ربات شکست ناپذیر که بازی جنگا Jenga می کند .

بازی جنگا

قطعا با بازی جنگا که امروزه طرفداران زیادی را به خود جذب کرده است آشنایی دارید و شاید اصلا شما یکی از کسانی باشد که بطور حرفه ای بازی می کنید و ادعا دارید که هیچ رقیبی ندارید اما باید این خبر را به شما بدهم که در سال ۲۰۱۹ محققان دانشگاه MIT از ربات شکست ناپذیری در بازی جنگا رونمایی کرده اند که به خوبی یاد می گیرد بازی کند و بهترین عملکرد را به ارمغان می آورد .

حالا دیگر خارج از بازی های ویدیویی که در گوشی ها یا PS4 ها می تواند شما را سرگرم کند می توانید یک ربات استخدام کنید و تلاش کنید که بتوانید آن را شکست دهید ، البته برنده شدن تا حدودی غیر ممکن است !

طریقه بازی جنگا :

بازی به گونه ای است که باید بطور نوبتی یکی از بلوک ها را بیرون بکشید و در بالاترین ردیف برج قرار دهید . در ابتدا بازی شاید بسیار آسان به نظر برسد اما رفته رفته برج سست و لرزان می شود و اولین کسی که باعث سقوط این برج چوبی می شود بازنده بازی است . این بازی زیبا توسط اسلی اسکات ابداع شده است .

این ربات به سنسور نیرو و دوربین مجهز شده است و با به کار گیری بازوهای دو طرفه خود بلوک های جنگا را جابه جا می کند . این ربات می تواند حس کند که کدام بلوک در جای خود محکم تر است و کدامیک از بلوک ها برای جا به جایی نتیجه بهتری به ارمغان خواهد آورد .

دقت ، قدرت با استفاده از هوش مصنوعی را در ربات بازیکن جنگا شاهد هستید ، هیچ لرزشی در این ربات حس نمی کنید یعنی بسیار کم خطا تر از انسان ها عمل می کند .اما به نظر من باز هم یک انسان می تواند به گونه ای بازی کند که حرکت بعدی رقیبش را به خطر بیندازد اما همچین تدبیری از یک ربات ، کمی دور از ذهن می باشد .

قطعاً باید منتظر پیشرفت این ربات در دیگر صنعت های بزرگ باشیم . در آینده ، همان بازوها می تواند در بلوک های مینیاتور به ساخت اتومبیل و مبلمان در کارخانه ها و انبارها مورد استفاده قرار گیرد .

 منبع : engadget

0
نویسنده مطلب زهرا ملک زرقانی

بدون دیدگاه