هزینه جراحی پلک یا بلفاروپلاستی در تهران در سال ۱۴۰۱

4 هفته پیش
جراحی پلک

همه‌ی ما دلمون می‌خواست تو دنیایی زندگی می‌کردیم که در اون می‌تونستیم بدون دغدغه مالی هر چیزی که لازم داشتیم رو برای خودمون فراهم کنیم، تصور کنید بدون اینکه نگران هزینه ها باشیم سفر می‌رفتیم و برای خودمون هر چیزی می‌خواستیم می‌خریدیم و هم دیگه رو مهمون میکردیم و به هم هدیه میدادیم. بله اولش جالب به نظر میرسه ولی من فکر میکنم اینطوری تو بلند مدت احساس پوچی می‌کردیم و تمام چیزایی که الان برامون لذت بخشن، بی اثر میشدن.

پس درسته که دغدغه هزینه رو داشتن، خوشایند به نظر نمی‌رسه، اما همین تلاش برای رسیدن به چیزهایی که می‌خوایم و انتخاب کردن اینکه سرمایه محدودی که داریم رو خرج چی کنیم هست که به زندگی روح میده.

قبل از گرفتن هر تصمیم مهمی، لازمه که ما تمام جوانب رو بسنجیم. تصمیم گرفتن در مورد اینکه جراحی پلک انجام بدیم یا نه هم از تصمیمات خیلی مهم زندگی‌مونه؛ چراکه انجام دادنش روی ظاهر، سلامتی و وضعیت مالی‌مون تاثیرگذاره.

هزینه جراحی پلک، یک عامل تاثیرگذار در تصمیم‌گیری مون

هزینه‌های عمل جراحی معمولاً بعد از موضوعی که مراجعه‌کننده را به کلینیک‌های پزشکی می‌کشاند و او را به فکر عمل می‌اندازد، مهم‌ترین دغدغه بوده است. در بعضی موارد هزینه‌های عمل به حدی بالا می‌رود که فرد تصمیم می‌گیرد جراحی را انجام ندهد.

ما در این مقاله قصد داریم به طور شفاف تمام عواملی را که موجب کم یا زیاد شدن هزینه‌های عمل بلفاروپلاستی می‌شود شرح دهیم، موارد ضروری و غیرضروری هزینه‌های جراحی پلک را مشخص کنیم و در آخر به این سوال پاسخ دهیم که بیمه شامل این جراحی می‌شود یا خیر؟

به امید این که در پایان این مقاله با حذف هزینه‌های اضافی دغدغه کمتری از این بابت داشته باشید.

بلفاروپلاستی در پی بهتر کردن زندگی انسان‌ها

در این جراحی پزشک با خارج کردن چربی‌ها و پوست اضافه، افتادگی پلک بالا و پف زیر چشم را درمان کرده و مشکلاتی مانند کاهش بینایی، خستگی چشم و درد در ناحیه چشم را برطرف می‌کند. بلفاروپلاستی برخلاف اسمی که دارد یک عمل راحت و سرپایی است که در کمتر از یک ساعت به سرانجام می‌رسد و فرد می‌تواند به خانه برگردد. دوره نقاهت این جراحی هم بسیار کوتاه است به طوری که شما روز بعد از عمل جراحی می‌توانید در خانه به صورت دورکاری مشغول به کار شوید.

مانند هر اتفاق دیگر جراحی بلفاروپلاستی هم با هدفی به وجود آمده است اما متاسفانه به اهدافی که در پشت ایجاد چنین جراحی‌هایی وجود دارد خیلی به ندرت پرداخته می‌شود؛ هیچ چیز بهتر از سرگذشت بلفاروپلاستی از قرن‌ها پیش تا امروز نمی‌تواند این هدف را برای ما روشن کند. بلفاروپلاستی از همان ابتدا به عنوان ابزار مهمی برای بهبود کیفیت زندگی انسان‌ها، به وجود آمد و به همین دلیل پزشکان و جراحان این حوزه، روش‌ها و دستاوردهای جدیدی را به دنیا معرفی کردند تا انسان‌ها بتوانند بیش از گذشته زندگی بهتری داشته باشند.

