دلیل دیر شارژشدن گوشی های هوشمند

دیر شارژشدن

ظرفیت باتری گوشی های هوشمند یکی از دغدغه های اصلی برای کاربران و حتی شرکت های تولید کننده می باشد .مشکل دیر شارژشدن گوشی ها یکی از مشکلات رایجی است که بسیاری از مخاطبان را به خود درگیر کرده است با ما همراه باشید تا به بررسی چند مورد بپردازیم تا شاید بتواند مشکل شما را حل کند .

اگر شما صاحب یک گوشی جدید و پرچمدار هستید قطعاً از قابلیت شارژ سریع بهره مند هستید و باتری با ظرفیت بالایی را صاحب هستید اما باز هم ممکن است پس از مدتی با این مشکل روبه رو شوید .

کابل شارژ خود را چک کنید .

اگر سیم شارژر شما دچار بریدگی یا خمیدگی شده باید به فکر تعویض آن باشید . حتی ممکن است که سوکت شارژر کج شده باشه و به درستی گوشی شما را شارژ نکند که با پرداخت مقدار کمی هزینه می توانید به شارژ سریع گوشی همانند روز های اول خود بازگردید .

دیر شارژشدن

شارژ بی سیم را کنار بگذارید.

برند های معروفی چون سامسونگ و اپل و الجی از دسته شرکت هایی هستند که گوشی های جدید خود را به قابلیت شارژر بی سیم مجهز کرده اند اما هنوزم با پیشرفت فراوان شارژرهای بی سیم سرعت شارژ شدن گوشی به اندازه ای که از طریق شارژ مستقیم با کابل انجام می شود ،نیست . پس اگر برای شارژ شدن گوشی خود عجله دارید یا از دیر شارژشدن گوشی همراه خود عصبی می شوید پس بهتر از کابل های سنتی استفاده کنید . همینطور که می دانید ، زمانی که گوشیتان را به سوکت کامپیوتر یا USB خودرو خود متصل می کنید سرعت شارژ شدن به شدت کاهش می یابد .

دیر شارژشدن

در خرید گوشی دقت کنید.

گوشی های نسل جدید همگی از قابلیت شارژ سریع پشتیبانی می کنند و به سرعت در مدت زمان کوتاهی شارژ می شوند . البته بهتر این است که قبل از خرید هر گوشی سرچ کنید تا از کیفیت و ظرفیت باتری گوشی خود اطمینان حاصل کنید زیرا این باتری های لیتیومی جدید غیر قابل تعویض هستند و تا زمانی که به فکر تعویض گوشی خود نیافتید باید بتوانید با آن کنار بیایید . ما نیز در مقاله اختصاصی جفت هیچ به رقابت باتری های پرچمداران امسال پرداختیم که بسیار رقابت تنگاتنگ و عجیبی رقم خورد .

رقابت عملکرد باتری گوشی های پرچمدار را بخوانید.

دیر شارژشدن

وابستگی خود را به گوشیتان کم کنید.

صفحه نمایش های با کیفیت امروزی که همگی دارای رزولوشن های بالایی هستند شارژ زیادی را صرف می کنند . پس بهتر است در هنگام شارژ شدن گوشی اینترنت خود را خاموش کرده و دست از اینستاگرام و صفحات مجازی دیگر بردارید تا از دیر شارژشدن در امان بمانید . همچنین اطمینان حاصل کنید که برنامه هایی در پس زمینه در حال اجرا نباشد که شارژدهی شما را کاهش دهد .

دیر شارژشدن

سوکت شارژر را تمیز کنید.

گوشی یکی از وسایل شخصی است که همه جا همراه شماست پس ممکن است هنگامی که در جیب یا کیف شما قرار گرفته است ضایعه کوچکی در سوکت شارژ آن برود و باعث شود گوشی شما بطور کامل و به درستی شارژ نشود پس با چراغ قوه ای درون آن را چک کنید یا با کپرسور باد درون آن را تمیز کنید . اگر احساس می کنید باعث آسیب رساندن به گوشی خود می شوید بهتر است آن را به تعمیرکار حرفه ای بسپارید .

دیر شارژشدن

کاور را از گوشی خارج کنید.

اگر گوشی شما در کاور قرار دارد بهتر است در هنگام شارژ شدن آن را بیرون بیاورید ، شاید برایتان جالب باشد که این مورد چه تاثیری بر شارژ گوشی شما دارد ؟ اما در واقع هنگام شارژ شدن گوشی به شدت تحت تاثیر قرار می گیرد حتی در مدل های قدیمی تر ممکن است کمی داغ شوند که با وجود کاور ، حرارت بیشتر می شود و در مرور زمان ممکن است به باتری شما آسیب برساند . شرکت اپل نیز به این مورد اشاره کرده است و کاربران خود را از این خطر احتمالی آگاه ساخته است . پس احتیاط شرط عقل است !

آیا شما از این مشکل رنج می برید ؟

 

 

 

0
نویسنده مطلب زهرا ملک زرقانی

بدون دیدگاه