید و اسباب بازی جدیدی اختراع کنید که کودک شما آن را بیشتر از همه چیز دوست خواهد داشت.

ساختن کاردستی یا اسباب بازی به کمک کودکان چه سودی برای آنها دارد؟

ساختن اسباب بازی یا یک کاردستی اوریگامی به کمک کودکان، می تواند آنها را برای حل مسائل پیچیده تر در آینده آماده کند. این فعالیت خانوادگی در کنار تحکیم بنیان خانواده می تواند خلاقیت را در کودکان تقویت کرده و ذهنیت مستقلی به آنها ببخشد.

خانواده هایی که برای آموزش فرزندان خود وقت صرف می کنند، نتیجه تلاش های خود را بسیار سریع خواهند دید و در نهایت خانواده ای قدرتمندتر، با فرزندان مهربان و هوشمند خواهند ساخت.

 

0
نویسنده مطلب AmiR
دانشجوی رشته کامپیوتر - نرم افزار

دیدگاه شما

بدون دیدگاه