بلفاروپلاستی

هزینه بلفاروپلاستی در تهران به چه عواملی بستگی داره؟

ما برای خرید یک لباس که در نسبت با عمل‌های جراحی هزینه بسیار کمتری دارد چندین مغازه را سر می‌زنیم، مدل‌های مختلف را می‌بینیم، از جنسش مطمئن می‌شویم، نظر چندین و چند فرد متعدمان را می‌پرسیم و در آخر بعد از این که اطمینان حاصل کردیم، در مقابل هزینه‌ای که پرداخت می‌شود ارزشی برابر دریافت می‌کنیم دست به خرید می‌زنیم و کارت را می‌کشیم. اما متاسفانه برخی از افراد نصف این وقت‌ را هم صرف بررسی هزینه جراحی پلک خود نمی‌کنند و با خیال این که در همه کلینیک‌ها همین شرایط وجود دارد، به اولین کلینیکی که نامش به گوششان می‌خورد مراجعه می‌کنند و بعد از شنیدن مقدار هزینه‌ای که باید بکنند از عمل منصرف می‌شوند و سلامتی‌شان را به خطر می‌اندازند. در حالی که هزینه جراحی بلفاروپلاستی در تهران به عوامل مختلفی بستگی دارد. البته در بعضی از کلینیک‌ها تنها عاملی که موجب بالا بودن هزینه می‌شود، فقط به سود خود اندیشیدن است!

در ادامه عوامل ضروری که هزینه برای آن‌ها واجب است و روی نتیجه عمل تاثیر به سزایی دارد را مطرح می‌کنیم تا بتوانید با کاهش موارد غیر مهم و توجه بیشر به عوامل ضروری هزینه جراحی بلفاروپلاستی خود را مدیریت کنید و در عین حال نتیجه راضی کننده‌ای‌ از عمل نصیبتان بشود.

بلفاروپلاستی پلک بالا یا پلک پایین؟ مسئله این است!

عمل بلفاروپلاستی دو نوع مختلف دارد: بلفاروپلاستی پلک بالا و بلفاروپلاستی پلک پایین. این که شما کدام ناحیه از اطراف چشم را قصد داشته باشید عمل کنید روی هزینه جراحی تاثیر می‌گذارد. همچنین فرد به فرد هم متفاوت است. ممکن است دو مراجعه کننده قصد داشته باشند افتادگی پلک بالای خود را درمان کنند ولی هزینه عمل یکی بیشتر از دیگری محاسبه می‌شود. این موضوع به این دلیل است که افتادگی پلک او شدیدتر بوده و هنگام عمل، جراح باید چربی و پوست اضافی بیشتری در مقایسه با دیگری از پلک خارج می‌کرده است یا گاهی فردی نیاز به اصلاحات اضافی دارد برای مثال لیف ابرو از موارد شایعی است که همزمان با جراحی پلک صورت می‌گیرد.

به طور کلی هزینه جراحی پلک پایین به دلیل حساسیت بیشتری که  دارد از پلک بالا بیشتر است. البته در یک عمل بلفاروپلاستی هم پلک بالا و هم پلک پایین می‌توانند هم زمان مورد جراحی قرار بگیرند که این قضیه هم مسلماً روی هزینه جراحی موثر است.

بلفاروپلاستی پلک بالا یا پلک پایین

تجربه بیشتر، دستمزد بالاتر  در جراحی پلک

امروزه در هر کلینیک زیبایی و پزشکی در تهران امکان یافتن یک متخصص بلفاروپلاستی وجود دارد. اما جراح باتجربه که رزومه کاری درخشان و تحصیلات بالایی داشته باشد در همه جا نیست و پیدا کردن دکتری با چنین مشخصات نیاز به تحقیق بسیار و بررسی نمونه کارهای پزشکان مختلف دارد. برای آسان شدن دسترسی شما به اطلاعات جراحان، بیوگرافی کاملی از بعضی از پزشکان بنام بلفاروپلاستی نوشته شده و در آن نمونه‌کارهای پزشک مورد قضاوت قرار گرفته است تا خودتان بر اساس اطلاعات موجود پزشک مناسبتان را انتخاب کنید. یکی از این پزشکان دکتر کیوان خسروی فرد هستند که می‌توانید بیوگرافی ایشان را از لینک زیر مطالعه کنید.

اما جراح خوب دسمتزد بالایی هم نسبت به یک جراح تازه‌کار دارد و به مراتب از مهارت و تسلط بیشتری هم در عمل بلفاروپلاستی برخوردار است. پزشک از آن دسته از مواردی است که هزینه‌ کردن برایش ضروری است چرا که هرچقدر که پزشک ماهرتر باشد نتیجه عمل ماندگارتر و رضایت‌بخش‌تر است. ممکن است هزینه جراحی بلفاروپلاستی در تهران با یک پزشکی که سوابق چندانی ندارد بسیار ارزان‌ تمام شود اما هزینه‌های بعد از عمل، برای جبران آسیب‌های به وجود آمده، خیلی بیشتر از دستمزد یک جراح باتجربه باشد.

هزینه جراحی پلک توی هر کلینیک متفاوته!

