۳ روش پیگیری تراکنش بیت کوین سریع و آسان !

2 سال پیش
پیگیری تراکنش بیت کوین

از زمان آغاز به کار ارزهای دیجیتال، بیت کوین به‌عنوان راهی ناشناس برای جابجایی پول در نظر گرفته شده است. بااین‌حال، اخیراً چند شرکت، نرم‌افزاری ساخته‌اند که می‌تواند حرکت کوین ها در شبکه ‌های انتقال ارز را ردیابی کند و به مجریان قانون کمک کند درآمدهای غیرقانونی را از طریق پیگیری تراکنش بیت کوین ردیابی کنند.

پیگیری تراکنش بیت کوین

بیت کوین با سطح بی‌سابقه‌ای از شفافیت کار می‌کند و تمام تراکنش‌های آن عمومی، قابل ردیابی و به طور دائم در شبکه بیت کوین ذخیره می‌شوند.

بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال، بر خلاف ارزهای فیات مانند دلار آمریکا، توسط دولت‌ها حمایت نمی‌شوند و تحت‌تأثیر سیاست‌های پولی نیستند. ارزش آن کاملاً به میزان تمایل مردم به پرداخت و میزان اعتقاد کاربران به آن بستگی دارد.

برای ارسال بیت کوین، باید به کلیدهای عمومی و خصوصی مرتبط با مقدار بیت‌کوینی که می‌خواهید ارسال کنید دسترسی داشته باشید.

هنگام ایجاد کیف پول، آدرسی به کاربران داده می‌شود که به آنها امکان دریافت کوین را می‌دهد.

آدرس‌های بیت کوین توسط کیف پول هر کاربر به‌صورت خصوصی ایجاد می‌شود و این آدرس فقط یک‌رشته طولانی از اعداد و حروف است که شامل ،اطلاعاتی هستند که برای تعیین محل تخصیص بیت‌کوین و مکان ارسال آن‌ها استفاده می‌شود. هرکسی می‌تواند موجودی و تمام تراکنش‌های هر آدرسی را ببیند.

ازآنجایی‌که کاربران معمولاً برای دریافت خدمات یا کالاها باید هویت خود را فاش کنند، آدرس‌های بیت‌کوین نمی‌توانند کاملاً ناشناس باقی بمانند. این امر باعث ایجاد نگرانی در مورد حفظ حریم خصوصی در شبکه می‌شود، زیرا هرکسی می‌تواند وارد شود و تراکنش‌هایی را که از آن کیف پول ارسال کرده‌اید مشاهده کند.

در اینجا روش‌هایی وجود دارد که می‌توانید از آنها برای پیگیری تراکنش بیت کوین استفاده کنید.

۱٫      جستجوگر بلاکچین

Blockchain.info برای کاربران بیت کوین مفید هستند زیرا به شناسایی تمام تراکنش‌هایی که از زمان پیدایش دفتر کل توزیع شده ارز دیجیتال انجام می‌شود کمک می‌کنند. در روزهای اولیه تنها چند ردیاب بلاکچین وجود داشت، اما اکنون با رشد محیط بیت کوین، تعداد زیادی ردیاب وجود دارد.

پیگیری تراکنش بیت کوین

Blockchain.info یکی از قدیمی‌ترین جستجوگر بلاکچین تا به امروز است. با استفاده از وب‌سایت بلاکچین، کاربران می‌توانند یک آدرس بیت‌کوین را وارد کنند تا محتویات، شناسه‌های تراکنش و موارد دیگر را مشاهده کنند تا همه تراکنش‌های داخل شبکه قابل‌مشاهده باشند. بلاکچین اطلاعاتی در مورد کارمزد پرداخت شده به‌ازای هر تراکنش، ارتفاع بلاکی که تراکنش در آن گنجانده شده، تعداد تأییدیه‌ها و موارد دیگر به شما می‌دهد.

۲٫      OXT

یکی دیگر از ردیاب‌های بلاکچین (OXT) است که یک ابزار تحلیل بلاکچین اکتشافی است. درست مانند هر ردیاب بلاکچین دیگری OXT می‌تواند تراکنش‌هایی را که در شبکه بیت‌کوین اتفاق می‌افتد را نمایش دهد.

این وب‌سایت همچنین انواع مختلف رفتار در بلاکچین بیت کوین را با استفاده از ابزارهای مختلف نمودار تجزیه‌وتحلیل می‌کند.

OXT شامل نمودارهای زمانی است که هزینه‌ها، تراکنش‌ها، اسکریپت‌ها و موارد دیگر را پوشش می‌دهد. همچنین نمودارهای پراکندگی و دیدگاه متفاوتی در مورد رفتار آدرس تراکنش و بیت کوین ارائه می‌دهد.

۳٫      Blockseer

Blockseer یکی دیگر از ابزارهای رهگیری بلاک چین است که از کاربران می خواهد بیت کوین را دنبال کنند. این ابزار یک تفسیر بصری از تراکنش ها در شبکه را در کنار اتصالات هر تراکنش با آدرس های جداگانه نشان می دهد.

پیگیری تراکنش بیت کوین

این سایت منشأ بیت‌کوین را ردیابی می‌کند و مسیر بیت‌کوین‌ها را که در سراسر بلاکچین حرکت می‌کنند با استفاده از یک نمودار بصری دنبال می‌کند.

برای پیگیری تراکنش بیت کوین علاوه بر ۳ مورد فوق، موارد دیگری نیز وجود دارند مانند:

  • info
  • Bitcoin Wisdom
  • Tradeblock
  • Node Counter
  • Bitnodes
  • Coin Dance

باتوجه‌به عدم قطعیت و پتانسیل نوسانات، نظارت بر ارزش بیت کوین یک حرکت کاملاً هوشمندانه خواهد بود، به‌خصوص اگر برای کسب سود باشد. از چنین نرم‌افزارهایی می‌توان برای مشاهده روندهای بازار نیز استفاده کرد.

حتی اگر شما یک سرمایه‌گذار نیستید، باز هم ایده خوبی است که از پیگیری تراکنش بیت کوین آگاه باشید.

می‌توانید آدرس بیت کوین خود را به‌عنوان یک گاوصندوق شفاف در نظر بگیرید. دیگران می‌توانند آنچه داخل آن است را ببینند، اما فقط کسانی که کلید خصوصی دارند می‌توانند قفل گاوصندوق را باز کنند تا به وجوه داخل دسترسی داشته باشند.

در اکثر مواقع صرافی غیر متمرکز اطلاعات تراکنش‌ها را برای کاربران ایمیل می‌کند. در واقع تراکنش‌های بیت کوین پیام‌هایی مانند ایمیل هستند که به‌صورت دیجیتالی با استفاده از رمزنگاری امضا می‌شوند و برای تأیید به کل شبکه بیت کوین ارسال می‌شوند.

اطلاعات تراکنش در  شبکه‌های انتقال ارز عمومی است و می‌توان آن را در دفتر کل دیجیتال به نام «بلاکچین» یافت. تاریخچه هر تراکنش بیت کوین به نقطه‌ای بازمی‌گردد که بیت کوین‌ها برای اولین‌بار تولید یا استخراج شدند.

نظر شما در مورد ردیابی بیت‌کوین و سایر معاملات ارزهای دیجیتال چیست؟ آیا فکر می‌کنید پیگیری تراکنش بیت کوین برای سرمایه‌گذاران مفید خواهد بود؟

0
نویسنده مطلب امید قدرتی
دانشجوی کارشناسی - کامپیوتر نرم افزار - علاقه مند به سئو و تولید محتوا

دیدگاه شما

بدون دیدگاه