بررسی مشخصات کارت گرافیک zotac geforce gtx 1080 ti mini

2 سال پیش
کارت گرافیک zotac geforce gtx 1080 ti mini

در این مقاله از سایت جفت هیچ به بررسی مشخصات کارت گرافیک zotac geforce gtx 1080 ti mini می پردازیم. این کارت گرافیک در لیستی از بهترین کارت گرافیک های گیمینگ سال ۲۰۱۸ قرار دارد . با ما همراه باشید.

در همین زمینه بخوانید, بهترین کارت گرافیک های گیمینگ ۲۰۱۸

معرفی مشخصات کارت گرافیک zotac geforce gtx 1080 ti mini :

gtx 1080 ti یکی از سریعترین کارت گرافیک های موجود در بازار است که با ویژگی های منحصر به فرد خود ارزش پولی را که برای آن هزینه می کنید دارد. کارت گرافیک مذکور معماری پاسکال دارد. کارت گرافیک gtx 1080 ti دارای ۱۱ گیگابایت حافظه گرافیکی از نوع GDDR5X است , همچنین  دارای سری جدید GPU به نام GP102-350 است .این کارت گرافیک با طول ۲۱۱ میلیمتر تبدیل به کوچکترین کارت گرافیک در سری mini-ITX  شده است .

کارت گرافیک gtx 1080 ti از ویژگی NVIDIA SLI HB Bridge  پشتیبانی می کند که این ویژگی پهنای باند انتقال را دو برابر می کند .کارت گرافیک مذکور دارای ویژگی virtual reality  از تکنولوژی VIDIA VRWorks است و آن را پشتیبانی می کند.

زمانی که این کارت گرافیک را به یک مانیتور که سخت افزار G-SYNC دارد متصل کنید میزان باز خوانی مانیتور با سرعت فریم خروجی کارت گرافیک همگام سازی می شود. در بازی های سه بعدی این ویژگی باعث ارائه ی تصویری عالی می شود. یکی دیگر از مزایای G-SYNC کاهش تاخیر است که باعث افزایش زمان پاسخ در بازی می شود ولذت بازی کردن را دو چندان می کند.

کارت گرافیک zotac geforce gtx 1080 ti mini

خنک کننده

برای خنک سازی از دو خنک کننده IceStorm در طراحی استفاده شده است. محفظه کارت گرافیک دارای یک لایه از جنس آلومینیوم است که به راحتی گرما را دفع می کند. همچنین یک فن ۹۰ میلیمتری و یک فن ۱۰۰ میلیمتری جریان هوا را افزایش می دهد . واحد خنک کننده دارای پنج لوله ۶ میلیمتری است که گرما را به آسانی دفع می کند.این کارت گرافیک با سیستم مایع خنک کننده خود از جمله خنک ترین کارت گرافیک های موجود در بازار است.

کارت گرافیک gtx 1080 ti دارای ۳۵۸۴ هسته ی CUDA و ۲۴۴ Texture Units است . پهنای باند حافظه ۴۸۴ گیگابایت است .حافظه دارای سرعت استاندارد ۱۳۶۷ مگاهرتز و همچنین سرعت کلاک کارت گرافیک gtx 1080 ti ما بین ۱۵۰۶ مگاهرتز و ۱۶۲۰ مگاهرتز متغییر است .

کارت گرافیک zotac geforce gtx 1080 ti mini

پورت ها

کارت گرافیک gtx 1080 ti دارای ۳ پورت DisplayPort , خروجی HDMI 2.0b و یک خروجی DVI-D DL  است .برق کارت گرافیک gtx 1080 ti از طرق دو اتصال هشت پینی برقرار می شود.

کارت گرافیک gtx 1080 ti نه تنها به عنوان یک کارت گرافیک گیمینگ عملکرد بسیار خوبی دارد بلکه می تواند برنامه های فشرده سازی را با استفاده از هسته های ۳۵۸۴ GPU خود به خوبی انجام دهد.

جهت دسترسی راحت تر و سریع تر به مشخصات کارت گرافیک zotac geforce gtx 1080 ti mini به جدول زیر مراجعه فرمایید.

مشخصاتمیزان
هسته های گرافیکی (GPU Cores)۳۵۸۴
مقدار حافظه۱۱GB
نوع حافظهGDDR5X
سرعت حافظه۱۰Gbps
سرعت کلاک۱,۵۰۶
سرعت کلاک در حالت بوست۱۶۲۰ MHz
خروجی تصویر۳x DisplayPort 1.4, 1 x HDMI 2.0b, 1 x DL-DVI-D
اتصالات برق۲x 8-pin
پهنای باند حافظه۴۸۴٫۰ GB/s

از همراهی شما با سایت جفت هیچ در معرفی کارت گرافیک zotac geforce gtx 1080 ti mini سپاس گذاریم .

0
نویسنده مطلب مهسا منفرد
دانشجوی کارشناسی - کامپیوتر نرم افزار - علاقه مند به سئو و تولید محتوا

بدون دیدگاه