بهترین تیپ ها و استایل های کریسیانو رونالدو و لیونل مسی

معرفی کشتی کج کاران ایرانی در WWE

۹ سپتامبر ۲۰۱۹ | ۰۵:۴۳
کشتی کج کاران ایرانی

اگه نیم نگاهی به کشتی گیران در ایران بیاندازیم بدون شک نام پهلوان غلام رضا تختی زبان زد خاص و عام است و افتخاری برای تمام ایرانیان به چشم می خورد و اگر بخواهیم به شیوه ی سنتی به این موضوع بپردازیم آغاز ورزش کشتی در ورزشی به نام زور خونه شکل می گیرد. زور خونه ترکیبی از بدن سازی، هنر های رزمی، ایروبیک و موسیقی خاص خودش که به این ورزش روح می دهد و در مجموع به کشتی پهلوانی معروف می باشد اما اگر به این کشتی یک سناریو اضافه کنیم و مسابقاتش را تنها برای سرگرم کردن کنار بگذاریم این ورزش تبدیل به کشتی کج می شود. کشتی گیران ایرانیه بسیار زیادی هستند که در این زمینه فعالیت می کنند. در این مقاله با چند تا از کشتی کج کاران ایرانی آشنا می شویم.

همچنین بخوانید، بررسی ۱۰ تا از بهترین کشتی کج کار های تاریخ wwe

کشتی کج کاران ایرانی

دارا دیوری(کشتی کج کاران ایرانی)

کشتی کج کاران ایرانی

دارا دیوری متولد ۱۰ اردیبهشت ۱۳۶۳ در آمریکا بدنیا آمد . پدر و مادر دارا ایرانی هستند و در دهه ی ۱۹۷۰ به آمریکا مهاجرت کردند. دارا دیوری با یک برادر بزرگتر و یک برادر کوچک تر که در زمینه ی کشتی کج فعالیت می کنند، بزرگ شدند. قهرمان دوران کودکی دارا شان مایکل بوده است و در زمینه کشتی گرفتن میک پولی و برت هارد جز مشوق های وی بودند.

دارا دیوری با نام هایی همچون خسرو، شان و شیخ عبدل بشیر در رینگ حاضر شدند. دارا از کودکی به کشتی گرفتن  علاقه داشت در سن پانزده سالگی اولین مسابقه ی خودش را می دهد. دارا در کمپانی هایی مثل wwe، رینگ آف هانر، لوچا آندر گراند، تی ان ای و کمپانی های کوچک دیگه ای فعالیت می کند و توانسته افتخارات خوبی را بدست بیاورد.

جالبه که بدانید وی هیچ عنوان قهرمانی را نتوانسته دو بار بدست بیاورد و تنها یک بار کمربندان مختلف از کمپانی های مختلف را بدست آورده است. دارا دیوری در سال ۲۰۰۴ فعالیت خودش را در wwe آغاز کرد و منیجری کشتی گیرانی مثل محمد حسن و گرید کالی رو بر عهده گرفته است.

اسم محمد حسن همه رو به شک می اندازد که شاید این کشتی گیر هم ایرانی باشد اما محمد حسن با نام واقعی مارک شناخته می شود و از پدر ایتالیایی و مادر اردنی در نیویورک بدنیا آمد که او به عنوان کشتی گیر آمریکایی، عرب در کاراکتر هیل که تروریستی هم عمل می کند، شناخته می شود.

همچنین بخوانید، نیم نگاهی به زندگی جان سینا و زندگی مشترک با نیکی بلا

درگیری باتیستا با محمد حسن

محمد حسن با دیوری مسابقات خوبی را به نمایش گذاشتند. از جمله مسابقه محمد حسن با باتیستا سر کمربند قهرمانی که محمد حسن با دیسکوالیفیکیشن برنده مسابقه شد اما نتوانست کمربند را بدست بیاورد و اگر این اتفاق می افتاد تبدیل به جوانترین کشتی گیری که در سن ۲۳ سالگی توانسته است به قهرمان سنگین وزن بشود، میشد.

