آشنایی با تکنولوژی “رتن” در ساخت محصولات میز و صندلی!

2 سال پیش
آشنایی با تکنولوژی رتن در ساخت محصولات میز و صندلی

یکی از انواع جدید محصولات مبلمان و میز و صندلی های ارائه شده در بازار که در سالیان گذشته نه تنها در ایران بلکه در سراسر جهان طرفداران بسیار زیادی پیدا کرده و حتی باعث کاهش هزینه های بسیاری از مجموعه ها شده، مبلمان و میز و صندلی مخصوص فضای باز میباشد.

 

شرایط متفاوت آب و هوایی میتواند باعث ایجاد پدیده های کاملا مختلف شود، به طور مثال قرار گرفتن یک قطعه فلز آهن در محیط مرطوب باعث زنگ زدن آن میشود، یا تابش مستقیم و مداوم نور خورشید بر روی دیوار یک ساختمان میتواند بعد از مدتی موجب از بین رفتن رنگ آن دیوار شود، محصولات مختلف نیز شامل این موضوع میشوند! به طور مثال استفاده از میز و صندلی های عادی در حیاط خانه یا ویلا ها و… بعد از مدتی به دلیل شرایط مختلف آب و هوایی باعث از بین رفتن رنگ، پوسیدگی و… آن ها میشود.

پس راهکار مورد نظر چیست؟ در صورتی که بخواهیم در فضای محیط بیرونی باغ یا ویلا و یا حتی بالکن مورد نظر بر روی یک ست میز و صندلی یا مبلمان بنشینیم و از محیط لذت ببریم باید خطر از بین رفتن مبلمان یا میز و صندلی خود را بر اثر عواملی مثل رطوبت، گرما، بارش باران و… بپذیریم؟ طبیعتا خیر، یکی از انواع جدید محصولات مبلمان و میز و صندلی های ارائه شده در بازار که در سالیان گذشته نه تنها در ایران بلکه در سراسر جهان طرفداران بسیار زیادی پیدا کرده و حتی باعث کاهش هزینه های بسیاری از مجموعه ها شده، مبلمان و میز و صندلی مخصوص فضای باز میباشد که به دلیل ویژگی های مختلف و تکنولوژی که در ساخت آن ها رعایت شده در برابر شرایط مختلف آب و هوایی کاملا مقاوم هستند.

آشنایی با مبلمان و میز و صندلی های باغی / فضای باز

آشنایی با مبلمان و میز و صندلی های باغی

اینگونه میز و صندلی و مبلمان های مخصوص فضای باز از مواد و متریال خاصی ساخته شده اند که آن ها را در برابر عواملی چون تابش نور خورشید، بارش باران، رطوبت هوا و… کاملا مقاوم میکند! ساختار بدنه اینگونه مبلمان و میز و صندلی های باغی از مواد و متریالی به نام “رتن” ساخته شده است، به صورت کلی اینگونه محصولات فضای باز از دو قسمت رتن و بدنه آلومینیومی ساخته شده اند که این الیاف رتن مخصوص، بر روی این بدنه آلومینیومی قرار میگیرند.

این الیاف رتن از پلاستیک و تحت نظارت مهندسین پلیمر تولید میشوند تا بتوانند در برابر شرایط مختلف آب و هوایی کاملا مقاومت داشته باشند، همچنین این الیاف ویژه جهت مقاومت بیشتر، پس از بافته شدن بر روی بدنه آلومینیومی، توسط دستگاه های مخصوص پرس میشوند تا در دراز مدت کیفیت خود را کاملا حفظ نمایند، محصولات میز و صندلی باغی در دیگر نواحی جهان همچون اروپا و آمریکا نیز بسیار محبوب و مشهور اند و در داخل ایران نیز چند سالی است که چندین برند معتبر اقدام به تولید و فروش اینترنتی و غیر اینترنتی این محصولات کرده اند به طور مثال با مشاهده این صفحه از این فروشگاه آنلاین میتوانید انواع مدل های مختلف میز و صندلی های باغی را مشاهده کنید.

برخی از ویژگی های میز و صندلی های فضای باز که آن ها را از دیگر محصولات متمایز میکند عبارت است از :

  • ضد آب و رطوبت هوا
  • غیر سمی ( عدم استفاده از موادی که برای سلامتی انسان مضر است )
  • مقاوم در برابر نور و اشعه خورشید
  • ضد الکتریسیته ساکن
  • ضد قارچ و باکتری ( آنتی باکتریال )
  • مستربچ های رنگی مقاوم ( مقاوت بالای رنگ های استفاده شده )

چگونه استفاده از محصولات فضای باز باعث کاهش هزینه مجموعه ها میشود؟

قبل از اینکه نوع جدیدی از محصولات به نام محصولات مخصوص فضای باز که مقاومت بسیار بالایی دارند به بازار عرضه شوند، کسب و کار های مختلفی همچون باغ تالار ها، رستوران های روباز و… مجبور بودند از میز و صندلی های عادی چوبی یا فلزی یا پلاستیکی در این محیط ها استفاده کنند، طبیعتا پس از گذشت چند سال به خاطر سردی و گرمی هوا و همچنین عواملی مثل بارش باران، تابش مستقیم نور خورشید و… باعث میشد وضع کلیه میز ها و صندلی ها به شدت خراب شود، این موضوع بخصوص برای صندلی های رستورانی رخ میداد، در این شرایط با توجه به خرابی های رخ داده برای صندلی ها و میز ها، مجموعه مورد نظر مجبور میشد که به صورت کامل یک ست جدیدی از میز و صندلی ها را خریداری کند!

