بررسی بازی Rage 2 ، یک بازی شوتر اول شخص

2 سال پیش
Rage 2

بازی rage 2 یک بازی آخر الزمانی با نبرد های هیجان انگیز همراه می باشد. بازی Rage 2  از کمپانی Avalanche که مصداق بارزش یک ضرب المثل است که میگه: آشپز که دوتا شد غذا یا شور میشه یا بی نمک! با بررسی این بازی همراه ما باشید.

بازی Rage 2، یک بازی آخر الزمانی

با این که نسخه ی اول آخر الزمانی Rage تجربه ی خیلی خوب و فراموش نشدنی نبود و صرفا یک بازی شوتر نسبتا خوب به حساب میومد، اما وعده هایی که خبر از رفع مشکلات در نسخه دوم رو می دادند، باعث شده بود که انتظارات بیشتری از این بازی رو داشت اما بعد از ساعت ها تیکه پاره کردن دشمنان، انجام ماموریت های اصلی و فرعی، به جرات می تونم بگم که Rage 2 یک بازی نسبتا خوب و چند ساعته است که همان نقاط ضعف و قوت همیشگی بازی رو یدک می کشد.

Rage 2

همچنین بخوانید، بهترین بازی های ps4 در سال ۲۰۱۹ | لیستی از برترین بازی های پلی استیشن ۴

این بازی یک بازی شوتر اول شخص است و از این نظر Rage 2 کارش رو به نحو احسنت انجام داده است. به طوری که گان‌ پلی های ارائه شده در بازی های ویدیویی در چند سال اخیر رو دارد و از این نظر با بازی هایی همچون ولفنشتاین قابل مقایسه است.

در واقع عنصری که لابه لای مشکلات Rage 2 تا لحظه ی آخر، بار جذابیت رو به دوش می کشد، همین گان پلی فوق العاده اون است که باعث میشه استفاده از سلاح های مختلف با قابلیت های ویژه ی هر کدام و حتی قدرت های شخصیت خاص بازی که به مرور باز می شوند و از آن برای از بین بردن دشمنان مختلف بازی استفاده می شود که یک تجربه ی دیوانه وار سریع و سراسر هیجان را در بازی ایجاد می کند.

Rage 2

Rage 2 یک اکشن سریع و هیجان انگیز

با این که تنوع دشمنان و حتی فایت های بازی واقعا پایین است اما جذابیت های روش های مختلف برای کشتن آنها رو در اختیارتان می گذارد و همینطور تنوع قابل قبول سلاح ها، قابلیت ویژه، ارتقاع های موجود و حالت اور درایو که هر کدام خون و خونریزی تمام عیار رو به وجود می آورد و باعث می شود که Rage 2 از حیث گان پلی و مبارزات، یک اکشن سریع و هیجان انگیز باشد. حداقل در این جنبه حرف های زیادی را برای گفتن داشته باشد اما خب این بازی یک تجربه ی اول شخص، سعی دارد یک بازی جهان باز هم باشد.

شباهت به فیلم مدمکس

اینجاست که پای آوالانچ در بازی باز می شود تا دنیایی شباهت به فیلم های مدمکس هم داشته باشد. موردی که اصلا از لحاظ کیفی قابل مقایسه با جنبه های اکشن بازی نیست و مشکلات همیشگی این استدیو را یدک می کشد. Rage 2 از نظر روند کلی شباهت زیادی به نسخه ی چهارم جاست کاست دارد، به طوری که برای باز شدن ماموریت های اصلی باید ماموریت های مختلفی رو در جاهای مختلف نقشه بازی انجام دهید.

Rage 2

این اتفاق به خودی خود ایراد بدی نیست ولی باعث شده که Rage 2 به جای اثری با ایده های خاص و منحصر به فرد، تبدیل به تجربه ای با ایده های کلی  و تکراری بشود. ماموریت های مثل منفجر کردن تانکر سوخت که باز هم، شباهت بازی به جاست کاست ۴ تا پاکسازی کمپ دشمن در بازی وجود دارند که  اوایل به خاطر گان پلی بازی بسیار جذاب هستند اما به مرور شدیدا تکراری می شوند و صرفا باید همان کار های ثابت رو با همان دشمنان تکراری و در محیط نسبتا جدید بار ها و بارها انجام بدید که خب کمی تو ذوق می زند.