با این حال باتیستا حسابی از خجالت محمد حسن و دیوری در اومد و جفتشون رو کتک زد. همچنین محمد حسن به همراه دیوری در رسلمنیا ۲۱ حضور داشتند و در مقابل Hulk Hogan کتک خوردند. محمد حسن و دیوری با کشتی گیران سینا، بیگ شو، کریس بنوا، شان مایکل، شلتون بنجامین و خیلی از کشتی گیران دیگه مسابقه دادند و حتی توانستند درگیری بسیار زیبایی با آندرتیکر با لباس تروریستی آغاز کنند اما به دلیل درگیری های بدی که داشت صحنه هایی از این مسابقه در اروپا و استرالیا حذف شد و کمپانی های wwe اخطار هایی را بخاطر کاراکتر محمد حسن دریافت کرد.

محمد حسن

به همین خاطر وینس مک من وارد عمل می شود و این کاراکتر رو از کمپانی خودش محو می کند و کار محمد حسن در wwe به اتمام می رسد. محمد حسن در حال حاضر مربی بدن سازی به حساب می آید.

آریا دیوری

کشتی کج کاران ایرانی

همانطور که اشاره کردم دارا دیوری یک برادر کوچک تر به نام آریا دیوری دارد. آریا توسط برادرش دارا، شلتون بنجامین، مستر کندی کشتی گرفتن رو یاد گرفت. آریا برای اولین بار در سال ۲۰۱۳ در رینگ wwe را تجربه کرد و به صورت رسمی به مبارزات خودش ادامه داد. آریا کاراکترش هیل است و زمانی که در رویال رامبل در عربستان از کشتی گیران عرب کتک خوردند به شدت منفور شد و ملت غیور همیشه در صحنه سریع تر از سرعت نور، پست های اینستاگرامی آریا دیوری را فوش کش کردند که برای مدتی آریا دیوری مجبور شد کامنت های خود را بست با این حال کمپانی wwe  فرصت هایی برای قهرمان شدن به وی داد که در آن رقابت ها شکست خورد. همچنین آریا با نام شیخ مصطفی بشیر هم در رینگ شناخته می شود.

کینگ خش

کینگ خش

شاید اسم کینگ خش به گوشتون خورده باشد چرا که در wwe در یک مسابقه ی دارک مچ در مقابله انزو مسابقه ای رو داد. گینگ خش کشتی گیر ۲۲ ساله ی ایرانی است که می تواند آینده ی بسیار درخشانی را داشته باشد. اسم کاملش خشایار میرزایی است که در سن ۱۰ سالگی از ایران به آمریکا مهاجرت کرده است. خشایار زبان انگلیسی بلد نبوده و با فرهنگ آمریکایی ها هم آشنا نبوده است به همین خاطر از نظر فیزیکی افت می کند و تنبل می شود اما در این حین، مسابقات کشتی کج را در تلویزیون نگاه می کرده که باعث می شود به این ورزش علاقه پیدا کند و از ۱۷ الی ۱۸ سالگی یک تکونی به خودش بدهد و در این مسیر قدم بگذارد.

میشه گفت اولین کسی که کینگ خش رو در این مسیر هل داد و حمایت کرد، دنیل برایان بود. دنیل برایان مربی به اسم بادی وین به خشایار معرفی می کند و خشایار با این مربی کشتی گرفتن را آغاز می کند. طبق گفته ی خشیار، او زیر بار کاراکتر هایی که کمپانی های مختلف او را وادر می کنند، نمی رود و می خواد که کاملا خودش باشد. همچنین کشتی گیر مورد علاقش تریپل اچ است.

سیامک غفاری

siamak-ghafari

خارج از کشتی کج، کشتی گیران ایرانی هستند که در کشتی فرنگی برای آمریکا فعالیت می کنند. سیامک غفاری کشتی گیر فرهنگی ایرانی که توانسته است یک مدال برنز، سه مدال نقره و دو مدال طلا برای آمریکا بدست بیاورد. سیامک در سن پایین ایران را ترک می کند در المپیک ۱۹۸۸ با ایران تماسی میگیرد و گریه و التماس می کند که برای ایران مسابقه بدهد اما بهایی بهش نمی دهند، میشه گفت او برای همیشه ایران را فراموش می کند. سیامک یک بار قهرمان ان دبلیو اینترکانتینتال تگ تیم شده است.

