اسنپ کیو چیست | تمام رمز و رازهایی که در مورد این مسابقه آنلاین باید بدانید

1 سال پیش
اسنپ کیو

در این مطلب قصد داریم تمام رمز و رازها و هر آنچه لازم است در مورد مسابقه ی آنلاین اسنپ کیو (SnappQ) بدانید را از سیر تا پیاز برای تان مطرح کنیم. همچنین به طور کامل به بررسی جزئیات و مزایا و معایب اسنپ کیو و انواع روش ها و ترفند های موجود جهت برنده شدن در این مسابقه خواهیم پرداخت. در انتها لینک های دانلود برنامه ی اسنپ کیو برای آیفون و اندروید را نیز قرار داده ایم. پیشنهاد می کنم این مقاله از وب سایت جفت هیچ را به هیچ عنوان از دست ندهید!

اسنپ کیو (SnappQ) چیست ؟

اسنپ کیو یک مسابقه ی اینترنتی زنده، آنلاین و فوق العاده پر هیجان است که توسط مجموعه ی اسنپ ارائه شده است. بی تردید نام برند اسنپ برای تمام ما ایرانی ها کاملا آشناست؛ برندی که با معرفی مجموعه هایی همچون اسنپ تاکسی، اسنپ باکس، اسنپ بایک، اسنپ ترایپ، اسنپ فود و غیره جایگاه ویژه و بسیار موفقی در کسب و کارهای آنلاین به خود اختصاص داده است.

در شهریور ماه ۹۷ این مجموعه، سرویس اسنپ کیو را نیز معرفی و ارائه نمود که افراد را به مسابقات آنلاین و پر هیجانی دعوت می کند؛ اطلاعات عمومی کاربران را به چالش می کشد و با جوایز نقدی فراوانی نیز همراه است.

از سال های گذشته تا کنون شاهد پخش مسابقات تلویزیونی مختلفی بوده ایم که اکثرا به صورت زنده پخش می شوند. در این گونه مسابقات افراد معمولا به سوالات سه یا چهار گزینه ای پاسخ می دهند، جدول حل می کنند و بازی های خاصی را انجام می دهند.

به طور کلی برنده شدن در چنین برنامه هایی دردسر های خاص خود را دارد و بعضا با هزینه های سنگینی برای افراد همراه خواهند بود؛ خصوصا در شرایطی که مسابقه به صورت تلفنی نبوده و فرد شرکت کننده مجبور باشد حتی به شهر دیگری سفر کند تا خود را به محل برگزاری مسابقه برساند.

اما اسنپ کیو بستری را فراهم کرده که کاربران از هر نقطه ی کشور می توانند به صورت زنده و به راحتی در آن شرکت کنند، خود را به چالش بکشند و از جوایز نقدی مختلفی نیز بهره مند شوند. فقط کافی است یک گوشی هوشمند و اینترنت مناسب در اختیار داشته باشند.

اسنپ کیو

بررسی جزئیات مسابقات اسنپ کیو

مسابقات مختلف SnappQ در ساعات خاصی از شبانه روز (در حال حاضر ۱۴، ۲۰، ۲۱ و ۲۲) به صورت پخش زنده برگزار می شود. در این ساعات کاربران از طریق گوشی های خود وارد اپلیکیشن می شوند و به جمع شرکت کنندگان می پیوندند. اگر نوتیفیکیشن گوشی شما روشن باشد، قبل از شروع مسابقه به شما اطلاع داده خواهد شد.

به طور کلی مسابقات اسنپ کیو توسط یک و یا در برخی مواقع دو مجری جوان برگزار می شود. مجری به روی صحنه می آید و بعد از سلام و احوال پرسی، ابتدا توضیحاتی را در مورد روند برگزاری مسابقه ی مربوطه مطرح می کند؛ سپس بعد از چند دقیقه بازی شروع می شود و سوالات سه گزینه ای روی تصویر به نمایش در می آیند. مجری نیز سوالات و گزینه های آن را به سرعت می خواند و شما گزینه ی درست را انتخاب می کنید.

اسنپ کیو

نحوه ی اجرا و طرز صحبت کردن مجری ها غالبا صمیمانه و پر انرژی است و با چاشنی طنز نیز همراه می باشد که برای مخاطبان این مسابقه که اکثر آنها را قشر جوان جامعه تشکیل می دهد، جذابیت داشته باشد. البته مسابقاتی هم وجود دارد که در آنها شخصی به عنوان مجری حضور ندارد و سوالات و گزینه های آنها فقط به صورت متنی نمایش داده می شوند که در ادامه به بررسی آنها نیز خواهیم پرداخت.

