چینی ها در حال ساخت یک ماه مصنوعی هستند

2 سال پیش
ماه مصنوعی

محققان چینی در حال توسعه و تکمیل پروژه ای با عنوان ماه مصنوعی هستند؛ پروژه ای که بنا بر اعلام آنها، تا سال ۲۰۲۰ به مرحله ی بهره برداری و اجرا خواهد رسید. در این مطلب از وب سایت جفت هیچ قصد داریم این پروژه ی عجیب و شگفت انگیز را بررسی کنیم.

انسان ها از دیرباز در مورد فضای پیرامون کره ی زمین کنجکاو بودند و در همین راستا تاکنون اشیای مختلفی را به فضا فرستاده اند. پژوهشگران چینی این بار پروژه ی جدیدی را استارت زده اند و قرار است ماهواره ای فوق العاده درخشان و نورانی مشابه ماه را به آسمان بفرستند. بر اساس اعلام مقامات رسمی چین، این ماهواره در سال ۲۰۲۰ از سمت جنوب غرب شهر Chengdu به فضا پرتاب خواهد شد.

فعالیت ماه مصنوعی ساخت چین چگونه است ؟

ماه مصنوعی

مدیر موسسه ی تحقیقاتی اعلام کرده این ماه شب ها حدودا به مدت ۸ ساعت در آسمان شهر چنگدو می درخشد و شعاعی به وسعت ۱۰ تا ۸۰ کیلومتر را پوشش می دهد. این ماه مصنوعی، ۸ برابر ماه واقعی نور دارد و خیابان های شهر را در حدی روشن می کند که شاید نیازی به روشنایی معابر نباشد. طراحی آن به گونه ای انجام شده که شدت نور را می توان کم و زیاد نمود.

هنوز اطلاعات دقیقی از مکانیزم کارکرد ماه مصنوعی در دست نیست؛ مقامات کشور چین ظاهرا تمایل ندارند جزئیات واضح و مشخصی از پروژه ی خود ارائه دهند. اما این طور که به نظر می رسد سالهاست که روی این طرح فعالیت می کنند و زمان زیادی تا بهره برداری آن باقی نمانده است.

البته آثار و تبعات زیست محیطی این پروژه هنوز در هاله ای از ابهام قرار دارد؛ چرا که ممکن است در زندگی جانداران و مشاهدات نجومی تاثیر منفی بر جای بگذارد و حتی مانع اجرای این طرح شود. سر انجام پروژه ی مذکور طی ۲ سال آینده مشخص خواهد شد.

می توانید سری به وب سایت dailymail بزنید و جزئیات بیشتری از این طرح را دنبال کنید.

0
نویسنده مطلب امید قدرتی
دانشجوی کارشناسی - کامپیوتر نرم افزار - علاقه مند به سئو و تولید محتوا

بدون دیدگاه