نگاهی به بازی Far Cry 5 : نقد و بررسی فارکرای ۵

2 سال پیش
Far Cry 5

Far Cry 5 یکی از بزرگترین و کامل ترین بازی های شرکت  Ubisoft در سال ۲۰۱۸ می باشد. با ما تا انتها همراه ما باشید.

  • شرکت: Ubisoft
  • نوع بازی: تیر اندازی شخص اول
  • پلتفرم ها: پلی استیش ۴، ایکس باکس وان، پی سی، نینتندو سوییچ
  • بررسی نسخه: Far Cry 5

 

شخصیت منفی Far Cry 5

Far Cry 5 نسبت به نسخه های پیشین دست خوش تغییراتی بوده است و آپشن های جدیدی به آن اضافه کرده است. شخصیت منفی این بازی، یک شخصیت کاریزماتیک دارد که رفتار های افراطی زیادی دارد. جوزف سید که نقش پدر مذهب مدرن را بر عهده دارد و شما به عنوان افسر پلیس وظیفه دارید نفرات او را از بین ببرید. از شما دعوت می کنم که تریلر این بازی زیبا و جذاب را مشاهده نمایید.

برادران و خواهران جوزف، موانع های شما برای رسیدن به این ریشه افراطی هستند. در این بازی همانند سایر بازی های دیگر می بایست ابتدا دشمنان را به ترتیب شکست دهید تا به دشمن اصلی خود یعنی جوزف سید برسید.

در همین زمینه بخوانید، نقد و بررسی بازی Red Dead Redemption 2

Far Cry 5

ماموریت های بازی Far Cry 5

ماموریت هایی که در Far Cry 5 وجود دارد بسیار متنوع و متفاوت به نظر می رسد. از همان ابتدا صحنه های اکشن بازی شروع می شود و شما را بسیار هیجان زده خواهد کرد و می توانید به آب و آتش بزنید. شما در حین مراحل می توانید در بسیاری از مراحل بازی به صورت مخفیانه عبور کنید و به جلو بروید اما به نظر من با سر و صدا بازی کردن بسیار هیجان انگیز تر است.

نقاط ضعف بازی

یکی از نقاط ضعف بازی پایین بودن هوش مصنوعی دشمنان خود می باشد که شما تا به طور کامل دیده نشوید، دشمن متوجه حضور شما نمی شود. این نقطه ضعف سبب شده که عبور مخفیانه از بازی ها ارزش چندانی نداشته باشد. خیلی مواقع از دشمنان، حرکت های خنده داری می بینید.

Far Cry 5

یکی دیگر از نقاط ضعف این بازی می توان به امتیاز آن اشاره کرد که شما زمانی که دشمنان خود را شکست می دهید امتیازی به شما تعلق می گیرد. وقتی شما به امتیاز مورد نظر برسید از سایر مراحل فاکتور گرفته می شود و شما به سراغ دشمن اصلی این داستان می روید و به همین دلیل نمی توانید همه مراحل بازی را تجربه کنید. سیستم ساخت و ساز با استفاده منابع در Far Cry 5 از بین رفته است و شما محدود به ساخت دینامیت و یا بمب ها هستید.

Far Cry 5

نقاط مثبت بازی

یکی از ویژگی های بزرگ این بازی قابلیت به کار گیری کاراکتر ها در برخی از مراحل می باشد که با ویژگی های منحصر به فرد خود جذابیت بازی را چند برابر کرده است. از خلبان، اسنایپر، هواپیما، هلی کوپتر گرفته تا سگ و خرس که می توانید همراه خود داشته باشید که می توانید با استفاده از آنها مراحل بازی را پیش ببرید و از قابلیت های آن استفاده نمایید.

شما با استفاده از سیستم درختی می توانید کاراکتر بازی را عوض کنید و هر کدام از کاراکتر ها، دارای ویژگی های منحصر به فرد خود می باشند. در Far Cry 5 می بایست چالش های خاصی را پشت سر بگذارید تا بتوانید با امتیاز ها پیشرفت کنید.

