چرا دین امبروز یا همان جان ماکسلی wwe را ترک کرد؟

2 سال پیش
دین امبروز

کشتی گیری با نام جاناتان دیوید گود یکی از اسطوره های حال حاضر کمپانی wwe، کسی که برای اولین بار در سال ۲۰۰۶، جان ماکسلی(دین امبروز) جلوی دوربین این کمپانی حاضر شد و در سال ۲۰۱۱ در کمپانی wwe به صورت رسمی قرارداد امضا کرد و با نام دین امبروز در این کمپانی فعالیت کرد.

دین امبروز

امبروز یک سال در FCW فعالیت کرد. کمپانی wwe،  توجهش به استعداد و سبک کشتی گرفتن امبروز جلب شد و اون رو به NXT آورد که در نهایت وی به همراه دو کشتی گیر دیگه با نام های ست رولینز و رومن رینز گروهی را به نام شیلد تشکیل دادند و در پی پر ویو Survivor Series سال ۲۰۱۲ پا به بالاترین سطح رسیدند.

دین امبروز

همچنین بخوانید، بررسی ۱۰ تا از بهترین کشتی کج کار های تاریخ wwe

بعد از این که گروه شیلد از هم می پاشد هر کدام از اعضای این گروه، راه خودشون رو ادامه می دهند و در این مسیر قهرمانان کمربند های مختلفی می شوند که امبروز توانست قهرمان کمربند wwe ، intercontinental، united states و تگ تیم شود و تبدیل به هشتمین کشتی گیری که توانسته یک بار قهرمان تمامی کمربند های wwe بشود و این افتخار بزرگی است که کمتر کشتی گیری به آن دست پیدا کرده است.

خب بریم سر اصل مطلب

قرارداد دین امبروز به اتمام می رسد و کمپانی wwe می خواد که دوباره باهاش قرار داد ببندد اما دین امبروز با مبلغی که توی قرار داد به عنوان حقوق برایش طی شده بود حال نمی کرد و سر این قضیه وینس مک من و دین امبروز چند روز سر این قضیه صحبت کردند. وینس برای مدتی توانست دین امبروز را راضی کند که در کمپانی wwe بماند و یک خداحافظی نسبتا خوبی داشته باشد اما سوال پیش میاد که دلیل اصلی جدا شدن دین امبروز از کمپانی wwe چیه؟ در این مقاله به سه تا از دلایلی که باعث جدایی دین امبروز از wwe شد، می پردازیم.

کاراکتر(شخصیت)

جان ماکسلی از کاراکتر جدیدی که کمپانی wwe بعد از مصدومیت وی در نظر گرفته بود متنفر بود چرا که این کاراکتر جان ماکسلی، بدون دیونه بازی و صد البته هیل بود. هر چند که صد البته رومن رینز اعلام می کند که درگیر سرطان خون شده است این اتفاق باعث می شود که گروه شیلد دوباره به هم بپیوندد اما بعد از قهرمان تگ تیم شدن امبروز با ست رولینز، جان ماکسلی به ست رولینز حمله می کند و روند کاراکتر جدیدش رو ادامه می دهد و توی شو ها با پوشیدن ماسک حاضر می شود. حتی جان ماکسلی در پشت پرده، چندین و چند بار گفته که با کاراکتر جدیدش اصلا حال نمی کند.

دین امبروز

مهره ی سوخته

آخرین باری که دین امبروز در مسابقه های اصلی پی پر ویو ها حاضر بود بر میگرده به المیشن چمبر سال ۲۰۱۷ که دومین کشتی گیری بود که سر این مسابقه حذف شد. بعد از آن، او در هیچ یک از رویداد های اصلی wwe حاصر نبود و میشه گفت با سه کشتی گیر دیگه از جمله استرومن، دولف زیگلر و دو مکین تایر وارد درگیری می شود چرا که این سه کشتی گیر می خواستند شیلد رو از بین ببرند و در این بازی، دین امبروز پوزیشن و سبکی که داشت رو از دست می دهد. کمپانی wwe او را جز کشتی گیران دسته دوم قرار می دهد. دین امبروز در رویال رامبل سال ۲۰۱۹ خیلی راحت و سریع حذف می شود که کاملا مشخص است که کمپانی wwe دیگه برای دین امبروز اهمیتی قائل نیست.

دین امبروز

وضعیت جسمانی

از زمان آسیب دیدن شدید دست راست دین امبروز در دسامبر سال ۲۰۱۷، وی افت شدیدی رو در فیزیک بدنی و اجرای حرکات مواجه شد. هر چند وی در زمان مصدومیت گفته بود که بعد از دو جراحی سخت من با مرگ دسته و پنجه نرم کردم و من یک هفته در بیمارستان بستری بودم و تا یک ماه مجبور بودم آنتی بیوتیک مصرف کنم. وضعیتم به شدت خراب بود، جوری که کنترل دفع را هم نداشتم.

مصدومیت در روند کشتی کج یک چیز عادی است ولی wwe با کمپانی های دیگه مثل رینگ آف هانر یا  New Japan Pro-Wrestling متفاوت است و این کمپانی هر روز هفته از کشتی گیران خودش کار می کشد. این قضیه باعث می شود کشتی گیران برای ریکاور کردن خودشان وقت کمتری داشته باشند و طبیعتا روی روند کشتی گرفتنشان تاثیر گذاشته است. در حال حاضر دین امبروز کمپانی wwe را ترک کرده است و با کمپانی نوپای AEW و کمپانی New Japan Pro-Wrestling قرار داد بسته است و در این کمپانی ها فعالیت می کند.

دین امبروز

همچنین بخوانید، کدام کمپانی کشتی کج بهتر است؟ WWE یا AEW

کمپانی که گفته می شود خیلی بیشتر از کمپانی wwe خرج می کند و بهای بیشتری رو به کشتی گیران با استعداد می دهد و از نظر جسمی و روحی با کشتی گیران بهتر عمل می کند. این بود دلایلی که چرا دین امبروز از کمپانی wwe جدا شد. شما چه اطلاعاتی در این زمینه دارید. حتما نظرات خودتان را بیان کنید.

1
نویسنده مطلب AmiR
اشتباه وجود نداره💭شاید این روزها به خودت میگی: خیلی اشتباه کردی انتخاب های اشتباه داشتی و تصمیم های اشتباه گرفتی حق داری! !اما، من امروز اومدم بهت بگم اشتباه وجود نداره دوست من چیزی که تو اسمش رو اشتباه گذاشتی اقدامیه که در اون لحظه، بر اساس بهترین اطلاعاتی که داشتی بر اساس باورهات، آموزش هات، چیزی که خانواده بهت میگفته چیزی که دور و بری هات بهت میگفتن تصمیم گرفتی و اقدام کردی، ولی نتیجه اون چیزی نشد که دوست داشتی خودت رو به خاطر اشتباهات گذشته نکوب تو آدم جدیدی شدی، دیدگاه های جدیدی داری، آگاه تری، پخته تری در دل هر اشتباه، دانه رشد تو نهفته اس اون دانه رو بارور کن اشتباه وجود نداره دوست من!

یک دیدگاه

  • Hossein
    11 آگوست 2020

    هنوزم میخواد با رومن رینز و ست رالینز تو شیلد همکار و فعالیت داشته باشه.