مسابقات SnappQ چه قوانینی دارند ؟

در هر کدام از مسابقه های اسنپ کیو با یک پاسخ اشتباه از دور مسابقه حذف می شوید. البته این فرصت را خواهید داشت که با یک جون اضافه به بازی برگردید. البته جون اضافه در آپدیت شهریور ماه ۹۸ به سکه تبدیل شده که در ادامه در موردش توضیح می دهم.

اسنپ کیو

در هر بازی شما فقط یک بار مجاز به استفاده از جون اضافه یا همان سکه های خود هستید و ضمنا آن را نمی توانید برای سوال آخر استفاده کنید. هر کاربر می تواند کد معرف خود را برای دوستانش ارسال کرده و جون اضافه (سکه) دریافت نماید. همچنین این امکان وجود دارد که پس از ۴ روز متوالی بازی، یک جون اضافه جایزه بگیرید.

اسنپ کیو

با استفاده از کد معرف omidgh7188 می توانید یک جون اضافه (۱۵۴۰ سکه) هدیه بگیرید.

برای هر مسابقه یک مبلغ مشخص به عنوان مثال ۵۰۰ هزار تومان، ۲ میلیون تومان، ۵ میلیون تومان و حتی گاهی اوقات (در طول ایام مناسبت های خاص) مبالغ بالاتر در نظر گرفته می شود که بین تمام برندگان به صورت مساوی تقسیم خواهد شد. لازم به ذکر است که در حال حاضر در طول یک روز ۴ مسابقه ی آنلاین برگزار می شود.

هر مسابقه با چند دقیقه تاخیر شروع می شود تا مجری توضیحات اولیه را بدهد و افراد بیشتری به مسابقه بپیوندند. تا آن زمان فرصت ملحق شدن به شرکت کنندگان را خواهید داشت؛ اما به محض شروع اولین سوال، مسابقه رسمی شده و اگر از این لحظه به بعد وارد آن شوید، فقط می توانید تماشاگر بازی باشید.

در آپدیت جدید شهریور ماه ۹۸ چه تغییراتی رخ داده است ؟

در این به روز رسانی اسنپ کیو ، قابلیتی به نام سکه جایگزین جون اضافه شده است. در واقع از این به بعد برای بازگشت به دور مسابقه، به جای جون اضافه باید از سکه استفاده کنید. لازم به ذکر است که هر یک جون اضافه معادل با ۱۵۴۰ سکه می باشد. قبل از انجام این آپدیت هر تعداد جون اضافه ای که در اکانت خود داشته باشید، آنها را به صورت سکه دریافت خواهید کرد.

اسنپ کیو

تغییر دیگری که در به روز رسانی اخیر ایجاد شده این است که در طول مسابقات با هر پاسخ صحیح، تعدادی سکه دریافت می کنید. سولات بالاتر، سکه های بیشتری را به همراه خواهند داشت. جالب اینجاست که حتی اگر با دادن پاسخ اشتباه از دور مسابقه خارج شوید، می توانید پاسخ به سوالات بعدی را ادامه دهید و در صورت صحیح بودن، باز هم تعدادی سکه به شما تعلق می گیرد.

این قابلیت می تواند برای کاربران جالب باشد و انگیزه ی بالاتری ایجاد کند تا با دنبال کردن همه ی مسابقات، سکه های بیشتری دریافت نموده و آنها را تبدیل به جون اضافه کنند.

در اسنپ کیو چه مسابقاتی برگزار می شود ؟

در این اپلیکیشن روزانه چندین مسابقه ی متنوع انجام می شود که در این بخش از مقاله جزئیات آنها را بررسی می کنیم.

مسابقه ی اصلی اسنپ کیو

این مسابقه هر شب ساعت ۲۲ همراه با اجرای زنده ی مجریان جوان برگزار می شود و شامل ۱۲ سوال اطلاعات عمومی سه گزینه ای است. چند سوال اول معمولا ساده است و از اواسط مسابقه به بعد، سوالات سخت تری پیش روی کاربران قرار خواهد گرفت. جایزه ی این مسابقه بین نفرات برنده تقسیم می شود.

اسنپ کیو

مسابقه ی جت کیو

این مسابقه که با عنوان دست گرمی هم شناخته می شود، نسبت به مسابقه ی اصلی اسنپ کیو ساده تر بوده و جایزه ی کمتری هم برای آن در نظر گرفته شده است. ۸ سوال سه گزینه ای در آن مطرح می شود و معمولا سوالات آنچنان سختی هم نیستند. به عنوان مثال یک بیت شعر مطرح می شود و کلمه یا عبارتی از آن به صورت جای خالی می باشد و شما باید آن را در سه گزینه ی مورد نظر پیدا کنید.

اسنپ کیو

لازم به ذکر است که جت کیو بدون حضور مجری برگزار می شود. جالب است بدانید در اسنپ کیو و جت کیو فرصت پاسخگویی شما به هر سوال سه گزینه ای فقط ۱۰ ثانیه خواهد بود. بنابراین باید خیلی فرز باشید! در هر شبانه روز در ساعات ۱۴ و ۲۰ می توانید در جت کیو شرکت کنید.

