انتخاب بهترین هاست و مقایسه شرکت های ارائه دهنده ی هاست های ایرانی

3 سال پیش
هاست

انتخاب بهترین هاست یکی از مسائل بسیار مهمی برای هر وب مستری می باشد. در این مقاله با ما همراه باشید تا بتوانیم به شما در انتخاب بهترین هاست کمک کنیم. در این مقاله سعی شده بر اساس بازخوردی که مشتریان نسبت به ارائه دهنده گان این سرویس را داشتند، مورد بررسی قرار دهیم و معیار هایی را که برای انتخاب یک هاست مناسب هستند را در نظر بگیریم.

معیار های انتخاب یک هاست خوب

برای این که ما بتوانیم یک هاست مناسبی را انتخاب کنیم در ابتدا می بایست شرکت های ارائه دهنده این سرویس را مورد بررسی قرار دهیم با استفاده از این وب سایت می توانیم آماری، برای انتخاب هاست در نظر بگیریم.

اما معیار هایی را که برای انتخاب یک هاست مناسب می باشند عبارتند از:

  • بررسی مشخصات فنی ارائه دهنده سرویس که می بایست از سخت افزار هایی با قدرت بالایی برخوردار باشد.
  • بررسی پشتیبانی ارائه دهنده گان این سرویس(هاست)، این نکته را در نظر بگیر حتی اگر هم هاست نسبتا قویی هم داشته باشید اما اگر پشتیبانی و خدمت دهی قوی وجود نداشته باشد، اشکالات زیاد و جبران ناپذیری را به همراه خواهد داشت.
  • بررسی امنیت هاست که می بایست امنیت یک وب سایت را از این لحاظ تضمین کند.
  • بررسی انتخاب نوع هاست که می تواند لینوکسی یا ویندوزی باشد.
  • بررسی آپ تایم یک سرور

هاست

ویژگی های یک هاست مناسب

شما بسته به نوع وب سایتی که دارید می بایست هاست مناسب خود را انتخاب کنید. به عنوان مثال اگر شما یک سایت دانلودی داشته باشید می بایست هاستی را انتخاب کنید که دارای فضای ذخیره سازی بالایی باشد و بتواند جوابگوی کار شما نیز باشد. حال به بررسی هر یک از پارامتر های یک هاست می پردازیم

  • فضای هاست

می بایست در ابتدا حجمه کار خود را مشخص کنید و ببینید چه فضایی مناسب کار شما می باشد. اگر به عنوان مثال ۵ گیگابایت فضا را گرفته باشید قسمتی برای فایل منیجر، ساخت ایمیل و دیتابیس در نظر گرفته می شود.

  • پهنای باند هاست

به میزان حجم مصرفی که در یک ماه استفاده میکنید پهنای باند هاست گفته می شود که نباید از میزانی که گفته شده در ماه بیشتر مصرف کنید. در غیر این صورت سایت از دسترس خارج میشود.

  • سرعت یک هاست

در واقع یک هاست خوب زمانی مشخص میشود که وقتی  سایت شما بازدید زیادی می شود سبب افت کیفیت منابع موجود نشود.

  • قیمت منصفانه

ممکن است هاستی که شما در نظر گرفتید دارای کیفیت بالایی باشد اما اگر قیمت بالایی داشته باشد و مقرون به صرفه نباشد این شرکت نمی تواند به عنوان یک شرکت هاست درجه یک در نظر گرفت.

  • گواهینامه ssl

گواهینامه ssl که از پروتکل https استفاده میکند باعث میشود امنیت سایت تان را بهبود ببخشد و باعث شود که در سئو سایت در جایگاهی بهتری قرار بگیرید. سعی کنید در سایت خود همواره از ssl رایگان استفاده نفرمایید.

برترین ارائه دهندگان هاست در ایران

هاست

میهن هاست وب: مهین هاست وب به دلیل پشتیبانی بسیار قوی آن در این امر و قیمت های با صرفه در جایگاه یکی از بهترین سرویس دهنده ها قرار گرفته است.

برتینا: این شرکت ارائه دهنده، یکی از قدیمی ترین ارائه دهندگان این سرویس می باشد که سرویس های آن، قیمت نسبتا بالایی برخوردار می باشند

نت نرم افزار: انتخاب به دلیل کیفیت بالای محصولات

ایران سرور: این سرویس دهننده به دلیل تنوع در نوع سرویس دهی و خدمات سرور مجازی مورد اعتماد می باشد.

میزبان فا: انتخاب این سرویس دهنده به دلیل نوع خدماتی که به مشتریانش میدهد مانند هاست های سی روزه رایگان و… نزد کاربران محبوب می باشد.

در بعضی از سایت ها دیده شده است که دو تا هاست مشابه هم می باشند ولی از لحاظ قیمت با هم تفاوت دارند اما ممکن از یکی از هارد های یک سرویس دهنده ساتا باشد و دیگری ssd، خب همانطور که اطلاع دارید ssd  گرانتر می باشد و این ممکن است قیمت یک سرویس را گرانتر کند.

اگر هارد یک سرویس دهنده بسوزد چه اتفاقی می افتد؟ خب تمام اطلاعات و زحمات شما از دست می رود و در نتیجه سایت شما Down خواهد شد. برای حل این مشکل از رگ های سخت افزاری استفاده می کنند. خب رگ های سخت افزاری خیلی بهتر از نرم افزاری می باشند.

رگ سخت افزاری نیاز به یک کارت مجزا دارد که این خودش باعث افزایش هزینه می شود. نکته ای که وجود دارد این است که متوحه می شوید چرا بعضی از سرویس دهنده ها قیمت هایی بالاتری ارائه می دهند. به این دلیل است که اگر هارد و اطلاعات آنها از دست برود ایمن تر است و بهتر می توانید به این شرکت ها اطمینان کنید.

حال به ضریب اشتراک می پردازیم. در یک سرور ممکن است چهارصد الی پانصد هارد داشته باشیم ولی در یک سرور صد الی صد و پنجاه تا، خب سروری که کاربر کمتری دارد به مراتب کیفیت بهتری هم دارد در شرایط یکسان، پس شما در این هاست منابع بیشتری دارید که سریع تر لود می شود و پشتیبانی سرور هایی که کم هستند خیلی راحت تر می باشند. پیشنهاد می شود این مطلب را در مورد CDN تلگرام دنبال کنید.

این موارد را با کمی تحقیق می توان بدست آورد که کدام سرور ضریب اشتراک زیادی را دارد و کدام سرور ضریب اشتراک کمی را دارد و تصمیم نهایی با خود شما می باشد که به چه سرویسی نیاز دارید.

0
نویسنده مطلب AmiR
اشتباه وجود نداره💭شاید این روزها به خودت میگی: خیلی اشتباه کردی انتخاب های اشتباه داشتی و تصمیم های اشتباه گرفتی حق داری! !اما، من امروز اومدم بهت بگم اشتباه وجود نداره دوست من چیزی که تو اسمش رو اشتباه گذاشتی اقدامیه که در اون لحظه، بر اساس بهترین اطلاعاتی که داشتی بر اساس باورهات، آموزش هات، چیزی که خانواده بهت میگفته چیزی که دور و بری هات بهت میگفتن تصمیم گرفتی و اقدام کردی، ولی نتیجه اون چیزی نشد که دوست داشتی خودت رو به خاطر اشتباهات گذشته نکوب تو آدم جدیدی شدی، دیدگاه های جدیدی داری، آگاه تری، پخته تری در دل هر اشتباه، دانه رشد تو نهفته اس اون دانه رو بارور کن اشتباه وجود نداره دوست من!

بدون دیدگاه