تعمیرات دستگاه لیزر دایود

2 سال پیش
دستگاه لیزر دایود

تجهیزات کلینیک زیبایی از بخش های سخت افزاری و نرم افزاری تشکیل شده است. ممکن است در دستگاه لیزر مشکلاتی مانند خطاهای نرم افزاری و روشن نشدن صفحه نمایش مشکلات دیگر مانند سوختن لامپ ها و خرابی در سیستم های خنک کننده لیزر یا عدم کاهش دمای دستگاه ایجاد شود و نیاز به تعمیرات تجهیزات زیبایی داشته باشد. امکان دارد با استفاده نادرست از دستگاه یا نوسانات برقی این مشکلات در تجهیزات زیبایی ایجاد شوند. بنابراین برای تعمیرات تجهیزات زیبایی باید در قدم اول مشکل دستگاه را شناسایی کرد، زیرا شناسایی نوع مشکل می‌ تواند در تعمیرات دستگاه کمک زیادی کند. از مشکلات رایج دستگاه های لیزر خرابی لیزر دستگاه است. در این مواقع ممکن است لیزر دستگاه تعویض شود یا نیاز به تعمیر جزئی داشته باشد. از دیگر مشکلات دستگاه لیزر که نیاز به تعمیرات تخصصی دارد خراب بودن هندپیس لیزر است.  در مواجه با این مشکل دستگاه لیزر نیاز به تعمیر تخصصی دارد. تعمیرات تجهیزات کلینیک زیبایی باید به صورت تخصصی انجام گیرد تا کارایی دستگاه پایین نیاید. از مشکلات دیگر دستگاه لیزر دایود، خرابی در کولینگ دستگاه است. بیشتر خرابی ها در این دستگاه مربوط به آبی که در مخزن کولینگ استفاده می شود است. لذا حتماً باید از آب دیونیزه در دستگاه استفاده شود تا همچین مشکلاتی پیش نیاید. تعمیرات دستگاه لیزر دایود

در مدیکال تک تجربه کنید

 

مشکلات دستگاه لیزر‏shr و تعمیر هندپیس لیزر 

 

این نوع دستگاه از دیگر دستگاهی است که در کلینیک زیبایی استفاده می‌ شود و ممکن است در اثر استفاده نادرست مشکلاتی برای آن پیش آید. لامپ دستگاه اس اچ آر مهم ترین قطعه در این دستگاه است و در صورت خرابی باید در اسرع وقت تعویض شود، چرا که در صورت عدم تعویض به موقع این قطعه ممکن است مشکلاتی در منابع تغذیه دستگاه و برد اصلی آن ایجاد شود و هزینه های زیبایی برای شما به همراه داشته باشد. برای تعمیرات دستگاه زیبایی لیزر shr حتما از تعمیرکاران با تجربه و متخصص استفاده کنید. دستگاه های لیزر دایود و اس اچ آر قطعه حیاتی به نام هندپیس دارند. ممکن است در حین کار با این دستگاه ژل به داخل هندپیس نفوذ کند و باعث ایجاد خرابی در دستگاه شود. در چنین مواقعی باید سریعاً دستگاه خاموش شود و ژلی که به داخل هندپیس نفوذ کرده است پاک شود. اما اگر مقدار زیادی از ژل در هندپیس نفوذ کند باید تعمیر این قطعه حیاتی و مهم را به تعمیرکاران متخصص بسپارید. اگر نیاز به تعویض لامپ دستگاه لیزر shr حس شود تعمیرکاران در اسرع وقت لامپ این دستگاه را با قطعه ای با کیفیت تعویض می کنند.

 

مشکلات رایج خرابی دستگاه هایفو

 