مسابقه ی تایپ

این مسابقه ساختار متفاوتی نسبت به اسنپ کیو و جت کیو دارد. در اینجا خبری از سوالات سه گزینه ای نیست؛ ۱۰ سوال مطرح خواهد شد که شما باید پاسخ آن را تایپ کنید. به این صورت که  تعداد حروف کلمه ی مورد نظر نمایش داده می شود و یک صفحه ی کیبورد در اختیار کاربر قرار می گیرد و می بایست پاسخ صحیح را نهایتا طی ۲۰ ثانیه تایپ نمایید.

اسنپ کیو

قبل از شروع سوالات، یک گردونه ی شانس برای هر کاربر به چرخش در می آید و روی یک حرف می ایستد. به عنوان مثال اگر گردونه روی حرف ک ایستاد، تمام خانه های حاوی حرف ک به شما نشان داده می شود و می تواند راهنمای خوبی برای شما باشد. البته در برخی از سوالات گاها حروف دیگری نیز جهت راهنمایی روشن می شوند.

اسنپ کیو

نکته ی دیگری که در مورد مسابقه ی تایپ وجود دارد این است که در اینجا علاوه بر پاسخگویی صحیح، سرعت تایپ شما نیز اهمیت بالایی دارد؛ به گونه ای که سه نفری که رکورد سریع ترین زمان پاسخگویی را به خود اختصاص داده اند، جایزه ی بیشتری نسبت به سایر برندگان کسب خواهند کرد. مسابقه ی تایپ هر شب ساعت ۲۱ با حضور مجری برگزار می شود.

اسنپ کیو

لازم به ذکر است که در هر سه مسابقه می توانید با پرداخت ۱۵۴۰ سکه، یک بار فرصت برگشت به بازی را (به جز سوال آخر) پیدا کنید. همان طور که قبلا اشاره کردیم، حتی در صورت حذف شدن از دور مسابقه باز هم می توانید به بقیه ی سوالات جواب بدهید و سکه بگیرید.

کلوب بازی

بخش دیگری هم در اپلیکیشن SnappQ با عنوان کلوب بازی وجود دارد. این قسمت در واقع هیچ ارتباطی با مسابقه های آنلاین که توضیح دادیم ندارد؛ بلکه یک بخش مجزاست که در آن، بازی های جذاب و خاطره انگیزی همچون Fruit Ninja ، Flappy Bird ، Pinball و غیره پیش روی شما قرار می گیرد و می توانید آنها را در قالب برنامه ی اسنپ کیو بازی کنید و سرگرم شوید.

اسنپ کیو

در ضمن این بازی ها علاوه بر سرگرمی، جنبه ی رقابت و دریافت جایزه هم دارند که جذابیت آن را دو چندان می کند. بر اساس امتیازی که از شرکت در هر بازی کسب می کنید، وارد یک رقابت هیجان انگیز با سایر افراد خواهید شد و رتبه ی شما در جدول رده بندی مدام تغییر می کند. هر بازی در یک تایم مشخصی شروع شده و به اتمام می رسد؛ اما به طور کلی زمان بندی آنها به گونه ای است که کل ۲۴ ساعت شبانه روز را در بر می گیرد!

اسنپ کیو

بدون شک وارد شدن به رقابتی که در آن، پای جدول رده بندی و رسیدن به جایزه در میان باشد جذابیت های خاصی به همراه دارد. اما با این حال توصیه می کنم تا حد امکان روی بخش کلوب بازی تمرکز نکنید؛ چون می تواند بسیار وقت گیر و اعتیاد آور باشد.

چگونه در مسابقات اسنپ کیو برنده شویم ؟

در این بخش از مطلب قصد داریم روش ها و ترفندهای برنده شدن در مسابقات آنلاین اسنپ کیو را به طور کامل با شما در میان بگذاریم. با رعایت این موارد بدون شک در اکثر مواقع می توانید برنده ی مسابقات باشید و از جوایز نقدی مختلف بهره مند شوید.

تیم حرفه ای خود را بسازید

با اعضای خانواده و دوستان خود یک گروه و تیم حرفه ای ساخته و گروهی بازی کنید. اگر یک تیم ۶ نفره یا بیشتر تشکیل دهید و با یکدیگر هماهنگ باشید، شک نکنید که تقریبا در همه ی مسابقات می توانید برنده باشید.

به طور کلی سوالات اسنپ کیو آنچنان که فکر می کنید دشوار نیست؛ اما موضوعات مختلفی را شامل می شوند و حوزه های متنوعی را در بر می گیرند. از سینما و تلویزیون گرفته تا موضوعات تاریخی، ورزشی، ادبیات، تکنولوژی و غیره همه و همه در سوالات مطرح می شوند.

