همه آنچه از اجاره خودرو در ترکیه باید بدانیم | قیمت + شرایط

2 سال پیش
اجاره خودرو در ترکیه

کشور ترکیه، یکی از ۱۰ کشور مهاجرپذیر جهان است که هر ساله افراد بسیار زیادی به آنجا سفر می‌کنند. تردد آسان و راحت، یکی از اصلی‌ترین دغدغه های گردشگران است که اجاره خودرو در ترکیه این مشکل را برطرف کرده است. زیرا گردشگران می‌توانند تنها با پرداخت اندکی هزینه، علاوه‌بر تردد آسان، در مصارف شخصی خود نیز صرفه‌جویی کنند. اگر شما هم قصد سفر به این کشور را دارید، اما نمی‌دانید شرایط اجاره خودرو در ترکیه چگونه است، تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید.

اجاره خودرو در ترکیه با کاسپین رنت

اجاره خودرو در ترکیه

با توجه به حضور گسترده هموطنان عزیزمان در خاک ترکیه، برخی از وبسایت‌های ایرانی خدمات فراوانی به آن‌ها ارائه می‌دهند که یکی از این خدمات اجاره خودرو است. ترکیه از جمله کشورهایی است که بدلیل ارتباط گسترده با شرکت‌های مختلف خودروسازی، طیف وسیعی از ماشین‌های اجاره‌ای لوکس را در اختیار داشته و می‌تواند سلیقه‌های مختلفی را تحت پوشش قرار دهد.  با این حال نکات مهمی درباره اجاره خوردو در ترکیه به خصوص در شهرهای بزرگی همچون استانبول ، آنتالیا، ازمیر و … وجود دارد که عبارتند از :

 • ازدحام جمعیت و ترافیک سنگین در شهرهای بزرگ همچون استانبول
 • پرداخت عوارض جاده‌ای و شهری (حدود نیم دلار) در اغلب مسیرها که می‌توان از کارت الکترونیکی استفاده کرد. فقط باید پیش از اجاره خودرو در ترکیه، از وجود سنسورهای مربوطه اطمینان حاصل پیدا کنید.
 • قوانین ویژه‌ای وجود دارد که کودکان زیر ۱۰ سال نمی‌توانند در صندلی جلو بنشینند و کودکان بالای ۱۰ سال نیز باید از صندلی مناسب کودک استفاده کنند. بنابراین هنگام اجاره خودرو در ترکیه باید ۶ دلار هزینه اضافی پرداخت کنید تا متصدی آژانس، صندلی مخصوص را در ماشین نصب کند.
 • با توجه به اینکه اجازه پارک خودرو در مسیرهای شلوغ، به هر خودرویی داده نمی‌شود، باید خودروی خود را در یکی از پارکینگ‌های عمومی یا اختصاصی پارک کنید. در نتیجه موظف به پرداخت هزینه پارکینگ خواهید بود که بهترین کار در شهرهای بزرگ انتخاب مکانی امن مانند OtoPark است.

طریقه اجاره خودرو در ترکیه

اگر به تازگی به ترکیه سفر کرده‌اید و به دنبال راهی برای کرایه ماشین در این کشور هستید، نگران نباشید. برخی از وبسایت های ایرانی رنت ماشین در ترکیه نیز خدمات ارائه می‌دهند. بطور مثال شرکت کاسپین رنت یکی از قدیمی ترین شرکت های کرایه اتومبیل در ایران است است که با در نظر گرفتن شعبه مستقل در کشور ترکیه ، شرایط را برای ارائه خدمات به ایرانیان آسان کرده است.

از طرفی، خیال شما از بابت عقد قرارداد و پرداخت ودیعه و اجاره بها و سایر موارد راحت می باشد به این خاطر که کلیه فرآیند توسط کارشناسان فارسی زبان انجام می شود. به طور کلی، روند اجاره ماشین در ترکیه به شرح زیر است:

 • خودروی مورد نظر خود را انتخاب کرده و با شرکت تماس بگیرید.
 • محل تحویل خودروی خود را در ترکیه انتخاب کنید.
 • مدارک مورد نیاز برای کرایه خودرو را ارائه کرده و قرارداد آن را امضاء کنید.
 • خودروی مورد در نظر را در محل انتخابی تحویل بگیرید.

