مزایای حضور در نقشه گوگل (گوگل مپ)

2 سال پیش
google maps logo

خیلی عجیب نیست که نیاز به خدماتی پیدا کنیم ولی ندانیم الان از کجا می‌توانیم چنین خدماتی را دریافت کنیم. مثلا ناگهان لباسمان پاره می شود و نیاز به خیاط داریم. این روزها این قبیل چالش‌ها به راحتی حل شده‌اند و کافی است گوشی موبایلتان را در بیاورید و در نقشه گوگل یا نشان به دنبال نزدیک‌ترین خیاطی محل بگردید.

اما اگر خیاط محل، مغازه خودش را به نقشه گوگل اضافه نکرده باشد چطور؟ در این حالت شما او را پیدا نمی‌کنید و شاید مجبور شوید کمی راه بیش‌تری بروید تا به خیاط دیگری که در تقشه گوگل پیدا کرده بودید برسید.

در این مقاله قصد داریم به اهمیت و مزایای حضور در نقشه گوگل (گوگل مپ) بپردازیم.

گوگل مپ (نقشه گوگل) چیست؟

نقشه گوگل برنامه‌ای است که توسط شرکت گوگل ایجاد شده و به نوعی نقشه کل دنیا را در اختیار ما قرار می‌دهد. این برنامه امکانات بی‌نظیر زیادی دارد از جمله دسترسی به اطلاعات تمامی راه‌ها، وضعیت سلامت هوا، مکان‌های مختلف و حتی دیدن تصویر ماهواره‌ای هر نقطه از دنیا که دلتان بخواهد.

یکی دیگر از امکانات بسیار جالب گوگل، قابلیت ناوبری آن است که به راحتی شما را تا مقصد راهنمایی می‌کند. تفاوتی ندارد که قصد رفتن به سمت دیگر شهر را دارید یا می خواهید به شهر دیگری سفر کنید یا در بیابان هستید یا کوه و دشت و جنگل چرا که نقشه گوگل همراه شماست و شما را راهنمایی می کند و حتی می‌توانید برخی نقشه‌ها را دانلود کنید تا در حالتی که اینترنت هم ندارید به آن‌ها دسترسی داشته باشید. با وجود گوگل مپ دیگر مانند گذشته راهمان را گم نمی‌کنیم.

تمام گوشی‌های اندرویدی به صورت پیش فرض این برنامه را در اختیار دارند و دارندگان گوشی‌های آیفون هم به راحتی می توانند آن را دانلود نمایند و از طریق مرورگر و کامپیوتر هم می‌توان به آن دسترسی داشت.

حتی می‌توانید ببینید که در مسیرتان چه مکان‌هایی از قبیل پمپ بنزین، بیمارستان، رستوران‌ها و کافه‌ها وجود دارند.

اهمیت نقشه گوگل برای کسب  و کارها

همانطور که در ابتدای مقاله اشاره شد. اگر کسب و کاری داشته باشید ولی در نقشه گوگل حضور نداشته باشید، بخش زیادی از مشتریانی که هنوز با شما آشنا نشده‌اند ولی دنبال خدمات شما هستند را از دست می‌دهید. هربار که کسی خدمات شما را در گوگل جستجو کند و شما را نبیند، متحمل ضرر شده‌اید و این در حالی است که ممکن است میلیون‌ها تومان برای روش‌های تبلیغاتی دیگر هزینه کرده باشید ولی از این امکان که در اختیارتان بوده است جا مانده باشید.

حضور در نقشه گوگل برای هر کسب وکار به حدی حیاتی است که اگر تا الان این کار را نکرده‌اید باید همین الان این مقاله را رها کنید و برای ثبت محل کسب خود در گوگل در سایت گوگل‌ثبت اقدام نمایید.