اسنپ کیو

اسنپ کیو

هنگامی که با جمع خانواده و دوستان خود، یک گروه هماهنگ تشکیل دهید کار شما فوق العاده راحت خواهد شد. هر کسی در یک زمینه ی خاصی اطلاعات بیشتری دارد. زمانی که گروهی بازی کنید، علایق و دانش افراد مختلف در کنار هم قرار می گیرد و می توان به همه ی سوالات پاسخ داد.

معمولا سوالات اول سخت نیستند و نکته ی خاصی هم ندارند. شما و دوستان خود به راحتی می توانید به آنها جواب درست بدهید. اکثر اوقات یکی دو سوال اول بیشتر جنبه ی فان دارند تا اینکه سوال مسابقه باشند! نمونه ای از آنها را در تصویر زیر مشاهده می کنید.

اسنپ کیو

از جنبه ی مسابقه و برنده شدن و جایزه گرفتن که بگذریم، به این بهانه می توانید دورهمی های جذابی هم در کنار خانواده و دوستان خود تجربه کرده و لحظات خوشی را سپری کنید.

یک نفر از اعضای گروه تان را پای گوگل بنشانید

یکی از اعضای گروه که بسیار تند و تیز است و سرعت عمل بالایی دارد را مامور سرچ در گوگل کنید و پاسخ سوالاتی را که هیچ کدام از اعضای گروه نمی داند، در گوگل پیدا کنید. البته باید توجه داشته باشید که فرصت پاسخگویی به سوالات اسنپ کیو و جت کیو تنها ۱۰ ثانیه است و این مسئله، کمک گرفتن از گوگل را دشوار می کند.

اما اگر فرد مورد نظر سرعت عمل خوبی داشته باشد، می تواند کلید واژه های اصلی سوال را در گوگل جستجو کند. در اکثر اوقات در بخش توضیحات نمایش داده شده در نتایج جستجو (همان دیسکریپشن) گزینه ی صحیح را پیدا می کنید. خب البته ساختار بعضی از سوالات هم به گونه ای است که امکان سرچ در گوگل را ندارند.

از جون اضافه (همان سکه ها) غافل نشوید

همان طور که قبلا اشاره شد، در به روز رسانی جدید سکه ها جایگزین جون اضافه شدند و هر ۱۵۴۰ سکه، کار یک جون اضافه ی سابق را انجام می دهد. با پاسخ گویی به سوالات و دعوت دوستان (از طریق ارسال کد معرف) می توانید سکه های بیشتری کسب کنید و یک بار در بازی جان خود را نجات دهید! باز هم تکرار می کنم که سوال آخر را حتما باید درست پاسخ دهید تا برنده ی بازی شوید.

اسنپ کیو

هر فردی که از کد معرف شما استفاده کند، خودش همان لحظه ۱۵۴۰ سکه دریافت می کند و پس از اینکه اولین بازی را انجام داد، ۱۵۴۰ سکه نیز به شما تعلق خواهد گرفت.

به راهنمایی های مجری دقت کنید

در طول هر مسابقه به راهنمایی ها و اشاره های مجری برنامه توجه داشته باشید. گاهی اوقات در صحبت هایی که مجری قبل از شروع برنامه می کند، به طور غیر مستقیم به پاسخ یکی از سوالات اشاره می شود. ضمنا در طول هر مسابقه، مجری برنامه یک راهنمایی مستقیم و خیلی تابلو هم برای یکی از سوالات تحویل شما می دهد به عنوان مثال در سوالی که در تصویر زیر می بینید، مجری برنامه جهت راهنمایی فرمودند که سریالش همین چند وقت پیش از تلویزیون پخش شد!

اسنپ کیو

شبکه های اجتماعی اسنپ کیو را دنبال کنید

می توانید اسنپ کیو را در شبکه های اجتماعی مختلف دنبال کنید. هم اطلاعات مختلفی در مورد جزئیات اپلیکیشن، روند بازی ها و حتی زندگی نامه و سوتی های مجریان کسب می کنید؛ هم اینکه گاهی اوقات ممکن است پاسخ بعضی از سوالات را در میان پست های گذشته پیدا کنید. به عنوان مثال با آیدی snappq_official در اینستاگرام و آیدی snappq_official@ در توییتر می توانید اسنپ کیو را دنبال نمایید.

اسنپ کیو

آرامش خود را حفظ کنید

حفظ آرامش و خونسردی، یکی از اصول مهم جهت برنده شدن در بازی است. دستپاچه شدن و عجله ی بی مورد هیچ نتیجه ی مطلوبی عایدتان نمی کند. حتی ممکن است پاسخ صحیح یک سوال را بدانید، اما به دلیل عجله دستتون بلرزه و انگشت مبارکتون روی گزینه ی اشتباه بره! بنابراین در عین حال که تمرکز و سرعت عمل خود را حفظ می کنید، آرام و خونسرد باشید.

