باتری کدام پرچمدار بهترین عملکرد را دارد؟

باتری

یکی از ملاک های مهم در انتخاب مخاطبین در ظرفیت باتری گوشی ها می باشد همچنین همه ی پرچمداران روز دنیا در طراحی باتری ها و ظرفیت شارژدهی آن ها با یکدیگر رقابت می کنند . ما در سایت جفت هیچ به بررسی مشخصات دقیق  این گوشی ها پرداختیم و شما می توانید هرکدام از آن ها را به طور اختصاصی مطالعه کنید .

 اما در این مقاله قصد داریم بطور اختصاصی به بررسی و مقایسه بهترین عملکرد باتری های برتر بازار بپردازیم و در اینجا ۶ تا از پرطرفدارترین گوشی های هوشمند را انتخاب کرده ایم .

باتری

این گوشی ها از همه لحاظ عالی عمل می کنند اما با چند تست ساده و کاربردی قصد یافتن بهترین عملکرد باتری را داریم .

۶ قدرتمندی که در بین آن ها به مقایسه می پردازیم عبارتند از : اسمارت فون مجلل سامسونگ  گلگسی نوت ۸ با  ظرفیت باتری ۳۳۰۰ میلی آمپری ، گوشی پرطرفدارسامسونگ گلگسی اس ۸ با ظرفیت باتری ۳۰۰۰ میلی آمپری ، پرچمدار شرکت اپل به نام آیفون X   با ظرفیت باتری  ۲۷۱۶ میلی آمپری ، گوشی محبوب وان پلاس  ۵T با ظرفیت باتری ۳۳۰۰ میلی آمپری ، PIXEL 2 XL  با ظرفیت باتری ۳۵۲۰ میلی آمپر و گوشی هوشمند میت ۱۰ پرو با ظرفیت باتری ۴۰۰۰ میلی آمپری

در ابتدا تمام گوشی ها را شارژ کامل ۱۰۰ درصد کردیم سپس روشنایی همه آن ها را به یک اندازه تنظیم کردیم و اکنون آزمایش خود را شروع می کنیم.

باتری

به برنامه اینستاگرام که مخاطبان و طرفداران بسیاری را به خود جذب کرده است سری می زنیم اول از همه پس گذشت ۱۵ دقیقه در استفاده از صفحه اینستاگرام میت ۱۰ پرو و  آیفون ۱۰ همچنان دارای ۱۰۰ درصد شارژ کامل هستند .

سپس به مدت ۳۰ دقیقه بازی TENPLE RUN 2  اجرا کردیم . این بار هم میت ۱۰ پرو دارای ۹۶ درصد شارژ است ولی پرچمدار سامسونگ  گلگسی اس ۸ در کمال تعجب بسیارعقب افتاده است و تا اینجا تنها ۸۸ درصد شارژ باتری خود را باقی گذاشته است .

 حالا یکساعت بازی آسفالت را روی گوشی ها همزمان اجرا کردیم که تمام باتری ها را  تحت فشار قرار داد ، این بازی باعث شد تا شارژ باتری ها به شدت کاهش یابند ولی همچنان میت ۱۰ پرو نسبت به ۵ گوشی دیگر پیشرو است و هنوزم ۷۸ درصد شارژ دارد.

باتری

حالا قصد داریم تا همزمان یکساعت ویدئو در یوتیوپ را تماشا کنیم و این کار تنها باعث شد تا شارژ PIXEL 2 XL به شدت کاهش یابد و در کمال تعجب شارژ  به ۴۴  درصد برسد سپس یک بازی دیگر را اجرا کردیم اکنون ۴ ساعت است که  از شروع تست ما می گذرد و در کمال تعجب آیفون X  از تمام گوشی ها عقب تر است و تنها ۲۵ درصد از شارژ باتری آن باقی مانده است .اکنون  قصد کردیم   تا ۱۰ دقیقه ویدیو ۴K  را ضبط کنیم سپس باز هم شاهد افت  آیفون X شدیم و با این وجود از همه گوشی ها عقب تر افتاده است و تنها ۲۱ درصد شارژ آن باقی مانده است و گلگسی نوت ۸ و PIXEL 2 XL به آن بسیار نزدیک شده اند و آنها نیز ۲۲ درصد شارژ، باقی مانده دارند.

باز هم قصد داریم  که ۲۰ دقیقه در اینستاگرام بگردیم و ما در اینجا شاهد اولین اخطار باتری  آیفون X   بودیم .

باتری

این بار به یوتیوپ باز گشتیم و به تماشای فیلم پرداختیم و اکنون صفحه نمایش کرنومتر ما ۴ ساعت و ۵۸ دقیقه را نشان می دهد که گلگسی نوت ۸ خاموش شد اما این رقابت در بین دیگر گوشی ها  همچمنان ادامه داشت تا اینکه پس از مدت ۵ ساعت ۱۴ دقیقه آیفون ۱۰ هم  خاموش شد . این جای مبارزه برای خودم هم بسیار جالب شد ، تایمر ما ۵ ساعت و ۱۹ دقیقه را نمایش می دهد که PIXEL 2 XL خاموش شد .

این رقابت تنگاتنگ همچنان ادامه دارد و بسیار حساس شده است . اما پس از گذشت تنها سه دقیقه بعد از خاموش شدن پیکسل ۲ ایکس ال این بار گلگسی اس ۸ خاموش شد .

ولی همچنان با نمایش فیلم در یوتیوپ شاهد شارژ ۱۰ درصدی وان پلاس   ۵T و شارژ ۱۷ درصدی میت ۱۰ پرو هستیم . وان پلاس ۵ تی ۶ ساعت و ۲ دقیقه دوام آورد و بالاخره خاموش شد و در کمال  ناباوری در این نبرد تنگاتنگ میت ۱۰ پرو از شرکت هواوی برده شد و همچنان روشن باقی مانده است صفحه نمایشگر کرنومتر ما، ۶ ساعت ۳۰ دقیقه را نشان می دهد که بالاخره میت ۱۰ پرو خاموش می شود . شاید در آغاز این رقابت و آزمایش هیچکدام از ما پیش بینی برنده شدن گوشی هواوی با وجود پرچمداران سامسونگ و آیفون نبودیم اما این واقعیتی است که بسیاری از ما از آن بی خبر هستیم البته قابل ذکر است که همه ی این گوشی ها از برترین های روز دنیا هستند و شما با خرید هیچکدام از آن ها  در انتخاب  خودتان اشتباه نکرده اید و حتی لحظه ای دچار تردید نشوید .

نظر شما چیست ؟ شما صاحب کدام یک از این اسمارت فون ها هستید ؟ آیا  از انتخاب خود راضی هستید ؟

0
نویسنده مطلب زهرا ملک زرقانی

بدون دیدگاه