البته مواردی مثل مسابقه دادن با ماشین ها، حمله به کاروان دشمنان و همینطور کیفیت قابل قبول تر مراحل بازی، تا حدودی ضعف بازی رو از لحاظ تنوع مراحل جبران می کند اما متاسفانه تعداد مراحل جذاب خیلی خیلی کمتر از فعالیت های فرعی اجباری و تکراری است.

همچنین بخوانید، بهترین بازیکنان فیفا ۱۹ | رونالدو جایگاه نخست

داستان بازی Rage 2

جنبه های دیگر rage 2 مثل داستان، در بهترین حالت متوسط است. به طوری که نه خبری از شخصیت پردازی خوب بازی است نه شاهد تقابل خاصی به جز تقابل کلیشه ای دو جناح خیر و شر در بازی! همینطور بازی با وجود وسعت نسبتا بالا و حتی تنوع قابل قبول در زمینه ی طراحی محیط هاش، فاقد پویایی لازم یک بازی جهان باز آخر الزمان در نسل هشتم است و همین باعث می شود که در حین رفتن به ماموریت ها با استفاده از ماشین که تنوع قابل قبولی دارند اما کنترلشون کمی خشک و بد قلق است و هرگز اتفاق خاص و ویژه ای رو مشاهده نمی کنید.

Rage 2

همینطور که اشاره کردیم محیط های بازی از لحاظ کیفیت، طراحی قابل قبولی دارند ولی گرافیک بازی از حاظ فنی نزدیک به بهترین ها هم نیست اما حداقل همه چیز به صورت کاملا روان و بدون مشکلات فنی مثل افت فریم و… بازی رو به خوبی اجرا می کند. جنبه های صدا گذاری و اثر مثل موسیقی هم کیفیت قابل قبولی دارند. همچنین می توانید اطلاعات بیشتری از این بازی رو در اینجا مشاهده نمایید.

تریلر

گیم پلی

جمع بندی و نکات پایانی

در نهایت rage 2 اثری است که برای یک بار تجربه کردن ساخته شده است و برای لذت بردن از اون نباید خیلی جدیش گرفت و نباید زیاد انتظار یک دنیای پر جزئیات و یا پویا مثل بازی های جهان باز درجه یک رو داشت. Rage 2 اثری با مشکلات مختلف است اما حداقل گان پلی بازی نسبتا خوب است و بهتر از قبل ارائه شده است. همین هم کافی است تا طرفداران بازی شوتر اول شخص، بتوانند چند ساعتی، اوقات مفرحی با این بازی را داشته باشند اما اگر دلتون یک تجربه آخر الزمانی جهان باز تمام عیار و پر جزئیات می خواد احتملا لذت زیادی از بازی Rage 2 را نخواهید برد.

0
نویسنده مطلب AmiR
اشتباه وجود نداره💭شاید این روزها به خودت میگی: خیلی اشتباه کردی انتخاب های اشتباه داشتی و تصمیم های اشتباه گرفتی حق داری! !اما، من امروز اومدم بهت بگم اشتباه وجود نداره دوست من چیزی که تو اسمش رو اشتباه گذاشتی اقدامیه که در اون لحظه، بر اساس بهترین اطلاعاتی که داشتی بر اساس باورهات، آموزش هات، چیزی که خانواده بهت میگفته چیزی که دور و بری هات بهت میگفتن تصمیم گرفتی و اقدام کردی، ولی نتیجه اون چیزی نشد که دوست داشتی خودت رو به خاطر اشتباهات گذشته نکوب تو آدم جدیدی شدی، دیدگاه های جدیدی داری، آگاه تری، پخته تری در دل هر اشتباه، دانه رشد تو نهفته اس اون دانه رو بارور کن اشتباه وجود نداره دوست من!

بدون دیدگاه