درآمد و جوایز خود را چگونه دریافت کنیم ؟

خب حالا بعد از برنده شدن نوبت می رسد به دریافت جایزه؛ برای دریافت جوایز و درآمد حاصل از بازی می بایست در بخش درآمد، شماره شبای کارت خود را وارد کنید تا درآمد به حساب شما واریز شود. اما نکته ی خیلی مهمی که باید به آن توجه داشته باشید این است که تا زمانی که مبلغ جایزه ی شما مجموعا به ۲۰۰۰۰ تومان نرسد، امکان برداشت آن را نخواهید داشت.

اسنپ کیو

شماره شبا یک کد ۲۴ رقمی است که با حروف IR شروع می شود. این کد را می توانید با در دست داشتن شماره حساب، به صورت حضوری از بانک و یا اینترنتی دریافت نمایید. بعد از وارد کردن شماره ی شبا، بین ۳ روز الی یک هفته ی کاری طول می کشد تا مبلغ مورد نظر به حساب شما منتقل شود.

درآمد اسنپ کیو از کجا تامین می شود ؟

یکی از سوالاتی که معمولا به ذهن بسیاری از افراد خطور می کند این است که درآمد اسنپ کیو از کجا و چطوری تامین می شود که این گونه بذل و بخشش می کند و هر روز میلیون ها تومان جایزه به کاربرانش اختصاص می دهد!

شایعات فراوانی در این زمینه وجود دارد. به عنوان مثال بعضی ها می گویند اسنپ کیو از شماره های موبایل که در هنگام ثبت نام توسط کاربران وارد می شود سوء استفاده می کند. بدین صورت که آنها را به شرکت های تبلیغاتی تحویل می دهد و روزانه تعداد زیادی اس ام اس تبلیغاتی توسط آنها برای افراد ارسال می شود. یا اینکه مانند سرویس های ارزش افزوده، روزانه ۵۰۰ تومان اعتبار مصرف می کند.

برخی دیگر می گویند دست اسنپ کیو با اپراتورهای اینترنت توی یک کاسه هست و از طریق شارژهای اینترنت که در طول بازی از هر کاربر کسر می شود، درآمد کسب می کند یا اینکه شارژ اینترنت کاربران را می دزدد! حتی این شایعه هم وجود دارد که اسنپ کیو بیت کوین استخراج می کند!

اما بهتر است بدانید هیچ کدام از این شایعات صحت ندارند. خب پس SnappQ از چه طریقی درآمد کسب می کند؟! پاسخ بسیار واضح است؛ از طریق تبلیغات و اسپانسرینگ.

تبلیغات و اسپانسرینگ در اسنپ کیو

به عنوان مثال تلویزیون را در نظر بگیرید که یک رسانه ی ملی با میلیون ها نفر مخاطب است. خب همان طور که همه ی شما می دانید، در خلال برنامه های مختلف تلویزیونی، تبلیغات فراوانی هم پخش می شوند که درآمد بسیاری عاید این رسانه ی بزرگ می شود.

به طور کلی هر شبکه ی اجتماعی یا رسانه ای که مخاطبان زیادی از اقشار مختلف جامعه را به خود جذب کند، می تواند درآمدهای فوق العاده قابل توجهی کسب نماید. اسنپ کیو هم دقیقا همین کار را انجام داده؛ در واقع الان این مجموعه، به یک رسانه ی اینترنتی بزرگ تبدیل شده و از این لحاظ، تفاوت خاصی با تلویزیون و سایر رسانه ها ندارد.

اسنپ کیو در حال حاضر با برندها و شرکت های بزرگ بزرگی همکاری می کند و درآمد وی از جیب اسپانسرها تامین می شود. بدون شک اسپانسرهای فراوانی علاقه مند به دیده شدن در یک اپلیکیشن پر مخاطب سرگرمی هستند؛ خصوصا که اکثر کاربران آن را قشر جوان جامعه تشکیل می دهد.

کافی است در جریان مسابقات، سوالاتی مرتبط با کمپانی های مختلف مطرح شود. به همین سادگی اسنپ کیو می تواند تبلیغات خود را به سوال مسابقه تبدیل کند و به خورد کاربران دهد؛ بدون اینکه آب از آب تکان بخورد و آنچنان محسوس باشد که دارد تبلیغ می کند! بنابراین اسنپ کیو به طرز هوشمندانه ای کسب درآمد می کند و اصلا هم عجیب نیست که بخش کوچکی از آن را در قالب جایزه به کاربرانش تقدیم کند.