قطعا اینکه یک باغ تالار یا یک رستوران مجبور شود هر دو سال یکبار بیش از ۴۰۰ صندلی و میز جدید تهیه کند باعث میشود این مجموعه هر چند وقت یکبار مجبور شود هزینه زیادی را متقبل شود! ویژگی مثبت محصولات مخصوص فضای باز همان طور که از نامشان نیز مشخص است این است که برای شرایط جوی مختلف آب و هوایی ساخته شده اند و به همین دلیل مقاومت بسیار بالایی دارند و در نتیجه باغ تالار ها و رستوران های مختلف در صورت تهیه این محصولات با کیفیت بعد از گذشت چندین سال استفاده نیز، نیازی به تعویض میز ها و صندلی های رستورانی ندارند!

شاید برای شما سوال شود از کجا باید یک فروشنده مطمئن را برای خرید این محصولات و صندلی های رستورانی مخصوص فضای باز پیدا کنید؟ یکی از راه ها این است که با گشتن در بازار ها با تولید کنندگان مختلف آشنا شوید، اما میتوانید در وقت خودتان صرفه جویی نمایید و با مشاهده این آدرس اینترنتی انواع صندلی های رستورانی مخصوص فضای باز و دیگر محصولات این دسته بندی را مشاهده کنید.

ظاهر میز و صندلی های فضای باز

ظاهر میز و صندلی های فضای باز

اگر نگاهی به برخی فیلم های اروپایی یا آمریکایی بیندازید، در برخی از آن ها ویلا هایی را نشان میدهد که یک ست مبلمان و میز و صندلی کاملا زیبا و مینیمال در قسمت حیاط و رو به روی استخر و… قرار گرفته است، ظاهر این ست های فضای باز به گونه ای است که با محیط بیرون، از درختان و پوشش گیاهی تا استخر و… هماهنگی بسیار زیادی دارند و حتی باعث میشوند محیط مورد نظر شیک تر و زیبا تر به نظر برسد! یکی از اصلی ترین ویژگی های یک ست میز و صندلی فضای باز باید این باشد که بسیار زیبا به نظر برسد.

به همین جهت است که در سال های اخیر، جدا از برند های خارجی، بسیاری از برند های داخلی نیز تلاش کرده اند تا جدا از کیفیت، در ظاهر نیز موفق شوند به رقبای خارجی تولید کننده برسند، هم اکنون در ایران برند های بسیار زیادی وجود دارند که تمام تلاششان این است که جدا از کیفیت بر روی ظاهر محصولات و میز و صندلی فضای باز خودشان بسیار کار کنند، به طور مثال میتوانید در این سایت لیست کاملی از انواع برند های ایرانی تولید کننده میز و صندلی فضای باز را مشاهده و ثبت سفارش کنید و البته سایت های دیگری نیز در سطح نت برای مشاهده این نوع محصولات فوق العاده وجود دارند.

کیفیت و متریال محصولات فضای باز

کیفیت و متریال محصولات فضای باز

مبلمان و میز و صندلی های مخصوص فضای باز از دو بخش ساخته شده اند : یک بدنه آلومینیومی و دو، الیاف رتن بافته شده بر روی آن، یکی از بزرگ ترین مشکلات انواع میز و صندلی های عادی این است که بعد از مدتی استفاده، پایه ها یا نشیمنگاه آن ها دچار مشکلاتی مثل شکستگی های جزئی میشود و یا بعد از مدتی استفاده پایه های آن ها لق میزند و…

اما چیزی که باعث میشود مقاومت محصولات حرفه ای فضای باز افزایش یابد، جنس فلز آلومینیومی است که بر روی این محصولات بکار رفته شده، آلومینیوم های بکار رفته شده در این نوع محصولات از نوع غیر بازیافتی و ضخامت آن ها بین ۱٫۶ تا ۱٫۸ میلیمتر است که از بالاترین ضخامت های تولیدی در دنیا میباشد! و به همین دلیل است که این گونه محصولات با کیفیت هستند و مقاومت خود را حتی پس از سال ها استفاده مداوم حفظ خواهند کرد.

از طرف دیگر این الیاف رتن نیز جدا از ویژگی های فوق العاده ای که دارند، توسط هنرمندان بر روی این بدنه آلومینیومی بافته میشوند و به همین دلیل ظاهر آن ها نیز حالت طبیعی دارد و همان طور که در بالا نیز اشاره کردیم برای جلوگیری از ایجاد مشکلات برای ساختار حصیری اینگونه میز و صندلی ها، قسمت های حصیری توسط دستگاه های مخصوص پرس میشوند تا مقاومت خود را حفظ کنند.

0
نویسنده مطلب امید قدرتی
دانشجوی کارشناسی - کامپیوتر نرم افزار - علاقه مند به سئو و تولید محتوا

دیدگاه شما

بدون دیدگاه