گوگل می خواهد بخش نظرات کاربران را به نتایج جستجوی خود اضافه کند

2 سال پیش
نظرات کاربران در نتایج جستجوی گوگل

گوگل قصد دارد بخشی با عنوان نظرات کاربران را به نتایج موتور جستجوی خود اضافه کند و از این طریق ارتباط و تعامل بیشتری با کاربران داشته باشد و نظرات آنها در نتایج جستجو موثر واقع شود. در این مطلب از مجله خبری جفت هیچ این قابلیت جدید را بررسی می کنیم.

گوگل قصد دارد نظرات کاربران را در نتایج جستجو تاثیر دهد

کاربران نظرات یا همان کامنت های مختلفی در وب سایت ها و شبکه های اجتماعی مختلف قرار می دهند. برخی از این نظرات می تواند برای گوگل مهم باشد؛ بر همین اساس گوگل قصد دارد برای این کامنت ها ارزش و اهمیت بیشتری قائل شود و آنها را در نتایج جستجوی خود لحاظ کند.

گوگل صفحه ی جدیدی را به بخش پشتیبانی سایت خود اضافه کرده و نحوه ی ثبت کامنت را شرح داده است تا کاربران را از این قابلیت جدید مطلع کند. از طریق این لینک می توانید به صفحه ی مذکور وارد شوید.

گوگل یک صفحه ی مخصوص برای هر کاربر در نظر می گیرد؛ هنگامی که با اکانت جیمیل خود درون گوگل لاگین کرده باشید و این لینک را بزنید، این صفحه ی اختصاصی برای شما به نمایش در می آید. می توانید به تمام کامنت های خود دسترسی داشته باشید و آنها را با دیگران به اشتراک بگذارید.

نظرات کاربران در نتایج جستجوی گوگل

فعالیت گوگل در این بخش هنوز محدود است و منحصر به موضوعات خاصی از جمله بازی های اسپورت می شود و کاربران می توانند کامنت های خود را در مورد بازی های اسپورت ارسال کنند. همچنین از کامنت سایر افراد مطلع شوند و با آنها در تعامل باشند.

البته این کامنت ها همیشه هم مفید و کارآمد نیستند و گاهی ممکن است اطلاعات نادرستی را منتقل کنند. به همین دلیل گوگل در این قضیه محتاطانه رفتار می کند و کامنت ها را فعلا در بخش های خاصی محدود کرده است تا رفتارهای کاربران را به طور دقیق زیر نظر بگیرد.

گوگل در تلاش است الگوریتم های خود را به گونه ای تنظیم کند که اثر دادن نظرات افراد، لینک های بهتر و مناسب تری را در نتایج جستجو در اختیار کاربران قرار دهد و رضایت آنها را به دنبال داشته باشد.

در این زمینه بخوانید : آشنایی با الگوریتم های گوگل و نحوه عملکرد آنها

جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید به وب سایت phonearena مراجعه نمایید.

0
نویسنده مطلب امید قدرتی
دانشجوی کارشناسی - کامپیوتر نرم افزار - علاقه مند به سئو و تولید محتوا

بدون دیدگاه