اسنپ کیو را بازی کنیم یا نه ؟

در این بخش از مقاله قصد داریم به نکات برجسته و مهمی که در حین بررسی ویژگی های این مسابقه ی آنلاین با آنها مواجه شدیم اشاره کنیم. شما می توانید این نکات را کنار هم بگذارید؛ سبک سنگین کنید و ببینید که آیا این اپلیکیشن برای شما مناسب است یا خیر.

می تواند فرصتی برای یک دورهمی مفرح و هیجان انگیز ایجاد نماید

اسنپ کیو یک مسابقه و بازی آنلاین است که هیجان فراوان و جوایز متنوعی برای کاربران به دنبال دارد. هر چند با تقسیم شدن جایزه بین نفرات برنده، سهم هر شخص به میزان ناچیزی خواهد بود؛ اما حس هیجان و رقابت، برای تمام افراد می تواند لذت بخش باشد. خصوصا در مواقعی که آن را در کنار جمع خانواده و دوستان و آشنایان بازی کنید.

علاوه بر این، شرکت در مسابقات این اپلیکیشن هیچ هزینه و دردسری ندارد. همان طور که روی مبل نشسته و استراحت می کنید، می توانید گوشی خود را بردارید و به اینترنت متصل شوید؛ برنامه را باز کرده و مسابقه را آغاز نمایید. بنابراین به تجربه اش می ارزد و می تواند اوقات خوشی را برای شما فراهم کند.

ساختار اپلیکیشن و روند برگزاری مسابقات، سرگرم کننده است

بازی ها و مسابقات اپلیکیشن اسنپ کیو به گونه ای طراحی شده است که بسیار ساده بوده و هیچ پیچیدگی خاصی ندارد؛ در عین حال برای کاربران جذاب و سرگرم کننده است. همچنین برای انجام این مسابقات، به هیچ تخصصی نیاز ندارید و فقط مقداری اطلاعات همراه با چاشنی شانس برای تان کافی خواهد بود.

سرعت اجرای برنامه مناسب و قابل قبول است

با وجودی که مسابقات SnappQ به صورت پخش زنده برگزار می شود و همزمان هزاران نفر مشغول تماشای اجراهای اینترنتی شده و به سوالات پاسخ می دهند، سرورهای بازی دچار کندی و اختلال نمی شوند. همچنین سوالات مسابقه به صورت متنی برای کاربران نمایش داده می شوند و حتی اگر اجرای اینترنتی برای کاربری به طور کامل لود نشود، باز هم می تواند همزمان با بقیه ی افراد، سوالات را ببیند و پاسخ دهد.

البته گاهی اوقات یک سری اختلال های ضعیف و جزئی پیش می آید که در مجموع طبیعی و قابل هضم خواهد بود. بنابراین عملکرد سرورهای برنامه رضایت بخش بوده و پاسخگوی هزاران کاربر آنلاین به صورت لحظه ای می باشد.

گاهی اوقات مجری ها روی مخ هستند

قبل از شروع هر مسابقه، مجری ها معمولا به طور کامل در مورد روند اجرای مسابقه و جون اضافه و سکه و قوانین بازی صحبت می کنند که طرفداران سفت و سخت اسنپ کیو، این جملات را بارها و بارها شنیده اند و بسیار تکراری و خسته کننده خواهد بود. اما مجبورند تحمل کنند تا مسابقه شروع شود.

روند گزینش سوالات معمولا مناسب نیست

سوالات مسابقه غالبا از سطح بسیار ساده شروع شده و به یک باره دشوار می شوند؛ تا حدی که گاهی اوقات کاربران فقط به صورت شانسی به سوالات پاسخ می دهند. همچنین گستردگی سوالات به گونه ای است که فرد نمی تواند اطلاعات و تخصص خود در یک زمینه ی خاص را در حضور دیگران به چالش بکشد. حتی سابقه داشته که سوال کلا اشتباه باشد. گاهی اوقات نیز در برخی از سوال ها غلط املایی و تایپی وجود دارد.

اسنپ کیو

مقداری حجم اینترنت مصرف می کنید

اگر از یک اینترنت پر سرعت و با حجم بالا برخوردار هستید که طبیعتا این قضیه اصلا برای تان اهمیت ندارد. اما برای کاربرانی که از تعرفه های دارای حجم محدود استفاده می کنند، انجام مسابقه های آنلاین به تعداد زیاد می تواند آنها را این لحاظ با مشکل مواجه کند.

به طور کلی به بخشی از نکات برجسته و مزایا و معایب اپلیکیشن اسنپ کیو اشاره کردیم و این بستگی به شما دارد که تصمیم بگیرید بازی کنید یا نه. اما به طور کلی آمار کاربران و افراد آنلاین در حین مسابقات نشان می دهد که این مسابقه برای اشخاص زیادی جذابیت دارد.

