گوگل با معرفی Project Stream بازی های کامپیوتری را به مرورگر گوگل کروم خواهد آورد

2 سال پیش
Project Stream

گوگل به تازگی قصد دارد با معرفی و رونمایی از سرویسی به نام Project Stream ، امکان اجرای بازی های کامپیوتری را برای کاربران در مرورگر گوگل کروم فراهم سازد. با جفت هیچ همراه باشید تا در این مقاله به بررسی این سرویس جدید و چالش برانگیز گوگل بپردازیم.

Project Stream گوگل چه کاربردی دارد ؟

Project Stream این امکان را فراهم می کند که کاربران بدون نیاز به سیستم و سخت افزار قدرتمند و فقط از طریق مرورگر خود، بتوانند بازی های کامپیوتری را اجرا نموده و لذت ببرند. این قضیه می تواند برای گیمرها خبر بسیار خوب و شگفت انگیزی باشد؛ چون می توانند بدون نیاز به خرید سیستم های حرفه ای و صرف هزینه های فراوان، بازی های دلخواه خود را با بهترین کیفیت اجرا نمایند.

البته ناگفته نماند که یک اینترنت پرسرعت و با کیفیت برای این کار مورد نیاز خواهد بود و مهیا کردن آن، کار چندان راحتی نیست؛ طبق اعلام فعلی گوگل، سرعت ۲۵ مگابیت بر ثانیه برای اجرای بازی ها در مرورگر کروم پیشنهاد شده است.

این پروژه به صورت آزمایشی از روز پنجم اکتبر (۱۳ مهر) استارت خورده و به کمک تعدادی از گیمرهای خاص در حال تست و بررسی است. بازی Assassin ’s Creed Odyssey که در واقع جدید ترین نسخه از سری بازی های Assassin ’s Creed محسوب می شود، در این طرح مورد بررسی قرار گرفته است.

گرافیک بازی مذکور در سطح فوق العاده بالایی قرار دارد؛ نسخه ی دموی منتشر شده در گوگل کروم، از رزولوشن فول اچ دی و نرخ ۶۰ فریم بر ثانیه برخوردار است.

Project Stream

چه چالش هایی پیش روی سرویس Project Stream وجود دارد ؟

گوگل انتظار دارد که با ارائه ی این سرویس، کاربران مشتاق و گیمرها را از تهیه ی سخت افزارهای قدرتمند و حرفه ای بی نیاز کند و این می تواند نکته ی بسیار مثبتی باشد؛ اما یکی از مهم ترین چالش ها و مسائلی که در این زمینه وجود دارد، فراهم کردن اینترنت مورد نیاز برای اجرای بدون اشکال و موفقیت آمیز بازی ها خواهد بود؛ بستری که شاید برای بسیاری از کاربران فراهم نباشد.

توسعه دهندگان گوگل نیز این واقعیت را می دانند که نقل و انتقال داده ها و اطلاعات گرافیکی بازی های سنگین و سه بعدی، کار بسیار حساسی است و به مراتب از ارسال فیلم و ویدئو دشوارتر خواهد بود؛ چرا که بروز کوچک ترین وقفه ای در هنگام اجرای بازی ها توسط هیچ کاربری قابل قبول نیست. آنها در حال حاضر با بررسی اولین نسخه ی آزمایشی، به دنبال یافتن همه ی محدودیت ها و مشکلات این سرویس هستند.

نحوه ی دسترسی به سرویس Project Stream چگونه است ؟

Project Stream

کاربران علاقه مند می توانند از طریق این لینک به صفحه ی ثبت نام سرویس مذکور وارد شوند و آن را تست نمایند؛ البته در حال حاضر این قابلیت فقط برای کاربران ایالات متحده ی آمریکا در دسترس قرار دارد و فعال است.

در ویدئوی زیر می توانید بخش هایی از نسخه ی دموی بازی Assassin ’s Creed Odyssey را مشاهده یا دانلود کنید و از کیفیت بی نظیر آن لذت ببرید.

علاوه بر گوگل، شرکت های نام آشنای دیگری از جمله سونی و مایکروسافت نیز به دنبال اجرای این ایده ی جذاب هستند. باید ببینیم این طرح در آینده به چه شکل پیش می رود و سرانجام آن چگونه خواهد بود؛ اما بی تردید اگر بتواند محدودیت های پیش رو را برطرف نماید و به صورت موفقیت آمیز اجرا شود، تحول عظیمی در دنیای گیم رخ خواهد داد.

نظر شما چیست ؟

0
نویسنده مطلب امید قدرتی
دانشجوی کارشناسی - کامپیوتر نرم افزار - علاقه مند به سئو و تولید محتوا

بدون دیدگاه