۴ نکته مهم که باید قبل از خرید یو پی اس خانگی بدانید

9 ماه پیش
یو پی اس خانگی

یکی از موارد استفاده یو پی اس، مصارف خانگی است. به‌عنوان‌مثال فرض کنید که در حال نوشتن یک مقاله در کامپیوتر خود هستید و قبل از اینکه متن خود را ذخیره کنید، برق قطع شود. بله؛ قطعاً حس بدی به شما منتقل می‌کند و نتیجه ساعت‌ها زحمت شما نابود می‌شود. راه‌حل جلوگیری از چنین موضوعی استفاده از یو پی اس خانگی می‌باشد.

یو پی اس خانگی می‌تواند طی ۲ الی ۲۵ میلی‌ثانیه برق موردنیاز تجهیزات متصل به خود را از طریق نیروی ذخیره‌شده تأمین کند. در ادامه نکات مهمی که باید قبل از خرید یو پی اس خانگی بدانید را با شما به اشتراک می‌گذاریم.

چند نکته مهم قبل از خرید یو پی اس خانگی

در ادامه می‌خواهیم به بررسی چند نکته مهم که به انتخاب دستگاه یو پی اس خانگی مورد‌نیاز شما کمک می‌کند و همچنین باعث افزایش طول عمر مفید آن می‌شود بپردازیم.

توان مصرفی

اولین نکته که باید به آن توجه ویژه‌ای داشت، توان مورد‌نیاز شما می‌باشد که با توجه به دستگاه‌هایی که قرار است به یو پی اس خانگی متصل باشند مشخص می‌شود. ابتدا باید توان مصرفی هر یک از دستگاه‌ها را به‌صورت تک‌تک محاسبه کنیم. بعضی از وسایل به‌صورت مستقیم توان مصرفی آنها بر روی خود محصول نوشته‌شده است، اما برخی را باید شما محاسبه کنید.

برای محاسبه توان یا وات (W) هر دستگاه باید جریان مصرفی که با Ah یا A نمایش داده می شود را در مقدار عددی که با V نمایش داده شده در هم ضرب کنید تا وات آن وسیله بدست آید. سپس وات بدست آمده از تمامی دستگاه‌ها را با هم جمع کنید تا مجموع وات موردنیاز شما بدست آید؛ سپس می‌توانید دستگاه موردنیاز خود را خریداری کنید.

یو پی اس با باتری داخلی یا خارجی

بیشتر یو پی اس‌های خانگی کوچک داخل خود باطری دارند؛ اما به یو پی اس‌هایی که توان خروجی آنها بیشتر است نیز می‌توان باتری خارجی اضافه کرد. در بیشتر مواقع خرید یو پی اس خانگی بزرگ‌تر باصرفه‌تر است، زیرا علاوه بر باتری‌هایی که دارند می‌توان باتری خارجی به آنها اضافه کرد که در این صورت در زمان و هزینه صرفه‌جویی خواهد شد.

عوامل تاثیرگذار بر شارژدهی یو پی اس خانگی

از دیگر نکاتی که باید قبل از خرید یو پی اس خانگی به آن توجه داشت عوامل تأثیرگذار بر شارژدهی آنها است که شامل موارد زیر است:

  • ظرفیت

  • تعداد باتری‌ها

  • دمای کارکرد باتری

  • توان مصرفی

  • ضریب توان

  • کیفیت قطعات داخلی

مدت زمان پشتیبانی یو پی اس خانگی

زمان پشتیبانی مدتی است که دستگاه یو پی اس خانگی می‌تواند انرژی تجهیزات متصل به خود را تامین کند. تجهیزات بیشتر مساوی با استفاده از یو پی اس خانگی با مدت‌زمان پشتیبانی بالاتر است.

نتیجه‌گیری

خرید یو پی اس خانگی می‌تواند به شما جهت اتصال دائمی تجهیزات الکتریکی به جریان برق کمک کند. شرکت بازرگانی هانیکا یکی از مراکز معتبر درزمینه خرید یو پی اس خانگی به شمار می‌رود. شما می‌توانید پس از ارتباط با کارشناسان این مجموعه و دریافت مشاوره رایگان نسبت به خرید این دستگاه با قیمت مناسب و بدون دخالت واسطه اقدام نمایید.

مرجع محتوی: افزایش تقاضا برای یو پی اس خانگی با توجه به قطعی برق

0
نویسنده مطلب AmiR
دانشجوی رشته کامپیوتر - نرم افزار

دیدگاه شما

بدون دیدگاه