مزایای ثبت کسب و کار یا مغازه در نقشه گوگل و نشان

وقتی کسب و کار یا مغازه خود را نقشه گوگل ثبت می‌کنید شامل حال مزایای بی شماری می‌شوید که در ادامه به برخی از مهم‌ترین آن‌ها اشاره می‌کنیم:

افزایش میزان دیده شدن شما

شما دقیقا توسط کسانی که به دنبال خدمات شما هستند دیده می‌شوید و این موضوع بسیار مهمی است. چه کسب و کار کوچکی داشته باشید و چه کسب وکار بزرگی داشته باشید اگر توسط مشتریان دیده نشوید بعد از مدتی فروشتان کاهش پیدا می‌کند در حالی که در نقطه مقابل با بیش‌تر دیده شدن، مشتریانتان و در نتیجه فروشتان افزایش پیدا می‌کند.

افزایش اعتبار

وقتی شخصی می‌بیند که شما در نقشه گوگل ثبت شده‌اید و افرادی هم برای کسب وکار شما نظرات مثبت گذاشته‌اند، ناخودآگاه اعتماد بیش‌تری به شما پیدا می‌کند و در نتیجه راحت‌تر از شما خرید می‌کند.

افزایش تعامل با مشتریان

شما می‌توانید در نقشه گوگل، شماره تماس و آدرس سایت یا شبکه‌های اجتماعی خود ثبت نمایید و افرادی که شما را می‌بینند را به سمت تماس با شما یا دنبال کردن سایت یا شبکه‌های اجتماعی خود ترغیب کنید. همچنین مشتریان می‌توانند تجربه خود از تعامل با کسب و کار شما را در نقشه گوگل ثبت نمایند تا مشتریان جدید هم آن‌ها را ببینند. همه این موارد منجر به تعامل بیش‌تر با مشتری می‌شود که از موارد بسیار مهم در افزایش فروش می‌باشد. در ضمن مشتریان شما می‌توانند از لحظاتی که در کسب‌وکار شما حضور داشته‌اند عکس هم منتشر کنند. فکر کنید رسانه‌ای دارید که به صورت رایگان توسط مشتریان راضی خود در آن تبلیغ می‌شوید و انگیزه دیگران برای مراجعه شما هر روز بیش‌تر و بیش‌تر می‌شود و همه این اتفاقات به صورت رایگان افتاده است. هزینه‌اش فقط حفظ رضایت مشتری بوده است.

مشخص نمودن ساعات کاری کسب و کارتان

شما در نقشه گوگل می‌توانید ساعات کاری خود را ثبت نمایید تا افرادی که قصد مراجعه به شما یا تماس با شما را دارند بدانند که در چه ساعاتی حضور دارید و چه روزهایی تعطیل هستید تا باعث نارضایتی آن‌ها نشوید. برای مثال ممکن است فردی به کافه یا رستورانی مراجعه کند و با درهای بسته مواجه شود و احساس بدی را تجربه کند در حالی که اگر ساعات کاری آن کافه یا رستوران را می‌دانست، در آن ساعت به آن جا مراجعه نمی‌کرد.

وظیفه مجموعه گوگل ثبت

ما در گوگل ثبت تمام تلاش خود را می‌کنیم تا مزایای حضور در نقشه گوگل، نشان، اسنپ و دیگر امکانات حوزه دیجیتال را در اختیار تمام کسب و کارهایی که هنوز اقدامی در این موارد انجام نداده‌اند، قرار بدهیم.

لوگو سایت گوگل ثبت

ما معتقدیم که تمامی کسب و کارها باید بتوانند از امکانت حوزه دیجیتال که روز به روز در حال گسترش می باشد جهت ارتقا سطح کسب و کار خود استفاده کنند.

به شما پیشنهاد می‌کنیم که برای آگاهی بیشتر به مقاله جامعی که در مورد نقشه گوگل برای شما آماده کرده ایم سر بزنید تا خیلی بیشتر با مزایای این برنامه آشنا شوید.

0
برچسب ها :
نویسنده مطلب امید قدرتی
دانشجوی کارشناسی - کامپیوتر نرم افزار - علاقه مند به سئو و تولید محتوا

دیدگاه شما

بدون دیدگاه