بررسی فیلم Sijjin (2023)

3 هفته پیش
سجین

فیلم Sijjin (2023) در پایان این سال به جهان سینمای اندونزی می‌پیوندد با داستان ترسناک کلاسیکی که هیجان انگیز است. این فیلم از افسانه یا داستان محلی نیست، بلکه اقتباسی از فیلم ترسناک ترکی به نام Siccin است که در سال ۲۰۱۴ اکران شد.

از زمان اکران در ۹ نوامبر ۲۰۲۳، فیلمی که توسط کارگردان Hadrah Daeng Ratu ساخته شده است، به طور مداوم توجه را جلب کرده است. دلیل اصلی آن محبوبیت فیلم Siccin اصلی ترکی است که جنبه دینی را در ترس مرموز برجسته کرده و شایعاتی وجود دارد که بر اساس داستان واقعی برداشت شده است. محبوبیت Siccin در ترکیه اثر بزرگی داشته است، یعنی شش سری بر اساس نسخه فیلم آن ساخته شده است.

سجین 2023

بنابراین، عجیب نیست که بسیاری از علاقه‌مندان به فیلم ترسناک در سرزمین مادری با نسخه محلی فیلم Siccin کنجکاو هستند. شاید به همین دلیل است که این فیلم ۱۰۰ دقیقه‌ای توجه عموم را جلب کرده است، به خصوص با توجه به اینکه پیش‌فرض داستان آن شبیه به داستان ترسناک محلی است.

این فیلم رنگی را به میانه رونق یافتن سریال اصلی اندونزی در Netflix اضافه می‌کند. حالا، اگر شما به فیلم تولید شده توسط Rapi Films کنجکاو هستید، ابتدا خلاصه و بررسی کامل آن را بخوانید، Sob!

خلاصه فیلم Sijjin (2023) خلاصه فیلم Sijjin (2023) که داستان عشق خویشاوندی Irma و Galang را روایت می‌کند که با ارسال سانتت از طرف Irma به پایان می‌رسد. منبع: Rapi Films Sijjin (2023) داستان Irma (Anggika Bolsterli) را دنبال می‌کند که با پسر عموی خود، یعنی Galang (Ibrahim Risyad) رابطه عاشقانه برقرار کرده است. رابطه عشقی که Irma و Galang برقرار کرده‌اند، رابطه ممنوعه است. اما، Galang هم‌اکنون همسر و فرزند دارد، بنابراین او می‌خواهد این رابطه تاریک را قطع کند.

اما، Irma نمی‌تواند Galang را از زندگی خود حذف کند و در نهایت مسیر ترس سانتت را انتخاب می‌کند. Irma از یک جادوگر می‌خواهد که سانتت پنج شب به همسر Galang بفرستد. ترس‌های مرموز وحشتناکی سپس خانواده کوچک Galang را تسخیر می‌کند.

پیش‌فرض کلاسیک که خاص ترسناک محلی است با وجود اینکه از ترکیه می‌آید، اما پیش‌فرض Sijjin بسیار نزدیک به داستان‌های ترسناک از اندونزی است. بله، ترس سانتت. صنعت فیلم ترسناک اندونزی به نظر نمی‌رسد بتواند از ترس مرموز و تهدید فراطبیعی مانند سانتت جدا شود. تمام طبقات جامعه از سانتت به عنوان بخشی از داستان‌های مرموز واقعی آگاه هستند.

بنابراین، پیش‌فرضی که فیلم Sijjin ارائه می‌دهد چیز جدیدی نیست و هیچ چیز منحصر به فردی را ارائه نمی‌دهد. با این حال، این فیلم رابطه ممنوعه را که دو پسر عمو، Irma و Galang انجام داده‌اند، مورد توجه قرار می‌دهد.

این عشق ممنوعه در داستان مورد توجه قرار گرفته و در نهایت منجر به تعارض و حرکت داستان می‌شود. در فیلم‌های ترسناک اندونزی، منبع تعارض اغلب از مکان‌های عجیب و غریب، پیشگویی، افسانه‌های جامعه، شهرهای غیبی، ارواحی که در یک مکان زندگی می‌کنند، و موارد مشابه می‌آید. حالا، فیلم Sijjin منبع تعارضی را ارائه می‌دهد که کمی متفاوت است، با این حال پیش‌فرض آن بسیار نزدیک به نوع ترسناک محلی است.

سجین

داستانش با تعارض عشق کافی است جذاب فیلم Sijjin (2023) اقتباسی از فیلم ترکی سال ۲۰۱۴ با عنوان Siccin است. منبع: Rapi Films داستان عشق خویشاوندی دراماتیک خواهد بود، به خصوص اگر به عنوان پایه داستانی باشد که تعارض ایجاد می‌کند. با این حال، داستان آن چندان با نسخه اصلی ترکیه فرق نمی‌کند. داستان Sijjin می‌تواند به تلاش Irma برای بازپس‌گیری Galang با ترس سانتت پنج شب ساده شود.

 

0
نویسنده مطلب AmiR
دانشجوی رشته کامپیوتر - نرم افزار

دیدگاه شما

بدون دیدگاه