برنامه های IOT شامل چه سناریو هایی می شود؟

2 سال پیش
برنامه های IOT

دیدگاه IERC این است که هدف اصلی برنامه های IOT ایجاد محیط هوشمندانه، فضاها و چیزهای خود آگاه مثل: حمل و نقل هوشمند، محصولات، شهرها، ساختمان ها، مناطق روستایی، انرژی، بهداشت، زندگی و غیره برای آب و هوا، مواد غذایی، انرژی، تحرک، جامعه دیجیتال و برنامه های بهداشتی است. چشم انداز آینده، ظهور یک شبکه متصل اشیاء، قابل شناسایی منحصر به فرد و مجازی در اینترنتی با ساختار یکسان است که بر روی یک شبکه از کامپیوترهای متصل قرار گرفته است و امکان ایجاد یک پلت فرم جدید برای رشد اقتصادی در برنامه های IOT فراهم می کند.

برنامه های IOT

این تکنولوژی صرفه جویی را تا ۳۰ درصد و به طور کلی باز گرداندن سرمایه گذاری دو تا سه ساله را فراهم می کند. این روند به استقرار اینترنت اشیا کمک خواهد کرد. در سطح شهر، ادغام تکنولوژی و تجزیه و تحلیل اطلاعات سریع تر منجر به پاسخگویی بهتر، سازگارتر و موثر تری در زمینه امنیت ملکی و ایمنی اجرای قانون و خدمات نور آبی و تقاضای بالاتر برای برون سپاری توانایی های امنیتی خواهد شد. در سطح ساختمان، فناوری امنیتی در سیستمها ادغام خواهد شد و از طریق استفاده از آن، بازده سرمایه گذاری را به کاربر نهایی تحویل می دهد.

در همین زمینه بخوانید، نگاهی به اینترنت اشیا

برنامه های IOT

افزایش در توسعه وسایل نقلیه هوشمند وجود خواهد داشت و با بهینه سازی منابع موجب توجه بر نشر گاز های گل خانه ای خواهد شد. در حال حاضر، تلفن های همراه هوشمند یکپارچه شده است و انتظار می رود که همراه با دوربین مدار بسته در مکان های بسیار حساس در اطراف شهر استفاده شود. همچنین کارت شناسایی ملی تبدیل به یک ابزار ضروری برای شناسایی یک فرد خواهد شد. علاوه بر این، شهرهای هوشمند در سال ۲۰۲۰ نیاز به سیستم های امنیت شناسایی خودکار را خواهند داشت.برنامه های IOT

امروزه میلیاردها سنسور متصل شده در حال حاضر در تلفن های هوشمند استفاده میشود و بسیاری از سنسورهای دیگر به این شبکه تلفن هوشمند با استفاده از پروتکل های ارتباطی مختلف متصل می شوند. تاسیسات تصفیه خانه فاضلاب به پالایشگاه های زیستی تکامل می یابند. فرایندهای تصفیه فاضلاب جدید و نوآورانه باعث بهبود آب می شود تا به نزدیک شدن شکاف رو به رشد میان عرضه و تقاضای آب کمک کند.

کنترل ها و دستگاه های حساس، نوآوری های جدید را در فضای ساختمان فناوری، کنترل میکنند. مشتریان از راه حل های اتوماتیک، با قابلیت تشخیص خطا، درخواستهای خود را ارائه خواهند کرد. توسعه تراشه های قابل برنامه ریزی هوشمند افزایش می یابند که می توانند بر وضعیت سلامت فردی به صورت دوره ای نظارت کنند.

در همین زمینه بخوانید، تحقیق استراتژیک اینترنت اشیاء

انتظار می رود که به کارگیری پمپ های هوشمند، لوازم و دستگاه های هوشمند در جهت بهبود کارایی انرژی در برنامه های IOT قابل توجه می باشد. انتظار می رود تست و اندازه گیری دقیق تر در آینده در پاسخ به تقاضا برای دستگاه های مصرف برق پایین تر، افزایش یابد. علاوه بر این، کارخانه های تولید الکترونیکی نیز با انرژی تجدید پذیر پایدارتر شده و انرژی برگشتی را از دست نخواهند داد. حفاظت از آب بهبود یافته و پیاده سازی سایر فناوری های هوشمند در ساختمان، افزایش خواهد یافت.

