به راحتی ماهی و خاویار ماهی اوزون برون بخرید!

2 سال پیش
ماهی و خاویار

ماهی ها حیوانات شگفت انگیزی هستند. گونه های بسیار متفاوت از هم دارند که همه در کنار هم، اکوسیستم زمین و بخصوص آب های روی زمین را متعادل میکنند. دریای خزر نیز ماهی های مخصوص به خودش را دارد. در این میان، ماهی ازون برون از ماهی های معروف دریای خزر به حساب می آید. امروزه خرید آنلاین خاویار ماهی ازون برون نیز میسر شده است که این مسیر را برای طرفداران این کالا راحتتر میکند. وبسایت سلطان ماهی می تواند شما را در این زمینه کمک کند و به بهترین نحو، به شما خدمات رسانی کند.

خاویار ماهی ازون برون چیست؟

“ خاویار ” غذایی پرانرژی و مغذی است که مصرف آن به دلیل قیمت بسیار گرانش در کشور ما بسیار ناچیز است. این محصول صادراتی است و هم اکنون ۸۵ درصد مصرف در جهان به اروپا، آمریکا و کانادا مربوط می‌شود. امروزه این ماده غذایی گران‌بها کمتر مورد استقبال است. ولی آگاهی از خواص ارزشمند آن برای افراد یک کشور تولیدکننده لازم و ضروری به شمار می‌رود. خاویار، فارسی و از کلمه خاگ‌آور به معنی تخم ریز بوده است. خاویار به مروارید سیاه معروف است. در کرانه‌های شرقی دریای خزر به ویژه سواحل بندر ترکمن (از خلیج حسنقلی تا میانکاله)، استان گلستان مهم‌ترین محل صید ماهیان خاویاری است که به تنهایی نیمی از خاویار ایران در آنجا استحصال می‌شود. خاویار به تخمک‌های بارور نشده حاصل از تخمدان جنس ماده ماهیان خاویاری گفته می‌شود. اصولا ماهیان خاویاری استروژن نامیده می‌شوند.

ارزش ماهیان خاویاری

ارزش این ماهیان علاوه بر گوشت، به سبب تخم آنهاست که به مروارید سیاه مشهور است. برای به دست آوردن خاویار از یک ماهی بین ۱۲ تا ۱۶ سال وقت نیاز است. در گذشته ماهیان خاویاری را با یک چکش پلاستیکی بیهوش می کردند و بعد خاویار آن را خارج و گوشت آن را می‌فروختند. ولی امروزه با عمل سزارین قسمتی از تخم‌ها را از شکم ماهی خارج می‌کنند. و تعدادی را برای بازآوری مجدد درون شکم ماهی باقی می‌گذارند و ماهی را به دریا باز می گردانند. این روش را برای هر ماهی میتوان تا ۶ بار انجام داد.

ماهیان خاویاری

ماهیان خاویاری یا استورژون، از خانواده تاس ماهیان، از جمله گونه‌های آبزی ک منظیری هستند که از قدمتی چند صد میلیون ساله که به عصر ژوراسیک باز می‌گردد برخوردارند. از این رو ماهیان خاویار را فسیل های زنده جهان می نامند که همراه با تکاملی فیلوژنی تا به امروز بازمانده‌اند. این ماهیان به ۲۷ گونه و زیرگونه در جهان تقسیم می‌شوند که از این تعداد ۶ گونه در دریای خزر زندگی می‌کنند. ارزش ماهیان خاویاری نه به جهت استفاده از گوشت آنان که به واسطه تخم آنان است که به خاویار یا مروارید سیاه مشهور است. خاویار انواع گوناگونی دارد چون خاویار طلایی و سرخ و سیاه که البته در این میان خاویار سیاه از ارزشی قابل توجه برخوردار است.

خرید آنلاین خاویار ازون برون و دیگر ماهی های خاویاری در دریای خزر

۱– فیل ماهی

این ماهی بزرگترین ماهی دریای خزر است که خاویاری بسیار با کیفیت و خوش طعم دارد. فیل ماهی از راسته تاسماهیان است که یکی از انواع بزرگترین ماهیان خاویاری دریای خزر است. طول عمر آن به بیش از ۸۰ سال می‌رسد و وزن آن به بیش از یک و نیم تن نیز می‌رسد. خاویار این ماهی به بلوگا معروف است. خاویار بلوگا در بین انواع دیگر دارای قطر بزرگتری است و رنگ آن قهوه ای روشن است و در تمام دنیا طرفداران زیادی دارد. قطر دانه های خاویار بلوگا بالاتر از ۳ میلی متر است که به آن امپریال گفته می‌شود و اگر قطر آن بین ۲.۵ تا ۳ میلیمتر باشد،  به آن بلوگا گفته می‌شود. بلوگا جزو یکی از گرانبهاترین و اشرافی ترین غذای جهان محسوب می‌شود و در بین کسانی که از خاویار مصرف می‌کنند، این نوع خاویار از طرفداران بسیار زیادی برخوردار است.

خاویار فیل ماهی با ظاهر زیبا، طعم دلچسب، دانه های بزرگ، عطر بی نظیر، طعم جادویی، و شفافیت دانه های آن این نوع از خاویار را از دیگر انواع آن متفاوت می‌کند. خاویاری که از فیل ماهی بدست می‌آید جزء کمیاب ترین خاویار جهان محسوب می‌شود و به لحاظ خصوصیاتی که در بالا ذکر شد، از طرفداران زیادی در جهان برخوردار است.

۲– قره برون یا ماهی خاویاری ایران

ماهی خاویار قره برون که از راسته تاسماهیان است قدی حداکثر طول ۲ متر و وزن آن حداکثر به ۲۰۰ کیلوگرم می‌رسد وزن آن معمولا بین ۲۰ تا ۸۰ کیلوگرم است. این ماهی به خاطر ویژگی ظاهرش به دماغ سیاه معروف است. خاویار این ماهی شبه ماهی آسترا و شیپ است. خاویار این ماهی بین ۲ تا ۳ میلیمتر است و شباهت زیاده به خاویار ماهی شیپ و آسترا دارد و به‌خاطر این‌که بومی ایران است. به ماهی خاویاری ایران معروف است. برای خرید آنلاین ماهی به وبسایت سلطان ماهی مراجعه کنید.

سلطان ماهیحال که با انواع ماهی های اوزون برون آشنا شدید، شناخت خوبی نسبت به این گونه شگفت انگیز از ماهی بدست آورده اید. به دلیل فراوان بودن این گونه از ماهی ها در دریای خزر، این دریا به یکی از غنی ترین قطب های ماهی ازون برون و خاویار در جهان تبدیل شده است. در این میان،افراد زیادی خواهان خرید این ماهی و خاویار آن هستند. به همین دلیل است که خرید آنلاین خاویار اوزون برون برای علاقه مندان فراهم شده است. شما با مراجعه به وبسایت Soltanmahi.com میتوانید از انواع ماهی ها از جمله ازون برون دیدن کنید و به خرید این ماهی ها و خاویار اوزون برون بپردازید. پس از سفارش، این اقلام در اسرع وقت به دست شما خواهند رسید.

0
نویسنده مطلب AmiR
دانشجوی رشته کامپیوتر - نرم افزار

دیدگاه شما

بدون دیدگاه