محمد علی واعظ

علی واعظ

محمد علی واعظ در تاریخ ۱۶ فروردین ۱۳۵۸ در ریچ مونت کنتاکی بدنیا آمد. علی اصالت ایرانی دارد و در حال حاضر در استرالیا زندگی می کند. محمد علی افتخار زیادی را بدست آورده است که می توان به به هشت بار قهرمانی او ای دبلیو تلویژن اشاره کرد. سبک محمد علی در رینگ به صورت تکنیکال است و فعالیت خودش را از سال ۲۰۰۵ آغاز کرده است. همچنین با اسم های علی اکبر، حمید جهاد، محمد اکبر در رینگ شناخته می شود. جالب است بدانید مثل ناتالیا به گربه ها علاقه دارد و زیاد به مادیات فکر نمی کند و با فرهنگ و رسوم ایرانی مثل چهارشنبه سوری آشناست.

علی حسن

اگر به گذشته ی wwe نگاه کنیم کشتی گیران ایرانی بودند که برای این کمپانی فعالیت کردند به طور مثال علی حسن متولد ۱۳۳۵ کشتی گیر ایرانی تبار که از سن ۱۹ سالگی کشتی گرفتن را شروع کرد و توانست افتخارات زیادی را به دست بیاورد. همچنین مسابقه ای به نام ایرانین دف مچ را به وجود آورد که در مقابل کرت هنی مسابقه ای رو داد.

علی حسن در wwf شروع به فعالیت کرد و در مسابقه ای دچار مصدومیت شد که بعد از آن دیگر مسابقه ای نداد و تا زمان بازنشستگی به داوری مسابقات پرداخت. علی حسن در حال حاضر ۶۳ سال سن دارد و ۴۴ سال تجربه در دنیای کشتی کج دارد.

حسین خسرو علی وزیری(آیرون شیخ)

شیخ

حسین خسرو علی وزیری کشتی گیر ایرانی که غلام رضا تختی رو می پرستید و برای چندین سال بادیگارد محمد رضا شاه پهلوی و خانواده اش بود. حسین که با نام آیرون شیخ در wwe فعالیت می کرد. وی در ۲۴ اسفند در ۱۳۲۱ در تهران به دنیا آمد. ایرون شیخ سه فرزند دارد که یکی از دخترانش توسط دوست پسرش به قتل رسید. آیرون شیخ ورزش کشتی کج را در سال ۱۳۵۰ دنبال کرد و در بتل رویال ۵۷ در کمپانی wwf حضور داشت که برنده مسابقه شد که در آن مسابقه  این فرصت را داشت تا با قهرمان wwf مسابقه ای را بدهد.

آیرون شیخ در کمپانی های مختلفی مسابقه داده است و توانسته افتخارات زیادی را بدست بیاورد و حتی یک مدال طلا هم دارد. وی تنها کشتی گیر ایرانی است که توانسته قهرمان کمربند اصلی wwe بشود و کاراکتر هیل را به بهترین شکل ممکن اجرا بکند. همچنین در سال  ۲۰۰۵ به عنوان هالافیمر کمپانی wwe می شود و به صورت کامل در سال ۲۰۰۸ بازنشسته می شود و شاید براتون جالب باشد که در استند آپ کمدی در سال ۲۰۰۹ حضور داشته است.

همچنین بخوانید، رومن رینز سرطان خون دارد؟ – خداحافظی رومن رینز از دنیای کشتی کج

کشتی گیر زن ایرانی(کشتی کج کاران ایرانی)

 ممکن است براتون سوال باشه که بین این همه کشتی گیر مرد ایرانی، آیا کشتی گیر زن ایرانی هم داریم؟ میشه گفت آره!

کشتی گیر زن

کشتی گیری وجود دارد به نام دارک شیخ در حال حاضر در رینگ مسابقه می دهد اما قبلا با کوله باری از پشم به نام شیخ خان عبدی مسابقاتی رو می داد. اسم واقعی دارک شیخ سام خندق آبادی می باشد که متولد ۱۳۶۲ است. سبک مبارزاتش های فلایر می باشد و در حال حاضر در کمپانی دی او پی رسلینگ  در حال فعالیت می باشد.

حرف آخر

این بود از معرفی تعدادی از کشتی کج کاران ایرانی، شما چند تا از این کشتی کج کاران ایرانی رو می شناسید؟ در بخش نظرات این رو با ما در میان بگذارید.

4.3/5 ( 9 نظر )
دیدگاه شما

۰ دیدگاه