برنامه های IOT

اینترنت صنعتی با سنسورهای جاسازی شده، ماشین آلات ابزار دقیق و سایر موارد پیشرفته آغاز می شود. این امر اجازه می دهد تا جمع آوری و تجزیه و تحلیل مقدار زیادی از داده ها، که می تواند برای بهبود عملکرد دستگاه مورد استفاده قرار گیرد، صورت پذیرد. اساسا IOT مصرف کننده بی سیم است، در حالی که IOT صنعتی، به پایگاه نصب شده میلیون ها دستگاه که می تواند به صورت بالقوه بخشی از این شبکه باشد. این اینترنت اشیاء صنعتی با سیم های قابل اعتماد فراهم می شود. IOT صنعتی باید با استفاده از پروتکلها، از جمله لینوکس، DeviceNet ،Profibus ،CAN به شبکه ها متصل شوند.

اینترنت صنعتی اشیا

اتوماسیون و مدیریت شرکت های فعال دارایی تبدیل شده توسط افزایش IOT، خواهد بود. در مقایسه با انقلاب اینترنت، بسیاری از راه حل های مدیریت محصولات و دارایی به علت اتصال ضعیف، متحمل هزینه های بالا می گردند. این امر البته در حال تغییر به سیستم های با کارایی بالا است که می توانند هر دو اتصال اینترنتی و ابری را به وجود آورند.

ممکن است فرصتی برای خلاص شدن از مدل های کسب و کار ثابت با نگاه به سمت پاسخ دادن به نقاط درد مشتری و همچنین رشد بازار در بخشی که نمیتواند با ارائه خدمات امروز به طور اقتصادی عرضه شود، وجود داشته باشد. تشخیص محلی و نظارت بر دارایی از راه دور، اجزای مهم این راه حل جدید هستند.

پشتیبانی از برنامه های تلفن همراه در زمان واقعی EAM ،MRO، مدیریت موجودی، بازرسی، مدیریت نیروی کار، تعاملات طبقه کارخانه، مدیریت امکانات، خدمات اتوماسیون، مدیریت، فروش و بازاریابی، ارتباط ماشین با ماشین M2M و بسیاری دیگر را میسر میکند.

برنامه های IOT

این مفهوم در حالی که تعادل عرضه بر تقاضا با استفاده از اینترنت نیازمند انرژی شبکه از پردازش داده ها است، قادر به تولید، ذخیره و استفاده موثر از انرژی است. این بزرگ راه برای منابع انرژی تجدید پذیر است که ذینفعان را قادر می سازد تا از فناوری های سبز استفاده کنند و انرژی اضافی را به این ابزار باز گردانند.

در همین زمینه بخوانید، فناوری های موجود در اینترنت اشیاء

چارچوب پیاده سازی انرژی در اینترنت

برنامه های کاربردی اینترنت از طریق اینترنت آینده و “اینترنت اشیا” امکان تعاملات بی نظیر و امن و همکاری سیستم های تعبیه شده هوشمند را در زیرساخت های ناهمگن ارتباطی، بوجود می آورد.

انتظار می رود که توسعه نهادهای هوشمند موجب توسعه فناوری های نوین مورد نیاز برای رسیدگی به چالش های در حال ظهور بهداشت عمومی، پیری جمعیت، حفاظت از محیط زیست و تغییرات اقلیمی، حفاظت از منابع انرژی، افزایش تقاضا ایمنی و امنیت و رشد رونق اقتصادی گردد.

برنامه های IOT بیشتر با ICT سبز ارتباط دارد و به همین روی، برنامه های IOT قادر خواهد بود تا برنامه های کاربردی انرژی مانند شبکه های هوشمند، ماشین های الکتریکی متصل شده به شبکه، ساختمان های بهینه، و در نهایت شهر سبز را ایجاد نماید.

برنامه های IOT

0
نویسنده مطلب AmiR
اشتباه وجود نداره💭شاید این روزها به خودت میگی: خیلی اشتباه کردی انتخاب های اشتباه داشتی و تصمیم های اشتباه گرفتی حق داری! !اما، من امروز اومدم بهت بگم اشتباه وجود نداره دوست من چیزی که تو اسمش رو اشتباه گذاشتی اقدامیه که در اون لحظه، بر اساس بهترین اطلاعاتی که داشتی بر اساس باورهات، آموزش هات، چیزی که خانواده بهت میگفته چیزی که دور و بری هات بهت میگفتن تصمیم گرفتی و اقدام کردی، ولی نتیجه اون چیزی نشد که دوست داشتی خودت رو به خاطر اشتباهات گذشته نکوب تو آدم جدیدی شدی، دیدگاه های جدیدی داری، آگاه تری، پخته تری در دل هر اشتباه، دانه رشد تو نهفته اس اون دانه رو بارور کن اشتباه وجود نداره دوست من!

بدون دیدگاه