ایمپلنت دیجیتال چیست ؟

6 ماه پیش
ایمپلنت دیجیتال

 ایمپلنت دیجیتال یک روش کاشت و قالبگیری در علم نوین و جدید دندانپزشکی می باشد که در کلینیک دندانپزشکی تخصصی ایثار نیز از این تکنولوژی بهره می گیرند و با استفاده از آخرین متد و تکنولوژی دیجیتال در این کلینیک کاشت و قالبگیری ایمپلنت صورت می گیرد.

جراحی دیجیتال:

در این روش در مرحله اول ابتدا یک عکس CBCT از بیمار تهیه می شود و در مرحله دوم با استفاده از اورال اسکنر از داخل دهان بیمار اسکن تهیه می شود و در مرحله سوم با استفاده از CBCT تهیه شده و اسکن صورت گرفته برای بیمار سرجیکال گاید ساخته می شود و کاشت و جراحی فیکسچر توسط این گاید صورت می گیرد بنابراین جراحی فیکسچر بسیار دقیق، بدون خطا، بدون درد، خونریزی و بخیه است.

پروتز(روکش) دیجیتال:

در این روش در مرحله اول با استفاده از اسکن بادی و اورال اسکنر از داخل دهان بیمار اسکن تهیه می شود و در مرحله دوم در لابراتوار اختصاصی دندانپزشکی ایثار با استفاده از میلینگ و کدکم بلاک زیرکونیا و بلاک آباتمنت تراش خورده و روکش زیرکونیا با دقیق ترین حالت ممکن و بدون خطا تهیه می شود و سپس در جای خود در دهان بیمار قرار می گیرد.

مزایای ایمپلنت دیجیتالی چیست؟

در ایمپلنت دیجیتالی از تجهیزات پیشرفته استفاده می شود تا خطا صفر و دقت درمان بالا برود.

مثلا هنگامی که از راهنمای جراحی(سرجیکال گاید) استفاده می شود، برش به حداقل می رسد بنابراین فوایدی چون درد و خونریزی کمتر و کوتاهتر شدن دوره نقاهت به دنبال دارد.

به طور کلی مزیت های ایمپلنت دیجیتالی به صورت زیر است:

  • خطا تقریبا صفر و دقت بالاتر درمان
  • کاهش درد، خونریزی و دوره نقاهت و ناراحتی بیمار
  • سریعتر شدن و کوتاه شدن زمان مراحل درمان

روکش فوری PMMA :

در ایمپلنت دیجیتال می توان با توجه به سنجش استخوان و خوب بودن تراکم استخوان در ناحیه کاشت فیکسچر، به بیمار در همان روز جراحی روکش موقت اولیه تحویل داد یعنی بیمار بدون دندان به کلینیک ما مراجعه می کند و همان روز با دندان از کلینیک ما خارج می شود.

ایمپلنت دیجیتال برای چه افرادی مناسب است؟

ایمپلنت دیجیتال کاربردهای زیادی دارد و همه ی افراد می توانند از آن استفاده کنند به طور مثال افراد :

  • سیگاری
  • دیابتی
  • افرادی که عرض و ارتفاع استخوان بسیار کمی دارند
  • افرادی که نیاز به روکش فوری دارند
  • افرادی که ترس از جراحی کاشت دارند

مزایای جراحی (کاشت فیکسچر) دیجیتال :

در این روش هیچ گونه برشی خورده نمی شود که موجب خونریزی گردد بنابراین خونریزی به حداقل ممکن می رسد و اصطلاحاً می گویند بدون خونریزی است و بخیه در ناحیه کاشت صورت نمی گیرد و نسبت به حالت معمولی فیکسچر یا همان پایه ایمپلنت در درست ترین جای ممکن قرار می گیرد که موجب افزایش طول عمر آن نیز می شود.

مزایای پروتز (روکش) دیجیتال :

در این روش با استفاده از اسکنر داخل دهانی قالبگیری صورت می گیرد و نه با استفاده از مواد و خمیرهای قالبگیری، بنابراین درصد خطا آن صفر است و روکش نهایی ساخته شده که در لابراتوار اختصاصی کلینیک ایثار ساخته می شود بدون هیچ گونه ایرادی در محل مناسب نصب شده و موجب افزایش طول عمر ایمپلنت می شود و بیمار بدون هیچ گونه عیب و ایرادی می تواند از روکش ساخته شده تا آخر عمر استفاده کند.

کلام پایانی

برای افرادی که ترس از جراحی ایمپلنت دارند این روش توصیه می شود تا بتوانند با استفاده از این روش بر ترس خودشون غلبه نمایند و با جایگزینی دندان از دست رفته بتوانند مجدداً لبخندی زیبا را به خودشون هدیه بدهند.

ایمپلنت دیجیتال روش جایگزینی است که با کمک فناوری کامپیوتری و تجهیزات مخصوص انجام می‌شود. اگرچه قیمت ایمپلنت به روش دیجیتال کمی بیشتر از ایمپلنت معمولی است، اما مزایایی را به همراه دارد که افراد را برای انجام این روش پیشرفته مجاب می‎کند.

در برخی کلینیک ها فقط جراحی به صورت دیجیتال صورت می گیرد و در برخی کلینیک های دیگر پروتز(روکش) به صورت دیجیتال صورت می گیرد ولی در کلینیک دندانپزشکی ایثار هم جراحی و هم پروتز(روکش) ایمپلنت به صورت دیجیتال بوده و روکش ایمپلنت در لابراتوار اختصاصی کلینیک ایثار ساخته می شود و بیمار می تواند از هر دو لاین دیجیتال کلینیک ایثار با مناسبترین قیمت ممکن استفاده کند و از خدمات عالی ما بهره مند شود.

0
نویسنده مطلب AmiR
دانشجوی رشته کامپیوتر - نرم افزار

دیدگاه شما

بدون دیدگاه