تحقیق استراتژیک اینترنت اشیاء

2 سال پیش
اینترنت اشیاء

با رشد چشمگیر اینترنت اشیاء تبدیل به موضوعی شده است که افراد کم و بیش در مورد آن صبحت کرده اند. در این مقاله چشم انداز های اینترنت اشیاء و هدف اینترنت اشیا را مورد بررسی قرار می دهیم. همچنین شما می توانید مفهوم اینترنت اشیا را از اینجا مشاهده نمایید.

چشم انداز اینترنت اشیاء

اینترنت اشیا (IOT) یک مفهوم و یک پارادایم فراگیر است، که حضور در محیطی از انواع وسایل و اشیائی که از طریق آنها ارتباطات بی سیم، سیمی و طرح های آدرس دهی منحصر به فرد ایجاد میشود را قادر به برقراری ارتباط با یکدیگر میکند و باعث میشود اشیاء با اشیاء دیگر همکاری کنند تا برنامه های کاربردی و خدماتی جدید را ایجاد کنند و به اهداف مشترک برسند. در این زمینه تحقیق و چالش ها جهت توسعه برای ایجاد یک دنیای هوشمند بسیار زیاد است. جهانی که در آن دنیای واقعی، دیجیتال و مجازی همگرا هستند تا محیط های هوشمند ایجاد کنند که انرژی، حمل و نقل و شهرها و بسیاری از مناطق دیگر هوشمندتر شوند.

اینترنت اشیاء

هدف اینترنت اشیا

هدف از اینترنت اشیا اینست که همه چیز را در هر لحظه در هر جا با هر چیزی و هر کسی با استفاده از هر مسیر شبکه، جهت ارائه هر خدمتی متصل کنیم. اینترنت اشیاء یک انقلاب جدید از اینترنت است که در آن اشیاء با به دست آوردن امکان قابل تشخیص و هوشمند پذیر ساختن تصمیمات مرتبط با زمینه خود و با توجه به این که می توانند ارتباط برقرار کنند و به اطلاعات دسترسی داشته باشند، قادر خواهند بود تا به راحتی خدمات رسانی کنند .

شبکه ی اینترنت اشیا

اینترنت اشیا شبکه ای از اشیاء فیزیکی است که حاوی تکنولوژی تعبیه شده برای درک و ارتباط با محیط خارجی و ادغام بی سیم کارآمد بر اساس پروتکل ها، سنسورهای بهبود یافته، پردازنده های ارزان تر و همچنین بسیاری از راه اندازی های جدید و مدیریت شرکت های تاسیس شده در حال توسعه و برنامه است که نهایتا باعث تولید مفهوم اصلی اینترنت اشیا شده است. تعداد دستگاه های متصل به اینترنت در سال ۲۰۱۱ بیش از تعداد انسان های موجودات در این سیاره بود و تا سال ۲۰۲۰ تعداد دستگاه های متصل به اینترنت انتظار می رود بین ۲۶ تا ۵۰ میلیارد باشد. برای اتصال هر PC یاتلفن اینترنتی ۵ – ۱۰ نوع دیگر از دستگاه ها با اتصال اینترنتی بومی فروخته شده است.

اینترنت اشیاء

به گفته تحلیلگر صنعت IDC، پایگاه نصب شده برای اینترنت تا سال ۲۰۲۰، به حدود ۲۱۲ میلیارد دستگاه افزایش خواهد یافت که شامل ۳۰ میلیارد دستگاه متصل است .IDC پیش بینی میکند که این رشد تا حد زیادی توسط سیستم های هوشمند، که نصب و جمع آوری داده ها در هر دو مورد مصرف کنندگان و برنامه های کاربردی سازمانی را در بر میگیرد، صورت می پذیرد. این نوع برنامه ها می توانند وسیله نقلیه الکتریکی و هوشمند باشند، که در آن وسایل و خدماتی که اطلاعات، امنیت، صرفه جویی در انرژی، اتوماسیون، مخابرات، کامپیوتر و سرگرمی را ارائه میدهند با یک رابط کاربر مشترک به یک اکو سیستم مجتمع متصل شده اند.

IOT، در واقع دسترسی به اطلاعات، رسانه ها و خدمات را از طریق ۱۰ ارتباطات سیمی و پهنای باند بی سیم، فراهم می کند. اینترنت اشیا با شبکه باز یعنی جهانی که مردم داده ها و چیزها را متصل می کند، همگرایی ایجاد می کند. این همگرایی، ابری را برای مرتبط کردن چیزهای هوشمندانه ای که حس می کنند و انتقال می دهند، ایجاد می کند. در حقیقت یعنی مجموعه گسترده ای از داده ها، که بدون آن این سطح ارتباطات و اطلاعات تحلیلی آشکار نمی شود.

سیستم عامل

استفاده از سیستم عامل ها که توسط فن آوری های متحول شده مانند ابر، ساخته شده اند موجب هدایت اشیاء توسط تلفن همراه می شود. اینترنت اشیا (IOT) و خدمات آن باعث ایجاد شبکه هایی می شود که ترکیب کل فرایند تولید کارخانجات را تبدیل به یک محیط هوشمند ابری میسازد که قادر است زیرساخت های جهانی برای تولید جدید خدمات، برای ایجاد محتوا و برنامه های کاربردی برای کاربران جهانی را فراهم آورد.

اینترنت اشیاء

شبکه ها همه چیزهای جهان را به هم متصل می کنند و هویت خود را آنلاین نگه میدارند. موبایل اجازه می دهد تا اتصال به این زیرساخت های جهانی در هر زمان و هر کجا فراهم باشد. این موضوع منجر به ایجاد یک شبکه جهانی از اشیا، کاربران و مصرف کنندگان خواهد شد که برای ایجاد کسب و کار، ارائه مطالب، تولید و خرید و ارائه ی خدمات جدید در دسترس است.

دستگاه های متصل به اینترنت و تکاملشان در آینده کمیسیون اروپا این پتانسیل همگرایی را می شناسد. علوم و فن آوری های لازم برای پیشبرد برنامه لیسبون، پیشنهاد رویکرد از پایین به بالا را برای تنظیم اولویت یک هدف خاص برای همگرایی تحقیقات علمی و فناوری را مورد تاکید قرار میدهد؛ یعنی اذعان میکند که با چالش ها و فرصت ها برای تحقیق مواجه شوید و اجازه ادغام پتانسیل تکنولوژیکی و شناخت محدودیت های اروپایی، نیازهای اقتصادی، فرصت های اقتصادی و منافع علمی را بدهید.

اینترنت اشیاء

0
نویسنده مطلب AmiR
اشتباه وجود نداره💭شاید این روزها به خودت میگی: خیلی اشتباه کردی انتخاب های اشتباه داشتی و تصمیم های اشتباه گرفتی حق داری! !اما، من امروز اومدم بهت بگم اشتباه وجود نداره دوست من چیزی که تو اسمش رو اشتباه گذاشتی اقدامیه که در اون لحظه، بر اساس بهترین اطلاعاتی که داشتی بر اساس باورهات، آموزش هات، چیزی که خانواده بهت میگفته چیزی که دور و بری هات بهت میگفتن تصمیم گرفتی و اقدام کردی، ولی نتیجه اون چیزی نشد که دوست داشتی خودت رو به خاطر اشتباهات گذشته نکوب تو آدم جدیدی شدی، دیدگاه های جدیدی داری، آگاه تری، پخته تری در دل هر اشتباه، دانه رشد تو نهفته اس اون دانه رو بارور کن اشتباه وجود نداره دوست من!

بدون دیدگاه