نکات طلایی که عمر کابینت نئوکلاسیک را زیاد می کند

2 سال پیش
کابینت نئوکلاسیک

کابینت نئوکلاسیک یکی از مدرن ترین و بروز ترین نسل کابینت ها می باشد . این نوع از کابینت تلفیقی هنرمندانه از دو سبک کلاسیک و مدرن می باشد. این نمونه از کابینت کمک کرد که میان این دو سبک ارتباطی زیبا ایجاد شده و ما  را با سبکی جدید آشنا کند. این مدل از کابینت در عین زیبایی چشمگیر حساسیت های مخصوص خود را دارد که لازم است آنها را رعایت کنید تا کابینت شما خراب نشود. برای آشنایی با نکات طلایی افزایش عمر کابینت با ما همراه باشید.

کابینت نئوکلاسیک چیست؟

کابینت نئوکلاسیک  اولین بار توسط یک معمار ایتالیایی ساخته و سپس به شهرت جهانی رسید . این کابینت طرح اصلی آن شباهت بسیاری به طرح کابینت کلاسیک دارد اما تفاوت اصلی آن مینیمالی و ساده تر بودن طرح می باشد .  در حالی که کابینت های کلاسیک دارای طرح های شلوغ  هستند و کنده کاری های بیشتری دارند . لازم به ذکر کابینت های نئو کلاسیک از کابینت های کلاسیک بلند تر طراحی و ساخته می شوند .

ویژگی‌های آن

دارای طرح های ظریف با جزئیاتی ریز و ساده .

خطوط منحنی و دایره‌ای ساده در کابینت های نئوکلاسیک به چشم می خورد .

پر کاربرد ترین و بیشترین رنگ مورد استفاده در تولید کابینت های نئوکلاسیک سفید و طوسی می باشد .

رنگ‌هایی که در طراحی  کابینت نئوکلاسیک به کار می روند معمولا ملایم و سرد هستند .

تقارن جز اصلی کابینت نئوکلاسیک است .

فرقی نمی کند آشپزخانه ی شما بزرگ باشد یا کوچک کابینت نئوکلاسیک همه جا پرکاربرد می باشد .

کابینت های نئو کلاسیک به دلیل ارتفاع بلند خود بسیار پر کاربرد می باشند .

کابینت نئوکلاسیک

چطور کابینت خود را تمیز کنیم که آسیبی به آن نرسد ؟

در ابتدا باید بدانید که کابینت های نئوکلاسیک از نظر جنس آن به سه دسته ی کابینت تماما چوب ، روکش چوب و رنگ پوششی تقسیم می شوند. کابینت های روکش چوب درون آنها از جنس ام دی اف می باشد و آنهایی که از  دسته ی رنگ پوششی هستند

 1. برای اینکه کابینت نئوکلاسیک خود را تمیز کنید نیاز به یک دستمال میکروفیبر که دارای رطوبت نسبی است ، دارید .
 2. ام دی اف و چوب را با استفاده از مواد شوینده ی اسیدی و وایتکس تمیز نکنید زیرا رنگ ام دی اف را از بین برده و به بافت کابینت چوبی آسیب می زند .
 3. در صورت مشاهده ی لکه های چربی سخت شده از محلول آب و سرکه استفاده کنید .
 4. از استفاده ی دستمال پشمی و ضخیم پرهیز کرده و از دستمال نازک و نرم استفاده کنید .
 5. پیش از تمیز کردن کابینت ، خیسی دستمال را گرفته و خیسی آن در حد رطوبت باشد .
 6. از استفاده پودر لباسشویی پرهیز کنید ! پودر ماشین لباسشویی حاوی آنزیم های سفید کننده می باشد که باعث از بین رفتن رنگ ام دی اف و بافت چوب می شود . تنها زمانی از پودر لباسشویی استفاده کنید که لکه ها ماندگار شده باشند و رنگ ام دی اف شما سفید باشد .
 7. درصورتی که روی بافت چوبی کابینت شما خراش و کندگی ایجاد شد به سرعت آن را تعمیر کنید تا خرابی گسترش نیابد و محل زندگی حشرات نشود .
 8. چند ساعتی وسایل را درون کابینت نچینید و اجازه دهید که کابینت به طور کامل خشک شود و هیچ رطوبتی درون کابینت باقی نماند . با این کار کابینت شما از بوی نم محفوظ می ماند .
 9. جهت تمیز کردن از آب ولرم به جای آب داغ استفاده کنید .
 • در صورت مشاهده ی لکه ی چربی بعد از پاک کردن با آب و سرکه می توانید بعد از خشک شدن آن از خمیر تمیز کننده ی حاوی جوش شیرین ، کمی روغن گیاهی و آب استفاده کنید این کار به شما کمک می کند بدون آسیب به بافت چوب و ام دی اف لکه ها را از بین ببرید .

عوامل موثر بر قیمت کابینت نئوکلاسیک

عوامل موثر بر قیمت کابینت نئوکلاسیک

قیمت هر متر کابینت نئوکلاسیک به عوامل بسیار زیادی بستگی دارد، سالیانه قیمت کابینت بسته به مقدار تورم و افزایش قیمت مواد اولیه افزایش پیدا خواهد کرد. در این میان استفاده از متریال با کیفیت و مرغوب نیز تاثیر بسیاری بر قیمت کابینت دارد.

عوامل موثر بر قیمت عبارتند از:

 • تاثیر یراق آلات بر قیمت کابینت نئوکلاسیک : یراق آلات به لوازمی مثل دستگیره ها و پایه های کابینت گفته میشود. برخی از یراق آلات از برند های خارجی با متریال خاص و مرغوب ساخته شدند که به طبع قیمت بالاتری نیز دارند و بر روی قیمت تمام شده کابینت تاثیر می گذارند. اگر قصد خرید کابینت دارید و نمیخواهید زیاد هزینه کنید، میتوانید از یراق آلات ارزان قیمت استفاده کنید.
 • تاثیر طراحی و مدل کابینت بر قیمت آن: هرچقدر کابینت ها ساده تر باشند و از صفحه های ساده برای ساخت کابینت استفاده شود قیمت کابینت کمتر خواهد بود و به طبع هرچقدر که کابینت ها بیشتر طراحی شده باشند مثل کابینت های کلاسیک که دارای ستون ها و تاج ها هستند و بدیهی است که قیمت بیشتری نیز داشته باشند.
 • رنگ و روکش بکار رفته در ساخت کابینت: رنگ و روکش کابینت ها انواع و کیفیت های مختلفی دارند هرچقدر کیفیت روکش بکار رفته بیشتر باشد کابینت با دوام تر خواهد بود و در نتیجه قیمت بیشتری نیز خواهد داشت. به شما پیشنهاد می کنیم در این مورد ترجیحا بهترین روکش و رنگ را انتخاب کنید که باعث افزایش عمر کابینت نئوکلاسیک شما بشود.
 • میزان متراژ آشپزخانه نیز از دیگر عواملی است که بر قیمت کابینت تاثیر میگذارد و بدیهی است هرچقدر آشپزخانه بزرگتر باشد مبزان کابینت بیشتری استفاده میشود و قیمت بالاتر خواهد بود.
0
نویسنده مطلب AmiR
دانشجوی رشته کامپیوتر - نرم افزار

دیدگاه شما

بدون دیدگاه