سود سهام عدالت خود را چگونه دریافت نماییم؟

2 سال پیش
سهام عدالت

خیلی ها پاتیل پاتیل راه می افتند دنبال سود سهام عدالت، می بینند ای بابا خبری از سود سهام عدالت نیست. اما بعضی از دوستان و آشنایان رو می بینید که بعد از یک سال و اندی، سود سهام عدالت خود را دریافت کرده اند. اما چگونه و چطوری؟ مگه میشه؟ در ادامه با جفت هیچ همراه باشید تا به شما بگوییم چگونه سود سهام عدالت خود را دریافت و یا پیگیری کنید.

پیگیری و استعلام سود سهام عدالت

همیشه خبری های ضد و نقضی از دولت دریافت می کنیم که قصد دارند به مردم سود سهام عدالت از کارخانه ها و… بدهند و آن را بین مردم تقسیم نمایند. اما خب امروزه در دنیای اینترنت، سامانه ای را در این خصوص ،طراحی و پیاده سازی کرده اند که می توانید سود سهام عدالت خود را پیگیری و دریافت نمایید. این سایت، یک سایت خیلی پیچیده ای نیست و همه ی مردم که آشنایی کمی با اینترنت دارند می توانند وارد سامانه ی مورد نظر بشوند و از جزئیات کار با خبر شوند اما جفت هیچ اومده اینجا و میگه که کاریت نباشه، در ادامه نحوه ی دریافت سود سهام عدالت و استعلام آن را بررسی می کنیم. با ادامه این آموزش همراه ما باشید.

ثبت نام سهام عدالت

سایت سامانه سهام عدالت

برای اینکه بتوانیم وارد سایت مورد نظر شویم ابتدا از اینجا یا با وارد کردن آدرس اینترنتی https://www.samanese.ir در مرورگر خود، وارد سامانه مورد نظر می شوید. در عکس زیر همانطور که مشاهده می کنید بر روی دکمه ی قرمز رنگ یعنی ورود به سامانه کلیک می کنید.(برای اینکه بهتر بتوانید از امکانات سایت استفاده نمایید و با مشکلی مواجهه نشوید پیشنهاد می شود که از مرورگر های کروم و یا فایرفاکس استفاده نمایید.)

سهام عدالت

در قسمت بعدی که شروع کار هم می باشد یکسری توضیحاتی در مورد سهام عدالت داده است، برای مشاهده وضعیت مشمولین سهام عدالت، در صورتی که به اشتباه بیش از سه بار اطلاعات خود را وارد نمایید، سایت به مدت ۷۲ برای دسترسی و ورود به سامانه برای شما مسدود می شود. پس باید موارد را به خوبی مطالعه کرده و سپس اطلاعات را بدرستی وارد نمایید. در ادامه، تیک گزینه ی “مطالب فوق را مطالعه نموده و می پذیرم”، را انتخاب کرده و بر روی دکمه آبی رنگ ادامه کلیک می نماییم.سهام عدالت سهام عدالت

کدملی

در ادامه برای برای شناسایی و احراز هویت از شما خواسته می شود که کدملی خود را به صورت کامل و بدون خط تیره وارد نمایید. پس دقت کنید که کد ملی خود را وارد کنید نه شماره ی شناسنامه! سپس کد امنیتی را وارد می کنید. کد امنیتی نسبت به حروف کوچیک و بزرگ حساس است، پس با دقت، کد امنیتی را وارد نمایید و بر روی ادامه کلیک می نمایید.سهام عدالت

نام و نام خانوادگی

در قسمت بعدی، با توجه به کد ملی که وارد کردید، نام و نام خانوادگی سه نفر نمایش داده می شود که شما می بایست نام درست را انتخاب نمایید. دقت داشته باشید که در پایین، یک تایمر وجود دارد که باید در زمان مشخص، عملیات مورد نظر را انجام دهید. سپس نام و نام خانوادگی مورد نظر را انتخاب می کنید و بر روی ادامه کلیک می نمایید.

سهام عدالت

نام پدر

در ادامه نام سه شخص آورده می شود که شما باید از بین این سه شخص، نام پدر خود را به درستی وارد نمایید. پس بر روی نام مورد نظر کلیک می کنید و بر روی ادامه نیز می زنید.

سهام عدالت

سال تولد

در قسمت بعدی هم سال تولد وجود دارد، که از بین سه سال تولد، گزینه ی درست را انتخاب می کنید و بر روی ادامه کلیک می کنید.

سهام عدالت

انتخاب شماره ملی

در بخش بعدی باید شماره ملی خود را انتخاب نمایید. در صورتی که کدملی و شماره شناسنامه شما یکی است پس از بین سه گزینه، خط تیره را انتخاب می کنید و بر روی ادامه کلیک می کنید.

سهام عدالت

تایید اطلاعات

سپس در ادامه باید اطلاعات خود را تایید نمایید. در صورتی که اشتباهی رخ داده است، می توانید آن را اصلاح نمایید. اگر که ایرادی نداشت و اطلاعات را تایید می کنید، می توانید بر روی ادامه کلیک نمایید.

سهام عدالت

در ادامه وضعیت دارایی سهام عدالت خود را مشاهده می کنید که مقدار کل آن محاسبه شده است. سپس در پایین تر، یک جدولی مشاهده می کنید که در آن، مقدار سود، زمان واریز یا واریز نشدن را در حساب خود مشاهده می کنید. در جدول، تاریخ اختصاص سود منتهی، مبلغ سود علی حساب، توضیحات، مرحله، تاریخ واریز، بانک، شماره شبا، مبلغ واریزی و توضیحات را مشاهده می کنید. چنانچه شما اصلا سود سهام عدالت خود را دریافت نکرده اید در قسمت توضیحات از شما می خواهد که شماره شبا خود را وارد نمایید تا مبلغ مورد نظر به حساب شما واریز شود.