برای پیشرفت کسب و کار خود، چه درس هایی می توانید از اسنپ کیو بگیرید ؟

این بخش از مقاله را برای افرادی نوشته ام که قصد دارند کسب و کار اینترنتی خود را راه اندازی کرده، پیشرفت کنند و آن را گسترش دهند. اسنپ کیو در این زمینه بسیار هوشمندانه عمل کرده و بهترین سیاست ها را در پیش گرفته است.

به گونه ای که در مدت زمان کوتاهی توانست کاربران فراوانی را به خود جذب کند و در حال حاضر (شهریور ماه ۹۸) که در آستانه ی تولد یک سالگی اش قرار دارد، جایگاه بسیار موفقی را به خود اختصاص داده است.

رمز و رازهای موفقیت اسنپ کیو برای تمام افرادی که قصد دارند در کسب و کارشان پیشرفت کنند، جای تامل دارد. پیشنهاد می کنم در این بخش از مطلب حتما همراه ما باشید تا به بررسی این موضوع بپردازیم که اسنپ کیو چگونه در کوتاه ترین زمان ممکن، به یک دستاورد بزرگ رسید و چه دلایلی باعث موفقیت وی شده است.

اسنپ کیو بسیار جذاب و اعتیاد آور طراحی شده است

ساختار این اپلیکیشن به گونه ای است که برای کاربران، هیجان و جذابیت فراوانی به دنبال دارد. رقابتی که این مسابقه بین افراد ایجاد می کند و جوایزی که برای آنها در نظر می گیرد، دلیل اصلی این جذابیت بوده است.

برنده شدن در هر چالش و رقابتی برای تمام افراد فوق العاده لذت بخش است. شخصی که یک بار طعم برنده شدن در این مسابقه و رسیدن به جایزه را بچشد، مطمئنا باز هم به سراغ آن خواهد آمد و برای پیروزی مجدد تلاش می کند؛ خصوصا که برنده شدن در اسنپ کیو کار چندان سختی هم نیست. همین مسئله باعث شده که اسنپ کیو برای بسیاری از جوانان جذاب و اعتیاد آور باشد.

در عین حال که اعتیاد آور است، اما فرد را از کار و زندگی باز نمی کند

اسنپ کیو زمان پخش مسابقات خود را بسیار هوشمندانه انتخاب کرده است. به عنوان مثال در ساعت ۲ بعدازظهر و ۸ الی ۱۰:۳۰ شب بسیاری از افراد وقت شان آزاد است و در حال استراحت هستند و به دنبال چیزی می گردند که خود را با آن سرگرم کنند. چی بهتر از یک مسابقه ی اینترنتی آنلاین، پر هیجان و جایزه دار؟! بنابراین هم سرگرم می شوند، هم اینکه احساس نمی کنند که از کار و زندگی شان عقب افتاده و وقت شان تلف می شود. به همین دلیل با اشتیاق فراوان به سراغ بازی و مسابقه می روند.

از طرف دیگر چون مسابقات SnappQ در ساعات مشخصی از شبانه روز برگزار می شود، برای کاربران عادت ایجاد شده و هر روز راس همان ساعات به سراغ اپلیکیشن می روند؛ درست مثل یک برنامه ی مهیج تلویزیونی که هر روز در زمان معینی پخش می شود. ضمن اینکه امروزه برای قشر جوان، گوشی نسبت به تلویزیون خیلی دم دست تر هم هست.

سیستم جایزه دهی اسنپ کیو بسیار هوشمندانه طراحی شده است

اسنپ کیو یک مبلغ مشخص جایزه را برای هر مسابقه در نظر می گیرد که شامل ۵۰۰ هزار تومان، ۲ میلیون تومان و در برخی مناسبت های خاص مبالغ بالاتر خواهد بود. مسلما این مبلغ برای هر فردی وسوسه کننده است و او را تشویق می کند تا در مسابقه شرکت کند. اما این مبلغ بین تمام برندگان تقسیم خواهد شد و جایزه ی ناچیزی به هر فرد تعلق می گیرد. به عنوان مثال، در تصویر پایین اسامی برندگان یکی از مسابقات جت کیو را مشاهده می کنید.

اسنپ کیو

همان طور که ملاحظه فرمودید، ۸۵۱ نفر برنده ی این مسابقه شده اند و مبلغ ۵۰۰ هزار تومان بین تمام آنها تقسیم شده و به هر فرد ۵۸۸ تومان تعلق گرفته است که باهاش حتی یک آبنبات چوبی هم نمی توان خرید اما باز هم کاربران خوشحال هستند و ذوق می کنند! چون در یک مسابقه و رقابت برنده شده اند و این خیلی لذت بخشه.