Far Cry 5

یکی از بخش های مجزای این بازی این است که مراحلی که توسط سایر افراد ساخته شده است می توانید در آن بازی کنید یا این که خودتان می توانید  مراحل مختلف و متنوع بسازید. در این قسمت آیتم های زیادی در اختیار شما قرار دارند باعث ماندگاری بیشتر بازی شده است.

شرکت Ubisoft  هرگز به ساخت بازی های که گرافیک زیادی دارند مشهور نبوده ولی خب جنگل هایی که در Far Cry 5 وجود دارد اتمسفر و فضای آن، گرافیک نسبتا خوبی دارد.

محیط بازی

بازی Far Cry 5  یک بازی شوتر اول شخص است که دنیای آزاد و باز دارد که شما می توانید در آن با استفاده از ماشین، موتور، هواپیما و… همه جای محیط آن بچرخید. گرافیک بازی یکسری مشکلاتی را دارد که می توانست کمی بهتر ظاهر شود اما واقعا گرافیکی خوبی نسبت به وسعتش دارد.

Far Cry 5

داستان بازی

بازی در یک ایالت خیالی جریان می یابد که شما به عنوان یک نیروی امنیتی وارد منطقه ی مورد نظر می شوید و نیروهای خلافکار را دستگیر کنید، اما این اتفاق نمی افتد و شما وقتی با یک هلی کوپتر وارد می شوید و لیدر ها را دستگیر می کنید و وقتی می خواهید برگردید، در این حین هلی کوپتر شما سقوط می کند و شما زمین گیر می شوید.

شخصیت اصلی و بقیه نیرو های شما را دستگیر می کنند که نیرو های شما در سه ناحیه ی دشمن گرفتار می شوند که شما می بایست دونه به دونه به سراغ آنها بروید و آنها را آزاد نمایید و وقتی لیدر های آن سه منطقه را دستگیر کردید، در واقع به سراغ رهبری که از هلی کوپتر افتاد، می روید.

Far Cry 5

داستان بازی به نظر من واقعا اون طوری که می خواستم خوب نتوانستند در بیاورند، چون واقعا پتانسیل این رو داشت که خیلی داستان سنگین تری داشته باشد. بازی را شما می توانید کاملا آفلاین بازی کنید اما اگر یک دوستی دارید و می خواهید کل جریانات بازی را دنبال کنید به جز نیم ساعت اول بازی و نیم ساعت انتهایی بازی که قابلیت آنلاین بودن بازی را ندارد، بقیه بازی را می توانید کاملا آنلاین با دوستانتان بازی کنید و هیچ مشکلی وجود ندارد.

کلا خیلی جذاب می شود این که شما دونفره آن محیط را دور بزنید و با هم جلو بروید. Far Cry 5 واقعا بازی خوبی بود. یک بازی سرگرم کننده که شما می توانید در حدود ۲۰ ساعت این بازی رو تمام کنید و هنوز هم چیز های جدیدی رو میشه در حین بازی تجربه کرد. جزئیات دقیق بازی را می توانید از اینجا مشاهده نمایید. نظراتتان را در مورد این بازی جذاب و زیبا با ما در میان بگذارید.

 

0
نویسنده مطلب AmiR
اشتباه وجود نداره💭شاید این روزها به خودت میگی: خیلی اشتباه کردی انتخاب های اشتباه داشتی و تصمیم های اشتباه گرفتی حق داری! !اما، من امروز اومدم بهت بگم اشتباه وجود نداره دوست من چیزی که تو اسمش رو اشتباه گذاشتی اقدامیه که در اون لحظه، بر اساس بهترین اطلاعاتی که داشتی بر اساس باورهات، آموزش هات، چیزی که خانواده بهت میگفته چیزی که دور و بری هات بهت میگفتن تصمیم گرفتی و اقدام کردی، ولی نتیجه اون چیزی نشد که دوست داشتی خودت رو به خاطر اشتباهات گذشته نکوب تو آدم جدیدی شدی، دیدگاه های جدیدی داری، آگاه تری، پخته تری در دل هر اشتباه، دانه رشد تو نهفته اس اون دانه رو بارور کن اشتباه وجود نداره دوست من!

بدون دیدگاه