اجاره ماشین با راننده در استانبول

شرایط اجاره خودرو در ترکیه

هر فرد برای کرایه ماشین در ترکیه باید شرایطی را رعایت کند که شامل موارد زیر است :

 • مشتری باید پس از انتخاب خودرو، تاریخ و شهر مقصد برای دریافت و تحویل خودرو را مشخص کند.
 • حداقل مدت زمان اجاره خودرو در ترکیه سه روز و حداکثر یک ماه است. البته امکان اجاره خودرو برای مدت طولانی‌تر نیز وجود دارد که از لحاظ اقتصادی به صرفه نیست. برای اجاره خودرو نیازی به کارت اعتباری نبوده و ارائه مدارک هویتی و پرداخت هزینه‌های بیمه ماشین کافی است.
 • خودرو اجاره شده باید در زمان مقرر به شرکت تحویل داده شود، در غیر این صورت باید از قبل جهت تمدید مدت اجاره با شرکت هماهنگ شود.
 • حداقل سن اجاره خودرو در ترکیه ۲۱ سال است که اجاره‌کنندگان باید گواهینامه بین‌المللی با اعتبار یک تا سه سال در اختیار داشته باشند.

قوانین مهم رانندگی در ترکیه

در صورتی که تصمیم به رنت خودرو در ترکیه را دارید باید با قوانین رانندگی در این کشور نیز آشنا شوید. برخی از مهم‌ترین قوانین رانندگی در ترکیه عبارتند از :

 • تردد از سمت راست و احتیاط در رانندگی به دلیل عبور حیوانات اهلی و گاری‌ها در مناطق روستایی
 • محدودیت سرعت در شهرها (km/s 50)، بزرگراه‌ها (km/s 90) و جاده‌های باز (km/s 90)
 • ساعت کار پمپ بنزین‌ها در ایستگاه‌های شهری از ۶ صبح تا ۱۰ شب بوده و بزرگراه‌ها ۲۴ ساعته باز هستند.

مدارک لازم برای رنت کردن خودرو در ترکیه

به منظور اجاره ماشین در ترکیه باید مدارکی همچون یک کپی از تصویر پاسپورت، اصل و تصویر گواهینامه ترکی یا بین‌المللی، ۵۰۰ تا ۱۰۰۰ یورو برای اجاره را به همراه رسید پرداخت هزینه اجاره، ارائه دهید. مابقی مدارک بسته به شرایط موجود، پس از عقد قرارداد از شما تحویل گرفته می‌شود. توجه به این نکته لازم است که قبل از اجاره خودرو باید مبلغ ۲۵۰ لیر به عنوان بیعانه پرداخت کنید که در صورت انصراف، این مبلغ تحت هیچ شرایطی برگشت داده نخواهد شد.

هزینه اجاره خودرو در ترکیه

در صورتی که بخواهید در ترکیه خودرویی را اجاره کنید، هزینه اجاره آن با راننده و بدون راننده متفاوت خواهد بود. یکی از مهم‌ترین نکات مثبت سایت‌های اجاره خودرو در ترکیه درج قیمت‌های روز اجاره خودرو است که حدود قیمتی آن برای سه روز اجاره در شهر استانبول بین ۳۰۰ تا ۱۲۰۰ یورو است. بهتر است قبل از هرگون تصمیمی، قیمت‌ها را مورد بررسی قرار دهید.

کرایه ماشین بدون راننده در ترکیه

سخن پایانی

در این مطلب با شرایط اجاره خودرو در ترکیه آشنا شده و دانستیم یکی از مقرون به صرفه‌ترین راه‌ها برای حمل و نقل در این کشور محسوب می‌شود. برای اجاره خودرو در ترکیه می‌توانید از طریق سایت‌های ایرانی اقدام کنید که بهترین آن شرکت کاسپین رنت است. این وبسایت برخلاف سایت‌های ترکی که رابط کاربری سختی دارند، شرایط ایده‌آلی را برای مسافران ایرانی فراهم کرده‌ است. از بزرگترین مزایای اجاره ماشین از سایت ایرانی این است که امکان پرداخت کرایه ماشین با ریال امکان‌پذیر است.

0
نویسنده مطلب AmiR
دانشجوی رشته کامپیوتر - نرم افزار

دیدگاه شما

بدون دیدگاه