علل بروز میگرن چیست؟

10 ماه پیش
علل بروز میگرن

علل بروز میگرن چیست؟ علت دقیق میگرن به طور کامل شناخته نشده است. با این حال، پزشکان و ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی می دانند که عوامل زیادی می توانند باعث ایجاد میگرن شوند.

محرک های احتمالی میگرن عبارتند از:

فشار
کمبود خواب یا جت لگ
گرسنگی یا کم آبی بدن
خوراکی ها
مواد افزودنی
الکل
کافئین
مصرف بیش از حد دارو
بو می دهد
نورها و صداها
آب و هوا
هورمون های زنانه
فعالیت بدنی
بسیار مهم است که هرگز از هیچ گونه درمان تجویزی برای میگرن استفاده نکنید. استفاده نادرست از دارو می تواند منجر به افزایش حملات میگرن و علائم مزمن میگرن شود.

فشار
افزایش یا کاهش چشمگیر استرس فیزیکی یا روانی می تواند باعث میگرن شود.

محققان دانمارکی دریافتند که اکثر افراد مبتلا به میگرن گزارش می دهند که حملات آنها با استرس مرتبط است.

سایر محققان گزارش کرده اند که بین ۵۰ تا ۸۰ درصد افراد مبتلا به میگرن می گویند استرس باعث ایجاد سردردهای میگرنی آنها می شود. برخی از افراد پس از یک رویداد استرس زا، میگرن را تجربه کردند، در حالی که برخی دیگر در میان یک رویداد استرس زا، حمله جدیدی را تجربه کردند.

کمبود خواب یا جت لگ
اختلال خواب یکی از رایج ترین عوامل مرتبط با میگرن است. خواب ناکافی اغلب به عنوان یک محرک برای حملات حاد میگرن ذکر می شود. خواب بیش از حد نیز یک محرک است که اغلب گزارش شده است.

جت لگ و تغییرات در برنامه کاری شما نیز می تواند با شروع میگرن مرتبط باشد. بی خوابی شایع ترین اختلال خواب مرتبط با میگرن مزمن است. افرادی که مبتلا به میگرن مزمن و همچنین بی خوابی هستند در معرض افزایش خطر اضطراب یا افسردگی هستند.

این شرایط یک چیز مشترک دارند: اختلال خواب. با این حال، بسیاری از مردم گزارش می دهند که خواب اغلب سردردهای میگرنی آنها را تسکین می دهد.

گرسنگی یا کم آبی بدن
افراد مبتلا به میگرن بهتر است از حذف وعده های غذایی خودداری کنند. تحقیقات به طور مداوم نشان می دهد که حذف وعده های غذایی اغلب با شروع میگرن مرتبط است. هنوز مشخص نیست که چگونه این اتفاق می افتد. احتمالاً با کاهش سطح گلوکز خون مرتبط است.

کم آبی بدن نیز به عنوان محرک احتمالی میگرن پیشنهاد شده است. عدم نوشیدن آب کافی با شروع سردرد مرتبط است.

یک نظرسنجی کوچک از افراد مبتلا به میگرن نشان داد که “مصرف ناکافی مایعات” با شروع سردرد در حدود ۴۰ درصد از پاسخ دهندگان مرتبط است.

خوراکی ها
غذاهای خاص، یا کمبود غذا (روزه داری)، اغلب به عنوان محرک های احتمالی برای حمله میگرن گزارش می شوند. ۱۲ تا ۶۰ درصد مردم می گویند که برخی از غذاها باعث سردردهای میگرنی می شوند.

یک مطالعه برزیلی در سال ۲۰۰۸ نشان داد که اکثر افراد مبتلا به میگرن حداقل یک محرک را گزارش کردند. رژیم غذایی یکی از شایع ترین محرک های گزارش علل بروز میگرن چیست؟ شده بود. روزه داری شایع ترین محرک مرتبط با رژیم غذایی گزارش شده بود.

الکل، شکلات و کافئین رایج ترین مواد مرتبط با حمله میگرن بودند.

سایر غذاهایی که اغلب با میگرن مرتبط هستند عبارتند از:

پنیر
سالامی

وب سایت

فروشگاه

0
نویسنده مطلب AmiR
دانشجوی رشته کامپیوتر - نرم افزار

دیدگاه شما

بدون دیدگاه