در هنگام تعمیرات تجهیزات زیبایی باید تمام قطعات دستگاه را چک کنید تا مشکل اصلی و قطعه خراب شده را بیابید.  در هنگام تعمیرات تجهیزات زیبایی باید به تمام علائم دستگاه توجه کنید تا متوجه شوید کدام قطعه موجب ایجاد همچین مشکلی شده است. دستگاه هایفو ممکن است دچار مشکلات متعددی از جمله روشن نشدن دستگاه یا ارور دادن شود. در برخی مواقع ممکن است موتور دستگاه کار نکند و باعث بروز مشکلات متعددی در دستگاه شود. از دیگر مشکلات دستگاه هایفو که نیاز به تعمیرات تخصصی دارد روشن نشدن صفحه نمایش است.  تعمیرات تجهیزات کلینیک زیبایی یک کار آسان و غیر حرفه ای نیست، بلکه تعمیرات تجهیزات زیبایی باید به صورت تخصصی انجام گیرد تا موجب ایجاد مشکلات دیگر در دستگاه نشود. اگر متوجه ذوب شدن هندپیس یا سوختن آن شدید باید دستگاه را تعمیر کنید تا مشکلات دیگری برای دستگاه پیش نیاید. دقت کنید بسیاری از خرابی های دستگاه هایفو قابل تعمیر است و می تواند با متد های به روز دنیا و تجهیزات پیشرفته به راحتی تعمیر شود. نکته‌ ای که باید در تعمیرات تجهیزات زیبایی به آن توجه کنید این است که اگر یک قطعه دستگاه خراب شود ممکن است سایر قطعات دیگر را از کار بیندازد.

تعمیرات تخصصی هایفو

دستگاه لیزر هایفو

تعمیرات مشکلات دستگاه لیزر کیوسوئیچ و الکساندرایت

 

تعمیرات تجهیزات زیبایی مانند لیزر کیوسوییچ توسط تعمیرکارانی که دانش و تجربه کافی در تعمیرات این تجهیزات پیشرفته و نوین دارند صورت می گیرد. تعمیرات تجهیزات زیبایی تنها باید توسط مهندسان و تعمیرکاران حرفه ای و متخصص انجام بگیرد، زیرا این دستگاه ها با ظرافت بالایی تولید شده‌ اند و برای تعمیرات دستگاه زیبایی باید دانش و مهارت زیادی داشت. علل مختلفی باعث ایجاد مشکلات در دستگاه لیزر کیوسوئیچ می شود. یکی از رایج ترین خرابی دستگاه مربوط به لنز دستگاه است. در برخی مواقع عملکرد دستگاه با خراب شدن هندپیس دستگاه با اختلال مواجه می شود، بنابراین برای تعمیر دستگاه باید به بخش هندپیس مراجعه کرد. یکی از مشکلات عمده دستگاه لیزر الکساندرایت، خرابی کولینگ است. در برخی مواقع با استفاده از آب نامناسب در مخزن کولینگ این مشکل پیش می آید.  این دستگاه ها در اثر موارد مختلفی خراب می شوند. در برخی مواقع ممکن است قطعات دستگاه فرسوده و قدیمی شوند و نیاز به تعویض قطعات فرسوده باشد‌.

 

هزینه تعمیرات تخصصی دستگاه زیبایی 

 

اگر شما تجهیزات زیبایی را در نمایندگی مربوطه تعمیر کنید قطعا هزینه تعمیرات تجهیزات زیبایی کاهش می یابد. اما اگر شما تعمیرات این دستگاه ها را به تعمیرکار ناشی و نا مربوطه بسپارید ضمن اینکه دستگاه شما با کیفیت بالا تعمیر نمی شود، بلکه هزینه های زیادی هم برای تعمیرات دستگاه باید پرداخت کنید. البته اگر تعمیرکار نا مربوطه تعمیرات تخصصی تجهیزات زیبایی را به عهده بگیرد ممکن است کارایی دستگاه از بین می رود و شما مجبور باشید هزینه زیادی برای خرید مجدد یا تعمیر مجدد آن پرداخت کنید. هزینه تعمیرات تجهیزات زیبایی کاملاً بسته به نوع خرابی و قطعات مربوطه بستگی دارد و در برخی مواقع ممکن است خرابی های دستگاه جزئی باشد و نمایندگی تعمیرات از شما هزینه ناچیزی دریافت کند. دستگاه های زیبایی انواع مختلفی دارند و هر کدام دارای مشخصه و کارایی خاصی هستند. هزینه تعمیرات این دستگاه ها کاملا براساس شدت خرابی آن ها سنجیده می شود و اگر شدت خرابی بیش از حد باشد و نیاز به تعویض قطعات مختلف دستگاه باشد، هزینه خرید قطعه و تعویض هم بر روی هزینه تعمیر لحاظ می شود. اما اگر تنها نیاز به تعمیر قطعه باشد و قطعه خراب نشده باشد هزینه تعمیر کم تر از زمانی است که نیاز به تعویض قطعه یا قطعات حس شود.

 

0
نویسنده مطلب امید قدرتی
دانشجوی کارشناسی - کامپیوتر نرم افزار - علاقه مند به سئو و تولید محتوا

دیدگاه شما

بدون دیدگاه