سهام عدالت

همچنین بخوانید، آموزش ثبت نام کارت ملی هوشمند به صورت تصویری و کامل

ثبت شماره شبا سهام عدالت

اگر هنوز سود سهام عدالت خود را دریافت نکرده اید، می بایست ابتدا شماره شبای خود را در سامانه ثبت کنید و سپس سود سهام عدالت خود را دریافت نمایید. در دکمه پایین بر روی ثبت شماره شبا بانکی خود کلیک می کنید.

سهام عدالت

اگر که شماره شبا شما ثبت شده باشد با تصویر زیر مواجه می شوید که نشان می دهد که شماره شبا شما ثبت شده است و نیازی به ثبت دوباره آن نمی باشد.

سهام عدالت

چنانچه شماره شبای شما ثبت نشده باشد با تصویر زیر مواجه می شود که در ابتدا توضیحات در مورد شماره شبا به شما می دهد. دقت داشته باشید که شماره شبا به نام همان شخصی باشد که در سامانه وارد شده است. در همین فرم در بخش شماره شبا بانکی، شماره شبای خود را وارد می کنید، اگر شماره شبا را به درستی وارد کرده باشید در قسمت بعدی نام بانک مورد نظر به شما نشان داده می شود. در قسمت بعدی باید شماره تلفن همراه خود را وارد نمایید و بر روی تایید و ثبت اطلاعات در سامانه کلیک می کنید. بدین ترتیب وضعیت سهام عدالت به شما SMS می شود.

سهام عدالت

اگر که شماره شبا ندارید می توانید با مراجعه به شعب بانکی، شماره شبای خود را دریافت نمایید یا در زیر لیستی از بانک ها قرار داده شده است که با کلیک بر روی آنها می توانید شماره شبای خود را بدست آورید. برخی از این بانک ها عبارت اند از:

بانک مسکن

بانک ملت

بانک ملی

بانک صادرات

بانک سپه

بانک تجارت

بانک پارسیان

بانک رفاه

بانک پاسارگارد

پیشینه این سهام

سهام عدالت در دولت نهم اجرایی شد. هدف از سود سهام عدالت برای کسانی بود که درآمد کمی داشتند و جز اقشار ضعیف جامعه بودند که قرار بود بخشی از این سهام بین مردم توزیع شود. این مصوبه در تاریخ ۸۴ تصویب و اجرایی شد که این گروه از مشمولین شامل افرادی هستند که زیر پوشش بهزیستی، کمیته امداد، رزمندگان و ایثارگران قرار گرفتند و اولویت با این گروه از افراد است.

همچنین بخوانید، معرفی انواع روش های استعلام و پرداخت خلافی خودرو (همه روش ها)

آخرین اخبار در مورد سود سهام عدالت سال ۹۸

مشاور بخش سازمان خصوصی سهام عدالت بیان کرده است حداقل سودی که در سال ۹۸ برای سهام عدالت در نظر گرفته شده است بین ۹۰ هزار تومان تا ۱۷۵ هزار تومان نیز می باشد. جعفری در گفتگو با خبرگزاری فارس اینجوری میگه که برای باقی مانده ی سود سهام عدالت در سال ۹۶، از گروه پنجم باقی مانده است که سود سهام عدالت به آنها پرداخت می شود. پیش از این، چهار گروه از مشمولین سهام عدالت، سود سهام های خود را در یافت کرده اند و فقط بخش های اداری، بازنشستگان تامین اجتماعی، بازنشستگان کشوری و لشکری باقی مانده اند که به تدریج سود سهام آنها واریز خواهد شد.

هر چند دیگه بخاطر گرونی و تروم بیش از حد، این سود سهام عدالت دردی رو از مردم دوا نمی کند ولی خب به هر ترتیب آموزشش رو در سایت قرار دادیم که هر کسی که نیاز به دریافت و پیگیری سهام عدالت خود داشت، با این پست کمکی بهش شده باشد. ممنون که تا انتهای این مقاله همراه ما بودید، چناچنه سوال یا ابهامی در مورد سود سهام عدالت داشتید، با ما درمیان بگذارید تا در کمترین زمان ممکن پاسخگوی شما عزیزان باشیم.
1
نویسنده مطلب AmiR
اشتباه وجود نداره💭شاید این روزها به خودت میگی: خیلی اشتباه کردی انتخاب های اشتباه داشتی و تصمیم های اشتباه گرفتی حق داری! !اما، من امروز اومدم بهت بگم اشتباه وجود نداره دوست من چیزی که تو اسمش رو اشتباه گذاشتی اقدامیه که در اون لحظه، بر اساس بهترین اطلاعاتی که داشتی بر اساس باورهات، آموزش هات، چیزی که خانواده بهت میگفته چیزی که دور و بری هات بهت میگفتن تصمیم گرفتی و اقدام کردی، ولی نتیجه اون چیزی نشد که دوست داشتی خودت رو به خاطر اشتباهات گذشته نکوب تو آدم جدیدی شدی، دیدگاه های جدیدی داری، آگاه تری، پخته تری در دل هر اشتباه، دانه رشد تو نهفته اس اون دانه رو بارور کن اشتباه وجود نداره دوست من!

یک دیدگاه

  • Ali
    27 جولای 2020

    سلام.من سهام عدالتم به روش غیر مستقیم هست و تا حالا یک ریال هم سودی ازش دریافت نکردم.الان که میخوام برم شماره تلفن و شماره شبا بدم؛گزینه ای که شما در سایت آموزش دادین برام غیر فعال هست.هر مقاله و هر جایی که بگین خوندم ولی چیزی دستگیرم نشده.ممنون میشم راهنمایی بفرمایید