فرض کنید شما به دنبال کلینیک بلفاروپلاستی برای انجام جراحی پلک در جردن هستید. شاید اولین اقدامی که به ذهنتان برسد سرچ و گشت و گذار در صفحه‌های مختلف است. در این جور مواقع افراد با پدیدار شدن نتایج در صفحه، به طور شانسی یکی از کلینیک‌های معرفی شده را انتخاب می‌کنند و وقت مشاوره می‌گیرند. غافل از این که کلینیک نه تنها در هزینه جراحی پلک بلکه در موفقیت آمیز بودن جراحی هم تاثیر دارد و نقش مهمی ایفا می‌کند.

این که تجهیزات کلینیک چقدر پیشرفته است یا کارکنان و دستیاران پزشک چقدر متخصص و حرفه‌ای هستند و یا حتی از چه نوع بیهوشی استفاده می‌کنند هم باعث کم یا زیاد شدن هزینه‌ها می‌شود. البته نوع بیهوشی استفاده شده فرد به فرد متغیر است. معمولا در جراحی بلفاروپلاستی بیهوشی موضعی صورت می‌گرد اما برای فردی که چند عمل جراحی زیبایی را می‌خواهد انجام دهد احتمال دارد از بیهوشی عمومی استفاده شود.

انتخاب بهترین کلینیک بلفاروپلاستی در تهران معیارهایی دارد که با در نظرگرفتن آن‌ها می‌توانید کلینک مورد اعتماد خود را برگزینید. برای راحتی شما لیستی از این ویژگی‌ها و معیارها، جمع‌آوری و در لینک زیر در اختیار شما قرار داده شده است.

بیمه هزینه‌های عمل بلفاروپلاستی را پرداخت می‌کند؟

بلفاروپلاستی با دو هدف انجام می‌شود: زیبایی و بهبود سلامتی. درصورتی که قصد شما از انجام این عمل فقط زیبایی باشد بیمه شامل آن نمی‌شود. اما اگر برای افزایش بینایی و مواردی از این دست تصمیم به عمل گرفته باشید به احتمال خیلی زیاد بیمه بخشی از هزینه‌های درمان را پرداخت می‌کند. البته ممکن است قبل از پرداخت هزینه‌های جراحی پلک تست‌ها و آزمایش‌هایی از شما گرفته تا صحت مشکلات و بیماری شما تایید شود. اگر شک دارید که شما به بلفاروپلاستی زیبایی نیاز دارید یا درمانی پیشنهاد می‌کنم به مقاله سری بزنید.

هزینه بالای جراحی پلک تضمین کننده نتیجه عمل نیست!

درست است که مراجعه به کلینیک معتبر و دکتر باتجربه هزینه بالاتری را برای شما به وجود می‌آورد اما در مقابل نتیجه‌ای که دریافت می‌شود بسیار مورد رضایت است و دیگر نگرانی از بابت مراقبت‌های بعد از عمل، بازگشت افتادگی پلک و خطا در جراحی باقی نمی‌ماند. درواقع چون کلینیک خوب و حرفه‌ای ضمانت کننده یک نتیجه خوب هم هست پس هزینه بیشتری که برای آن پرداخت می‌شود می‌ارزد. اما هزینه بیشتر صرفاً نشان دهنده این نیست که جراح کاربلد است یا کلینیک مجهز و پیشرفته است. گاهی افراد با فریب مردم و دادن وعده‌های دروغین از خدماتی که در ازای پول هنگفت به آن‌ها می‌دهند، هزینه زیادی را از مراجعه کنندگان دریافت و خدمات حداقلی ارائه می‌کنند. پس سوالی که قبل از انتخاب پزشک وکلینیک باید از خود بپرسید آن است که: خدماتی که دریافت می‌کنید هم‌ارزش با هزینه‌ای که داده می‌شود هست یا خیر؟

کیلینک RMC در این مسیر همراه شماست

باتوجه به مطالب بالا انتخاب پزشک خوب دشوارترین مرحله از این فرآیند است. انتخاب پزشکی که فقط نگاهش به جیب خود نباشد و کارنامه درخشانی برای دفاع کردن از خود داشته باشد. از آنجایی که هدف کلینیک RMC لبخند رضایت مراجعه‌کنندگان است و تمام سعی خود را می‌کند که حتی بعد از عمل هم در کنار شما باشد بعد از تحقیق و بررسی بسیار درباره متخصص‌ترین جراحان بلفاروپلاستی در تهران و زیرذره‌بین قرار دادن نمونه‌کارها، نظرات مراجعه‌کنندگان و میزان تحصیلات و مهارت آن‌ها، بهترین متخصصان جراحی پلک در تهران را گلچین و انتخاب کرده تا دغدغه‌ای از بابت جراحی، عوارض و همچنین هزینه نداشته باشید و با بلفاروپلاستی سلامتی و زیبایی خود را دو چندان کنید.

‫0/5 ‫(0 نظر)
0
نویسنده مطلب AmiR
دانشجوی رشته کامپیوتر - نرم افزار

بدون دیدگاه