از طرف دیگر هر چقدر تعداد برندگان هر مسابقه بیشتر باشد، به نفع اسنپ کیو خواهد بود. چون جایزه ی کمتری به هر نفر تعلق می گیرد و زمان بیشتری طول می کشد تا به حد نصاب (۲۰ هزار تومان) برسد. در این صورت هم واریز پول توسط اسنپ کیو به تاخیر می افتد؛ هم اینکه وقتی موجودی هر کاربر ذره ذره بالا می رود و به ۲۰ هزار تومان نزدیک تر می شود، اشتیاق وی برای شرکت در مسابقات بعدی و برنده شدن افزایش می یابد و پیگیر مسابقات بعدی خواهد شد و این دقیقا همان چیزی است که اسنپ کیو می خواهد.

به همین دلیل هر مسابقه با چند دقیقه تاخیر آغاز می شود تا کاربران بیشتری خود را به مسابقه برسانند. در طول هر مسابقه هم یکی دو مورد راهنمایی توسط مجری  ارائه می شود تا افراد بیشتری برنده ی بازی شوند.

اسنپ کیو

اضافه شدن سکه در آپدیت جدید

در آپدیت جدید هم که سکه جای جون اضافه را گرفته، اشتیاق هر کاربر برای ماندن در مسابقه پس از باخت نیز افزایش یافته است و بدین ترتیب کاربران بیشتری را آنلاین نگه می دارد. این سیاست اسنپ کیو نیز بسیار هوشمندانه طراحی شده است. ولی با وجود تمام این موارد، افرادی هم هستند که در طول این یک سال، جوایز قابل ملاحظه ای از SnappQ دریافت کرده اند.

اسنپ کیو

اسنپ کیو افراد را به چالش می کشد و حس رقابت را در آنها تقویت می کند

بی تردید شرکت در یک چالش و مسابقه ی اینترنتی برای هر فرد جذاب خواهد بود. هر کسی دوست دارد در یک مسابقه ی بزرگ و پر طرفدار شرکت کند و اطلاعات خود را به چالش بکشد.

اینکه هر فرد خود را در یک جمع بزرگ شرکت کننده حس می کند و می تواند در شرایط یکسان با آنها به رقابت بپردازد، اشتیاق زیادی را در وی ایجاد می کند و هنگامی که می بیند روزانه تعداد زیادی از کاربران برنده ی این رقابت می شوند، با خود می گوید چرا من نتوانم برنده شوم؟! در نتیجه بارها و بارها در مسابقات بعدی شرکت می کند تا بالاخره حس خوب پیروزی را تجربه کند.

تعامل با کاربران

زمانی که کاربر حس کند تعامل مطلوب و دو طرفه ای با یک رسانه دارد و صدایش شنیده می شود، احساس رضایت می کند و جزء کاربران همیشگی آن رسانه خواهد شد. یک صفحه ی چت و گفتگوی آنلاین در اپلیکیشن SnappQ وجود دارد که هر کاربر از طریق آن می تواند کامنت بگذارد و اظهار نظر و یا اظهار وجود کند!

به عنوان مثال در ابتدای هر مسابقه به محض اینکه صفحه ی چت باز می شود، افراد زیادی انگار بچه ها با شوق و ذوق تایپ می کنند اول! بدین معنی که من زودتر رسیدم؛ من اولین کامنت رو گذاشتم!

اسنپ کیو

تمام این سیاست ها و تدابیر باعث شد تا اسنپ کیو در مدت زمان کوتاه، پیشرفت چشمگیری داشته باشد و کاربران زیادی را مجذوب خود کند. مواردی که به بررسی آنها پرداختیم، در واقع رازهای موفقیت این اپلیکیشن پر طرفدار بوده است. اسنپ کیو از یک ایده ی بسیار قوی برخوردار بود و به خوبی آن را پیاده سازی نمود.

دانلود اپلیکیشن SnappQ

جدید ترین نسخه ی نرم افزار اسنپ کیو را می توانید از گوگل پلی ، بازار و یا مایکت دریافت کنید. لازم به ذکر است که نسخه ی iOS در حال حاضر با مشکلات فنی مواجه است و متاسفانه فعلا برای کاربران ارائه نمی شود. به محض ارائه، لینک دانلود این نسخه را نیز قرار خواهیم داد.

زمانی که برنامه را نصب کنید، از شما یک شماره موبایل درخواست می شود. پس از وارد کردن شماره، یک کد تایید برای آن ارسال خواهد شد و در انتها فعال سازی برنامه توسط این کد صورت می گیرد.

در این مطلب سعی کردیم تمام نکات و جزئیات مربوط به اپلیکیشن اسنپ کیو را مطرح کنیم و امیدواریم براتون مفید بوده باشه. ممنون که تا انتهای این مقاله با جفت هیچ همراه بودید. نظرات و سوالات خود را در مورد این رسانه ی پر طرفدار با ما در میان بگذارید.

0
نویسنده مطلب امید قدرتی
دانشجوی کارشناسی - کامپیوتر نرم افزار - علاقه مند به سئو و تولید محتوا

بدون دیدگاه